Aniball - prevencia hemoroidov

derdia
29. nov 2017

Ahojte baby,kt.ste rodili po cviceni s aniballom, a vyhli ste sa nastrihu, co hemoroidy?objavili sa u Vas?alebo zhorsili?alebo sa im podarilo predist?Dakujem pekne za vase odpovede😊

denda78
29. nov 2017

Ahoj aniball nepoznám ale moja sestra je tehotná a má brutálne problémy s hemoroidmi - gynekológ jej dal vyskúšať rektovenal gel na hemoroidy a bola unesená a celá bez seba že konečne jej niečo pomohlo a veľmi rýchlo. raj da do pol hodiny zbavila brutalnej bolesti ktorú mala. Teraz - práve včera bola u mňa - bez tej mastičky nejde ani na krok. Je to nejaká novinka a môžu to aj deti a tehotné + dojčiace ženy. Tak skús.

derdia
autor
29. nov 2017

@denda78 dakujem za info😊ja zatial vdakabohu nemam problemy s nimi...lebo mam vnutorne...nie vonkajsie...len nechcem aby sa to zhorsilo po porode😉ale pre istotu si teda tu masticku zozeniem a vezmem do porodnice😊

nela6
29. nov 2017

ja som mala aniball ale nestihla som s nim cvicit, maly sa narodil v den kedy som mala zacat, mala som nastrih a poviem vam, ze je to asi individualne, ale nemenila by som, vobec som nastrih necitila a maleho som vytlacila tak ze som ani nevedela kedy, slo to instinktivne ako tlacit, netrebalo mi cvicit...a moje kamosky sa dost stazovali na cvicenie s aniballom a sem tam krvacania, co mna osobne by zase vystrasilo...

musim dodat, ze par kolegyn sa vyhlo nastrihu vdaka nemu, len spomenuli, ze dieta prichadza na svet to boli, pri nastrihu ma nebolelo nic /pocas celej druhej doby/

jankalukasova
29. nov 2017

to by som sa asi poradila s lekárom.. ja som teda cvičila a nemala som pri cvičení ani bolesti a ani som nekrvácala...nástrihu som sa úspešne vyhla.

bosoriak
29. nov 2017

@derdia Pri porode sa pri tlaceni moze stat, ze hemoroidy vyjdu a bude ich treba riesit. Aj samotne tehotenstvo moze kvoli roznym dovodom sposobit zhorsenie hemoroidov. Vsetko budes riesit, ked to pride. A nie, aniball nema ako ovplyvnit hemoroidy. Tlacit budes tak ci tak, aniball len moze zabranit nastrihu.

derdia
autor
29. nov 2017

@bosoriak dakujem😊takze tlak na konecnik je taky isty ako ked sa necvici s aninibalom asi...

saty.predaj
29. nov 2017

@derdia ahoj no podla mna to aj je prevencia proti hemeroidom lebo sa naucis tlacit spravne. Ja som pri prvom porode necvicila mla som nstrih aj problemy s hemeroidmi. Pri druhom som cvicila a nic mi nebolo. Takze moze pomoct. Lekar aj vravel aby som tlacila ako pri kakani ale nie je to to iste.

bosoriak
29. nov 2017

@saty.predaj
@derdia
Je jedno ako tlacis, ten tlak je tak obrovsky, ze ak mas hemoroidy, tak proste vyjdu von. Aj po porode kvoli hormonom a podobne.

bosoriak
29. nov 2017

@derdia urcite si do porodnice pribal zakladne veci ako dubovu koru a Mastu.

vilma7
29. nov 2017

Ja som s Aniballom cvičila, cvičenie odporúčam všwtkými 10-timi, nástrihu som sa vyhla, ale na nácviku technike tlačenia mi to moc nepomohlo- skôr len krásne roztiahlo hrádzu. Aniball som pri vyšších číslach nevytláčala, ale skôr pomaly udrźiavala, aby neodletel ako šíp. Hemoroidy som si pri pôrode vytlačila, takže súvis to podľa mňa nemá žiadny.

denda78
30. nov 2017

@derdia ahoj tak nech ti ju ani netreba a ak áno tak nech pomôže. Inak malé detičky mávajú vraj častý problém aj s trhlinkami v konečníku pri tvrdej alebo objemnej stolici. Tak táto mastička je vraj suprová aj na to. držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre