Kam ísť s deťmi v Novom Meste nad Váhom?
Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀
Stručné zhrnutie
- V Novom Meste nad Váhom sú pre malé deti primárne dostupné mestský park, fontána a ihriská, pričom rodičia pravidelne cestujú za kultúrou a väčšími atrakciami do Trenčína alebo Piešťan.
- V meste funguje Materské centrum v starej budove oproti dlhým schodom od Palmy na námestie; podľa diskusie má otváracie hodiny pondelok–štvrtok 9:00–12:00 a utorok/štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 je cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 býva čaj pre ženy.
- Rodičia v diskusii odporúčajú lokálne atrakcie (park, pieskovisko, skákací hrad plánovaný v parku) a regionálne jednodňové výlety ako Piešťany (promenáda, park), Bojnice (ZOO), Trenčín (divadlá, aquapark, nákupy v MAX) alebo Tatralandia pre širší výber aktivít.
Najčastejšie otázky
Q: Kam chodiť s malými deťmi v Novom Meste nad Váhom na hranie a výlety?
A: Lokálne sú pravidelne využívané mestský park, fontána a ihriská na námestí; rodičia v diskusii odporúčajú jednodňové výlety do Piešťan (promenáda, zmrzlina, park), Trenčína (divadlá, aquapark, nákupné centrum MAX) a Bojníc (ZOO) alebo návštevu Tatralandie.
Q: Kde presne je Materské centrum v Novom Meste a aké sú jeho otváracie hodiny?
A: Materské centrum sa nachádza v starej budove oproti dlhým schodom vedúcim od Palmy na námestie; podľa diskusie je otvorené pondelok–štvrtok 9:00–12:00, utorok a štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 býva cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 je čaj pre ženy.
Q: Sú v Novom Meste pravidelné detské predstavenia alebo kino pre najmenších?
A: Diskusia uvádza, že v Novom Meste nie sú známe stabilné detské divadielka; rodičia chodia na detské predstavenia do Trenčína alebo využívajú regionálne ponuky (Piešťany, Trenčín).
Q: Kde nakúpiť detskú obuv, oblečenie a potreby v okolí?
A: V miestnych obchodoch v centre (pri čajovni, pod biliardom, oproti Slovenskej sporiteľni, pri fontáne) a v sieťach Deichmann, John Garfield, Baťa; širší výber je v MAX (Trenčín) alebo Tesco podľa diskusie.
Q: Kde v Novom Meste zariadiť nákup kočíka, matraca alebo autosedačky?
A: Diskutujúce rodičky spomínali obchody v centre (pri čajovni, pod biliardom), kde sa dá priamo kupovať alebo dohodnúť objednávka kočíka a matraca a vyjednať cenu.
Q: Kedy býva novomestský jarmok?
A: V diskusii rodičia odhadovali jarmok v druhej polovici septembra, konkrétne približne 21.–23. september; tiež sa spomína, že termín sa zvyčajne pohybuje v druhej polovici mesiaca a často po trnavskom jarmoku.
Závery z diskusie
Zhoda
- Materské centrum v centre mesta je vnímané ako užitočný priestor pre rodičov s malými deťmi, s pravidelnými skupinovými aktivitami a možnosťou stretávania (otváracie hodiny a konkrétne bloky sú súčasťou miestnej ponuky).
- Akcie a kultúrne predstavenia pre deti v rámci mesta sú limitované; za divadlom, väčšími atrakciami a širším výberom programov rodičia bežne cestujú do Trenčína, Piešťan alebo Bojníc.
- Mestský park, fontána a ihriská sú primárnou dennou voľnočasovou ponukou pre rodiny s deťmi v Novom Meste nad Váhom.
Sporné názory
- Možnosť rozšírenia rodinného centra/parkovej infraštruktúry: niektorí rodičia sú optimistickí, že projekt kaviarne s cukrárňou, vonkajším sedením a skákacím hradom v parku sa zrealizuje, iní upozorňujú na byrokratické prekážky a miestne námietky.
