Chodíte tu niekto do MC Klokanček v Nitre?
Mamicky, ktore chodite do MC Klokancek v Nitre, ozvite sa. Ja chodim s mojou dcerkou, ale rada by som poznala aj dalsie mamicky z MK, ktore tam chodia, pripadne planuju chodit.
Stručné zhrnutie
- MC Klokanček v Nitre prevádzkuje aktivity na dvoch adresách: Na Horke a v priestoroch bývalej materskej školy na Nedbalovej ul. 17.
- Bežné programy zahŕňajú cvičenie mamičiek s deťmi (vrátane cvičenia na fitloptách), hudobné a divadelné aktivity, plavecké kurzy spojené s externými prevádzkovateľmi (ABC Plavko v Zlatých Moravciach) a občasné koncerty a burzy.
- Vstupné do MC sa v diskusii spomína štandardne 20 SKK za jednorazovú návštevu alebo 80 SKK za mesačné členstvo; za špecifické kurzy sú ceny samostatné (napr. 40 SKK za jedno cvičenie, 800 SKK za 10 cvičení, koncert 30 SKK/osoba).
Najčastejšie otázky
Q: Kde sa presne nachádza MC Klokanček v Nitre a ako sa tam dostať mestskou dopravou?
A: MC Klokanček má priestory na Nedbalovej ul. 17 v budove bývalej škôlky pri hasičoch a ďalšiu pobočku "Na Horke"; autobus č. 26 vystupuje na zastávke za Lidlom pri hasičoch a odtiaľ je to pešo ku budove.
Q: Koľko stojí vstup do MC Klokanček a aké sú možnosti členstva?
A: V diskusii sa spomína cena 20 SKK za jednorazovú návštevu alebo 80 SKK za mesiac; niektoré jednorazové programy majú vlastné poplatky (napr. 40 SKK za cvičenie).
Q: Sú v Klokančeku aktivity vhodné pre bábätká do 1 roka?
A: Materské centrum umožňuje prísť aj s menšími bábätkami na kojenie a prebaľovanie, no skupinové hry a pravidelné aktivity sú podľa diskutujúcich najčastejšie navštevované deťmi od približne 1 roka; v diskusii boli aj rodičia, ktorí chodili už pri 9 mesiacoch.
Q: Kde v Nitre alebo okolí nájdem plávanie pre bábätká?
A: Ako odporúčané miesto sa uvádza ABC Plavko v Zlatých Moravciach; kurz tam má maximálne 4 deti na jedno plávanie a vyžaduje sa predchádzajúca rezervácia.
Q: Kde zvyčajne nechávajú rodičia kočíky v Klokančeku?
A: Kočíky sa podľa diskusie nechávajú na prízemí a väčšinou tam niekto dohliada, pričom hlavná herňa je na poschodí.
Q: Kto organizuje plavecké kurzy v Nitre spomenuté v diskusii?
A: Plávanie pre mamičky s deťmi spomína organizáciu na SPU (v novej budove za riekou) a samostatné kurzy ABC Plavko v Zlatých Moravciach; kontakt na organizátorku "Nasta" bol ponúknutý v diskusii.
Q: Kde nájdem aktuálne informácie o programe Klokančeku online?
A: Diskutujúce odporúčali weby www.mcklokancek.sk a zoznam na www.materskecentra.sk pre programy a rozvrhy.
Q: Organizuje Klokanček aj predaj/burzu detských vecí?
A: Áno, v diskusii bola oznámená Aprílová burza s odovzdaním tovaru 7.–16. apríla a predajom 17.–18. apríla (hodiny a podrobnosti boli uvedené v ozname).
Závery z diskusie
Zhoda
- Väčšina rodičov považuje Nedbalovú pobočku za aktívnejšiu a priateľskejšiu voči návštevníkom, zatiaľ čo pobočka "Na Horke" býva menej frekventovaná.
