Krém pre dieťa s atopickým ekzémom

terina25
4. jún 2012

Ahojte mamičky.Mám 3 ročnú dcéru u ktorej sa objavil atopický ekzém v oblasti lakťa ľavej ruky.Kožná nám predpísala nejakú robenú mastičku-názov neviem a potom protopic.ten som ale nedávala,keďže má samé negatívne účinky.mastila som jej to potom infadonalom,ale od toho sa jej vyhodili zase iné vyrážky 😖 takže som prestala mastiť a zmyzlo jej to samé.Odpozorovala som,že pravdepodobne to bude mať buď od čokolády alebo jahod.Robili jej teraz testy na alergo,ale výsledky ešte nie sú.Takže som čokoládu vysadila a ani jahody nepapá a chvalabohu už ekzém nemá.-klop klop.

Ale kožu na ruke má takú suchú.Chcem sa spýtať,či deti s atop.ekzémom niečím natierate,ak aj nemajú momentálne ekzém.Ja som jej kúpila teraz linolu,ale je tam napísané,že sa smie používať max.4 týždne.

takže natierate deti niečím alebo nie?a ak áno,tak čím?poraďte mi nejakú dobrú masť príp.mlieko,ktoré sa može užívať dlhodobo,nie len napr.mesiac.a cenovo aby to nebolo tiež drahé max.10 eur.pretože nechcem zase kúpiť nejaký drahý krém od ktorého sa mi zase vyhádže.

ďakujem za všetky odpovede.

amelia17
2. mar 2015

Ahojte dievčatá, sama sa borím s atopickým ekzémom u synčeka. Vďaka nemu som sa pustila do výroby vlastných krémov a mastí a po cca. 1,5 roku môžem skonštatovať, že si vystačíme s vlastnými zdrojmi mazadiel. Doteraz som kupovala všetko možné, najmä drahé prípravky z lekárne. Keďže sem na MK chodím sporadicky, môžete mi napísať správu alebo dať jednoducho LIKE na facebooku "Zbierame bylinky" (v profile je obrázok borovice). Pravidelne robím synovi mastičku na ekzém a vždy prebytky ponúkam aj na predaj, tak ak máte záujem, ozvite sa mi.

19martina85
25. mar 2015

@amelia17 ahoj ja som na atopicky ekzem davala krem AVENE XEAR CALM koziarka mi dala vzorku ja som ju vyskusala pomahalo takze sme kupili v lekarni najlepsiea je lekaren Magister v Košiciach tam je to najlacnejsie no a som s nim spokojna ... a to sme vzskusali vsetko maly chvala bohu uz ekzem nema a vytvoril sa mu z alergie na mlieko teda bielkoviny.. aj ked nic proti tomu tvojmu "experimentu" ja by som sa neodvazila ale ak to pomaha 🙂 tak je to dobre.. no ja som za AVENE..

19martina85
25. mar 2015

@terina25 Ahoj skus krem z lekarne AVENE XERA CALM nam to velmi pomohlo a mozes to menit s excipialom detskym... Ten krem AVENE je sice drahy ale opytaj si vzorku z lekarne a vyskusaj ...Mne dala vzorku koziarka 🙂 ale davaju ju aj v lekarni.. Ja som si potom krem objednala z lekarne a malemu som natirala taky tyzden a potom som ho zacala natierat s excipialom a zabralo 🙂

19martina85
25. mar 2015

som si neskoro vsimla ze som tu priadala 2x odpoved xi xi 🙂 😲

miriamka001
14. apr 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

My používame Protopan Body Lotion a sme spokojní. Natieram ho každý večer po sprchovaní a pokožku už nemá takú presušenú. V zime je to lepšie, lebo ho nemusím kúpať každý deň ale teraz, keď sme celý deň na ihrisku v piesku, je to nevyhnutné

pe
22. apr 2015

Ja odporúčam Bepanthen krém, neobsahuje žiadne dráždivé látky, možno ho používať pravidelne, upokojí suchú alebo podráždenú pokožku, je aj cenovo dostupný, a je veľmi účinný a príjemný, deti ho majú radi, lebo je bez zápachu a nie je mastný

