Kam ísť s deťmi v Novom Meste nad Váhom?
Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀
Stručné zhrnutie
- V Novom Meste nad Váhom sú pre malé deti primárne dostupné mestský park, fontána a ihriská, pričom rodičia pravidelne cestujú za kultúrou a väčšími atrakciami do Trenčína alebo Piešťan.
- V meste funguje Materské centrum v starej budove oproti dlhým schodom od Palmy na námestie; podľa diskusie má otváracie hodiny pondelok–štvrtok 9:00–12:00 a utorok/štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 je cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 býva čaj pre ženy.
- Rodičia v diskusii odporúčajú lokálne atrakcie (park, pieskovisko, skákací hrad plánovaný v parku) a regionálne jednodňové výlety ako Piešťany (promenáda, park), Bojnice (ZOO), Trenčín (divadlá, aquapark, nákupy v MAX) alebo Tatralandia pre širší výber aktivít.
Najčastejšie otázky
Q: Kam chodiť s malými deťmi v Novom Meste nad Váhom na hranie a výlety?
A: Lokálne sú pravidelne využívané mestský park, fontána a ihriská na námestí; rodičia v diskusii odporúčajú jednodňové výlety do Piešťan (promenáda, zmrzlina, park), Trenčína (divadlá, aquapark, nákupné centrum MAX) a Bojníc (ZOO) alebo návštevu Tatralandie.
Q: Kde presne je Materské centrum v Novom Meste a aké sú jeho otváracie hodiny?
A: Materské centrum sa nachádza v starej budove oproti dlhým schodom vedúcim od Palmy na námestie; podľa diskusie je otvorené pondelok–štvrtok 9:00–12:00, utorok a štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 býva cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 je čaj pre ženy.
Q: Sú v Novom Meste pravidelné detské predstavenia alebo kino pre najmenších?
A: Diskusia uvádza, že v Novom Meste nie sú známe stabilné detské divadielka; rodičia chodia na detské predstavenia do Trenčína alebo využívajú regionálne ponuky (Piešťany, Trenčín).
Q: Kde nakúpiť detskú obuv, oblečenie a potreby v okolí?
A: V miestnych obchodoch v centre (pri čajovni, pod biliardom, oproti Slovenskej sporiteľni, pri fontáne) a v sieťach Deichmann, John Garfield, Baťa; širší výber je v MAX (Trenčín) alebo Tesco podľa diskusie.
Q: Kde v Novom Meste zariadiť nákup kočíka, matraca alebo autosedačky?
A: Diskutujúce rodičky spomínali obchody v centre (pri čajovni, pod biliardom), kde sa dá priamo kupovať alebo dohodnúť objednávka kočíka a matraca a vyjednať cenu.
Q: Kedy býva novomestský jarmok?
A: V diskusii rodičia odhadovali jarmok v druhej polovici septembra, konkrétne približne 21.–23. september; tiež sa spomína, že termín sa zvyčajne pohybuje v druhej polovici mesiaca a často po trnavskom jarmoku.
Závery z diskusie
Zhoda
- Materské centrum v centre mesta je vnímané ako užitočný priestor pre rodičov s malými deťmi, s pravidelnými skupinovými aktivitami a možnosťou stretávania (otváracie hodiny a konkrétne bloky sú súčasťou miestnej ponuky).
- Akcie a kultúrne predstavenia pre deti v rámci mesta sú limitované; za divadlom, väčšími atrakciami a širším výberom programov rodičia bežne cestujú do Trenčína, Piešťan alebo Bojníc.
- Mestský park, fontána a ihriská sú primárnou dennou voľnočasovou ponukou pre rodiny s deťmi v Novom Meste nad Váhom.
Sporné názory
- Možnosť rozšírenia rodinného centra/parkovej infraštruktúry: niektorí rodičia sú optimistickí, že projekt kaviarne s cukrárňou, vonkajším sedením a skákacím hradom v parku sa zrealizuje, iní upozorňujú na byrokratické prekážky a miestne námietky.
- Bezpečnosť a riziko nákazy pri kúpaní v termálnych kúpaliskách: jedna obava rodiča tvrdí, že dieťa môže niečo „chytiť vo vode“, zatiaľ čo iní rodičia v diskusii pripomínajú, že infekcie sa dajú chytiť aj inde a nemožno ich pripísať výlučne jednému zariadeniu.
Otvorené otázky
- Aký je oficiálny kontaktný telefón a pravidelný aktualizovaný program Materského centra (workshopy, rozvrh cvičení, vekové obmedzenia)?
- Bude sa konkrétne realizovať projekt cukrárne/areálu s atrakciami v meste a aké sú presné termíny stavby a prevádzky?
- Aké sú potvrdené termíny a program novomestského jarmoku (stánky, kolotoče, prevádzková doba)?
- Existuje plánované zavedenie pravidelných detských predstavení/divadiel priamo v Novom Meste nad Váhom?
Spomenuté značky a firmy
Modrý koník, Materské centrum (Nové Mesto nad Váhom), MAX (Trenčín), John Garfield, Deichmann, Baťa, Tesco, Tatralandia, ZOO Bojnice, Pôrodnica v Piešťanoch, Blue Lagoon Resort
Spomenuté produkty a metódy
skákací hrad, pieskovisko, plienka na plávanie, teplomer‑dudlík, ušný snímač teploty, čelný snímač teploty, NuvaRing, kočík, matrac do postieľky, autosedačka, nosič/krosnička, detské cvičenie (voľné termíny)
Miesta a osoby
Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Piešťany, Bojnice, Beckov, Cicmany, Kos (ostrov), Gradači (Gradač), Florencia, Rím, Hippokratov strom, Palma (námestie – orientačný bod), Dr. Durdík
Erika ja som vesela,ale ved ma poznas a dost dlho som bola na teba aj nahnevana.Ale ked prisla mala Ericka na svet vsetko sa zmenilo.Deti robia divy a teraz mi je aj luto ked viem,ze niekto nemoze mat deti,alebo sa im nedari.Mat dieta je najväcsie stastie co moze byt su sice aj starosti s nimi,ale ked sa na teba to male stvorenie usmeje je to na nezaplatenie.Priznam sa,ze ked som zistila,ze som tehotna tak som sa rozplakala,lebo som este nechcela dieta,ale teraz uz rozmyslam inac a som stastna,ze ju mam. 🙂
caute babuse.......urobila som kuk na Ericku,,no je to smejko 😀 my sme uz vyspany,,teda maly uz druhykrat..rano vstal o siestej,,o pol osmej znova zaspal a cil uz lieta s panvicu a chnape auta 😀 dufam ze tam dnes bude krajsie,,vcera som len obehla postu a potraviny a pratala som domov.ale aspon som prevliekla navlecky a upiekla 3-je rezy 😝 .a dnes pri troche stastia upracem kupelku a navarim...
Dobre ranko 😅 ,
my sme hore od 06.00h,zobudil nas taticko 😠 .Uz som navarila polievku a umyla WC a kupelnu.Pojdeme asi trosku von len pred dom.Maly pred chvilockou povymazoval jogurt po celej obyvacke 😀 😠 😀.
Dnes vecer idem na zur,sesternica oslavuje ,,30tku,,.Maly ide k mame.
mirkaff a co mate ked peces troje rezy?
erika13 ked som tam vcera isla tak som prave stretala maminu isla po hlavnej ceste niekam peso.Bola tam sefova. 😉
Mirka a čo malého ešte stále drží ta panvička?Aj malému sa dobre držala a dobre pchala do pusinky.Ked sa niekedy stretneme dúfam,že malý mu ju zasa požičia. 😀
Maly mi spi uz 3hod.,stihla som mu upratat celu izbu ,aj v jeho skryni prach utriet aj 3okna umyt,a zajtra ma caka este spalna a obyvacka. 😝 Dufam ze bude pekne.
Este peciem satocky z list.cesta skoro mi zhoreli 😀 😠 .
a zasa som vyhrala vo fannku-vonavky
no dnes to bolo už z malým lepšie,kúpila som gelik na zúbky tak už je v celku pokojný aj mi dnes prespal vonku 2 hod.,teraz som ešte piekla bábovku.Tata išiel dnes na nočnú tak bačujeme z Dančom sami.
