Kam ísť s deťmi v Novom Meste nad Váhom?
Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀
Stručné zhrnutie
- V Novom Meste nad Váhom sú pre malé deti primárne dostupné mestský park, fontána a ihriská, pričom rodičia pravidelne cestujú za kultúrou a väčšími atrakciami do Trenčína alebo Piešťan.
- V meste funguje Materské centrum v starej budove oproti dlhým schodom od Palmy na námestie; podľa diskusie má otváracie hodiny pondelok–štvrtok 9:00–12:00 a utorok/štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 je cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 býva čaj pre ženy.
- Rodičia v diskusii odporúčajú lokálne atrakcie (park, pieskovisko, skákací hrad plánovaný v parku) a regionálne jednodňové výlety ako Piešťany (promenáda, park), Bojnice (ZOO), Trenčín (divadlá, aquapark, nákupy v MAX) alebo Tatralandia pre širší výber aktivít.
Najčastejšie otázky
Q: Kam chodiť s malými deťmi v Novom Meste nad Váhom na hranie a výlety?
A: Lokálne sú pravidelne využívané mestský park, fontána a ihriská na námestí; rodičia v diskusii odporúčajú jednodňové výlety do Piešťan (promenáda, zmrzlina, park), Trenčína (divadlá, aquapark, nákupné centrum MAX) a Bojníc (ZOO) alebo návštevu Tatralandie.
Q: Kde presne je Materské centrum v Novom Meste a aké sú jeho otváracie hodiny?
A: Materské centrum sa nachádza v starej budove oproti dlhým schodom vedúcim od Palmy na námestie; podľa diskusie je otvorené pondelok–štvrtok 9:00–12:00, utorok a štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 býva cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 je čaj pre ženy.
Q: Sú v Novom Meste pravidelné detské predstavenia alebo kino pre najmenších?
A: Diskusia uvádza, že v Novom Meste nie sú známe stabilné detské divadielka; rodičia chodia na detské predstavenia do Trenčína alebo využívajú regionálne ponuky (Piešťany, Trenčín).
Q: Kde nakúpiť detskú obuv, oblečenie a potreby v okolí?
A: V miestnych obchodoch v centre (pri čajovni, pod biliardom, oproti Slovenskej sporiteľni, pri fontáne) a v sieťach Deichmann, John Garfield, Baťa; širší výber je v MAX (Trenčín) alebo Tesco podľa diskusie.
Q: Kde v Novom Meste zariadiť nákup kočíka, matraca alebo autosedačky?
A: Diskutujúce rodičky spomínali obchody v centre (pri čajovni, pod biliardom), kde sa dá priamo kupovať alebo dohodnúť objednávka kočíka a matraca a vyjednať cenu.
Q: Kedy býva novomestský jarmok?
A: V diskusii rodičia odhadovali jarmok v druhej polovici septembra, konkrétne približne 21.–23. september; tiež sa spomína, že termín sa zvyčajne pohybuje v druhej polovici mesiaca a často po trnavskom jarmoku.
Závery z diskusie
Zhoda
- Materské centrum v centre mesta je vnímané ako užitočný priestor pre rodičov s malými deťmi, s pravidelnými skupinovými aktivitami a možnosťou stretávania (otváracie hodiny a konkrétne bloky sú súčasťou miestnej ponuky).
- Akcie a kultúrne predstavenia pre deti v rámci mesta sú limitované; za divadlom, väčšími atrakciami a širším výberom programov rodičia bežne cestujú do Trenčína, Piešťan alebo Bojníc.
- Mestský park, fontána a ihriská sú primárnou dennou voľnočasovou ponukou pre rodiny s deťmi v Novom Meste nad Váhom.
Sporné názory
- Možnosť rozšírenia rodinného centra/parkovej infraštruktúry: niektorí rodičia sú optimistickí, že projekt kaviarne s cukrárňou, vonkajším sedením a skákacím hradom v parku sa zrealizuje, iní upozorňujú na byrokratické prekážky a miestne námietky.
- Bezpečnosť a riziko nákazy pri kúpaní v termálnych kúpaliskách: jedna obava rodiča tvrdí, že dieťa môže niečo „chytiť vo vode“, zatiaľ čo iní rodičia v diskusii pripomínajú, že infekcie sa dajú chytiť aj inde a nemožno ich pripísať výlučne jednému zariadeniu.
Otvorené otázky
- Aký je oficiálny kontaktný telefón a pravidelný aktualizovaný program Materského centra (workshopy, rozvrh cvičení, vekové obmedzenia)?
- Bude sa konkrétne realizovať projekt cukrárne/areálu s atrakciami v meste a aké sú presné termíny stavby a prevádzky?
- Aké sú potvrdené termíny a program novomestského jarmoku (stánky, kolotoče, prevádzková doba)?
- Existuje plánované zavedenie pravidelných detských predstavení/divadiel priamo v Novom Meste nad Váhom?
Spomenuté značky a firmy
Modrý koník, Materské centrum (Nové Mesto nad Váhom), MAX (Trenčín), John Garfield, Deichmann, Baťa, Tesco, Tatralandia, ZOO Bojnice, Pôrodnica v Piešťanoch, Blue Lagoon Resort
Spomenuté produkty a metódy
skákací hrad, pieskovisko, plienka na plávanie, teplomer‑dudlík, ušný snímač teploty, čelný snímač teploty, NuvaRing, kočík, matrac do postieľky, autosedačka, nosič/krosnička, detské cvičenie (voľné termíny)
Miesta a osoby
Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Piešťany, Bojnice, Beckov, Cicmany, Kos (ostrov), Gradači (Gradač), Florencia, Rím, Hippokratov strom, Palma (námestie – orientačný bod), Dr. Durdík
no nedali,lebo sa neotvara a termin ma az zajtra.uz je cela nestastna z toho.
kamoskyna kamoska tiez rodila v TN a povedala,ze je to cosi hrozne,ze ju nechali 10 hodin trapit pokial nebola otvorena na 10 prstov.ked to bude aj somnou takto tak ani dalsie nechcem strasne sa bojim. 😒
Tak ja to mam stastne za sebou 🙂 ,nasla mi dva kazy,ale robila mi iba jeden,lebo maju vela roboty a ten druhy mi bude robit az v septembri. 😠 Bola by som radsej keby som to mala uz za sebou naraz.
Co sa tyka toho ockovania proti zltacke typu A tak nam to tiez dr. odporucovala po 1roku,ale my sme boli stale chory,potom tie operacie,tak sa to odklada stale.
mirkaff nie ja chodim do Podolia zubarke.Uz od zakladky. 😉
janette4,minule ked bolo stretko,tak ja som zavelila ze bude vtedy a vtedy,o tolkej a tolkej a bolo.Tak sa dohodnime konecne!!!! 😉 Lebo sa len o tom stale hovori a nic z toho. 😉 🙂
baby aj moja segra tak bola .....
prvého mala tak že jej odtiekla voda v utorok v noci a malý sa narodil až vo štvrtok na obed ...nechceli jej urobiť cisarák že nech sa len pekne otovrí a ona sa neotvára, tolko vyvolavačiek čo dostala a nakoniec teda porodila normál ale ked sa malá narodil a mal vyše 4´kg doki povedal že mala rodiť cisarskym...no a druheho prenášala, bol ešte väčší ako prvý a tiež vyvolavali vyvolavali a čakali kým sa otovrí ...katastrofa
tak niektorá zavelte,lebo ked som ja zavelila tak sme sa streli iba mi dve z Andrejku.
lulu neodporuca sa, je to na tebe ci das malu zaockovat proti zltacke typuA,lebo Beckovu maju v povinnom ockovani. 😉
Lulu ja som sa len preto pytala že teba hadam nenechaju vytrápiť ale možno aj druhé pôjde cisárskym... ja by som druhe chcela prirodzene ale bojim sa aby mi nepraskla maternica a ten cisarak nebol taky hrozny ako som sa bala....
Mne to očkovanie proti hepat.A odporučila dr keď sme rozmýšlali o očkovaní proti kiahnam, tak na tie som ho nakoniec nedala ale na tuto žltačku dám určite... už teraz sa chodíme často hrať do škôlky tak sa na to už asi pôjdem popýtať....
jaaaj 😅 no teraz sa ponahlam a mala akurat zaspala tak ma ide vykotit.to ju musim nakrmit,prebalit,obliect juuj sak to nestihneme 😠
aj ja dám viki zaočkovať proti žltačke ..ale až bud. rok ked pôjde do školky..proti kiahnam nedám, ked som to zniesla ja znesie aj ona ....ani proti chripke nedávam ...
pneumokoka sme mali do roka za sebou tak toho už netreba ..ale som rada lebo odkedy sme dobrali poslednú injekciu mala iba nadchu
no idem sa učit
no tak to u nas budeme musiet tiez pouvazovat o tom Acku.neviem preco caka s tymi pmeumokokami,aj som jej hovorila ze uz mladsie deti od neho su davno zaockovane.....ale sak rok sme mali tak uz jej to pripomenem
dnes ked sme boli vonku tak maly stratil sandalku...este ze som to vcas zbadala....vratila som sa niakych 20 metrov...len neviem ci by nas bola pockala keby som si to vsimla neskor..hned mi prisla namysel ta piratka v meste
cil vyhukuje z postielky mama mama.....ale mama konikuje,,tak musi buvat...uz je jeho cas
Ano,,BABY musime si dat stretko......LIENKA55 hod nam datum,hodinu a miesto a my vseeeeetky pribehneme...
fiha LULU ty si taka astrologicky zalozena 😀 😀 😀 no tak to si aj strihas nechty podla mesiaca,aj farbis vlasy 😀 😀 😀 ale neber to v zlom,,,,,,,,,
Baby malý sa mi poobede zobudil s takym strašným plačom... chudatko, to tie zubky ho trápia, nechce ani poriadne jesť, nič neobedoval len vypil mlieko, dufam že už mu skoro vylezú....
Pridala som nejake fotky nášho krpca...
Mirka, aj ja sa čudujem prečo vaša dr čaká s tým očkovaním... a komu chodíte? niekomu tu v NM?
Ahojte tak dnes sme boli s kamoskou na vylete na Starej Turej 😉 u dalsej kamosky bolo super baby boli zlate aj ked sa hrala kazda osobitne 😉
Nam tiez doktorka odporucala ockovanie proti hep.A az ked zacne chodit Timka do skolky,minuly tyzden bola Radka na ockovani
Skusim to naorganizovat niekedy ked bude ta janette v Meste? 😉
Zabudla som vam povedat ze som o 23,24eur lahsia prisla od zubarky. 😝 😠 Cez tyz. priniesol malemu jeden znamy jahody,on mi ich nechce,nechutia mu,motovidlo,nevie co je dobre?Ako su na tom vase deti s jahodami?
lulu,mala som kolegynu,ktora sa riadila tiez tymto kalendarom. 😉
mary,aj ja som upistana,lebo mi rozripala este jeden zub,ktory mi bude robit az v septembri, a boli ma. 😠 ☹
Lienka, pozerala som foto Davidka s jahodami, aký je zlatý....
Ja som skúšala dať malému jahody cez víkend prvýkrát ale tiež ich nechcel, len jednu oblízal a zakrútil hlavou že nechce....
Teda a tým zubárom, to je hrozné, ja keď tam mám ísť tak ma bolí brucho aj týždeň dopredu od strachu... tak prajem nech sa to čím skôr zahojí a nebolí...
mary3,mrkla som vase fotecky,nemohla som ich chvilku najst.Davidko ma presne take iste teplacky ako Lukasko 😀 😀 😀 ,tie sede.
A zabudla som ti uz minule pochvalit navliecky,hrozne sa mi pacia a hodili by sa mi do spalne. 😉 🙂
Lienka, tuším navštevujeme rovnaké obchody, aj na tom stretku mali naši drobci rovnaké nohavice 😀 😀 😀
A návliečky nám kúpila svokra, ja mám strašne rada oranžovú čo sa týka doplnkov do bytu tak som sa im vytešovala....
no mne sa dnes nič nechce.Po včerajšku mám melancholickú náladu.No verím,že zajtra bude lepšie tak plánujem opucovať lustre,upratať úložný v posteli,poumývať radiator a uvidím čo stihnem.Nech mám chvýlu pokoj tak si všetko zaradom upracem.Musím využiť že nemusm variť.ešte nám ostal plný hrnec výborného gulášu z karu.Lienka malý je pekný na každej fotke neviem čo je chutnejšie či on alebo tie jahody 😉 takú" pomoc" by som aj ja uvýtala.Na jahody sa aj ja teším a hlavne na melony, celé leto budem mať v nom hlavu pichnutú.dnes sa mi malý schovával v postielke za tým závesom čo sa dáva aj z hniezdom no neviem ako sa to volá.tAK sa tomu rehotal.
Myslím na Evku,že teraz byť v nemocnicy ked je pekne nieje žiadna výhra tešilo by ma iba to že čochvýla budem držať v náručí svoje dieťa.
Ahojte, neprecitala som vsetko, ale naskor blahozelam Ericke k vymesaciu. 😀
Dnes mi preplachli jednu dutinu. Ono to nebolo cele take zle, neprijemne bolo len to, ked mi tam narval tu zeleznu ihlu, fuj. 😖
Dufam, ale ze uz to bude dobre. Len by som sa chcela este zbavit toho kasla. Dr. mi dal aj na pat dni akesi atb, tak dufam, ze to zaberie aj na tie moje dychacie cesty.
Proti Acku so chcela dat zaockovat uz vlani, eln mi to nevyslo. Ono clovek nevie, kde co moze lapnut. No a pred necelymi tromi rokmi sa brat vratil so zltackou z Tuniska a kedze sme s nim boli v kontakte, museli nam aj detom brat krv a kontrolovat to. Boli to patalie. Tak som mala skoro rok jeden recept napisany, to som dala minuly Tyzden Tomasovi a mam uz odlozenu injekciu aj pre Lukina v lekarni, ale dnes sme neboli, lebo v noci akosi kaslal, tak pojdem zajtra alebo buduci tyzden.
A este ste tu rozoberali cisarak. Ja som prveho mala cisarskym a druheho normalne. A ked sa ma pytali, co je lepsie, hned po porode som tvrdila, ze cisarsky, lebo som bola riadne ubolena po tom normalnom, ale uz po par dnoch, ked som si uvedomila, ze som mala LUkina hned pri sebe, uznala som, ze kazdy sposob ma svoje vyhody aj nevyhody.
natsa,dakujeme za same pochvaly.On mi velmi rad asistuje v kuchyni.Neboj sa ked uz zacne Danielko chodit budes mat aj ty pomocnika v kuchyni. 😉 😀
Miška maroduješ alebo robíš?keby si aj robila to by sa ti asi hovorilo zle,že?Nemáš alergiu na pel?
No ja už sa teším na to ako malý začne štvornožkovať atd,už teraz je z neho zázrak,ked ho nemám na očoch tak ho dám do postielky no aj to som ho pristihla ako začal skúmať čo je za postielku,až ma tak obarilo.On ked robí niečo nekalé tak čuší podla toho viem,že niečo stvára. 😝
ahojteee
my jahody papáme jedna radosť ...všetko ovocie aj zeleninu zhlce okrem rajčiny a papriky.
ako evka????
baby foto super ....
ahojte.mary, aj ja som zaťažená na oranžovú.Aj Maťa obliekam dosť do oranžovej, aj sa ma občas pýtajú,keď nakúkajú do kočíka,či je to chlapček alebo dievčatko 😀
Lulu, včera ste už potom v Turej neboli?aj s kamoškou sme pozerali,či vás nestretneme,ale nevideli sme vás.mali by sme sa niekedy dohodnúť naisto,keď pôjdeš na Turú,že sa stretneme.Inak,Erička je hrozne zlatunká, taký drobček. 😉
my ideme na obed k našim an celý víkend,idem si odpočinúť.včera sme boli na očkovaní, ráno sme vstali s teplotou,tak som zvedavá,ako sa bude vyvíjať deň.
a čo sa stretka týka, ja budem v Meste celý týždeň od 1.6,takže ak by sa dalo dohodnúť tak,aby som mohla prísť aj ja.čo tak piatok 5.6. 🙂 ? alebo chcete v týždni?napíšte,komu to ako vyhovuje a určite sa dohodneme, veď vonku je už krásne,nebude problém ani s programom.
Ahojte 🙂 ja som neni takto astrologicky zalozena to len ked sa ma mala ockovat tak kuknem do kalendara aky je mesiac a hotovo.strasne tam revala sak janet to ocula,lebo isli hned po nas.potom bola cely den zla jak 100 certov,ale to jej asi idu zubky.
janett sak ja som ta cakala,ale si dlho nesla tak som sa motala po turej,ze ma dobehnes a ked som ta nevidela tak som isla k mame.potom som isla az o 5 von,lebo mala mi zaspala u mamy.inac aj Matusko je velky fesak skoda,ze sme neboli spolu chcela som si ho lepsie obzriet ☹
a vsetko najlepsie k 10.mesiackom zelam Matuskovi 😀 😀 😀
Ahojte!
Natsa, robim. Len vcera a predvcerom som mala dovolenku. Ale dnes som mala len prvu hodinu, lebo su este maturity, tak mame upraveny rozvrh.
Buduci tyzden idem normalne rdo prace. Dufam, ze sa ten kasel umudri. Dnes som chytila v triede zachvat, par minut, ale ziaci boli fajn, jedna mi aj ponukala cukrik na hrdlo 😉
Mam taky zastrety hlas, ale hadam sa to zlepsi. Teraz si uz nemozem dovolit zostat doma. Ja si myslim, ze mam nejaku alergiu a takto sa prejavuje, ale nic mi zatial nezistili a myslim, ze ani nezistia.
Ozaj, to stretko by bolo fajn, aspon by sme sa poznali. Ak by ste sa dohodli poobede, tak sa pridam, ak budeme ok. 😎
A co Evka? Dnes mala tusim termin!

Ved Evke mali dať tú vyvolávačku a tuším má dnes termín.