Kam ísť s deťmi v Novom Meste nad Váhom?
Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀
Stručné zhrnutie
- V Novom Meste nad Váhom sú pre malé deti primárne dostupné mestský park, fontána a ihriská, pričom rodičia pravidelne cestujú za kultúrou a väčšími atrakciami do Trenčína alebo Piešťan.
- V meste funguje Materské centrum v starej budove oproti dlhým schodom od Palmy na námestie; podľa diskusie má otváracie hodiny pondelok–štvrtok 9:00–12:00 a utorok/štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 je cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 býva čaj pre ženy.
- Rodičia v diskusii odporúčajú lokálne atrakcie (park, pieskovisko, skákací hrad plánovaný v parku) a regionálne jednodňové výlety ako Piešťany (promenáda, park), Bojnice (ZOO), Trenčín (divadlá, aquapark, nákupy v MAX) alebo Tatralandia pre širší výber aktivít.
Najčastejšie otázky
Q: Kam chodiť s malými deťmi v Novom Meste nad Váhom na hranie a výlety?
A: Lokálne sú pravidelne využívané mestský park, fontána a ihriská na námestí; rodičia v diskusii odporúčajú jednodňové výlety do Piešťan (promenáda, zmrzlina, park), Trenčína (divadlá, aquapark, nákupné centrum MAX) a Bojníc (ZOO) alebo návštevu Tatralandie.
Q: Kde presne je Materské centrum v Novom Meste a aké sú jeho otváracie hodiny?
A: Materské centrum sa nachádza v starej budove oproti dlhým schodom vedúcim od Palmy na námestie; podľa diskusie je otvorené pondelok–štvrtok 9:00–12:00, utorok a štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 býva cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 je čaj pre ženy.
Q: Sú v Novom Meste pravidelné detské predstavenia alebo kino pre najmenších?
A: Diskusia uvádza, že v Novom Meste nie sú známe stabilné detské divadielka; rodičia chodia na detské predstavenia do Trenčína alebo využívajú regionálne ponuky (Piešťany, Trenčín).
Q: Kde nakúpiť detskú obuv, oblečenie a potreby v okolí?
A: V miestnych obchodoch v centre (pri čajovni, pod biliardom, oproti Slovenskej sporiteľni, pri fontáne) a v sieťach Deichmann, John Garfield, Baťa; širší výber je v MAX (Trenčín) alebo Tesco podľa diskusie.
Q: Kde v Novom Meste zariadiť nákup kočíka, matraca alebo autosedačky?
A: Diskutujúce rodičky spomínali obchody v centre (pri čajovni, pod biliardom), kde sa dá priamo kupovať alebo dohodnúť objednávka kočíka a matraca a vyjednať cenu.
Q: Kedy býva novomestský jarmok?
A: V diskusii rodičia odhadovali jarmok v druhej polovici septembra, konkrétne približne 21.–23. september; tiež sa spomína, že termín sa zvyčajne pohybuje v druhej polovici mesiaca a často po trnavskom jarmoku.
Závery z diskusie
Zhoda
- Materské centrum v centre mesta je vnímané ako užitočný priestor pre rodičov s malými deťmi, s pravidelnými skupinovými aktivitami a možnosťou stretávania (otváracie hodiny a konkrétne bloky sú súčasťou miestnej ponuky).
- Akcie a kultúrne predstavenia pre deti v rámci mesta sú limitované; za divadlom, väčšími atrakciami a širším výberom programov rodičia bežne cestujú do Trenčína, Piešťan alebo Bojníc.
- Mestský park, fontána a ihriská sú primárnou dennou voľnočasovou ponukou pre rodiny s deťmi v Novom Meste nad Váhom.
Sporné názory
- Možnosť rozšírenia rodinného centra/parkovej infraštruktúry: niektorí rodičia sú optimistickí, že projekt kaviarne s cukrárňou, vonkajším sedením a skákacím hradom v parku sa zrealizuje, iní upozorňujú na byrokratické prekážky a miestne námietky.
- Bezpečnosť a riziko nákazy pri kúpaní v termálnych kúpaliskách: jedna obava rodiča tvrdí, že dieťa môže niečo „chytiť vo vode“, zatiaľ čo iní rodičia v diskusii pripomínajú, že infekcie sa dajú chytiť aj inde a nemožno ich pripísať výlučne jednému zariadeniu.
Otvorené otázky
- Aký je oficiálny kontaktný telefón a pravidelný aktualizovaný program Materského centra (workshopy, rozvrh cvičení, vekové obmedzenia)?
- Bude sa konkrétne realizovať projekt cukrárne/areálu s atrakciami v meste a aké sú presné termíny stavby a prevádzky?
- Aké sú potvrdené termíny a program novomestského jarmoku (stánky, kolotoče, prevádzková doba)?
- Existuje plánované zavedenie pravidelných detských predstavení/divadiel priamo v Novom Meste nad Váhom?
Spomenuté značky a firmy
Modrý koník, Materské centrum (Nové Mesto nad Váhom), MAX (Trenčín), John Garfield, Deichmann, Baťa, Tesco, Tatralandia, ZOO Bojnice, Pôrodnica v Piešťanoch, Blue Lagoon Resort
Spomenuté produkty a metódy
skákací hrad, pieskovisko, plienka na plávanie, teplomer‑dudlík, ušný snímač teploty, čelný snímač teploty, NuvaRing, kočík, matrac do postieľky, autosedačka, nosič/krosnička, detské cvičenie (voľné termíny)
Miesta a osoby
Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Piešťany, Bojnice, Beckov, Cicmany, Kos (ostrov), Gradači (Gradač), Florencia, Rím, Hippokratov strom, Palma (námestie – orientačný bod), Dr. Durdík
mrkla som na ten link čo pridala Mirka no ale nám sa páčia fotky viac od tej Húsenicovej.Ozaj dnes bolo o nej v rannom magazíne na markíze.ako fotí a také blbosti.
Miška pekné fotky aj som si najprv myslela,že chlapci sú dvojíčky.
mirkaff .....co to porabas?.....snorim po MK a co nevidim....mirkaff robi novy album....tak uz som kukla....hihi
mas krasne deturence a Martinka je naozaj "kočka" 😝 ....a novsie fotky nebudu????
Ahojte,
tak ja dnes vobec nestiham,od rana sa nahanam.Rano som utekala s mojou babkou skoro 90r. k dr. ma narazene rebra.Potom som narychlo navarila,ozehlila,mala prechadzka s malym po vonku,.....spanok a potom som ho musela jemne zobudit,lebo sme boli objednani poobede na detsku kardiologiu.
Pobehala som to, co som potrebovala v Meste,a potom som este umyla chodbu a schody,urobila mame vencek na dvere.A idem buvat mam toho plnu ...... 😀 😝 .
Evicke a Jakubkovi/chlapisko ako buk/ prajeme vela zdravicka a krasnych okamihov stravenych spolu aj s tatinom. 😅
natsa skoda ze som to nesledovala s tou Husenicovou,rada by som si to mrkla. 😉
miriamkac,zijes,davno si tu nebola. 😉
zdravim.....
a posuvam dopredu.........
Lulu mas nove spravicky o Evke a Jakubkovi..???
