Kam ísť s deťmi v Novom Meste nad Váhom?
Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀
Stručné zhrnutie
- V Novom Meste nad Váhom sú pre malé deti primárne dostupné mestský park, fontána a ihriská, pričom rodičia pravidelne cestujú za kultúrou a väčšími atrakciami do Trenčína alebo Piešťan.
- V meste funguje Materské centrum v starej budove oproti dlhým schodom od Palmy na námestie; podľa diskusie má otváracie hodiny pondelok–štvrtok 9:00–12:00 a utorok/štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 je cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 býva čaj pre ženy.
- Rodičia v diskusii odporúčajú lokálne atrakcie (park, pieskovisko, skákací hrad plánovaný v parku) a regionálne jednodňové výlety ako Piešťany (promenáda, park), Bojnice (ZOO), Trenčín (divadlá, aquapark, nákupy v MAX) alebo Tatralandia pre širší výber aktivít.
Najčastejšie otázky
Q: Kam chodiť s malými deťmi v Novom Meste nad Váhom na hranie a výlety?
A: Lokálne sú pravidelne využívané mestský park, fontána a ihriská na námestí; rodičia v diskusii odporúčajú jednodňové výlety do Piešťan (promenáda, zmrzlina, park), Trenčína (divadlá, aquapark, nákupné centrum MAX) a Bojníc (ZOO) alebo návštevu Tatralandie.
Q: Kde presne je Materské centrum v Novom Meste a aké sú jeho otváracie hodiny?
A: Materské centrum sa nachádza v starej budove oproti dlhým schodom vedúcim od Palmy na námestie; podľa diskusie je otvorené pondelok–štvrtok 9:00–12:00, utorok a štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 býva cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 je čaj pre ženy.
Q: Sú v Novom Meste pravidelné detské predstavenia alebo kino pre najmenších?
A: Diskusia uvádza, že v Novom Meste nie sú známe stabilné detské divadielka; rodičia chodia na detské predstavenia do Trenčína alebo využívajú regionálne ponuky (Piešťany, Trenčín).
Q: Kde nakúpiť detskú obuv, oblečenie a potreby v okolí?
A: V miestnych obchodoch v centre (pri čajovni, pod biliardom, oproti Slovenskej sporiteľni, pri fontáne) a v sieťach Deichmann, John Garfield, Baťa; širší výber je v MAX (Trenčín) alebo Tesco podľa diskusie.
Q: Kde v Novom Meste zariadiť nákup kočíka, matraca alebo autosedačky?
A: Diskutujúce rodičky spomínali obchody v centre (pri čajovni, pod biliardom), kde sa dá priamo kupovať alebo dohodnúť objednávka kočíka a matraca a vyjednať cenu.
Q: Kedy býva novomestský jarmok?
A: V diskusii rodičia odhadovali jarmok v druhej polovici septembra, konkrétne približne 21.–23. september; tiež sa spomína, že termín sa zvyčajne pohybuje v druhej polovici mesiaca a často po trnavskom jarmoku.
Závery z diskusie
Zhoda
- Materské centrum v centre mesta je vnímané ako užitočný priestor pre rodičov s malými deťmi, s pravidelnými skupinovými aktivitami a možnosťou stretávania (otváracie hodiny a konkrétne bloky sú súčasťou miestnej ponuky).
- Akcie a kultúrne predstavenia pre deti v rámci mesta sú limitované; za divadlom, väčšími atrakciami a širším výberom programov rodičia bežne cestujú do Trenčína, Piešťan alebo Bojníc.
- Mestský park, fontána a ihriská sú primárnou dennou voľnočasovou ponukou pre rodiny s deťmi v Novom Meste nad Váhom.
Sporné názory
- Možnosť rozšírenia rodinného centra/parkovej infraštruktúry: niektorí rodičia sú optimistickí, že projekt kaviarne s cukrárňou, vonkajším sedením a skákacím hradom v parku sa zrealizuje, iní upozorňujú na byrokratické prekážky a miestne námietky.
- Bezpečnosť a riziko nákazy pri kúpaní v termálnych kúpaliskách: jedna obava rodiča tvrdí, že dieťa môže niečo „chytiť vo vode“, zatiaľ čo iní rodičia v diskusii pripomínajú, že infekcie sa dajú chytiť aj inde a nemožno ich pripísať výlučne jednému zariadeniu.
Otvorené otázky
- Aký je oficiálny kontaktný telefón a pravidelný aktualizovaný program Materského centra (workshopy, rozvrh cvičení, vekové obmedzenia)?
- Bude sa konkrétne realizovať projekt cukrárne/areálu s atrakciami v meste a aké sú presné termíny stavby a prevádzky?
- Aké sú potvrdené termíny a program novomestského jarmoku (stánky, kolotoče, prevádzková doba)?
- Existuje plánované zavedenie pravidelných detských predstavení/divadiel priamo v Novom Meste nad Váhom?
Spomenuté značky a firmy
Modrý koník, Materské centrum (Nové Mesto nad Váhom), MAX (Trenčín), John Garfield, Deichmann, Baťa, Tesco, Tatralandia, ZOO Bojnice, Pôrodnica v Piešťanoch, Blue Lagoon Resort
Spomenuté produkty a metódy
skákací hrad, pieskovisko, plienka na plávanie, teplomer‑dudlík, ušný snímač teploty, čelný snímač teploty, NuvaRing, kočík, matrac do postieľky, autosedačka, nosič/krosnička, detské cvičenie (voľné termíny)
Miesta a osoby
Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Piešťany, Bojnice, Beckov, Cicmany, Kos (ostrov), Gradači (Gradač), Florencia, Rím, Hippokratov strom, Palma (námestie – orientačný bod), Dr. Durdík
ahojte baby
mozete prosim vas dat tejto babe hlas cislo 89 stanislava sabova to je kamoska dajte jej tam 5 haslov dakujem 🙂
No my sme uz pobaleni,skoro rano vyrazame a vraj na izbach je aj internet,tak uvidime,moznon sa ozvem.
Lienka 55 to neni len tak vydrichmavat a potom zhanat noviny 😀 😀 😀
inak skoro som padla z cajgla,,sak potom isel taky pako a tak natesno nas obiehal ze som mala robotu udrzat rovnovahu................
tak nech Vam ten tatransky vzduch prospeje.........a uzite si to tam
no nase deti su dnes az moc aktivne,,zo mna scipak a oni....boze........a maly,ze taketo pocasie uspava,,a on spal pol hodinu............
lenca mm ide na skolenie na dva dni Do N.Tatier a ze ci nejdeme s nim?Tak ideme.Inak sa bojim,lebo ja som este takto nikdy s malym nikde nebola. ☹
mirka,no dovol ja , a ze vydrichmavam?Aj minuly rok ked bola sutaz,tak sa rychlo vypredavali. 😉
sa neurazaj cica....sak sranda 😀
inak moja mama co kupuje trencianske u nich v dedine,tak ze sa jej ledva usli posledne a minuly tyzden,,no ze teda sa pobabkuje tak kupila sedmore........
čafte.miri, krásne, ja som kvikala hlavne z tých cien. ☹
my sme dnes boli na prechádzke aj s kamoškou v tom najväčšom daždi.mysleli sme,že to bude len prehánka, ako doobeda, a figu.prišli sme mokré,uzimené,ale potrebovala som ísť d obchodu,takže aj tak by som asi išla.ale som hrozná trúba,lebo mobil som si dala do bočného vrecka na taške a samozrejme mi doň napršalo,tak som doma zapla kúrenie a suším ho na radiátore
Lenka, uži si Tatranský vzduch, jaj,hneď by som si to s tebou vymenila, ale dva dni je pre mňa málo, ja bych potrebovala aspoň 2-3týždne. ☹
Lienka uvidíš že bude super, nakoniec sa ti ani nebude chcieť ísť odtial.Davidko uvidí našu pýchu,nadýcha sa čerstvého luftu.Len aby vám tam nepršalo lebo hlásili takéto počasie 😠 to piatku. 🙄
ahojteeee
yamaha - zahlasované
miri - krásne vankúšiky ale teda tie ceny 😖 sa mi panenky pretočili
naša malá sa normálne začala pýtať cikať aj kakať ..tak behá bez plienky celý den --zas ušetríme .... 😀 😎
práve dojedla rožok s maslom ale teda maslo mala aj za ušami 😀 neviem ako to jedla
včera sme boli u kaderníčky, ja som si bola dať zastrihnuť ofinku a malej som ju tiež dala šmyaknúť ...jej šla do očí a ona herečka nebude nosiť sponky 😉
čo dnes varíte???????????ja asi kuracinku nejakú
Ahojte tak ja som robila cesnakovú polievku aj pre malého.Na dnes mám ešte navarené no a zajrtra spravím asi francúzske zemiaky.Rikarr a to malá sama od seba?Tak to je šikovnica.No pojdeme sa pomali poobliekať a pôjdem nakúpiť do tesca nakúpiť na zajtrajší obed a koknem malému sandále na dovolenku to bude pomali začínať chodiť.ako ho ustriehnem kad mámteraz problém všade je pichnutý
Erika velmi dobre si pametam ako sa mala nechcela pytat na ten blby serbel ci jak si to pisala.dobre som sa bavila.no,ale teraz veru mala je sikovnica to som zvedava ci aj moja bude taka sikovna ona ma nocnik len na hranie a ked ju tam dam a do 5 minut nespravi cik alebo kak tak odtial zdrha a ja ju nahanam po celom dome 😝
malej som uz zaviedla aj druhe hlavne jedlo a spravila som aj dobre,lebo ta polievka ju moc nezasiti a mali sme kuracie stehienka z ryzu a objavila t kost tak ju zacala ohlodavat a reku tu mas cele stehienko tak si rypkaj a ona pekne papala,ale ked som ju vybrala zo stolicky tak ma vykotilo skoro,lebo bola jak male prasiatko az desi za usami to mala a ryzu vo vlasoch 😠
Ivetka a to uz moze cesnacku?ja som to este malej nedavala
ano ano sama od seba...predvčerom sme skusili poobede a ona sa pekne vypytala tak sme ju vychvalovali do nebies a teraz v pohode bez plineky behá....
lulu malá papala cesnaťku od 9 mes.
Ludka mne to poradila kamerátka,aj som to tuším kdesi čítala že muže velmi mu to chutilo spravila som pre nás trocha som odobrala pre neho dala zemiačik a tak to spucoval jedna básen
Erika dakujem,ze si mi to napisala,lebo uz neviem co jej mam dat jest,aby to nemala take iste.teraz jej ju akurat robim.aj slizky tam davate?
ozaj a na noc ma este Viki plienku?
Ahojte,
tak my sme stastne docestovali,aj ked po ceste nas zastihol riadny lejak,ale tu je teraz krasne teplucko a ja som nabalila iba teple veci,blbaaa. 😠
Maly spi,aj ja som si trosku polezala,ale chyba mi ,,kon,, 😀 steze ho mame na izbe.Potom sa pojdeme naobedovat a chcela by som ist vyskusat vyrivku a saunu,este som nikdy nebola,no ako dievca z dediny. 😀 😝
Malemu zacina zase sopel, tak neviem ci mam zobrat aj jeho,a vobec ci tam moze ist aj on.Bojim sa aby mi neochorel.Nemozeme si to teraz dovolit.
erika,Tak to je super ze sa Viki pyta,aj ja chceeeem,.... 😉
janette ja taketo veci moc nemusim,mohla som ta nasemu tatikovi pobalit do tasky. 😀
lienka len si to tam pekne uzi normalne ti zavidim aj ja by som hned sla.a neboj tam je pocko premenlive tak si dobre nabalila.ja by som isla niekam na masaz.ked pozeram tu relaciu skvely den normalne by som sa tam aj prihlasila len neviem ci by toho mojho maleho certa ustrazili 😀
lulu kludne ti mala može hocakú polievku už .... , viki na noc ešte má plienku a ráno ju má dosť pocikanú tak to bude na dlhšie ....