Sporné názory
- Možnosť chodiť s veľmi malými bábätkami: jedna možnosť je prísť už na socializáciu aj s nechodivým bábätkom (kojanie, prebaľovanie, kontakt s matkami), druhá možnosť je počkať, kým dieťa začne štyriť alebo chodiť, aby získalo úžitok z aktívnych skupinových aktivít.
Otvorené otázky
- Existujú jasličky v Nitre pre deti od 6 mesiacov? (v diskusii bol položený dotaz bez odpovede).
- Kde nájsť viac kurzov plávania pre bábätká priamo v Nitre okrem SPU a ABC Plavko? (diskusia spomenula ABC Plavko a SPU, ale kompletný zoznam chýba).
Spomenuté značky a firmy
MC Klokanček, Materské centrum Klokanček, ABC Plavko (Zlaté Moravce), SPU, Hudobná škola Yamaha, Friends (reštaurácia s ihriskom), Hotel River, Kvalinka, U Kubka (detský obchodík), mcklokancek.sk, materskecentra.sk, www.svetdeti.yw.sk
Spomenuté produkty a metódy
cvičenie mamičiek s deťmi, cvičenie na fitloptách, plávanie pre bábätká, rodinné plávanie, burza detských vecí, vstupné 20 SKK za návštevu, mesačné členstvo 80 SKK, 40 SKK za jedno cvičenie, 800 SKK za 10 cvičení, opatrovanie 55 SKK/h, koncertné vstupné 30 SKK/osoba, maximálne 4 deti na jedno plávanie v ABC Plavko
Miesta a osoby
Nitra, Nedbalová ul. 17, Na Horke, Zlaté Moravce, Chrenová (Dlhá ulica), Komunitné centrum na Nedbalovej, Podzámska 15, Mostná (obchodík U Kubka), Kvalinka, Mária Podhradská, Richard Canaky, Nasta, Lucia
Ahojte baby, tak citala som, ze sa da chodit aj na Nedbalku. Ja mam totizto 17mes. syna a vobec sa nestretava s detmi, tak sa ich aj boji, tak chcela by som zacat s nim niekam chodit. Moze mi niektora z vas, prosim napisat od kolkej tam uz chodievate s detickami a nieco aj ohladom toho cvicenia na fitloptach? A kolko sa plati za vstup, pripadne za cvicenie. Dakujem Iva
ahojte...babule,som tu nova..byvam v okrese Nitra,a rada by som si popisala s vami...som doma na materskej,mam synceka Nikolaska v aprili bude mat dva ročky...
a vedeli by ste mi poradit ako sa daju dat blizsie info v mojom profile? dakujem..pekny dnik,vsetkym
petulik....pod k nám do Nitry 7. Tam sú tiež maminy s približne tak isto "starými" detičkami. 😉
ahoj tak dobre vyskusam...ale ja byvam az 23 km od Nitry,ale mam aj kamosku na klokocine....nevadi ze som tak daleko?
iva... ked sme tam chodili... pred rokom... tak sa platilo bud 20 korun za jeden den... alebo 80 korun za mesiac... za cvicenie na fitloptach sme platili tusim 800 korun za desat cviceni... bolo to krasne... deti sa unavili a vysantili... nieco aj naucili... mamicky tiez... treba sa urcite prihlasit (pozri na stranke materskeho centra na www.materskecentra.sk)... ale cvicit sa da teraz tusim uz iba ho Na dieloch...
ak Vás môžem pozvat, kto ma zaujem, do hudobnej skoly Yamaha. V Nitre sme kurzy zacali organizovat od februara. Su urcene pre deticky od 4 mesiacov do 6 rokov. Zatial sme na Podzamskej 15, ale mali by sme sa rozsirit aj na Klokocinu. Ak sa mate chut prist pozriet, je to bezplatne a uvidite deti, co uz chodia asi tri mesiace. Ak sa nam podari tak od septembra na Klokocine bude aj slusne skolne, ale nechcem predbiehat. kontakt na nas: www.svetdeti.yw.sk
Baby, je v Klokanceku nieco aj pre babatka? Hladam nejake cvicenie na posilnenie motoriky. Zatial som nasla len plavanie. A kedy tam mozme prist, fakt len az ked budeme lozit?
