Rybia masť verzus sudocrem - rozdiely

nikolabulkova
26. máj 2015

Aky je prosim rozdiel?

dzejn80
26. máj 2015

Ze rybia mast strasneee smrdiiii 🙂

barnica
26. máj 2015

Ani to nieje taký hrozný smrad ako cítiť trošku rybinu my používame krém Rybilka Neo aj Sudocream ale sudocream sa dá použiť na viac vecí je širokospektrálnejší,aj na škrabance a vyrážky a podobne rybacia masť je na zapareniny a čiastočne miešaná sa používa na ekzémy... Ale ak chceš širokospektrálny krém,voňavý a veľmi dobre znášaný deťmi tak skôr sudocream aj keď drahší 🙂

dzejn80
26. máj 2015

@barnica ja som zacinala s rybilkou, ale sa mi stale zdvihal z tej rybiny zaludok. Sudocrem mame dodnes, aj na drobne poranenia, odreniny, je antisepticky a velmi dobre aj vodeodolny 🙂

ruthike
26. máj 2015

Moja teta robi v nemocnici na geriatri a ked mala mala ekzem na, ktory nic nezaberalo ani canesten ani sudocream,tak mi dala rybaciu mast. Jej najlepsie zabera na prelezaniny a odreniny a i skrabance. Je to vlastne rybi olej a zinok oxidum, ten je aj v sudokreme, ale vtom su aj dalsie chemikalie. Rybacia mast je na prirodnejsej baze, na tube sa pise, ze je taktiez na popaleniny a liecbu koze po ozarovani. Ja si ju davam aj na pupaky a sa mi osvedcila. Zato smrdi, ale cez plienku to necitit. Moj muz sa s tym paprat nechce, on jej dava sudokrem, iba ak ma dake zapareniny tak sa podda

barnica
26. máj 2015

Ja mám tiež radšej sudocream ako rybaciu masť ale máme aj aj doma lebo na niečo nám zaberá rybina ana niečo sudo 🙂

liz_lemon
26. máj 2015

podla mna je rybacia mast najlepsia, a ten smrad nie je nic hrozne

lienka1601
26. máj 2015

Aj ja pouzivam pri deťoch iba rybaciu masť a ani raz nemali zaparenu ritulu..ani ked mali hnacky 😉 a ja ryby neznasam ale mne nesmrdi 😁

seahorse27
26. máj 2015

Ja tiež používam Rybilku Neo ako prevenciu proti zapareninam. Sudocrem dávam, len ked sa vyskytne väčšia zaparenina, inak dosť vysušuje kožu.

leiluska89
26. máj 2015

Nam sudokrem podrazdil ritku a tak nam predpisala pastu s rybim olejom a toto je super,uz 9.mesiacov iba toto...a je to lacne a super....a ritka vzdy krasna! 🙂

alenka777
26. máj 2015

pasta s rybím olejom, lacne, dobre...

milota164
26. máj 2015

my sme zacinali tiez tou rybacou mastou ale potom sme presli na Bepanthen nesmrdi 🙂 neobsahuje zinok takze nevysusuje, dobre premasti ale zas nie je taky ze by sa nevsiakol do pokozky.

alenka777
26. máj 2015

ale rybacia masť je jedno a pasta s rybím olejom je druhé...sú to dva rôzne prípravky....pasta s rybím olejom nesmrdí

livocka21
27. máj 2015

@alenka777 mne pasta smrdi🙂 ale pouzivam ju lebo je najlepsia a najlacnejsia...bepanthen je dobry ale cena je premrstena

nikolabulkova
autor
27. máj 2015

@alenka777 tak co treba kupit pastu s rybum olejom alebo rybaciu mast?

lilu74
15. aug 2016

Rybacia mast velmi smrdi- to sa pediatricka na mne smiala ked som jej hovorila ze ju nemozem citit😂sudocrem neviem nam skusenost len mi pride nehygienicky a v nepraktickom obale...ja som pouzivala bepanthen care prakticky-hygienicky-krasnr hydratoval a rychlo sa neminal😉

lydia15
15. aug 2016

Tak hlavne cena a vobec nesmrdi. Mali sme aj vzorky sudocremi a prave pri nom sa zadocek zacervenal. Takze za mna jednoznacne rybia mast.

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilu74
14. nov 2016

kazdemu vyhovuje nieco ine, mna z nej fakt napinalo aj som to hovorila pediatricke, ta sa len smiala, sudocrem mi pride nehygienicky, nakolko je v kelimku a strkaju sa do neho prsty - nerozumiem vyrobcom preco si zvolili taketo balenie...s bepanthenom care som spokojna.

katre
14. nov 2016

My sme tiez pouzivali bepanthen. Ale ked sme boli v nemocnici s rotavirusom tak nam dali rybiu mast, vraj je lepsia

lilu74
29. dec 2016

Rybacia mast je lacnejsia ale kvalitnejsia co sa zlozenia tyka urcite bepanthen extra.

gretocka
29. dec 2016

pri troch detoch som prestriedala aj rybaciu, aj sudocrem aj bepanthen aj SOS Niveu aj Babylove od DM - vo roznych fazach pri roznych detoch mi vyhovovali vsetky.... sudocrem mam vzdy ako poslednu zachranu, nam pomohol vzdy ked uz nic ine nezaberalo, ale nejake vazne zapareniny sme neriesili v podstate vobec pri ktorom kolvek kreme - podstatne je umyvat a vetrat pokozku pri prebalovani

magimary
29. dec 2016

spomínate ten zápach rybacej maste-tak ten mne napr. nevadí,
zato na zápach sudocremu si neviem zvyknúť 😅
ja používam dominantne rybaciu a sudocrem pri zapareninách

lilu74
30. dec 2016

Ja na vsetko bepanthen extra-aj na predchadzanie zaparenin, aj ked sa vyskytne kozny problem😉

bunnynr
31. jan 2017

mozno niekomu pomoze pri rozhodovani tento clanok, ktory je o zlozeni sudocremu. Uprimne uz 10mesiacov ho pouzivame ale uvazujem ze prejdeme na rybiu mast. http://nevsednidny.blogspot.sk/2017/01/sudocrea...

m_
31. jan 2017

@bunnynr tak ako tam pisu v diskusii pod clankom nechaj si v lekarni namiesat normalnu rybiu mast alebo zinkovu mast... ja som sa dohodla s dokinou zohnala som jej rozpis od lekarnicky a ta mi ju predpisuje🙂 takze mam prdelatu mast bez konzervantov a za 17centov🙂 kam sa hrabe sudocrem🙂 a to niesom ziadna bio eko matka🙂

bunnynr
31. jan 2017

@m_ a co je na tom rozpise 🙂?

m_
31. jan 2017

Rp.
Zinci oxidum 25,00
Iecoris aselli oleum 25,00
Adeps lanae 25,00
Vaselinum Flavum 25,00
M.f. pasta
D.S. potierať
🙂 nech sluzi.

bunnynr
31. jan 2017

@m_
dakujem krasne 😉

lilu7
14. apr 2017

Rybaciu masť som skúšala na doporučenie pediatričky ale mi neskutočne smrdela tak som ju odložila....sudocrem som dostala vzorku v porodnici-ten pekne voňal, ale zdalo sa mi maximálne nehygienické naberať krém prstom z kelímka..a opakovane🙈...napokon mi kamarátky poradili bepanthen care a používam ho doteraz pri oboch deťoch aj pri tom, čo už plienky nemá keď mi povie že ho zadok štípe a aj pri menšom, kt.ešte plienky má.😉

lejka01
19. apr 2017

Bepanthen je najlepsi..sudocream som pouzivala a aj rybiu mast a maly mal vzdy trochu cerveny zadok,ale ked uz tak by som uprednistnila rybiu mast...teraz umyvam ritku len s cistou vodou,bepanthen dam tak 2x za den a ked sa nahodou objavi zacervenanie tak pouzivam odvar z repika alebo rumanceka-aplikujem na vycistenu prdelku a teda zadok ma fakt krasny...