Kam ísť s deťmi v Novom Meste nad Váhom?
Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀
Stručné zhrnutie
- V Novom Meste nad Váhom sú pre malé deti primárne dostupné mestský park, fontána a ihriská, pričom rodičia pravidelne cestujú za kultúrou a väčšími atrakciami do Trenčína alebo Piešťan.
- V meste funguje Materské centrum v starej budove oproti dlhým schodom od Palmy na námestie; podľa diskusie má otváracie hodiny pondelok–štvrtok 9:00–12:00 a utorok/štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 je cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 býva čaj pre ženy.
- Rodičia v diskusii odporúčajú lokálne atrakcie (park, pieskovisko, skákací hrad plánovaný v parku) a regionálne jednodňové výlety ako Piešťany (promenáda, park), Bojnice (ZOO), Trenčín (divadlá, aquapark, nákupy v MAX) alebo Tatralandia pre širší výber aktivít.
Najčastejšie otázky
Q: Kam chodiť s malými deťmi v Novom Meste nad Váhom na hranie a výlety?
A: Lokálne sú pravidelne využívané mestský park, fontána a ihriská na námestí; rodičia v diskusii odporúčajú jednodňové výlety do Piešťan (promenáda, zmrzlina, park), Trenčína (divadlá, aquapark, nákupné centrum MAX) a Bojníc (ZOO) alebo návštevu Tatralandie.
Q: Kde presne je Materské centrum v Novom Meste a aké sú jeho otváracie hodiny?
A: Materské centrum sa nachádza v starej budove oproti dlhým schodom vedúcim od Palmy na námestie; podľa diskusie je otvorené pondelok–štvrtok 9:00–12:00, utorok a štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 býva cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 je čaj pre ženy.
Q: Sú v Novom Meste pravidelné detské predstavenia alebo kino pre najmenších?
A: Diskusia uvádza, že v Novom Meste nie sú známe stabilné detské divadielka; rodičia chodia na detské predstavenia do Trenčína alebo využívajú regionálne ponuky (Piešťany, Trenčín).
Q: Kde nakúpiť detskú obuv, oblečenie a potreby v okolí?
A: V miestnych obchodoch v centre (pri čajovni, pod biliardom, oproti Slovenskej sporiteľni, pri fontáne) a v sieťach Deichmann, John Garfield, Baťa; širší výber je v MAX (Trenčín) alebo Tesco podľa diskusie.
Q: Kde v Novom Meste zariadiť nákup kočíka, matraca alebo autosedačky?
A: Diskutujúce rodičky spomínali obchody v centre (pri čajovni, pod biliardom), kde sa dá priamo kupovať alebo dohodnúť objednávka kočíka a matraca a vyjednať cenu.
Q: Kedy býva novomestský jarmok?
A: V diskusii rodičia odhadovali jarmok v druhej polovici septembra, konkrétne približne 21.–23. september; tiež sa spomína, že termín sa zvyčajne pohybuje v druhej polovici mesiaca a často po trnavskom jarmoku.
Závery z diskusie
Zhoda
- Materské centrum v centre mesta je vnímané ako užitočný priestor pre rodičov s malými deťmi, s pravidelnými skupinovými aktivitami a možnosťou stretávania (otváracie hodiny a konkrétne bloky sú súčasťou miestnej ponuky).
- Akcie a kultúrne predstavenia pre deti v rámci mesta sú limitované; za divadlom, väčšími atrakciami a širším výberom programov rodičia bežne cestujú do Trenčína, Piešťan alebo Bojníc.
- Mestský park, fontána a ihriská sú primárnou dennou voľnočasovou ponukou pre rodiny s deťmi v Novom Meste nad Váhom.
Sporné názory
- Možnosť rozšírenia rodinného centra/parkovej infraštruktúry: niektorí rodičia sú optimistickí, že projekt kaviarne s cukrárňou, vonkajším sedením a skákacím hradom v parku sa zrealizuje, iní upozorňujú na byrokratické prekážky a miestne námietky.
- Bezpečnosť a riziko nákazy pri kúpaní v termálnych kúpaliskách: jedna obava rodiča tvrdí, že dieťa môže niečo „chytiť vo vode“, zatiaľ čo iní rodičia v diskusii pripomínajú, že infekcie sa dajú chytiť aj inde a nemožno ich pripísať výlučne jednému zariadeniu.
Otvorené otázky
- Aký je oficiálny kontaktný telefón a pravidelný aktualizovaný program Materského centra (workshopy, rozvrh cvičení, vekové obmedzenia)?
- Bude sa konkrétne realizovať projekt cukrárne/areálu s atrakciami v meste a aké sú presné termíny stavby a prevádzky?
- Aké sú potvrdené termíny a program novomestského jarmoku (stánky, kolotoče, prevádzková doba)?
- Existuje plánované zavedenie pravidelných detských predstavení/divadiel priamo v Novom Meste nad Váhom?
Spomenuté značky a firmy
Modrý koník, Materské centrum (Nové Mesto nad Váhom), MAX (Trenčín), John Garfield, Deichmann, Baťa, Tesco, Tatralandia, ZOO Bojnice, Pôrodnica v Piešťanoch, Blue Lagoon Resort
Spomenuté produkty a metódy
skákací hrad, pieskovisko, plienka na plávanie, teplomer‑dudlík, ušný snímač teploty, čelný snímač teploty, NuvaRing, kočík, matrac do postieľky, autosedačka, nosič/krosnička, detské cvičenie (voľné termíny)
Miesta a osoby
Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Piešťany, Bojnice, Beckov, Cicmany, Kos (ostrov), Gradači (Gradač), Florencia, Rím, Hippokratov strom, Palma (námestie – orientačný bod), Dr. Durdík
júúúj,zinnat sme mali aj my.chúďa striasalo ho pri tom.ten sme veru dávali na niekoľkokrát.ja som ho napodobnila,on sa tomu začal smiať,vtedy som tam šupla ďalších pár kvapiek.
Jarabička,a ja už nepotrebujem kontakt na pani cukrárku,čo vám robila tortu na krstiny.Zistila som,že ju poznám osobne,našla som jej fotky na FB.Ona sa volá Lenka a hovorí si Želka že?Inak šikulka je.Na úradníčku 😀
no kde ste všetky?my už sme zo soplíkom lepšie ak menej kašleme tak možeme pomali plánovať stretko
zdravim......
tak Ivet u vas lieky teda zaberaju....?
no ja som dnes isla rano s Martinku k doktorke ,samozrejme som zobrala aj maleho....to by nebolo nic zvlastne az nato ake sme mali suprove rano.....vsetci obleceny,ja som este malemu chystala caj,ked som ho isla preliat do flasky,tak maly do mna drgol,,flasa padla na zem,a maly sa natom rovno smykol a s ustami rovno o kredencovu rucku...no nechcite vidiet jeho usta,,,uplne napuchnuta horna polka pery.....no a ked mu z toho valila krv,,este sa pritulil k MM na tricko a tak potom MM nervacil ze ma krvave tricko......a aby toho nebolo dost potom sa mi v meste pokazil zips na rifliach,.... fakt pekny zaciatok tyzdna....
ale my tento tyzden na stretko neprideme,,respektive nemozme prist....Martinka je marod,,a vo stvrtok zacinam piect a v piatok pride segra s deckami,....
Čaves baby, jááj, ja dnes žehlím ako hluchá, zajtra nebude elektrina, tak nech mám s tým pokoj 😉
Janette, áno je to Lenka 🙂 ...a ozaj je šikulka, len vieš, to musí aj baviť 😉
Mirka, neboj zlý začiatok, dobrý koniec... 😉
Ozaj boli sme ten piatok s Kubkom a ešte máme ísť o 3 týždne a už ho dúfam budú môcť očkovať ďalej 😉
Ahojte,
ja som od vcera slamenna vdova,nas tatik odisiel na sluzobku do Nemecka.Pride az vo stvrtok,tak odvcera som u maminy az do zajtra.Tiez ako aj Mirka idem chystat k hodom,takze asi tento tyzden to stretko odlozime na dalsi.
ahojteee
som si prečitala čosi dozadu a som sa dobre narehnila ....
moj tiež furt otravuje kedy čosi bude a furt sa stažuje že už aj mesiac nebolo 🙄 aj ked bolo napr.den pred tým - no chlap...furt by mohol. ja už som tolko krát utahaná jak kon že ani nemyslím na to nie sa ešte o čosi snažiť....a teraz zas nemá iné len furt..a už si v tom 2 trimestri????lebo čital že baby su vtedy žiadostivejšie 😀 😀 😀 😀 sa mu lubilo ked sme zarabali ---- to sa mi chcelo furt 😀 teraz je to horšie 😝
na man čosi leze, malá ma sopel a už aj ja som začala ...aj hrdlo do toho 😠 na parádu ---hlavne že ideme v sobotu na svadbu a v nedelu na tu oslavu svokrinu....zas budem jak matoha
ja lieky davam viki lyžičkou a rychlo jej šupnem čaj .... zatial papá lieky vzorovo 😉
fuuuuuu mi tu prdla pod nosom...fuha. jak chlap
mužo neni doma ešte..teda bol , najedol sa a utekal za tatom odviesť kvas 😉 ale bolo by mi lepšie keby bol doma, by som si lahla aspon ..on má talent na to nebyť doma ked ho treba 🙄
Mirka to máš pravdu že je on bol len chvýlu malé babo v perinke sme ho mali len chvýlu a už mu bola malá,velkost má na 1,5rok.Tu klobásu sme mu dali len zo srandy a on ju nechcel pustit
DOBRE RANKO .....
no nas pan nam dal o pol siestej budicek,,uz stihol vypit flasu kakaa a uz momentalne tlaci chleba s natierkovym maslom....tak sme stihli aj tata vystrojit do roboty....
maly ma na tej pere uz urobenu akoby chrasticku,najhorsie je ze ho nemozem ani na puse poumyvat,reve od bolesti a dr.hovorla ze mu mar urobit repikovy odvar a prikladat ale to nehrozi..jak zbada ze k nemu idem ,uz aj prasi ...tak sa to musi zahojit samovolne....
no teda Ivetka tak to ma velkost asi ako my...no co som naposledy kupovala v auguste teplakovu supravu tak ta je vel.92...a je mu len len.....a cil rozmyslam ze aku velkost mu mam kupit zimnu kombinezu....ci 98 alebo az 104 ku
no a nasej Michaele k meninam prajem vela zdravia,stastia,pracovnych uspechov a nech ju chlapi posluchaju 😀
______@@@________@@_____@@@@@@@
________@@___________@@__@@_______@@
________@@____________@@@___________@@
__________@@__________________________@@
____@@@@@@______@@@@_____________@@
__@@@@@@@@@__@@@@@@__________@@
__@@____________@@@@@@@________@@
_@@____________@@@@@@@@______@@
_@@____________@@@@@@@@____@@@
_@@@___________@@@@@@@_______@@
__@@@@__________@@@@@__________@@
____@@@@@@_______________________@@
_________@@_________________________@@
________@@___________@@___________@@
________@@@________@@@@________@@
_________@@@_____@@@_@@@@@@@@
__________@@@@@@@_____@@@@@@
___________@@@@@_@
______________________@
_______________________@
________________________@
________________________@
________________________@___@@@
________________@@@@_@__@____@
______________@_______@@@__@@
________________@@@__@__@@
______________________@
Ahojte tak Mirka pre zmenu ideme mi teraz doktorke ideme na kontrolu.
No ja by som asi kupila tu vedšiu ked raste ako z vody no nech to má na celu.zimu.