Miriamkac uz mam album ako tak hotovy......nieco som skusala pridat a takto to dopadlo....
jeee natsa tie bublinky sa mi strasne pacia a ved ty mas velmi pekni album.
a nemam ziadne spravicky musim jej napisat,lebo vcera mi neodpisala.uz by mala mat aj Jakubka pri sebe.juuuj jak sa tesim,ze tu v Lubine mame male babetko.aj ja by som este chcela,ale to by musel niekto za mna vynosit a porodit.ja by som sa potom len tesila,ze to bolo zase bezbolestne 😀
idem este Mirke pokukat co ma nove v albumiku.kurnik strasne ma sere,ze neviem zmensovat fotky to by ich mala Erika ovela viac a take peknunke 😠
no teda Mirka to mas krasne fotky.Martinka aka je pekna slecna a Ondrik taky na spapanie.aj ja chcem mat takeho pekneho chlapca.a odkedy chodi?moja este nechodi ta sa len postavi a pekne sa posuva,ale to sa musi drzat.a ked ju chytim za obe ruky tak ide jak sarkan.uz skusa sama stat niekedy sa pusti chvilku vydrzi stat a jak sa pohne hned kydne na zem.sice uz urobila bez drzania 2 krocky,ale to len v postielke. 😠
Ahojte baby....
Nestiham vsetko citat, maly je hrozne mrzuty, mame obaja nadchu 😠
Pred chvikou som napisala prispevok, ale maly sa motal okolo mna a vypol mi PC predtym ako som to poslala 😠 😠
Mirka, krasne fotky, ste taka zlatunka rodinka 🙂
Lulu, Erika je sikulka, nas Lukasko zacal chodit nejak par dni po 1.roku, ja mam teraz stres z toho ze nerozprava, bude mat 1,5r a vela deti v jeho veku uz co to povie, nas maly len mama, tata, baba, dede a papa.... ani len ano, nie nepovie.... ked sa ho pytam ako robi havko povie hu hu.... a to je asi tak vsetko, no este brm brm na auto.... ale kazde dieta je ine, hadam sa rozkeca...
Ahojte 🙂 tak dnes nas caka zase slnecny den
Mary nic si z toho nerob ze maly nerozprava a hlavne ho neprovnaj s inymi detmi tak ako pises kazde dieta je ine 😉 Radka tiez hrozne neskoro rozpravala zacala poriadne ked mala 2.5 roka aj to jej malokto rozumel neboj on zacne aj ta to bude potom mrziet ze mu ide stale pusa a vsetko komentuje tak ako nasa Timea 😀
Mary on sa rozkeca a potom ho nezastavi nic...nasa martinka zacala rozpravat neskor,,mala viac ako 2,5 roka ale odvtedy sa jej "huba" nezavre.........ale bola zase sikovnejsia co sa tyka chodenia,a hlavne sedenia a pytania sa na potrebu.....
a maly Ondrej......uz cil zvandre kadeco nezrozumitelne,,sem tam tata a mama povie ked sa v tom jeho svete nieco hrozne deje,,,,,,,,ale nocnik,,ten povazuje iba za dekoraciu kupelne,,,a chodit zacal tiez o par tyzdnov neskor ako matula......
no koncim lebo idem varit a urobit na pobedie nepecenu tortu......a zbalit martinke darcek......ked som jej rano davala boztek tak mi zahlasila ze od dneskaj ma pubertu lebo uz ma 10 rokov a v skole sa ucili ze puberta zacina okolo 10 roku...... 😀 😀 😀 papula mala 😀
lulu dopozerala som tvoj album,,vy ste kompletne zlaty vsetci traja...a brutalne sak sebe hodite.......Natsa ty to tam mas tiez pekne vycackane......musis dojst k na,,urobit mi cacky do albumu...a ja ti zato urobim kavu..
a co to stretko....kedy to bude Janette v Meste??
lulu fotky sa zmenšujú tak,že si najprv prenesieš na prac.plochu,dáš si úpravy 50 na 50,potom si ich tam aj uložíš také upravené a už len vkladáš do albumu.
tie bublinky su tu http://www.pageplugins.com/generators/falling_o...
inak toto obdivujemhttp://www.pageplugins.com/generators/falling_o...
Ved jasne, ja viem ze sa nemaju deti porovnavat, no aj tak som sa vzdy bala ked ine deti uz nieco vedeli a nas krpec nie, musim s tym prestat.... ved aj tu na konovi som citala ze niektore deti zacali rozpravat ovela neskor a vsetko je ok....