Ahojte ja som robila dnes bananove maffinky a su docela dobre.mala bola v postielke a len som pocula ako strasne futi tak som sa isla na nu kuknut a ona postavena v postielke skoro ma vykotilo.prvy krat sa postavila sama ani neviem ako sa vystverala po tych tyckach. 😠 lezie jak blazen vsade vsetko mam ochytane a stale po nej musim behat,aby na seba nieco nezvalila 😒
Dobré ránko. Nikde nikoho.Čo ste na voíbách?Mi pôjdeme až na večer,tatko ide navečer na nočnú,tak ho pôjdeme odkopnúť a hned si aj odvolíme.čo budeta dnes robiť?Ukazuje sa pekný čas. 🙂
Ahojte baby no mi ideme na navstevu tam maju tiez tak stare dievcatko jak je nasa tyzden je rozdiel tak ich ideme kuknut.Pocuvajte co urobil rano MM.Tak vzdy si malu berie rano pekne ju prebali a nakrmi,ale ved to uz viete a mala rano papavaa bananovu kasu a zrovna mu dosla,ale mame v zasobe kupenu este jednu krabicu ale mali sme tam este jednu krabicu aj Hami mlieko Hajaja a on sa pomylil a zobral mlieko a velice isiel malej zarabat kasu.Dal tam kopcom 4 lyzice toho mlieka a stale to bolo riedke ani mala to nechcela jest.ked som vstala a oznamil mi,ze mala ani kasu nejedla nic som si z toho nerobila az ked som zbadala otvorene mlieko.tak som mu vynadala,ze ci nevie citat,ze sa malej mohlo nieco stat no hukala som po nom ako vlha.a on ze jaaaj preto mi to nechcelo zhustnut najradsej by som ho nakopala. 😠 😠 😠
Ahojte tak ja si bola rano zaplavat aj s Radkou 😉
Ludi tm je iny pripad dobre som sa pobavila 😉 😉 😉
Mm robi palacinky ma dve pomocnicky tak je nadseny 😀 😀 😀
Leni sak mi este chvilku o tom hovor niekedy mam take nervy na neho co vsetko dohnoji,ale zase sa snazi a mala ked ho vidi tak je natesena 😉
Ludi mozes byt rada ze sa vie tm o malu postarat nie kazdy chlap je taky treba sa na to pozerat vzdy z tej lepsej stranky 😉 u nas ked je tatino doma tak ja som bokom Timea chodi za nim ako maly chvostik 😉
aj u nas to tak funguje ked je tato doma pekne si ju zoberie do spalne da jej hrazdicku a cusi pri mne len mrnci,lebo nemam na nu tolko casu ked musim aj varit a aj upratovat 😒
MM ked niečo pohnojí tak čuším a nič mu nehovorím.Tvári sa že sa nič nestalo.Len ked ja niečo domrvím tak sa o tom rozpráva 3 dni.Ešte to nafúkne a som ta najhoršia,samozrejme,že môžem aj za druhú svetovú.Včera sme boli na aute v meste.Mali sme odstavené auto na parkovisku.Strašne fúkalo a padla nám tabula na predek auta.Nič sa nestalo ale húkal tak ako keby som ja za to mohla.Nakonec dodal,žesme mali radšej v r..i ostať.
lulu tak manzelikoviavedia obcasvytocit,ale myslim,ze malej sa nic nemmohlostat
affaktje super,ze sa na nho mozes spolahnut, unas to funguje super jasa tiez nemusim o nic starat,ked su chlapi doma a este mi aj vynada,ze co volam 😉
ine babynemaju take stastie, mohla by som rozpravat pribehy ☹
Ahojte baby,
mate stastie na chlapov,ktori sa vam postaraju aj o male deti.Moj je z tych,co sa na babatko pozrie a usmeje.
Viac sa s nimi zabavi,ked uz behaju.Deti od 1 roka ho az zboznuju.3-rocny synovec ide radsej za nim ako za babkou.
