Frustrácia s Aniballom

monkitas
29. máj 2021

Ahojte, cvičím s aniballom vyše týždňa a jediné, čo mi to prinieslo je frustrácia. Cvičenie ma dosť bolí, aj keď balónik nafukujem len minimálne... maximum čo som dosiahla je 19 cm a aj to cez bolesť... cez túto hranicu sa už neviem dostať. Termín mám o necelé 2 týždne. Predtým som sa pôrodu nebála, teraz sa hrozím toho, že poriadneho nástrihu, či natrhnutiu sa rozhodne nevyhnem. Všade čítam komentáre, aký je aniball skvelý a užitočný a ako pomáha zbaviť sa strachu z pôrodu, u mňa mal však efekt úplne opačný...Máte niekto podobnú skúsenosť? je tu niekto, kto sa vyhol nástrihu aj keď sa mu s aniballom nedarilo?

anile12
29. máj 2021

Nerieš to koľko na cvičíš ak ide iba toľko, cvič dlhšie len toľko. Skôr by som odporučila niečo na uvoľnenie skus alchemilku, malinnik nech sa to tam dole prípravy a nemaj stres, pred pôrodom sa to tam dole po uvoľňuje

monkitas
autor
29. máj 2021

Pijem čaj z ostružliny malinovej, ale alchemilku som ešte neskúšala ... myslíš použiť ju na naparovanie či piť čaj?

eba7
29. máj 2021

@monkitas ahoj, nemala som sice taky problem ako ty, ale radim ti, aby si nic nerobila nasilu a cez bolest. Ja ked som bola na 19 cm tiez som si nevedela predstavit ako je mozne sa dostat na 30 a nakoniec som nacvicila 31. Hlavne sa tym nestresuj, nafukni ako to ide a trenuj, ked ostanes na 19, tak ostanes, nic sa nedeje, mozno sa to o par dni rozbehne a budes postupovat, ale hlavne to netreba silit, aby si si este neublizila. A je kopa zien, ktore necvicili a porodili bez poraneni, hlavne je sa pozitivne naladit, tiez radim pit cajiky. A ked ti to nepojde a ma ta aniball len stresovat tak ho vyhod a chod radsej na prechadzku, lebo stres 2 tyzdne pred porodom nepotrebujes 🙂. Drzim palce!!

mattkapd
29. máj 2021

@monkitas mna nenastrihovali ani som necvicila..

marlent
29. máj 2021

Ahoj nestresuj nastrih je podla mna to najmenej z celeho toho "vsetkeho"

nene1133
29. máj 2021

@monkitas ja som mala to iste, trapila som sa, bolelo to, ziaden pokrok. skusala som sa uvolnit a neviem co, ale bolelo to ako fras. dookola som pozerala navod,ze co robim zle. po 2 tyzdnoch som to vyhodila a hned sa mi ulovilo. dcere sa aj tak nechcelo ist von, tyzden po termine mi porod vyvolavali a moc to neslo, ale nakoniec som to zvladla celkom lahko🙂

monkitas
autor
29. máj 2021

@nene1133 a nástrih ti robili?

nene1133
29. máj 2021

@monkitas ano, dcera bola velka. ale nemam s tym problem,sitie som necitila a ani odvtedy to nebolelo.ale doteraz si pamatam to trapenie s aniballom,najma vsetci su z toho taki nadseni,ze som mala depresiu,ze ani balonik neviem vytlacit😕

monkitas
autor
29. máj 2021

@nene1133 presne, tiež, návod som prečítala aj 20 krát, už len zaviesť ho bola veda a celé cvičenie, no čistá mizéria a depka.. nebojím sa ani tak samotného nástrihu a šitia, ako skôr tých následkov... našťastie nie každá žena ich má..