katulik... nemusis cakat... ak ti nevadi, ze pre tak male babatka tam nic nie je... mozes ho tam kojit, prebalovat a ukazovat hracky... a samozrejme diskutovat s inymi mamickami... ale to je vsetko... ja som s Mirkou bola v MC az ked lozila... lebo som tam chcela chodit len kvoli nej... nie kvoli sebe a tuzbe po stretavani sa s inymi mamickami... 🙂
Milé mamičky, MC Klokanček má novú webovú stránku www.mcklokancek.sk 🙂 Naďalej na nej pracujeme a snažíme sa Vám priniesť aktuálne informácie o MC. Tešíme sa taktiež na Vašu návštevu.
Lucia
Ahojte maminy,
chcela by som prvy raz navstivit MC na Nedbalovej, mam malu takmer 9 mesacnu dcerku, velmi zivu opicu, ktora by potrebovala nejakych kamaratov v podobnom veku 🙂 Ak niekto uz chodite, alebo sa tiez chystate urobit prvy krok, tak dajte vediet, rada sa pridam
Sidon, ja mam skoro rovnako stareho synceka, este som v MC nebola.
O Klokanceku pocuvam same dobre referencie, tak by sme sa radi isli pozriet.
No neviem, ci pre takych drobcov je to UZ vhodne prostredie...
Ahojte maminky, ja tiez rozmyslam, ze by sme zacali chodit do nejakeho mc.......lebo vacs. som cele dni s mojimi dvojickami sama, tak je to taky stereotyp pre mna aj pre nich.....rozmyslala som nad NR aj nad SA, nejako sa neviem rozhodnut...u nas je totiz ta nevyhoda, ze byvame na dedine, 20 km od oboch najblizsich MC....
A aj sa trocha bojim, ako ich tam oboch ustriehnem 😅
Ahojte cicusky. Pridte sa do MC Klokancek pozriet. Radi Vas uvidime a privitame v novych upravenych priestoroch na Nedbalovej ul. Herna je otvorena kazdy pracovny den, blizsie informacie aj o pravidelnom programe najdete na webovej stranke www.mcklokancek.sk
Lucia
ahojte kočky...len som chcela posunúť infošku...na Mostnej v detskom obchodíku U Kubka je výpredaj 😉
ahojte maminky, chodite teraz niekto aktualne do MC Klokancek? Hladame kamosky a kamosov, s ktorymi by sme sa mohli pohrat 🙂
Obnovujem temu 🙂 Su tu nejaké maminky, ktore sa chodia s drobcami pohrat do Klokančeka na Nedbalovej ?

question... co sa malych deti tyka, tak mas zial pravdu... do desiatich mesiacov som s Mirkou chodila iba po vonku a po navstevach... az ked zacala stvornozkovat, tak sme mohli chodit do materskeho centra (je tam takmer vsade koberec) a do guliciek v nakupnych centrach... a pre starsie deticky su fajn aj restauracie s ihriskami... doteraz bola taka tusim iba Friends, ale uz aj hotel River take ma...
v ZM sa venuju skvele... maximalne sa na jednom kupani stretnu styri deticky... a tak sa moze cvicitelka venovat kazdemu zvlast... kym ostatne deticky si plavaju... jednoducho cast je venovana ponaraniu, cast cviceniam v skupine a cast na rozplavanie... v Hviezdici sa mi paci aj to rodinne plavanie po sobotach... zoberieme ujov, babky a pojdeme sa spolu plackat 😀 ... s dalsim dietatkom... ak sa podari... budem asi chodit do Hviezdice... ta cesta do ZM je niekedy skutocne nebezpecna...