sportpark
22. apr 2015

na atopicky ekzem kys mliecna s ureou najlepsie a dobre je pit kozie mliecko zmizne uplne doporucujem

barca1205
12. máj 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Nám sa veľmi osvedčil pravidelný pobyt pri mori. Samozrejme po celý rok pravidelne premasťujeme pokožku. Najhoršie to býva na jar, keďže sme aj silní alergici. Z toho čo nám škodilo - najviac sme reagovali na pomaranče a kiwi, mlieko nám našťastie nevadí

karolinka789
13. máj 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Ja som teraz začala skúšať doplnky výživy. Mám omega 3 a 6 mastné kyseliny a ph balance na odkyselenie organizmu. Dočítala som sa, že pri AE dosť pomáhajú tieto doplnky, tak uvidím. Zatiaľ ich beriem asi mesiac a som ok napriek tomu, že je zrovna obdobie alergií. Majú sa užívať dlhodobo, tak som zvedavá, či to naozaj aj dlhodobo pomože

sonka345
13. máj 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

Na presušenú atopickú pokožku doporučujem Local Cream od Protopan. Pokožku krásne premastí a chráni. Momentálne si možete zažiadať o zvorku zadarmo, tak ak máte záujem skúsiť niečo nové, pozrite si stránku www.protopan.sk. Majú produkty na kompletnú starostlivosť o atopickú pokožku. Mne dosť pomohli

moje123
14. máj 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

Mojim deťom pomáha pobyt pri mori. Čítala som aj o slaných kúpeľoch. Tie sme ešte neskúšali, pretože najviac im škodí práve časté kúpanie. Pokožku im premasťujem každý deň, v prípade, že ideme plávať tak niekoľkokrát denne. Premasťovacie krémy určené pre atopikov im pokožku pekne upokojili. Občas sa ešte zjavujú červené fľaky ale už nemajú pokožku na celom telíčku tak veľmi presušenú

srenata
14. máj 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

My sme tiež začali používať kozmetiku protopan. Dcéra má patnásť rokov a atopický ekzém sa jej objavil v dvoch rokoch. Skúšali sme veľa krémov a telových mliek ale najlepšie skúsenosti sme mali práve s telovým mliekom Protopan Body Lotion. Samozrejme sa musí vyhýbať určitým potravinám, občas sa objaví nejaká kozmetika, ktorá si s jej pokožkou nerozumie a úplne z jedálnička musela vylúčiť kravské mlieko. To je mi ľúto najviac, keďže to mala veľmi rada. Skúšali sme kozie mlieko ešte keď bola malá ale to mi vobec nechcela.

forevent
3. jún 2015

Dalli med prací prášok pre alergikov a astmatikov

Chcela by som dať do pozornosti všetkým maminám, ktoré hľadajú vhodný prací prostriedok nielen pre svoje detičky trpiace nejakou alergiou, kožnými problémami alebo astmou. Jedná sa o nemecký produkt, vyvinutý spoločne s prestížnou nemeckou asociáciou daab, ktorá sa zaoberá liečbou alergií a astmy. Dalli med dostupný v dvoch variantách, buď ako tekutý gel alebo prášok. Dalli med je celkom bez parfémov, farbiacich prísad a konzervantov. Na Slovensku ho predáva spoločnosť for event, s.r.o., ktorá má svoju kamennú predajňu v Žiline na Predmestskej ulici č.66, oproti Kotve, od konca júna 2015 aj prostredníctvon e-shopu na stránke www.forevent.eu www.dalli.sk

martina833
8. jún 2015

odporucam norsky prirodny krem Tyroler Natursalve http://www.atopickyekzem.me/
na dcerke som videla zlepsenie uz po 1 dni pouzivania, odkedy ho pouzivame, uz som nikdy nepouzila hormonalnu mast, dalej periem v Bupi geli, nepouzivam avivaz, susim v susicke...

nutrimas
10. jún 2015

Nam osobne pomaha pri AE cisty 100% konopny olej, odporucame na vonk. osetrenie, zlepsenie badat uz po par dnoch

lenatali
12. jún 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

Určite doporučujem podporenie imunitného systému. Krémy na premazávanie sú samozrejme potrebné ale povod atopického ekzému treba hľadať hlbšie ako na pokožke

nutrimas
12. jún 2015

@lenatali Suhlasime s Vasim nazorom, kozmeticke osetrenie je uz len druhorada zalezitost. Ekzem ako taky nie je vlastne ochorenim pokozky, je len prejavom toho, ze nieco vnutri v tele nefunguje spravne.
Mamicky mozu namietat, ako je to mozne, vsak dietatko je plne dojcene, prip. na skodu dietatka ukoncia laktaciu (zial castokrat aj na odporucenie lekara !)... Castokrat sa ekzem "vyvija" uz pocas prenatalneho obdobia, este v brusku...vela zalezi od zivotneho stylu mamicky nielen pocas tehu, ale aj pred tym, od zlozenia stravy, stresu, zivotnym postojom...
Podla nasej skusenosti je v prvom rade dolezite zamerat sa na jedalnicek, u malickych deti zavadzat nove potraviny opatrne, vyhybat sa potenc. alergenom a chemickym, umelym pridadam v kozmetike. Radsej treba uprednostnit prirodnu kozmetiku.
Dalej odporucame posilnit a precistit pecen - ta je nasim najväcsim detoxikacnym organom. Pokial je privelmi zatazena (z roznych dovodov - strava, stres, atb liecba), toxiny sa zadrziavaju v tele a snazia sa dostat von vo velkej miere cez pokozku - napr. aj formou ekzemu. Velmi ucinny na posilnenie pecene je bodliakovy olej. Odporuca sa uzivat dlhodobo, 1KL rano a vecer u dospelych, u deti od prvych prikrmov cca. 1KL denne.Moze sa uzivat bud nalacno, alebo pridat do kase, smoothies, pyre.... (dojciace mamicky zabezpecia prisun ucinnej latky dietatku cez materske mliecko)
S kombinaciou bodliakoveho oleja a konopnej kozmetiky mame velmi dobre osobne skusenosti, rovnako pozitivne su aj ohlasy nasich zakaznikov. Preukazatelne sa pri pravidelnom uzivani zlepsili nielen pecenove testy, ale ekzem sa uplne vytratil.

lenatali
16. jún 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

Tiež som si myslela, že keď plne dojčím, tak synček dostáva to najlepšie. Sama som ale silná alergička, v období tehotenstva a dojčenia som samozrejme nebrala žiadne lieky a tým som mala samozrejme horšie alergie. Deti to bohužiaľ zdedili po mne. Hoci je zaujímavé, že ja som nemala nikdy problém s ekzémami, tie sa mi objavili až po druhom porode. Ale chýbali mi vitamíny, výživa, pretože som kojením všetko dávala deťom. Preto považujem za veľmi doležité neužívať výživové doplnky len v tehotenstve ale aj v období dojčenia

karolinka789
16. jún 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

@lenatali ´Možem s tebou len súhlasiť. JA som si tiež kojením úplne vyčerpala organizmus a dávala som sa dokopy niekoľko mesiacov. Odniesla si to moja pleť, vlasy a samozrejme ekzém mi dal tiež poriadne zabrať. Ale niekoľkomesačná vitamínová kúra ma dostala zase do poriadku. 🙂

barca1205
1. júl 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Ahojte, pred mesiacom sme si objednali krém od firmy Protopan - venujú sa atopickej pokožke a je výborný. Teraz, keď sú všade pele z tráv, na kroré sme najviac alergickí, začala reagovať aj pokožka a tento krém naozaj krásne premasťuje, pokožka zostáva vláčna a akoby na nej zostal taký mastný film. pokožka nezostane po chvíli suchá. Ak máte záujem pozrite na www.protopan.sk. Aj s detmi sme spokojní 🙂

popoluska35
6. júl 2015

@barca1205 mas ten maly alebo velky???

popoluska35
6. júl 2015

@miriamka001 kde si kupila protopan

barca1205
14. júl 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

@popoluska35 Najskor som mala len vzorku, potom som si objednala Local Cream - 50 ml. Zatiaľ som veľmi spokojná. natierame sa ním raz denne. Len prvý týždeň sme sa krémovali dvakrát denne. teraz stačí len raz

minimidimaxi
11. aug 2015

Ahojte 🙂

Volám sa Simi, som novou ambasádorkou značky Linola a chcem Vás srdečne pozvať do skupiny Linola – starostlivosť pre suchú, citlivú a atopickú pokožku už od narodenia. Produkty značky Linola sú vhodné už od prvého dňa narodenia a sú hypoalergénne, teda obsahujú minimum dráždivých látok ako sú konzervačné látky, parfumy či farbivá. Nechcem robiť nič na silu, ani Vás obťažovať, len sama na svojich deťoch viem, aké problémy dokáže takýto typ pokožky narobiť a prostredníctvom tejto skupiny sa chcem o svoje skúsenosti podeliť a taktiež sa nechať inšpirovať radami od iných mamičiek. V skupine, ale aj na mojom blogu https://www.modrykonik.sk/blog/minimidimaxi/?fr... budeme často súťažiť a budú sa dať povyhrávať rôzne darčeky, ale aj kozmetika práve tejto značky. Ak máte záujem, skupina sa nachádza tu https://i.modrykonik.sk/linola_skupina a všetci ste srdečne vítaní.
Ďakujem za Váš čas 🙂

ester851
19. aug 2015
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

Miminká majú veľmi citlivú pokožku, ktorú je potřebné naozaj opatrne ošetrovať. Časté kúpanie ju veľmi vysušuje, je lepšie kúpať len napr. raz za tri dni, nepoužívať mydlo a pokožku hlavne potom dokladne premastiť. Malé miminká z těchto problémov zvyčajne vyrastú. Teda ak majú šťastie 😉

adinka83
11. sep 2015
Používateľ adinka83 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adinka83.

Zbavte sa všetkých chemikálií - pracích práškov, ja používam eko prášok, žiadna aviváž, na dezinfekciu je dobré pridávať do prania trochu octu. A určite si nechajte urobiť alergologické testy. Za ekzémami sa veľmi často skrývajú alergie

miriamka001
4. okt 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

@popoluska35 Prepac, že odpovedám tak neskoro, nebola som dlho na fóre. Ja si protopan objednávam cez net, neviem či sa dá kúpiť aj v lekárni. Ale cez net je to v pohode - www.protopan.sk 🙂

sonyap111
10. dec 2015

ahojte, po dlhom hladani toho spravneho kremu, asi 2 roky, som len tak nahodou bola v DM drogerii a pozerala som kremy MIXA jeden klasicky detsky krem na telo a tvar som kupila a nevim si ho vynachvalit , pred tym sme mali kremy za 20,-eur kus a tento stall len okolo 5 eur a je super, nieje urceny na ekzem ale odporucam vsetkym, po jednom natreti ekzemiky zmyzli a uz sa nevracaju, pouzivam ho preventivne na cele telicko.

851tinka851
24. jan 2016

@terina25 ahoj môj synček mal tiež teraz ekzém no vďaka propolisovom krému mu to zmizlo 🙂 je to čistý prírodný produkt bez chémii 🙂

borka8
25. jan 2016

obzvlášť v zimnom období ekzémami trpíme celá rodina, perfektne nám pomohol krém od prírodnej slovenskej značky DULCIA Balzam pre atopickú pleť s borákovým olejom a kombinujeme ho so zinkovou masťou. možno tiež niekomu pomôže ak ich vyskúša, sami sme mali viacero produktov. ale každému zaberie niečo iné. z lekárne však už nič nechcem - samá umelina a bez účinku