monkitas
autor
29. máj 2021

@eba7 ďakujem

daom
29. máj 2021

@monkitas ja som zacinala na nejakych 14cm tusim, tiez som mala pocit, ze 30 cm je nemozne. Ako to tie zeny dokazali? Postupne sa ti to uvolni neboj, den po dni to bude lepsie a lepsie. V case porodu som mala 28cm, viac som nestihla. Sestricke som povedala kolko som nacvicila a ze by som rada isla bez nastrihu. Ta mi vravi, hm to vam nebude stacit. A stacilo. Odchadzala som bez jedineho stehu. Neboj postupne to pojde. Drz sa!

monkitas
autor
29. máj 2021

@daom, super, tak to sa teším z Tebou, snáď a mi ešte podarí nacvičiť trochu viac, ale moc nádejí do toho už nevkladám.. 19 bolo zatiaľ maximum ale aby ma to nebolelo, musím ho vyfučať aspoň na 18tku a už je to takto 3 dni..

zuzuliennka1
29. máj 2021

@monkitas este musis vziat do uvahy, ze zatial len nacvicujes, este to nie je porod, pri ktorom sa spusti aj produkcia hormonov, ktore pomozu otvorit panvove dno a krcok maternice.
Ine je nacvik a ine potom, ked telo pracuje ako ma, s pomocou hormonov..

daom
29. máj 2021

@monkitas ako prijemne to nebolo ani mne. len skusaj, nevzdavaj to, ono aj pol cm je uspech, uvidis, ze ta to nakopne, ked sa ti to bude pomaly posuvat. ja som tych 28cm dala za tri tyzdne, to akurat stihas.

tini27
29. máj 2021

Ahoj, tiez mi anibal znicil sebavedomie 😂. Moj “vrchol” bol 16cm, inak sa mi pustala krv a viac to proste neslo. Celkovo som malej postavy, takze som s nastrihom bola zmierena. Porod bol dlhy, no nakoniec som porodila bez nastrihnutia, nepotrhala som sa, a pritom syncek mal 50cm, 3170g, takze nebol nejake malinke babatko ☺️. Neboj, vsetko bude dobre 😉

moonikajan
29. máj 2021

@monkitas mne sa rovnako nedarilo, zacalo sa to zlepšovať az tesne pred porodom. Dokonca som pri cviceni dost krvacala. A aj tak som skoncila bez nastrihu.

evaachesa
29. máj 2021

Mne aniball zase veľmi pomohol po psychickej stránke, že aspoň približne viem čo má čaká, naučila som sa správne dýchať a tlačiť. Pri pôrode mi to veľmi pomohlo a bola som sebavedomejšia. Síce ma museli nastrihnuť, no nebolo to nič strašné. Tiež som nízka a útla a syn mal skoro 4 kilá čomu sa aj doktor čudoval keďže podľa sona mal mať len niečo cez 3kg 😅

nttnnt
29. máj 2021

nuz nepanikar ono ked ta budu musiet nastrihnut tak aj tak nebudes mat na vyber a mimochodom ani neviem kedy ma nastrihli vobec som to netusila....zistila som to az ked mi doktor povedal ze ma ide sit....

n820p
29. máj 2021

@monkitas ja som s ním cvičila dva dni, na druhý deň som začala počas cvičenia krvácať, nie dlho ale zľakla som sa poriadne, na internete som sa dočítala, že sa to občas stáva, predsa len je telo viac prekrvené a občas praskne nejaká cievka. Cvičenie som ale na týždeň odložila, potom som zas začala, na tretí deň zas krvácanie, tak som sa zaprisahala, že viac s tým cvičiť nebudem 🤣 ani som nemusela, v noci mi odtiekla voda 😁 Trochu skôr ako bol termín, ale na pôrod som bola teda naplno pripravená, celé tehotenstvo som sa vyhýbala prihodám z pôrodov, aby som netušila do čoho idem, vedela som že to proste zvládnem, lebo von jednoducho musí 🤷🏼‍♀️🤣 tak to zvládneš aj ty, nerob si hlavu z cvičenia, v mojom prípade bol nastrih to posledné čo ma vtedy zaujímalo 😁 drž sa

ledgerka
29. máj 2021

Nestresuj. Ja som nacvicila len 15 cm, viac neslo. Porod bol bez nastrihu a mala som len 2 kozmeticke stehy. Aniball nie je vsetko.

