Kam ísť s deťmi v Novom Meste nad Váhom?
Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀
Stručné zhrnutie
- V Novom Meste nad Váhom sú pre malé deti primárne dostupné mestský park, fontána a ihriská, pričom rodičia pravidelne cestujú za kultúrou a väčšími atrakciami do Trenčína alebo Piešťan.
- V meste funguje Materské centrum v starej budove oproti dlhým schodom od Palmy na námestie; podľa diskusie má otváracie hodiny pondelok–štvrtok 9:00–12:00 a utorok/štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 je cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 býva čaj pre ženy.
- Rodičia v diskusii odporúčajú lokálne atrakcie (park, pieskovisko, skákací hrad plánovaný v parku) a regionálne jednodňové výlety ako Piešťany (promenáda, park), Bojnice (ZOO), Trenčín (divadlá, aquapark, nákupy v MAX) alebo Tatralandia pre širší výber aktivít.
Najčastejšie otázky
Q: Kam chodiť s malými deťmi v Novom Meste nad Váhom na hranie a výlety?
A: Lokálne sú pravidelne využívané mestský park, fontána a ihriská na námestí; rodičia v diskusii odporúčajú jednodňové výlety do Piešťan (promenáda, zmrzlina, park), Trenčína (divadlá, aquapark, nákupné centrum MAX) a Bojníc (ZOO) alebo návštevu Tatralandie.
Q: Kde presne je Materské centrum v Novom Meste a aké sú jeho otváracie hodiny?
A: Materské centrum sa nachádza v starej budove oproti dlhým schodom vedúcim od Palmy na námestie; podľa diskusie je otvorené pondelok–štvrtok 9:00–12:00, utorok a štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 býva cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 je čaj pre ženy.
Q: Sú v Novom Meste pravidelné detské predstavenia alebo kino pre najmenších?
A: Diskusia uvádza, že v Novom Meste nie sú známe stabilné detské divadielka; rodičia chodia na detské predstavenia do Trenčína alebo využívajú regionálne ponuky (Piešťany, Trenčín).
Q: Kde nakúpiť detskú obuv, oblečenie a potreby v okolí?
A: V miestnych obchodoch v centre (pri čajovni, pod biliardom, oproti Slovenskej sporiteľni, pri fontáne) a v sieťach Deichmann, John Garfield, Baťa; širší výber je v MAX (Trenčín) alebo Tesco podľa diskusie.
Q: Kde v Novom Meste zariadiť nákup kočíka, matraca alebo autosedačky?
A: Diskutujúce rodičky spomínali obchody v centre (pri čajovni, pod biliardom), kde sa dá priamo kupovať alebo dohodnúť objednávka kočíka a matraca a vyjednať cenu.
Q: Kedy býva novomestský jarmok?
A: V diskusii rodičia odhadovali jarmok v druhej polovici septembra, konkrétne približne 21.–23. september; tiež sa spomína, že termín sa zvyčajne pohybuje v druhej polovici mesiaca a často po trnavskom jarmoku.
Závery z diskusie
Zhoda
- Materské centrum v centre mesta je vnímané ako užitočný priestor pre rodičov s malými deťmi, s pravidelnými skupinovými aktivitami a možnosťou stretávania (otváracie hodiny a konkrétne bloky sú súčasťou miestnej ponuky).
- Akcie a kultúrne predstavenia pre deti v rámci mesta sú limitované; za divadlom, väčšími atrakciami a širším výberom programov rodičia bežne cestujú do Trenčína, Piešťan alebo Bojníc.
- Mestský park, fontána a ihriská sú primárnou dennou voľnočasovou ponukou pre rodiny s deťmi v Novom Meste nad Váhom.
Sporné názory
- Možnosť rozšírenia rodinného centra/parkovej infraštruktúry: niektorí rodičia sú optimistickí, že projekt kaviarne s cukrárňou, vonkajším sedením a skákacím hradom v parku sa zrealizuje, iní upozorňujú na byrokratické prekážky a miestne námietky.
- Bezpečnosť a riziko nákazy pri kúpaní v termálnych kúpaliskách: jedna obava rodiča tvrdí, že dieťa môže niečo „chytiť vo vode“, zatiaľ čo iní rodičia v diskusii pripomínajú, že infekcie sa dajú chytiť aj inde a nemožno ich pripísať výlučne jednému zariadeniu.
Otvorené otázky
- Aký je oficiálny kontaktný telefón a pravidelný aktualizovaný program Materského centra (workshopy, rozvrh cvičení, vekové obmedzenia)?
- Bude sa konkrétne realizovať projekt cukrárne/areálu s atrakciami v meste a aké sú presné termíny stavby a prevádzky?
- Aké sú potvrdené termíny a program novomestského jarmoku (stánky, kolotoče, prevádzková doba)?
- Existuje plánované zavedenie pravidelných detských predstavení/divadiel priamo v Novom Meste nad Váhom?
