Kam ísť s deťmi v Novom Meste nad Váhom?
Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀
Stručné zhrnutie
- V Novom Meste nad Váhom sú pre malé deti primárne dostupné mestský park, fontána a ihriská, pričom rodičia pravidelne cestujú za kultúrou a väčšími atrakciami do Trenčína alebo Piešťan.
- V meste funguje Materské centrum v starej budove oproti dlhým schodom od Palmy na námestie; podľa diskusie má otváracie hodiny pondelok–štvrtok 9:00–12:00 a utorok/štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 je cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 býva čaj pre ženy.
- Rodičia v diskusii odporúčajú lokálne atrakcie (park, pieskovisko, skákací hrad plánovaný v parku) a regionálne jednodňové výlety ako Piešťany (promenáda, park), Bojnice (ZOO), Trenčín (divadlá, aquapark, nákupy v MAX) alebo Tatralandia pre širší výber aktivít.
Najčastejšie otázky
Q: Kam chodiť s malými deťmi v Novom Meste nad Váhom na hranie a výlety?
A: Lokálne sú pravidelne využívané mestský park, fontána a ihriská na námestí; rodičia v diskusii odporúčajú jednodňové výlety do Piešťan (promenáda, zmrzlina, park), Trenčína (divadlá, aquapark, nákupné centrum MAX) a Bojníc (ZOO) alebo návštevu Tatralandie.
Q: Kde presne je Materské centrum v Novom Meste a aké sú jeho otváracie hodiny?
A: Materské centrum sa nachádza v starej budove oproti dlhým schodom vedúcim od Palmy na námestie; podľa diskusie je otvorené pondelok–štvrtok 9:00–12:00, utorok a štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 býva cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 je čaj pre ženy.
Q: Sú v Novom Meste pravidelné detské predstavenia alebo kino pre najmenších?
A: Diskusia uvádza, že v Novom Meste nie sú známe stabilné detské divadielka; rodičia chodia na detské predstavenia do Trenčína alebo využívajú regionálne ponuky (Piešťany, Trenčín).
Q: Kde nakúpiť detskú obuv, oblečenie a potreby v okolí?
A: V miestnych obchodoch v centre (pri čajovni, pod biliardom, oproti Slovenskej sporiteľni, pri fontáne) a v sieťach Deichmann, John Garfield, Baťa; širší výber je v MAX (Trenčín) alebo Tesco podľa diskusie.
Q: Kde v Novom Meste zariadiť nákup kočíka, matraca alebo autosedačky?
A: Diskutujúce rodičky spomínali obchody v centre (pri čajovni, pod biliardom), kde sa dá priamo kupovať alebo dohodnúť objednávka kočíka a matraca a vyjednať cenu.
Q: Kedy býva novomestský jarmok?
A: V diskusii rodičia odhadovali jarmok v druhej polovici septembra, konkrétne približne 21.–23. september; tiež sa spomína, že termín sa zvyčajne pohybuje v druhej polovici mesiaca a často po trnavskom jarmoku.
Závery z diskusie
Zhoda
- Materské centrum v centre mesta je vnímané ako užitočný priestor pre rodičov s malými deťmi, s pravidelnými skupinovými aktivitami a možnosťou stretávania (otváracie hodiny a konkrétne bloky sú súčasťou miestnej ponuky).
- Akcie a kultúrne predstavenia pre deti v rámci mesta sú limitované; za divadlom, väčšími atrakciami a širším výberom programov rodičia bežne cestujú do Trenčína, Piešťan alebo Bojníc.
- Mestský park, fontána a ihriská sú primárnou dennou voľnočasovou ponukou pre rodiny s deťmi v Novom Meste nad Váhom.
Sporné názory
- Možnosť rozšírenia rodinného centra/parkovej infraštruktúry: niektorí rodičia sú optimistickí, že projekt kaviarne s cukrárňou, vonkajším sedením a skákacím hradom v parku sa zrealizuje, iní upozorňujú na byrokratické prekážky a miestne námietky.
- Bezpečnosť a riziko nákazy pri kúpaní v termálnych kúpaliskách: jedna obava rodiča tvrdí, že dieťa môže niečo „chytiť vo vode“, zatiaľ čo iní rodičia v diskusii pripomínajú, že infekcie sa dajú chytiť aj inde a nemožno ich pripísať výlučne jednému zariadeniu.
Otvorené otázky
- Aký je oficiálny kontaktný telefón a pravidelný aktualizovaný program Materského centra (workshopy, rozvrh cvičení, vekové obmedzenia)?
- Bude sa konkrétne realizovať projekt cukrárne/areálu s atrakciami v meste a aké sú presné termíny stavby a prevádzky?
- Aké sú potvrdené termíny a program novomestského jarmoku (stánky, kolotoče, prevádzková doba)?
- Existuje plánované zavedenie pravidelných detských predstavení/divadiel priamo v Novom Meste nad Váhom?
Spomenuté značky a firmy
Modrý koník, Materské centrum (Nové Mesto nad Váhom), MAX (Trenčín), John Garfield, Deichmann, Baťa, Tesco, Tatralandia, ZOO Bojnice, Pôrodnica v Piešťanoch, Blue Lagoon Resort
Spomenuté produkty a metódy
skákací hrad, pieskovisko, plienka na plávanie, teplomer‑dudlík, ušný snímač teploty, čelný snímač teploty, NuvaRing, kočík, matrac do postieľky, autosedačka, nosič/krosnička, detské cvičenie (voľné termíny)
Miesta a osoby
Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Piešťany, Bojnice, Beckov, Cicmany, Kos (ostrov), Gradači (Gradač), Florencia, Rím, Hippokratov strom, Palma (námestie – orientačný bod), Dr. Durdík
Ahojte babuse 😉
Miska ano chodila,ale teraz chodi do temy spolocne terminy a tuto strasne dlho nebola.
dnes som myslela,ze zosedieviem z malej furt piscala ani spat nechcela ani poriadne jest uz mi dupkom vlasy stali a bola som na nu zla co ma aj mrzi,ale ona jak kebyze to robi naschval a este sa mi skerila do tvare.a vcul uz asi od pol 7 spi co uz som nevedela co snu od radosti.aj vonku sme boli na dvore,ale prd to pomohlo.idem kukat telku tak zatim papa 😉
Takze uz vam nemusim pisat pristupove heslo,Mirka ma predbehla. 😉
Jarabicka ja by som ti ho rada aj urobila,ale ked si tak daleko,kebyze si blizsie.Ale inak krasne ,ale drahsie maju ako pojdes na namestie po lavej strane je kvetinarstvo Timea.A inak su sikovne kocky aj v kvetinarstve oproti mestkym policajtom.
mirka tak si mala vcera rusno,nezavidim ti.
Lienka, hm keby si bola bližšie, tak by to aj šlo 🙂 , ale cením si tvoju snahu, si zlatá 🙂
V pondelok pôjdem do Mesta a niečo musím vyňušiť 😉
Ešte máme pre Vás prekvapko, pred chviľou som Kubkovi objavila PRVÝÝÝÝ ZUUUUUUBOK 😲 🙂 🙂 🙂 ...už je veľký chlap a môže sa vrhnúť na masso 😉 😀 😀 😀
pekne ranecko.......
u nas ako keby deti nemohli spat,buntosia od siestej....a tak sa mi dobre spalo... 😖
no teda jakubko iny macher,no veru silu-mocu chce jest masso, 😀 😀 😀
MM si rozkazal zemiakove placky,,ja ich moc nemusim ale sak zjem,a zajtra bude masso, 😀
tak potom hodte fotecky,,heslo uz mate.....
Lienka55 ja by som rada vedela ze ako sa robia tie machove vence...
Evka, ja som spokojna s kvetinarstvom na stanici, ale neviem ake vence tam robia. Kytice mi vzdy spravia uuuzasne.
baby, tak som sa dnes zobudila o rok starsia ☹ od mm som dostala novy mobil, ale hned spadol a momentalne deti mi ho okupuju a fotia s nim vsetko mozne, este som ho nemala ani poriadne v ruke. 🙂
ahojte mama je v BA dokonca sa tam stretli 3 Myjavky,musím jej zavolat.no ja kupim vence na trhu.Inak kvetinárstvo na stanici sa aj mne páči kytice si dávam len tam viazat.Škoda že ja som lavá na také aranžovanie nemám ktomu vztah a ani neviem kde by som zhladávala čečinu.Už sedím za pC a mlý začal vrieskat,fotky pridám ked polovičiak stane.ledva som obrala plodiny na farme asi žiarly.
Evka no Kubko je už velký chlap ked má zubok aj Danko mal tak skoro.
ahojteeeee
tak ja som dnes ukončila 20tt ..už som v polke 😀
gratulujeme k zubku
miške gratulujeme k narodkám (20-tim 😀 )
a natsinej mamine držime palce nech mihalnice rychlo dorastú a očká služia ako majú
Miši ty máš narodky?ved sa pochvál prajem všetko naj a nech aj nadalej zvládaš malých uličníkov,nemajú chybu.
Erika tak už sa nám pomali gulatíš ani sa nenazdáš a budeš držať v náručí malý uzlíček.
Chcem íst do obchodu a prší došli mi kvasnice išla som jAK NA HOTOVé že spravím rožky.
ja mavam vždy praškové v zasobe 😀
baby menila som albumy a chcem tam dať tickeriky a nejde mi ...ako sa to robilo?
Ahojte baby 😉 Tak Kubko ma uz zubok?to musi byt zlate 😵 😵 😵
Erika hod nejake foto z bruskom ty si taka krasna mamina taka malinka a zlatunka 😀
Miska vsetko naj k narodkam a nech ta chlapi posluchaju a nech si hlavne zdrava 🤐 😵 😵
Ivetkinej mame prajem skore zotavenie.moja svokra tiez takto chodi tusim na laser.a teraz neviem ci kazde 3 mesiace,alebo kazdeho pol roka.jej tusim aj hrozila slepota,ale nejaky dobry doktory jej to v Brne spravili tak teraz dakuje Bohu,ze moze vnucata vidiet 😉
Erika to ako myslis ten meter,ze kolko ma Viki rockov,alebo kolko ti chyba do terminu?
caute babuse.....
ten nas zazrak konecne spi.....
a tata je v robote,parada,za tmy odide,za tmy pride..fakt super manzelstvo.....
Erika ty si to teda pekne pretriedila,,veru aj ja som chcela nanovo robit albumy,,sak nemam poriadne cas k tomu sadnut.....Ivet tak nech to mame dobre dopadne....
dosli mi vianocne vypredajove katalogy z Quelle tak nech hodim objednavku cez net pokym lehni,....zatim caute
Ahojte dzokejky, 😀 (konickarky)
ja mam dnes maleho u mamy,konecne som si porobila vsetko,peciem maffiny,kupila som si novu formu v lidli,mali akciu. 😀 Je ich tam len 6ks tak to pecenie trva vecnost,banujem ze so si nekupila 2ks. 😠
Cakam navstevu maju mi odniest cecinu a vecer idem na to na dalsie aranzmany.Babule ja by som vam ich tak rada,spravila,mna to strasne bavi,ale ked ste vsetky tak daleko. ☹
Jarabicka,Jakubko je uz velky chlap ked ma prvy zubok,pozor aby ta teraz nepohryzol 😀 .Pri vychadzani dalsich prajeme aby to bolo bezproblemove.Aj mal nejake priznaky ze idu zubky? 😉
erika prajeme do dalsej 20tky vela sil,zdravia,trpezlivosti,..... 🙂
mirka,tak sa rozved!!! 😉 😀 Ked chodi a odchadza za tmy. 😉
Ivetka ako mama,nieco nove?
Miska k narodeninam prajeme aby ta ti tvoji chlapi posluchali hlavne,aby si bola stastna v zivote a vzdy usmiata ako vzdy. 🙂 😀 😅
Ozaj Mirka a co sa tyka tych machovych vencov,to ti moc neporadim,mne osobne sa to nepaci,ale myslim si ze sa to da spravit aj doma.Najdes si pekny mach,popripade ho nechas trosku vysusit a mozes ho lepit pistolou, alebo nejako privazovat.
ahojte tak mama ide zajtra domov má sa dobre to už má 2 operáciu.ja som si tiež chcela kupit tu formu len sa mi neušla v meste obyčajne nič nezoženiem.
keby sa Mirka rozviedla tak by nemala komu nadávat a nemal by ju kto v noci stískať 😀
No idem pridat tie fotky z toho stretka.
NATSa to jej druhy krat operovali oci??
inak to prve berem,,svata pravda.....
popridavaj fotky,som zvedava na dzokejky.....Lienka55 ty si nestihala na stretko,,poloviciak doma,,ze,ze..treba sa venovat 😀
... ja som volala nasmu tatovi a ze tam robia niakemu papalasovi auto....mohol by mu dat aj niake papalaske do vacku.... 🙂
lienka tiez sa mi to moc nepaci ale jana v zahradkarstve ich ma,a tak som si ich trosku poobzerala,a mala ich takym zelenym lankom poomotavane......inak mohla by si si aj tie tvoje vence pofotit,mozno na rok by som si dala urobit aj ku tebe,teraz mi dva robila v zahradkarstve a ostatnych 6 som robila doma....robis aj z umelej ceciny??
Miska vsetko naj k 19 tim narodeninam,,nech si zdrava,stastna,nech ta tvoji chlapi posluchaju a poloviciak nosi na rukach...... 😀
Mirka ja by som stihla stretko ale tato by to sam neprezil doma a vela roboty som mala,.......mozno nabuduce.To nie preto,ze sa treba venovat tatovi. 😉 😀
Chcem si ich pofotit a hodim ich potom na FB.Dam vediet.Ja robim len zo zivej ceciny.Ale ked mas material na suchy aranzman nie je problem.Mne sa viac paci zivy.
ahojte. babuše, prepáčte,fotky pridám po víkende,dnes už nevládzem a zajtra ideme na krstiny.
Maťovi asi ide stolička, je odporný,normálne som ho mala už o 10plné zuby,len som po ňom húkala, tak som nás zbalila a išli sme k našim.krpec spal dnes ani nie pol hodinu,vydržal hore do pol9,tak dúfam,že bude dlhšie spať,keď sa v noci mení čas a nebude šaškovať o pol6 ☹
ja už padám dole hubu,som z neho hrozne unavená,ešte som si varila na zajtra,aby som nemusela ráno
Miška, všetko naj k narodeninám 😉
Lenka, keď robím veniec zo živej čečiny a sušené tie blbosti do toho, mám dať šedý alebo zelený piaflor?
Ahojte babenky, strasne moc vam dakujem, ze k 19tim , 20tim narodeninam 😀 som sa nasmiala. Bohuzial, treba peknych paaaaar rockov pridat. 😎
tusim uz spite 🙂
Zajtra tu budeme mat blazinec, pridu nam vinsovat (aj Lukinovi) cela rodina, tak tu bude pat deti, plus devat dospelych. Len rozmyslam, co zaujimave nachystam. Asi zapekane tousty, alebo spravime langosovu party 😀
ja este nespim som trosku pripita,lebo som tu mala konecne kamosku a tak sme popijali hruskovicu teda ona vino a ja z jej priatelom hrusku,ale uz idem do hajan kedze chlapa mam na prietrtkoch desi je v bare,lebo dosla jeho rodina z Bardejova tak sa isli napit 😀
zdravim......
Lulu ty sa nezdas.. 😀 do mna by ciste palene nedostal ani heverom,,.....inak ze idem na net pohladat recept na parizske rozky,,a skoncim zas na konovi......
Miska moj vcera rano basnil o langosoch,nakoniec dosiel az k zem.plackam..asi ho poslem ku vam na tie langose..priznam ze ja ich niak v tych rukach neviem robit,,naposledy asi pol roka dozadu mi ich robila suseda....
Miška, dodatočne všetko naj 😉 ...Lulu, takže dnes bude hlavybôľ??? 😀 😀 😀 ...
Baby neviete mi poradiť v Meste nejakú kozmetičku????...v pondelok idem do mesta na výjazd 😉 a rada by som si už dala upraviť a nafarbiť obočie lebo už vyzerám ako Leonid Brežnev 😀 😀 😀 ...neviem či by ma niektorá zobrala aj bez objednávky...
Peknú nedeľu vám všetkým...
Ahojte v noci mi bolo trosku zle,ale to preslo a vstala som cerstva a ko rybicka ani hlava ma neboli aj malu som si obriadila,lebo ten moj sice dosiel dost skoro,ale az teraz vysiel zo spalne.malinka teraz buvka a ja si idem spravit dobry cajik,lebo mi je nejaka zima. 😉

zajtra ich uložím dnes sa mi nedá malý je jak besný,sadnem k počítaču začne vreščat jak pavian.Mirka dakujem