luccija
29. máj 2021

@monkitas vykasli sa na to.Necvicila som, nepila caje a porodila bez nastrihu.Ak mas mat z toho stres, krvacanie radsej chod na slnko co ms byt to bude...

slamocka
29. máj 2021

@monkitas povzbudzujem ta, pamatam si presne prve pocity pred porodom. Vobec mi to nesadlo, neznasala som ho, nerozumela som tomu navodu, ze to ma samo vyklznut... Vykaslala som sa na to, a prvy porod skoncil zhodou aj inych okolnosti rupturou 3 stupna. Pri druhom som si povedala, ze budem cvicit aj keby traktory z neba padali... Tlacila som normalne svalmi... Inak ako je napisane v navode. Skusanim roznych svalov a tlacenim som na to ako tak prisla. Tiez som mala vzdy problem so zavedenim, aj po 1. porode, nedala som to na maximum, ale ver mo, pomohlo to. Uvolni sa.. Neber to ako za trest, ano su mamicky, ktore porodia bez akehokolvek cvicenia a bez nastrihu. Dolezite je byt k sebe laskava a predstavovat si, ze to pojde lahko. Uz len to, ze sa snazis je super... Drzim ti palce, vsetko dobre dopadne 🙂

lucia147852
29. máj 2021

Ak ti to má robiť stres kašli na to. Sú ženy čo porodia bez aniballu bez jediného stenu a ženy čo cvičili a skončía ako vysivka. Nevieš ani ako bude porod prebiehať. Ja som necvicila, dcéra bola veľká 4200g, čo sa týka panvy zničila čo to slo, zasekla sa v kostiach. Ale mala som len 5 vonkajších stehov z natrhnutia. Ani o nich neviem že boli.

tamvtme
29. máj 2021

@monkitas ja som mala podobny problem, skus najprv masaz hradze vhodnym olejom a potom aniball...ja som sa dostala na 23cm a potom som trocha krvacala a som sa zlakla a nechala balonik uz tak....

gabika128
29. máj 2021

@monkitas ja ti napíšem, že som pred dvomi rokmi nacvičila 24, veeeelmi pomaličky mi to išlo, bolelo ma to, ale brala som to v pohode, že aspoň niečo. Teraz som znovu tehotná a na poslednej prehliadke mi starý pán gynekológ nechcel veriť, že som už rodila(bez nástrihu a potrhania). Takže sa len uvoľni, daj si dostatok času, relaxu a dýchaj pri tom a nerieš úpenlivo centimetre ❤️

zuzuliennka1
29. máj 2021

este pridam skusenost kamosky, ktora tiez nacvicovala a skoncila s akutnou sekciou…
ja podobne, sice som necvicila so ziadnym anibalom, ani nepila nijake caje, a aj tak porod skoncil akutnou sekciou zo zdravot. dovodov mna aj syna.
co ma byt - bude..

monkitas
autor
29. máj 2021

@tamvtme díky za tip, určite skúsim

moni333
30. máj 2021

@monkitas prosím ťa, nestresuj sa ... užívaj si každý, každučký deň, už si skoro vo finále 🙂 vykašli sa na celý anibal , ja som ho vôbec nepoužívala a porodila som bez nástrihu 🙂počúvaj svoje telo, všetko hravo zvládneš ♥️🙃

ada55333
31. máj 2021

@monkitas ja som aniball vôbec nepoužívala a bola som len s jedným kozmetickym stehom. Telo sa pripraví na pôrod. Pôrodné cesty zmäknú, uvoľnia sa. Ja som pila čaj z ostružiny malinovej a masírovala hrádzu. Treba byť hlavne psychicky v pohode a nesiliť to. Keď sa necítiš ho používať tak ho buchni do krabice a odlož tam, kde ho nevidíš 😉. Ide hlavne o to, aby si sa cítila dobre. Držím palce.

lenka155
13. aug 2022

@monkitas ako nakoniec dopadol.porod?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre