Akú kozmetiku na citlivú pokožku pre 7 mesačné bábo?

zlatiak
7. jún 2011

Mali sme biodermu ale vobec jej nerobila dobre, cervene vyrazky a sucha koza...teraz sa mi vyhadzala na tvaricke, to sme pouzivali znacku bubchen...tak uz moc nechcem z nej robit pokusneho kralika, rada by som nieco overene vyskusala, co mi poradite 🙂 ...dakujeeem 🙂

xlea
7. jún 2011
stephanie14
7. jún 2011

Ahoj,ja som mala takéto problémy s malým už v pôrodnici, nám pomohol olivový olej Dr.Hoj baby kúpiš v lekárni a keď bola moc suchá ta kožička tak normálnu indulonu modru a teraz používame aj na kúpanie aj po kúpaní Baby seba med ma ph 5,5 takže je šetrní k detskej pokožke,je síce drahší ale radšej zainvestovať ako trápiť bábatko 🙂

smejkoh
7. jún 2011

Ahoj, nam tiez pomahala modra indulona a Excipial U Lipolotio z lekarne (to nam poradila pediatricka). Nas drobec ma suchu pokozku od narodenia. Zo zaciatku som pouzivala olivovy olej, ale mala z neho chytila exem, ktoreho sme sa dlho nemohli zbavit.

pe
7. jún 2011

Nepises, na co konkretne potrebujes kremik, ci na zadocek, tvaricku, alebo na telicko... ja mam s mojou dcerkou podobny problem, ma po mne velmi citlivu pokozku, vysusi jej ju pobyt na slnku a najma v prachu, teraz chce sediet v takych malych skalkach pri hojdackach a z tych sa strasne prasi... ja pouzivam len ochranny krem proti slnku daylong 30 na tvaricku a na tie suche miesta na ostatnom telicku jej davam Bepanthen masticku a ten jej robi velmi dobre, uplne jej to prelieci, upokoji, ten jej davam aj na zadocek preventivne pred zapareninami a tiez na take preliecenie pokozky, ved to ma chuda furt v tej nepriedusnej plienke zabalene... Bepanthen sa nam zatial velmi osvedcil, neni mastny, je bezne dostupny, aj cenovo... podla mna vyskusaj a uvidis, ci nezaberie aj vam 🙂

peggi
7. jún 2011

Moj syn má tiež citlivú pokožku. Už porodnici sa celý vysypal po tom, ako ho obliekli do erárnych vecičiek. Keď bol malé bábätko, umývala som ho v otrubách. Teraz ho umývam len detským mydlom - ruky, ritku a do kúpeľa mu dávam oilatum. S tým umyjem zvyšok tela a natieram modrou indulonou, veľmi nám pomohla aj pri atopickom ekzéme. Proti slnku máme dylong 30 krém.Žiadne iné krémy,mlieka alebo oleje nepoužívam. A hlavne žiadnu penu do kúpeľa,tá vysušuje pokožku.

azarijka
7. jún 2011

- 100% bambucke maslo
- indulona
- excipial u lipolotion

syslica
7. jún 2011

Excipial U lipolotio alebo Lipobase dermálny krém (posledné odporúčala kožná, je na predpis aj voľný predaj v lekárni).

evickapooh
7. jún 2011

znacku Bübchen vobec neodporucam.sice obsahuje rastl. vytazky ale je zbytocne parfemovana.a nie malo.ani johnons neodporucam ,priatelkin syncek ma citl.pokozkou so skolom ekzemu a pouziva znacku seba med sensitive a baby love z dm ale radu sensitiv...a ziadne [vonave] avivaze a prasky na pranie-v dm je tiez praci gel sensitive -bez vone,bez konzervantov ,bez zbytocnych drazdivych prisad

adus22
7. jún 2011

Ahoj, Natalka mala atopicky ekzem, tak sme vyskusali vselico az sme skoncili pri telovom mlieku Eucerin 12 % omega, a ten pouzivame doteraz.

zuzanocka11
7. jún 2011

Ahoj,skús toto A-DERMA a prípravky sa volajú Exomega.kúpis v lekárni,majú aj vzorku ( v balení je olej na kúpanie a krém) a stojí cca 4 eurá a aj tá vzorka dost dlho vydrzí. a este v zime pouzívame Calcium pantothenicum mast z lekárne. nám to pomáha,ja uz iné ani nehladám,nemením.

kaja73
7. jún 2011

na suchu kožu eucerin-ja použivam ten na tvar s 5% ureou a malemu s nim natieram aj ruky,alebo hoc kde to potrebuje.A na cerven zasadne nie mastny krem-na to patria zinkove kremy-zinok obsahuju vačšinou kremy na zapareniny-nar sudokrem,ci nivea bottom ointment .Ked je to kombinacia sucheho s cervenou-tak dam podklad eucerin a na to zinkovy krem.Aj bubchen na zapareniny je zinkovy,ale obsahuje aj kamilku čo je casty alergen.Pozor na to.My sme odskusali hadam 50 roznych kremov-maly je ekzematik a jedine tato kombinacia nam pomohla.S tych zinkovych je pre mojho najlepsia ta nivea na zaparenny-bottom oitment s 20%zinku.