Miška všetko dobré k meninám
Tak už sme skoro zdravý na kontrolu už nemusíme ist iba do piatku dobereme Zinnat.Ešte trošku kašla v noci zakašlal len raz.Inak teraz je hrozne rozšírená laryngitída
ahojte dneska je mala strasna len mrnci ani v noci nespala no hroza 😖
http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=9895 poslite hlas dakujem 😵
Dakujem vam vsetkym za gratulacie, velmi ma potesili!!! 😀 Mirka super vytvory tu vzdy pridavas. Ja vas sice citam, hoci len tak sporadicky, ale dopisovat nestiham, aj teraz letim pre chalanov. Len som musela nieco pohladat do roboty a vskole som nestihala. Tak sa majte! Papa!!!
zahlasované 😎
aj ja sa pripajam ku gratulácii 😵
je mi blbo 🙄 prečo ja musim všetko od tej malej chytiť 🙄
Mišuliatko, všetko najlepšie odo mňa aj od Kubka 🙂
Baby, to aj vy bývate také unavené od tých vašich drobcov???...ako je to???...kedy oddychujete?...alebo sem-tam vás polovičiaci vystriedajú pri polovičiatkach keď pridu z práce???...
...ja neviem, či sa to len ja cítim tak nejako pod psa, na jednej strane mi chýba už aj spoločnosť, v robote som stále bola medzi kopec ľudmi a teraz, celý deň ja a drobec, ja mám večer toho plné bríle ☹
...ja sa veľmi teším maličkému, veď by som ho zjedla z tej lásky, ktorú k nemu cítim, ale asi mám krízu alebo depku????....žeby jeseň???... ☹ ...ináč ja neznášam jeseň, ešte september, oktober, ako tak, ale november des a hrúza ☹
natsa...16tt+3 som ....čiže taham 17tt ..a brucho????pre srandu hodim foto zo soboty 😀
jarabicka...aj ja to mavam dosť často také depky a mala som ich plno ked sme prišli do tohoto zapadakova
u nas je to tak že ked mužo dojde v realnom čase z prace(18,00)malu mu oblukom hodim a idem si po svojom -spať,žehliť,upratať čo som nestihla....alebo len tak kukať do TV a vtedy ak mala niečo chce poviem jej aby šla za tatom a hotovo....nech si užije.
kupe ju iba on, uklada na spanie tiež častejšie on---berie ju von alebo k mame jeho...hocikedy ich vyhodim z domu 😀
ale teraz mi je šoufl tak čakám kedy dojde a ja si laženkám
Jarabička aj ja máva depky že som doma zavretá ja sa teším ako malé decko ked ideme svokre alebo k našim.O únave ani nehovorím,kolko krát ani nevidím,ale čo mám padnúť?U nás je to tak že 4 dni polovičiak robí v kuse to sa doma iba vyspí a naje a ide a dalšie 4 je doma.teraz bol po nočnej tak spal a ja som doobeda varila,samozrejme že malý rumázgal že neni na rukách on vyletel že ako má spať a ja na neho že ako mám uvariť.Musím mu vysvetlovať ako malému že aby ho neučil na rukách a ja sa potom možem zbláznit zhrnem to mám 2 deti.No a ked je doma tak si robím svoje trocha upracem ožehlím.Von on sním nechodí.ide akurát ked umývam okná alebo tepujem.aj ja by som malého zjedla aj sa na nom zasmejeme ale je to výmyselník.
Rikar ved já mám vedšie bruco a to niesom tehotná,ako to robíš že si taká chudá,?
ja som aj pri malej mala tehu brucho až v 6 mes. 😀 dovtedy som nosila normál gate ako pred tehu 😎 my to mame v genoch......rychle spalovanie a tažko sa nám priberá
Ahojte,
tak hlasim,ze sa k nam pomalicky blizi ta hnusna chripka.Ved niet sa co cudovat ,mame tu jesen. 😝Sme chori,teda maly.Bola som s nim dnes u dr.Od vcera teplotujeme a ma hrozny kasel uz druhy tyz.a stale mu neprestava.
Na buduci tyz. na s budu este ockovat proti zltackeA a zapalu moz.blan.A v januari ho idem dat zaockovat proti kliestovej encefalitide.
Ja sa tiez necitim najlepsie,asi aj na mna nieco lezie.Este stale som u mamy,nechce sa mi byt samej s malym doma.
Asi sme to od vas chytili. 😀
Ozaj zabudla by som,prepac M 🙂 I 🙂 S 🙂 K 🙂 A 🙂 ,krasne meninky,vsetko len to naj.

hm,čo už keď to treba dať.a aký máte sirup,keď je taký odporný?