Tak si vayte chlapov,ktori sa vam staraju o babatka.
Lulu,tm tu zamenu prepac a je to.Nechcem,aby si sa na mna hnevala pre pracovne spory,tie neprenasam do sukromia.Aj teraz sa s babami povadime v praci a poobede ideme na kafe. 🙂
My sme sa dnes s mp necakane previezli do Ziliny a prezreli si Maninsku tiesnavu.Ked sa otepli,pojdeme na turistiku,este tam bol sneh 🙂
Ahojte,
dnes mame krasny den,ja mam uz nakompletku poupratovane,okna umyte a uz mam pokoj. 😅 Stihla som ist si aj splnit obciansku povinnost-volit.Varila som lebo som mala majstra,tak mam navarene aj na zajtra. 😉
lulu bud rada, ze mas takeho manzela akeho mas,moj mi s malym pomaha uplne iba minimum,pretoze je pracovne vtazeny a ked pride domov tak je rad ze zije.Aj by som takeho chcela,aby mi viac pomahal s malym. 😉
ahojte, náš tatinko sa dnes drobcovi venoval celý deň.ja som upratovala a zabralo mi to celý deň.lebo malý 2xspal,tak som musela len to,s čím ho nezobudím.poobede išli na prechádzku,tak som makala jak fredka,aby som to stihla.skončila som o 18 a uťahaná som jak kôň.ale aspoň to mám z krku.ešte musím ísť psraviť nejakú večeru.
u nás bolo krásne počasie.aj som bola rada,aspoň som upratala, ale na druhej strane ma to sralo,lebo ma to ťahalo von. ☹
lulu, myslím,že nič až tak strašné tm nespravil.jednoducho si nevšimol.môjmu sa to stáva pravidelne, ale beriem to tak,že aspoň sa snaží.
dneska bola u nás po 7týždňoch svokra(býva asi 10m od nás!!!).malý ju samozrejme nepoznal a začal nariekať.a ona sa hrozne čudovala,ako to,že ju nepozná- ]-ale dobre som sa na nej pobavila,ako sa snažila malého upútať. 😀
baby,ale ved ja sa na neho nehnevam.mna takto pravidelne kazdy den z niecim nahneva,lebo vzdy nieco vyparati 😠 ,ale aspon sa nenudim pri nom on je take velke decko a ja ho tak trosku usmernujem.
janette aj ty tak zboznujes svokru ako ja? 😀
zabudla som sa pochváliť, pred týždňom som začala dávať malého na nočník a je celkom úspešný.viem,že ešte si neuvedomuje,na čo to je,ale vidím,že sa ho nebojí,je tam celkom spokojný,vysmiaty. a keĎ tam spraví kako,normálne mi dá vedieť.podarený je. 😀
Ahojte šikulky.Ja mám už navarené,MM drichme po nočnej aj malý.TAk mám chvílu čas.Dnes ideme zasa na prechádzku tak som zvedavá kolko vydrží.Včera smo boli navečer volit.Trocha ma to sere.Nemysleli na vozíčkarpv ani na maminy.Nedali totiž radlá.Musela som ísť na dva krát von.Musela som počkať až pojde Mm na nočnú aby postrážil kočík pred budovov.
a ja som nebola voliť,nemala som čas sa ani učesať nieto ešte ísť voliť.počkám si na druhé kolo a potom možno pôjdem.u nás je to tiež tak,budem musieť ísť s manželom,lebo s kočíkom sa nedá ísť.
ahojte no my sme sa boli pozriet na male kozliatka co sa dneska narodili.mala ostala vyvalena,ze co sa to tam tak trase.musela som doniest aj flasku co nepouzivame,aby ich mohla svokra nakrmit.este si nevedia ten cecek chytit tak su hladne chudence. 😒
janette neviem co je s jankou aj mn by to zaujimalo.stretla som ju v meste,ale telefonovala,tak som nechcela rusit

Ja tu zas strasim takto v noci 🙂
Lulu,ved aj ty si vesela,neskeri sa mala len po tatovi.
Lienka,dnes si mamu nestihla,nebola v praci 😉
Ale uz vypinam PC a idem spat.