Spomenuté značky a firmy
Modrý koník, Materské centrum (Nové Mesto nad Váhom), MAX (Trenčín), John Garfield, Deichmann, Baťa, Tesco, Tatralandia, ZOO Bojnice, Pôrodnica v Piešťanoch, Blue Lagoon Resort
Spomenuté produkty a metódy
skákací hrad, pieskovisko, plienka na plávanie, teplomer‑dudlík, ušný snímač teploty, čelný snímač teploty, NuvaRing, kočík, matrac do postieľky, autosedačka, nosič/krosnička, detské cvičenie (voľné termíny)
Miesta a osoby
Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Piešťany, Bojnice, Beckov, Cicmany, Kos (ostrov), Gradači (Gradač), Florencia, Rím, Hippokratov strom, Palma (námestie – orientačný bod), Dr. Durdík
no malý vstal o 9 tej spala som asi 3 hod.polovičiak išiel na školenie chcela som si ešte pospat ale čo už,fungujem dalej.v noci som ho uspala pri počitači,pustila youtrube a enrika iglesias toho milujem a za chvýlu spal.ni idem čosi slané napiest len tak asi cesnakové kolieska.
ty zubari ale zdieraju..no dnes som bola s deckami na prehliadke,martinka mala kaz tak jej ho opravovala hned,a este robila obom impregnaciu...a nechala som tam 36 eur 😲
mirka a či je to tá inpregnácia?ja idem v decembri,od júna mi umŕtvuje zub,ale už by ho mala dokončiť.a už dlho ma bolí jeden zub,ale nevenovala tomu pozornosť a teraz som zistila,že mi vnútri od koreňa černie,takže rátam,že mám chytený koreň a povie mi,že musí ísť von.no jasné,muž ma vidí.štrbavá chodiť nebudem a na korunku nemám peniaze ☹
to náš krpec keď v noci plače,môj k nemu veru nevstane,keby som mu povedala ako ty,Ludka,povedal by mi,že veď som doma,môžem dospať,keď pôjde malý spať. 😝
Ahojte ,
nestiham dnes lebo som musela varit,zehlit,na poste sme boli,mam majstrov,......a tak.
Vcera sme boli s mm v BA v Ikey,chcela som malemu do izbicky nejaku policku,aj sme kupili ale mne sa tam nehodi,tak som nasr.....a. 😠
Zajtra idem k dr. svokra bude varovat maleho,tak som zvedava ako dopadne varovanie,lebo naposledy strasne pri nej reval.
V piatok letim s mm do Irska za svagrom,len na vikend a vratime sa v pondelok.
Veru tak dievčence sme doma ,času máme habaduru no a spanie kedy kolvek. 😝
Veru lenka aj ti závidím to Irsko aspon niečo je to taký malý výlet.
Hehe ja som si pospala.Polovičiak prišiel domov,strčila malého a išla som spat,konečne som trocha vyspatá.
tak tak Ivetka, nech si ho užije aj tatino,aspoň zistí,že sa nenudíš 😝 .mala si mu nakázať aj nejakú robotu,aby sa náhodou nenudil 😀 😀
dobre si to Ivet vyriesila. 😀 .ocuj nerobi tvoj poloviciak v tesko sklade??
Zanka to sa zuby natieraju niakou vodickou,detom sa to robi dva krat do roka,a uz aj malemu to robili druhy krat,lebo od roka ma byt dieta zaevidovane u zubara....i nak som pocula ze zo zakona ma na to narok raz rocne zdarma,,ja som platila pokazdym,vychadza to cez 8 eur za jedno dieta...asi to zalezi od poistovne,,neviem,......
mirka nerobí.a to už ste boli stakými malými u zubára?ja nie mne čo hovorili kamarátky tak niektoré boli až od 3 rokov ale zubárka hovorila že od 1 roka,ale ja si myslím že to je skoro ved nemá ešte všetky vonku.
Ivet niak som to nepochopila,,co si mi napisala:Mirka nerobi....
Zanka on tiez pokusal zubarku,ale to je zalezitost par sekund,,to sa namoci vatova tycinka do niakeho roztoku,a potru sa s tym zubky.ze to sa vytvori na zubkoch niaky povlak,a to ochranuje pred kazom,ale neviem co je na tom pravdy,v maji malej impregnovali ,co mala jeden kaz,opravila.a v novembri uz tri kazy??
jaj aj som Vas zabudla pozdravit CAUTE.......
tak babulky a to stretko na buducu stredu snad plati,,dufam ze dojde aj Erika s Viki a s babinkom,a aj Jarabicka s Jakubkom,a jaj aj Yamahafazer,,teda druha evka tusim.......a aj vy ostatne,zienky domace.....
Mirka ved si sa pýtala či nerobí v tesco sklade a ja som ti odpovedala že nie.Inak bré ránečko teda pekný obed.tak mi sme boli konečne v obchode aj zo stojacu lampu čo rozbil malý tan krit.museli sme ju celú zobrat aby tam predavač vyskušal nejaký iný krit .tak nám ho objednal.No a doletel za nami polovičiakov kámoš čo sa sním kamaráti už od detstva,dlho sme sa nevideli tak sme vykecávali na ceste hodinu.zajtra si ideme pre cenu do sinemy a ideme na večeru.len som zvedavá či to z malý pojde ak nie tak si dáme zabali pizzu a potraseme domov.
ja som blondinka vies Ivet...... 😀
my sme dnes boli napeso v obchode,,dosli sme asi v takom stave ze nie ze by bol spinavy len maly ale aj ja,lebo na chodniku nasiel mlaku,a doslova sa tam cely hodil,vyrehotany ze konecne nasiel nieco co ho zaujme,a ked som ho dvihala,namocila som si rukav do bacoriny aj ja......no je iste ze nabuduce bude napeso asi za pol roka....
ahojte.my sme dnes boli v babyklube a stretli sme aj Evku s Evičkou.Malá Evička bola úplne unesená z toľkých detí. 🙂
my už sme trochu lepší, ráno som objavila špičku stoličky,tak už je lepšie,ale ešte nás asi čaká pár naprd nocí,kým vylezie úplne ☹
My sme včera boli na poradni, tak nás konečne zaočkovali do nožičiek, tak sme taký nevrelý od včera, ale zatiaľ bez teploty klop-klop-klop 😉 ...ale Kubko to hrdinsky zvládol, ani nemukol ked ho pichali 🙂 ...obidva zubále už máme vonku 🙂 ...vážime 8670 g a máme 72 cm 😉 ...
Ahojte,
ja som bola dnes u gyndosa,vsetko je ok.Svokra zvladla maleho,spime od 12:00h,pretoze sme dnes vstavali o 06:00h. 😠
Idem este umyt schody,lebo to blato sa nosi hore,dole a uz my to lezie riadne na nervy. 😠
mirka,no pekne a na nas si zabudla pri tolkom menovani,takze my na stretko nemame chodit,neratate s nami???? 😉
boze Lenka vas berem automaticky...nemyslela som to tak......ospravedlnujem sa...
ahojte, trcim v praci do piatej dnes 😠 ☹ , lebo mame den otvorenych dveri, tak sa mi nechce! Kavu sice nepijem, ale uz jednu v sebe mam, nech nezaspim 😔
no mi na stretko asi neprídeme idem na celý týžden k našim asi od štvrka alebo piatka.nepreloží sa to aspon na piatok budúci týžden?
až teraz som sa dočítala, že tu organizujete stretko, tak buducu stredu sme sice doma, ale kedze od soboty do utorka budeme na dovolenke, tak budem mať pratia a upratovania vyše hlavy 😝
Takže kedy vlastne je to stretko???...halooo-halooo, kde ste všetky???...nevenujte sa tým polovičiakom toľko 😀 😀 😀 , poďte radšej na koňa 😉
ahojte......
no kde ste vsetky?? nevludne pocasie, 😖 urcite zberate urodu na FB..... 😀
tak potom pekny den,,vecer sa zastavim...
Ahojte. My sme boli u dr.,Maťovi sa tá hnačka dosť zhoršila,vyletel z neho tuším aj čaj.dal mu Nutrolin b,čo minule spomínala ja Ludka a zobral výter, o 2dni ideme na kontrolu.sná´d mu bude lepšie.a mám mať 24hodín veľmi prísnu diétu.povedala som,že susedia nás v noci vysťahujú,keď nás budú počuť revať od hladu 😝
my neviem,či prídeme na stretko,lebo polovičiak bude mať poobednú a nemala by som potom ísť ako domov a ak bude takto,ako je už dva týždne,tak autobusom sa mi trepať nechce.
Ahojte,
opat nestiham,doobeda som trosku spratovala,varila,uz som dnes uvarila asi 20kav,uz mi z nich sibe,teraz som bola spred domu pospratovat blato po majstroch a taka som unavena,nevladzem.
No mne sa asi tiez nebude dat prist na to stretko,ked budem mat este majstrov,nedalo by sa to odlozit az na ten dalsi tyzden?
no to bude asi najlepšie,ved polovica nemôže.Nech sa to vyprší hadam potom bude lepšie.dnes sme konečne kupili malému papučky na doma.za chvýlu si idem pre výhru.

Ahojte 😉 no Ivetka mne kebyze mala takto vystraja tak som na nu strasne zla a este by som aj na mojho nahukala,ze ci on bude spat a ja takto celu noc a den fungovat.aj Erika mala asi tyzden taketo obdobie,ze o nejakej pol 1 sa zobudila a zacala mrncat a revat v postielke potom vyskat a neviem co este a ja,ze ona prestane ale nie tak som vyhnala mojho nech snu ide do obyvky,ze ja sa chcem vyspat.dovtedy som za nu chodila kazdu pol hodinu tak som vlastne ani nespala no a on sa snu hral do nejakej 2 a potom ju ulozil a potvora mala spala az do 9.ale to bolo asi 2x co isiel za nu inac som ho nechala v pohode vyspat a ja som bola z malu.dnes vstavala o 6 tak si ju zobral dal jej kakao a maslovy roztek dokonca aj vela kakaa vypila co sa inak nestava a ja som spala do pol 8 potom odisiel a mala pozerala telku,ale asi za 10 minut sa mi vyliepala na postel a velice sa tulila tak som musela vstavat. 😒 a teraz krpec uz zase spi.to hadam potiahne hodinku a este poobede 2 a do vecera funguje.