- Bezpečnosť a riziko nákazy pri kúpaní v termálnych kúpaliskách: jedna obava rodiča tvrdí, že dieťa môže niečo „chytiť vo vode“, zatiaľ čo iní rodičia v diskusii pripomínajú, že infekcie sa dajú chytiť aj inde a nemožno ich pripísať výlučne jednému zariadeniu.
Otvorené otázky
- Aký je oficiálny kontaktný telefón a pravidelný aktualizovaný program Materského centra (workshopy, rozvrh cvičení, vekové obmedzenia)?
- Bude sa konkrétne realizovať projekt cukrárne/areálu s atrakciami v meste a aké sú presné termíny stavby a prevádzky?
- Aké sú potvrdené termíny a program novomestského jarmoku (stánky, kolotoče, prevádzková doba)?
- Existuje plánované zavedenie pravidelných detských predstavení/divadiel priamo v Novom Meste nad Váhom?
Spomenuté značky a firmy
Modrý koník, Materské centrum (Nové Mesto nad Váhom), MAX (Trenčín), John Garfield, Deichmann, Baťa, Tesco, Tatralandia, ZOO Bojnice, Pôrodnica v Piešťanoch, Blue Lagoon Resort
Spomenuté produkty a metódy
skákací hrad, pieskovisko, plienka na plávanie, teplomer‑dudlík, ušný snímač teploty, čelný snímač teploty, NuvaRing, kočík, matrac do postieľky, autosedačka, nosič/krosnička, detské cvičenie (voľné termíny)
Miesta a osoby
Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Piešťany, Bojnice, Beckov, Cicmany, Kos (ostrov), Gradači (Gradač), Florencia, Rím, Hippokratov strom, Palma (námestie – orientačný bod), Dr. Durdík
no a my dnes teplotujeme.ráno mal 37,2,na obed 37,4,,teraz večer 38,4.som zvedavá aká bude noc. 😢
Ahojte Zanka tak aka bola noc?u nas naprd,lebo bola u nas moja mama tak mi trosku strazila malu,aby sa mi v tej obyvke furt nemotala,lebo som ju prestavovala a na veceru jej spravila puding do flasky a jaj jej hovorim ona to jest nebude a mala som pravdu len si par krat cucla a co bola taka ubehana tak hned aj zaspala.ja ju vzdy necham nech tvrdo zaspi a az potom ju idem zakryt,ale moja mama to nevedela tak tam potichucku prisla a isla ju zakryt v tom sa ona lakla potom sa buchla o postielku a taky rev spustila no hned som letela za nu,lebo ked strasne place tak ju zacne aj napinat no a samozrejme,ze ma stihla aj ovracat.tak som ju ulozila dala caj a isla som prec.a mojej mame som vynadala,ze to tam nemoze ist ked este tvrdo nespi.a potom celu noc mi mrncala tak o 3 som jej isla dat mlieko co si len trosku pocuckala a o 5 zase bola zla tak uz som vyhnala aj mojho nech ju ide prebalit,ze som uplne hotova tak isiel a ked som sa pozrela na hodinky tak bolo pol 8 a to uz davno mal ist do prace 😠
uz je krpata hore idem za nu.inac niekedy jej davam tycky na postielke dole a ona krasne z nej zlezie a ide za mnu do obyvky.aspon,ze to sa naucila 😀
ahojte.Ludka ja u nás na pred.Malému teplota nechcela klesnúť, po čípku mu síce trochu klesla,ale potom vyskočila ešte viac.boli sme u Kličku,vraj asi nejaká viróza,vraj dnes tam mal veľa takých detí,čo im v podstate nič nbeolo,len mali vysokú teploti.dal mi Paralen sirup a za 2dni máme prísť na kontrolu,vraj keby sa mi niečo nezdalo,mám aj zajtra.ja mám taký pocit,že jeho niečo strašne bolí,lebo hrozne vzdychá a vzlyká, stále plače jak divý.teraz trošku zaspal,ale neviem dokedy.Sirup mu zabral po 2hodinách. a to mu mám dať ďalšiu dávku až o 4tej. 😢 Povedal,že na zuby to nevyzerá,ale ja mám pocit,že mu pôjdu aj tie,lebo pri nich mi takto v spánku vzdychá.
Takže nás čaká dlhý deň. ☹ Ešteže si manžel zobral voľno,aby mi s ním pomohol,lebo som skoro celú noc s ním bola hore.a on keď mu niečo je,pri tatovi sa neukľudní,len pri mne.keď zaspal,vybehla som kamoške do vedľajšieho vchodu niečo zaniesť a už mi volal,v telefóne som počula jak malý reve. ☹
Ahojte.... idem pokukať čo mám zameškané kým sme neboli doma 🙂
Dnes sme celé doobedie behali po meste, malému zháňam nejaké topánočky na jeseň, lebo tie čo mal na jar sú mu už malé a teraz má len sandálky, ale ked sa mi nejaké páčili tak nemali jeho číslo... takže sme zatiaľ nič nekúpili...
Erika - krááásne fotečky.... Viki je už veľká slečna
Janette- Maťkovi skoré uzdravenie prajeme.....
Ahojte,
my sme dnes doobeda zehlili a boli sa pozriet s malym u mamy v robote na konicky.Mame veget dnes nic nerobime ale zajtra budeme musiet nieco navarit.
janette skore uzdravenie!!!!
Vitam pismenko111 my sa pozname osobne. 🙂 😉
no baby ...to bruško čo ste videli nebolo tehu bruško...to bolo fotené zač. júla takže maximálne nafúknuté s broskýn 😀 najčerstvejšie foto boli tie posledné v parku buchlovickom 😎
aj ja želám skoré uzdravenie ...my sme to tiež mali ..2 dni teplota ako hrom a a potom nám vyšli trojky horné 😉
lulu tak si mala perný den aj noc.....naši majú na chladničke zavesený
"manuál na viki!" a ten dodržiavajú 😉
no diky lienka. aj my sa chystame na konicky. uz najmenej rok 😀 my sme varili dnes, zajtra mame veget. ideme do mesta, mamine pichnut injekciu 😝 tamarka bude zasa dolezita a bude ju strasne drzat, aby mamina neodpadla 😅
pismenko 😀 😀 😀
baby díky za prianie uzdravenia.Erika,dúfam,že aj u nás to bude tak rýchlo po tom.keĎ mu to do zajtra nebude klesať,ráno zas naklušem k dr.,lebo zatiaľ mu to ide stále len hore.
janette - neboj, to mu prejde, moj maly to mal tiez pred nedavnom, mal 3 dni teploty, ale nemal ani sopliky, ani kaslik, nic, len tie teploty. a potom mu to "zmizlo", ked som sa chystala k doktorke. ako naschval 🙂
janette- neviem, ci vies, ale ak by mal vysoku horucku, mozes striedat Nurofen a Paralen, aj skor ako za 6 hod.
Ahojte baby boze ja som jak zbity pes v noci som poriadne nespala co som furt k malej odbiehala furt mi piscikovala islo ma porazit skoro kazdu hodinu som pri nej bola a uz som mala aj nervy tak som trosku zvysila hlas nech neprotestuje a spinka asi milion krat som ju musela prikryvat co sa stale vrtela a prehadzovala sa z jedneho konca postielky na druhy.akurat teraz sa mi zobudila tak idem za nu.