Nocnik sme my uz dokonca aj museli schovat, lebo maly si nan ani nesadol, dokonca som mala pocit ze sa ho boji lebo ked som ho tam raz skusala dat tak sa vzpieral a plakal, tak som ho odlozila, nech nema chudatko traumu z toho, lebo potom tam nebude chciet robit potrebu uz vobec.... ved skusime cez leto ked bude teplo... ved navyse do skolky kde robi moja mama beru aj s plienkami takze sa nemusime ponahlat, babka ho bude prebalovat 😉
Miri a Martinke teda hoooodne zdravicka, stasticka a vsetkeho co si zela..... ked uz je v tej puberte 😉
ahojteeeee som tu nebola a takáto správička parádna 😎
Velká gratulka evičke a kubkovi a veeeeeelaaaaaa mliečka 😎 😀 , som bola v nedelu v nemocke a aj som myslela že vybehnem hore ale ked som nemala mob. na nu
😒 a potom mi švagrina povedala že sa tam nedá ani pohnut - 50 ludí že tam bolo na porodnickom oddelení 🙄
baby brutál sa mi nechce učiť 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 sa musím nakopať do zadku už .....
viki kedysy pijávala iba vodu čistú ------potom objavila čaro džusov tak ich pila riedené a teraz si začala pýtať čaje čo som rada ...kupujem od lerosu tak pije tie ..... a sem tam jej do 2dcl vody vyžmácham pomaranč a má to .....ona vypije okolo litra vody denne -teda vypila cez zimu - uvidíme cez leto 😉
lulu - malá je šikovná 😉
mirkaff - a čo tam stojí fotenie????????????
už neviem čo som chcela, idem pokukať foto aaaaaa keby sa plánovalo stretko napášte mi prosím sukromnu spravu,ja niekedy nestíham čítať všetko a nerada by som stretko prepásla
neviem co stoji fotenie,,ja som len hodila link co bol tu na fore,,teda vedla fora...no uz koncim pri PC,,sak nic neurobim,,som tu jak prilepena.......ale Natsa ma krajsie fotecky....
no ja som sa tam nejako hrabala a konecne uz viem zmensit fotky tak som ich tam pekne nahadzala a je ich dost tak sa pokukajte jak nam rastie to nase slniecko 😀 😀 😀 😀
Lulu, mala je zlatunkaaa...
Ja som prave maleho ulozila spat, ved doteraz tu lietal po celom byte tak hadam trosku pospi....
jeee Mirka to je krasne veru ja som uz poumyvala dlazku v obyvke a v spalni potom som chvilku zametala vonku dvor a mala mi zdrhla za psom.skoro ju celu poolizoval tak som za nu musela utekat 😠
A stym rozpravanim sa nestresujte. Lukas mal uz tri roky a doteraz mu malokto rozumie 😖 Ved hadam sa to casom nauci a nezostane naveky take babo! Dnes ma v skolke besiedku, tak som zvedava, ci bude chciet vystupovat. 😉
Ahojte,
tak ja opat nestiham,bola som v PN na plienky/som zvedava dokedy ich budeme nosit/,teraz som dovarila,periem,a prave som sprasila parizsky/mnam 😝/Idem pokukat vase nove fotecky.
mirkaff ,janette bude prvy junovy tyz. v Meste. 😉 Nova fotecka v pase. 🙂
lulu,tiez nova fotecka. 😉
mary,ja som taka ista ja tiez porovnavam Davida s inymi detmi a nemala by som,ale ja som uz raz taka. ☹ 😠
Ahojte 🙂 Mirka tak Matke zelame vsetko naj hlavne vela zdravicka a uspechov v skole 🙂
Fotky su pekne 😉

Ludi aj moje baby maju radsej cistu vodu ak ked niekde sme tak vypiju aj dzus 😉 a urcite tie stavy nie su az take zdrave ☹