inak ja som varila takúto polievku ......spravite si bledu zasmažku,date 2 l vody, do nej 2 obrovske mrkvi nakrajane, 1 obrovsky zemiak, povarime, pridame trocha soli a bylinky(petrž,vnať, ligurček, bazalka,pažitka) 2-3 kolečka poru, a ked sa to všetko uvari to rozmixujete, a možete do toho nejakú cestovinku(sližiky alebo pismenka) alebo opeč. chlebik.....malá jedla ako keby som jej ani nedávala doma jesť
lienka a kde tam presne ste??my sme boli v hoteli hubert 😎 krásne tam bolo. a malý do sauny asi nemože teda ja viki nedavam ale do vyrivky ho daj ak má cca37-38°C
ahojte
som tu len na skok lebo idem este natret radiator vcera som natierala a este malej malujem do izby hrad uz to bude zachvilku to bude mat na meranie tak to idem dorobit lebo mama mi ju zobrala von vozit tak mam cas.Dnes je lepsie ako vcera lebo vcera mi ju vozila a strasne zacalo prsat tak prisla zachvilku a som to nestihla dorobit.Doobeda sme boli v obchode a robila som palacinky.Moja ma stale soplik vobec jej nic nezabera ☹ a to aj stale odsavame.
Evi moj David mal asi pred 2tyz. soplik a teraz mu zacina zase.Aj som dosavala,davala kvapky ale aj tak tie 2tyz.mozno aj viac mu to trvalo.Malym detom tie sople akosi tazsie prechadzaju. 😉
lulu to sa teš....inak toto počko dosť prispeiva k tým soplíkom...celé doobedie tu bolo hnusno..pršalo fukalo a bolo cca15°C a teraz tu mám 22°C a svieti slnko....
lienka už mám volnejšie...vd celý maj som sa učila na skušky a mala som tu totla chaoz -tak som to davala do poriadku umývala prala vešala žehlila kopec ako mt. everest 😀 😎 a už je to fajn, možem si už aj nohy vyložiť ...zse som v starých kolajých...aj ked je treba ešte kde to porobiť ale šak nemožem sa strhať 😀
zdravim........
no ja tiez malemu davam vlastne vsetky polievky,,akurat nie drzkovu,,ale cesnacku davno,,tiez asi od osmeho mesiaca..minule ked som robila ten borsc,,to ste mali videt,,len tak gnavil do seba...on je totalny papkac,,on vali,,aj u Lienky 55 zosrotoval misu chrumiek........az som sa hambila zanho.......uz teraz zje viac ako martinka...
no tie navliecky su paradne,,spravne to pomenovali kvik...ale mali kroch kroch 😀 😀 😀
Lienka pekne tie procedury vyskusaj,,ja som tiez na takom comsi nikdy nebola.......a ani v tych Tatrach som este nebola 😢
no mrnca mi tu huci za usami,,a nesie mi loptu,, tak ideme robit kotuli kotuli.......... 🙂
no mam aj radiator natrety aj hrad namalovany a uz som aj kavy pila aj palacinky ktomu este 😀 Chcem od 3 mesiaca malej zacat cvicit len neviem ci sa ktomu dokopem a chcem skoncovat zo sladkym lebo len tym sa tlacim.Som si preberala moje veci a ziadne rifle neoblecem musim volaco zo sebou spravit.To je uz dobre ked vam maly tak uz vselico popapaju moja je zatial iba o mliecku a obcas caj.No tu aj slnko vyslo mama este stale vozi.Mna uz tak fest bola nohy z vozenia aj chrbat z nosenia malej.

ahojte,ja len naskok,ráno som bola z malám nakúpiť teraz pre istotu furt húka.nebude sám nezahrá sa sám stále chodí tam kde nomôže.Len čo sa vzdialim len napr na Wc tak slzy padajú ako hrachy niekedy ho nechám tak lebo už nemám na to nervy.Včera v noci som myslela že ma porazí.Uložila som ho večer spať prespal hod potom bol 2 hod hore,MM už spal húkal ja k besný.nebol ano hladný tak som ho chcela uložiť znova spať začal húkať na rukách to isté.Tak som si myslela že je vyspatý hrať sa tak isto nechcel,teraz znova húka tak idem za ním tak zatial