Zanka nech to Matuskovi hned prejde a ozaj ako meras teplotu?lebo ja mam aj ten cumlik teplomer ten mi nech do pusky a ked jej dam digitalny co jej to zmera behom 10 sekund tak ho nech do ritky a furt sa mi vrti takze ja ani neviem ci ma teplotu,alebo nie 😒
dobre ranko maminy.........
no dnes prva........ 🙂
Pismenko vitaj medzi nami,,tak to mas ku nam co by kamenom dohodil....a dakujem za tel.cislo ......
my sme mali vcera narocny den,kopec pecenia,upratovania,normalka som vcera prvy krat dala malemu uvarenu sackovu polievku,,som nestihala ani normalne navarit,,ale dnes uz budem poctivo stat pri hrncoch... 😝
Janet nech sa Matusko cim skor uzdravi,a ak su to zubky nech cim skor vylezu,aby mal pokoj,,,
nasmu isli styri naraz,dalsie styri tiez naraz a potom stop a uz viac ako tri mesiace sa nic nedeje,,alebo to len dobre zvlada a naraz bude zub..aj som si cez vikend myslela ze sa cosi deje v jeho ustockach,,lebo mal asi 6 krat redsiu stolicu,no uvidime..........
Ahojte.Baby, vďaka. za priania.Krpec už je celkom v pohode, už je zas jak 100čertov.už som z neho unavená a to je ešte len obed ☹ a videiť,že už mu je dobre.obedňajšie zaspávanie sa zas neobišlo bez kriku. ☹
Ludka,ja mám ten digitálny 10sekundový.zo začiatku si ani on nenechal odmerať,stiahol mi ritku a teplomer mi vyletel.ale už si zvykoldo ruky mu dám vrchnáčik teplomera a poviem mu,nech si odmeria aj sám.a on si to pchá do pusy,pod pazuchu(to sme mu ukázali) a hrá sa s tým a ani nevie,že mu meriam teplotu.
mirkaff - dakujem za privitanie, ty si odkial?
baby, ja som sa ani neopytala, ci sa vam sem mozem "pichnut" 😵
Ahojte,
my sme boli dnes vo vedlajsej dedine v obchode na bicykli,navarene,umyta zem,napecene este budem robit salat mm do prace lebo bude mat v piatok narodky a Dado v sobotu.A este dnes poobede mi pride kamoska s jej svagrinou na navstevu. 😝 Takze mam toho az az.
pismenko jasne ze sa sem mozes ,,pichnut,, budeme radi.A mirka je odtial odkial ja. 😉
Ahojte... no konečne sa mi podarilo malého uspať, na obed som si s ním lahla a on stále plakal a kričal tak som to vzdala... išiel sa ešte trocha hrať ale už ho motalo čo bol taký unavený, tak som ho zas dala do postele a zaspal....
Pismenko aj ja ťa vítam... my máme rodinu v Očkove, otec odtial pochádza...
tak dakujem, ste zlate 😉
lenocka, no ty si teda sikovna, aspon ti bude veselo, ked ti pride navsteva. ku mne velmi navstevy nechodia, ved vies - obmedzene podmienky. ale ved my si to vynahradime, len sa prestahujeme. u nas chodim na navstevy ja, k zdenke 😀
mary a koho tu mas? inak, aj moja mamina je z ockova, ocino sa smial, ked som sa vydavala, ze jednu si vzal a druhu vracia, ze uz neni ockovu nic dlzny 😅
pismenko, ty ma poznáš? ja podla foto vôbec neviem, ale už som tam dllllho nebola....
Ahojte, konecne sa hlasim po dovolenke!!!
Bolo supeeerne, este by som tam vydrzala, ale bohuzial, robota vola ☹ . Zajtra uz nastupujem. Aj sa celkom tesim, lebo doma uz z deti sediviem. Tomasovi evidentne skolka chyba, lebo skusa na mna uz vselico a mne riadne rupaju nervy 😠
Neskor sa rozpisem, aj tu vsetko precitam, ale idem prat a upratovat, hoci sa mi nechce. Vratili sme sa o druhej v noci a zaspala som o pol stvrtej 😒 a Lukino bol o osmej vyspaty, tak som toho moc nenaspala.
A Pismenko, vitam ta medzi nami 🙂

Ahojte.veru,aj mne sa zdalo,že na tej fotke,čo idete na zmrzlinku,už vidím bruško