pettrunka
7. jún 2011

ahoj mi používame excipial u lipolotio,nasa detska doktorka nam ho dava na predpis,ale da sa kupit aj na volny predaj,som s nim velmi spokojna,chodime plavat a s tej vodicky bola malinka velmi sucha,velmi nam to mliecko pomaha,naozaj odpocuram. 🙂

lenka311
7. jún 2011

indulona - nenahraditeľný krém... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

happy8051
7. jún 2011

pediatricka mi poradila, ze netreba skusat vobec detsku kozmetiku...onoi je to dost loteria... bud sadne alebo nie... a pokozka novorodenca je prilis citliva na to, aby si tipovala, ktora znacka je naj...
ja som ako horliva nakupna maniacka nakupila cely sortiment od Bubchen,,, najprv bolo vsetko ok a po troch mesiacoch sa mala komplet vyhadzala...
dnes pouzivam olejove serum do kupela Balneum, Sudocrem na zadocek a Sindermann zarabanu mast na premastenie telicka. vsetko lekarenske produkty... a pokozka je uplne cista a jemna ako zamat

miss_shy
7. jún 2011

u nas funguje modra indulona na 100%

tanaja
7. jún 2011

Ahoj, tak to poznam. som atopik od malicka, vyskusala som vselico....dlho som nemala problem z pokozkou,lebo som na liekoch,to mi pomaha. samozrejme,male dieta lieky brat nemoze. moja alergologicka a tiez z vlasnej skusenosti viem, ze najhorsie pre pokozku su vsetky farbiva,parfemu a viac menej parafiny a parabeny....ak najdes krem, ktory ich ma najmenej alebo vobec, nic zle sa nestane,tomu ver. neviem, ake su teraz na trhu ale urcite ich najdes v lekarni. ja pouzivam jeden takyto krem na usta namiesto balzamu na pery, a vola sa Lipobase repair, je taky mensi a husty, cize cele telo s nim tazko natries,ale vobec nedrazdi.

blavacka
7. jún 2011

ahoj ja mam atopicky ekzem od malicka a to uz mam teraz 31.rokov 🙂
Vyskusali na mne plno kremikov a masticiek aj kozny doktor mi predpisal Excipial a zistili mi ze mi vadi aj on, respektive konzervacne latky - parabeny a parfemovane kremy a mydla.
Takze teraz pouzivam obycajne detske mydlo Bupi s lanolinom a modru indulonu (cez leto Bupi telove mlieko lebo nie je take mastne) a od vtedy som nemala ziadny problem.
Moja mala ma 3 mesiace a tiez pouzivame to iste Bupi vyrobky - tie su bez parabenov a tie vela ludom s atopickym ekzemom vadia...
Dalsia vec je ze treba davat pozor aj na stravu, lebo na to koza tiez reaguje, dost casto detickam zhorsuju ekzem prave mliecne vyrobky, neskor ryby,hriby, cokolada, plesnove syry, orechy ...
Ked sa mi uz ekzem nahodou vyhodi, velmi dobre zabera masticka alebo krem Elocom...

17ata
8. jún 2011

ahoj aj moj maly ma od malička suchu pokožku,detsky ekzem,stale sa mu to stracalo a objavovalo,odkedy použivam modru indulonu,a do kupela balneum.mame pokoj maleho teličko je čiste 🙂 Mne odporučala kožna lekarka nekupat každy den.Aj ten kupel vysušuje.

nikak23
8. jún 2011

ahoj, aj my sme mali podobny problem. Ako baby vyssie spominaju - v zime Excipial Lipolotio, v lete Excipial Hydrolotio a na tvar zarabanu "mliecnu mast", no a na kupanie nam kozny poradil obycajny normalny Dove sprachac, co som sa bala, ale nakoniec je to super.

tosomja
9. jún 2011

Na kúpanie som vyskúšala od Bubchen, Jonson´s, Niveu...najlepšia je Bupi, z tej jedinej sme sa nevyhádzali, takže šampónik, mlieko po kúpani - Bupi
Na zapareniny - sudocrem
Na opaľovanie - Astrid Sunbaby 25...zatiaľ žiadne problémy. Používame to už tretí mesiac a osvedčilo sa nám to.

andika10
9. jún 2011

ja som použíala seba med

modrofuzik11
11. okt 2015

nas kubko mal silny atopicky ekzem od troch mesiacov. bolo to take zle, ze som dokonca aj kortikoidny krem vyskusala. nezabral. ako rastol, postupne ekzem ustupoval. dnes mu zostala iba sucha pokozka. bez ekzemu. pokozku nam vzdy pomohol ukludnit krem bepanthen. je naozaj dobry, doteraz ho pouzivame na suchsie miesta. ukludni, premasti. aj ja si ho dam, ked potrebujem.

milota164
9. dec 2015

aj my sme pouzivali Bepanthen na suche miesta a pomahal naozaj dobre premasti.Ja som ho napr. pouzivala ked som mavala v zime suche ruky

renka007
13. dec 2015

my sme sa priklonili k prirodenej britskej kozmetike Essential Care- Odilique, lebo mala trpela exemom. a je jasne ze ked su v tych poduktoch chemky tak nebudu dobre fungovat na jemnu detsku pokozku ...sme fakt spokojny a exem ustupil.. pouzivam teray od nich aj sampon a sprchac v jednom aj krem. u nas sa da zohnat tu - http://www.sebapoznanie.sk/collections/pre-baba...

lubkin26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz