Kam ísť s deťmi v Novom Meste nad Váhom?
Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀
Stručné zhrnutie
- V Novom Meste nad Váhom sú pre malé deti primárne dostupné mestský park, fontána a ihriská, pričom rodičia pravidelne cestujú za kultúrou a väčšími atrakciami do Trenčína alebo Piešťan.
- V meste funguje Materské centrum v starej budove oproti dlhým schodom od Palmy na námestie; podľa diskusie má otváracie hodiny pondelok–štvrtok 9:00–12:00 a utorok/štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 je cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 býva čaj pre ženy.
- Rodičia v diskusii odporúčajú lokálne atrakcie (park, pieskovisko, skákací hrad plánovaný v parku) a regionálne jednodňové výlety ako Piešťany (promenáda, park), Bojnice (ZOO), Trenčín (divadlá, aquapark, nákupy v MAX) alebo Tatralandia pre širší výber aktivít.
Najčastejšie otázky
Q: Kam chodiť s malými deťmi v Novom Meste nad Váhom na hranie a výlety?
A: Lokálne sú pravidelne využívané mestský park, fontána a ihriská na námestí; rodičia v diskusii odporúčajú jednodňové výlety do Piešťan (promenáda, zmrzlina, park), Trenčína (divadlá, aquapark, nákupné centrum MAX) a Bojníc (ZOO) alebo návštevu Tatralandie.
Q: Kde presne je Materské centrum v Novom Meste a aké sú jeho otváracie hodiny?
A: Materské centrum sa nachádza v starej budove oproti dlhým schodom vedúcim od Palmy na námestie; podľa diskusie je otvorené pondelok–štvrtok 9:00–12:00, utorok a štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 býva cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 je čaj pre ženy.
Q: Sú v Novom Meste pravidelné detské predstavenia alebo kino pre najmenších?
A: Diskusia uvádza, že v Novom Meste nie sú známe stabilné detské divadielka; rodičia chodia na detské predstavenia do Trenčína alebo využívajú regionálne ponuky (Piešťany, Trenčín).
Q: Kde nakúpiť detskú obuv, oblečenie a potreby v okolí?
A: V miestnych obchodoch v centre (pri čajovni, pod biliardom, oproti Slovenskej sporiteľni, pri fontáne) a v sieťach Deichmann, John Garfield, Baťa; širší výber je v MAX (Trenčín) alebo Tesco podľa diskusie.
Q: Kde v Novom Meste zariadiť nákup kočíka, matraca alebo autosedačky?
A: Diskutujúce rodičky spomínali obchody v centre (pri čajovni, pod biliardom), kde sa dá priamo kupovať alebo dohodnúť objednávka kočíka a matraca a vyjednať cenu.
Q: Kedy býva novomestský jarmok?
A: V diskusii rodičia odhadovali jarmok v druhej polovici septembra, konkrétne približne 21.–23. september; tiež sa spomína, že termín sa zvyčajne pohybuje v druhej polovici mesiaca a často po trnavskom jarmoku.
Závery z diskusie
Zhoda
- Materské centrum v centre mesta je vnímané ako užitočný priestor pre rodičov s malými deťmi, s pravidelnými skupinovými aktivitami a možnosťou stretávania (otváracie hodiny a konkrétne bloky sú súčasťou miestnej ponuky).
- Akcie a kultúrne predstavenia pre deti v rámci mesta sú limitované; za divadlom, väčšími atrakciami a širším výberom programov rodičia bežne cestujú do Trenčína, Piešťan alebo Bojníc.
- Mestský park, fontána a ihriská sú primárnou dennou voľnočasovou ponukou pre rodiny s deťmi v Novom Meste nad Váhom.
Sporné názory
- Možnosť rozšírenia rodinného centra/parkovej infraštruktúry: niektorí rodičia sú optimistickí, že projekt kaviarne s cukrárňou, vonkajším sedením a skákacím hradom v parku sa zrealizuje, iní upozorňujú na byrokratické prekážky a miestne námietky.
- Bezpečnosť a riziko nákazy pri kúpaní v termálnych kúpaliskách: jedna obava rodiča tvrdí, že dieťa môže niečo „chytiť vo vode“, zatiaľ čo iní rodičia v diskusii pripomínajú, že infekcie sa dajú chytiť aj inde a nemožno ich pripísať výlučne jednému zariadeniu.
Otvorené otázky
- Aký je oficiálny kontaktný telefón a pravidelný aktualizovaný program Materského centra (workshopy, rozvrh cvičení, vekové obmedzenia)?
- Bude sa konkrétne realizovať projekt cukrárne/areálu s atrakciami v meste a aké sú presné termíny stavby a prevádzky?
- Aké sú potvrdené termíny a program novomestského jarmoku (stánky, kolotoče, prevádzková doba)?
- Existuje plánované zavedenie pravidelných detských predstavení/divadiel priamo v Novom Meste nad Váhom?
Spomenuté značky a firmy
Modrý koník, Materské centrum (Nové Mesto nad Váhom), MAX (Trenčín), John Garfield, Deichmann, Baťa, Tesco, Tatralandia, ZOO Bojnice, Pôrodnica v Piešťanoch, Blue Lagoon Resort
Spomenuté produkty a metódy
skákací hrad, pieskovisko, plienka na plávanie, teplomer‑dudlík, ušný snímač teploty, čelný snímač teploty, NuvaRing, kočík, matrac do postieľky, autosedačka, nosič/krosnička, detské cvičenie (voľné termíny)
Miesta a osoby
Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Piešťany, Bojnice, Beckov, Cicmany, Kos (ostrov), Gradači (Gradač), Florencia, Rím, Hippokratov strom, Palma (námestie – orientačný bod), Dr. Durdík
No Lienka tak s tou truhlicou odomna,si ma potesila,ze sa ti paci! 😀 😀 😀 Inak vsetky su pekne,co si sem hodila... 🙂 🙂
ta pokladnica je paradna..a tie ostatne tiez,,sama by som mala problem si vybrat.mnam mnam 😝 .no a ked sme pri tom.Lienka vies ze tam ma album aj niaka Sonula z Pobedimu,,nebude to Copova???
Zanka hovoris teda ze pes sa este drzi..... 🙂 a matusko uz trosku lepsie??
no a tu je ten recept,,ja som si ho preinaksila na lyzicovy....
RUSKE REZY............ 😝
prve cesto.............. 4 vajcia,4 PL krystaloveho cukru,4 PL polohrubej muky,1 KL prasku do peciva
druhe cesto.............7 vajec,7 PL krystaloveho cukru,7PL polohrubej muky,1 KL prasku do peciva
kakao,marhulovy kompot,marhulovy dzem,stava zo zavaranych marhul
tretie cesto ako prve
postup:
zltky s cukrom vymiesame,pridame muku,prasok do peciva,a sneh zbielkov,dame na plech vystlany papierom na pecenie.takto robime kazde cesto,akurat do polovice druheho cesta primiesame kakao,a poukladame stecene a na stvrtky pokrajane marhule.
nakoniec mame tri upecene cesta,dve blede a jedno tmave v ktorom su marhule..spajame ich takto:
blede cesto natrieme dzemom,,nan dame tmave marhulove cesto,to pokvapkame stavou zo zavaranych marhul,,mozeme pouzit aj pomarancovy sirup,znova natrieme dzemom,prikrijeme tretim bledym platom a zatazime druhym pechom a knizkami,,mne sa osvedcila biblia,ta je tazka 🙂
po troch hodinach potrieme vrch dzemom a polejeme cokoladovou polevou...dame stuhnut do chladnicky.a zavolame si SBS aby nam strazila chladnicku....xi xi
DOBRU CHUT 😝
ahoje babenky,tak som bola dnes z malým u zubárky,pekne otvoril pusinku a nechal si pozrieť,len nám robí problem umývanie to on nemusí.
Lenka krásne torty skus vybrat niečo čo je bližšie k tej osobe čo sa jej asi páči.
zanka chuda moje tak ste tuším nemohli ani horšie dopadnut keby si bola aspon ty zdravá, ale ked všedci lahnu a nedajbože je mater chorá tak neni nikoho kto by pomohol.
teda Mirka,vyzerá dobre,ale tých vajec.....možno ho spravím na 30ku.to robíš na veľký plech?rozmýšľam,že ho spravím s polovičnej dávky na malý na skúšku
baby ďakujem za poľutovanie 😀 no Ivetka,mater funguje.mne je už lepšie,len sa toho akosi nemôžem zbaviť 😝 aj Maťovi je už lepšie,už ho tak nedusí,ale kašeľ aj sople má stále.zajtra ideme na kontrolu.
Lenka,nech vám to v BA dobre dopadne.tie torty sú nádherné.a tú truhlicu by som prijala aj ja,aj skutočnú 😀 😀
Lenka z tých tort na 50ku sa mi najviac páčila tá čoko kávová a bordová poschodová a myslím,že na 50ku veľmi vhodné.no a truhlica prenádherná.potom budem od teba chcieť referrencie a cenu
Ivetka potrebujem teraz pre moju svokru tortu k 50tke,ona nema vztah k nicomu takemu co by som vedela,je skor staromodna a konzervativna tak som potrebovala poradit. 😉
Zanka ta truhlica by bola aktualna az v auguste ked bude mat poloviciak 30tku.My ked sme sa brali tak sme taku dostali naozaj a plnu starych desat korunaciek.Peniazky uz nemame ale truhlicku ti mozem dat. 😀
Naozaj sa neviem rozhodnut,kazda rada dobra.Mne co sa nepaci hned na prvy pohlad tak ja to dotycnemu nekupim aj ked je to lacne a vyhodne.Radsej trosku doplatim ale musi sa mi to pacit. 😉
no mna zaujala ta 2 coko-kávova myslím že by sa hodila pre svokru kedze je ako píšeš konzervatívna.ale inak aj tie ostatne su krásne takže je to ozaj na tebe
ja uz tiez zacinam spekulovat nad nejakym darcekom pre mojho poloviciaka, v aprili bude mat 40tku, ale vobec neviem, co mu vymysliet, ale asi to zostane odo mna len pri nejakej fantastickej torte, ktora bude nejaka uuuuzasna, ale tiez este neviem aka 😀 😀 😀
tak ja uz som nasla cukrarku na torty.je to Alionuska,,mrkla som si jej torticky a su prenadherneeeee ....
a od nas to neni tak daleko,,tak uz patrat nebudem..tie jej mi padli hned do oka.... 🙂
Ahojte.Veru,Evka,ja by som už aj prijala,aby už boli snežienky.
my sme dnes boli na kontrole.ešte stále dosť kašle,tak ak mu to do pondelka neustúpi,ideme na krv.ale dr.so sestričkou sa na ňom smiali,lebo som hovorila,že jemu to vyhovuje,že má sople,aspo má dôvod sa stále hrať s vysávačom. odsávačky už si spravil samoobsluhu.strčí hadicu do nosa,zapne vysávač a fičí 😀 😀 😀
Lenka,ako ste dopadli v BA?
ssom manžel a rad by som vedel nazor na nejaku vec ,,, moj tato na ulici ked stretol ženu s malim tak sa maleho spital " kam ideš Ondrik s tou tetou "" moja žena to zobrala tak že ho navadza proti svojej mame ,,,, ideme sa kvoli takymto somarinam rozvadzat ,,,,, je mi z toho doplaču lebo viem že mi budu chybat
Ahojte,
tak este mam cas zvazit ,ktoru tortu si vyberiem.Dnes sme boli v tej BA,maly bol dnes uzasny vobec sa nebal.Vsetko je ok,len nam ponukli na anesteziologii okrem acelkovej anestezy este jednu alternativu a to nieco ako epidural a mm ma velky strach,tak sa musime este poradit s vacerymi odbornikmi.Mame cas na rozmyslenie.
Zastavili sme aj v Ikee,mensi nakup. 😉
Mirka my sme mali od Alenky tu tortu macko Po a tigrik k 2.rocikom.Teraz mi bude zase piect k tej spominanej 50tke.Je sikovna a obetava a vyhovie ti uplne vo vsetkom.
No a dnes ked sme isli do BA tak sme vas stretali s Ondrikom asi ste isli do dediny a videla som ako isiel oproti vam svokor tak dufam,ze tento ondrozf nie je tvoj manzel?
Lienka my sme isli este rano o siedmej do Mesta,,a dosli sme az vecer,takze neviem kto s kym isiel...ostatne niekedy v IP.......
Asi som neporozumela Ondro.nech si to čítam ako chcem.celé to je akesi divne,je to asi ozaj somarina ak píšeš,možno to bola len zámienka a no aby sa stebou tvoja žena rozviedla.Tot moj názor.myslím že sa rozvádza koli iným a závažnejším veciam.ale už som mala tu čest poznat jedneho ktorý bol ženatý asi 3 mesiace,žena sa sním rozviedla len pre to že často chodil k svojim rodičom ktorých mal cez cestu.Povedala mu že ako si tam často chodíš to sa tam možeš aj odstahovat.
Takze uz sme sa rozhodli s poloviciakom...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/narod... tato sa velmi pacila mm
http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/narod... a tato zase mne
Lenka,mne sa viac páči tá,čo tebe.
Ondrozf,ak to bolo tak,ako píšeš,tiež by som to brala tak,ako tvoja žena.Každý normálny človek sa opýta,kam ideš s maminou,nie kam ideš s tou tetou.Ale tiež zastávam názor Natsy,že ak sa tvoja žena rozhodla pre rozvod,určite sú tam oveľa závažnejšie veci,ako toto 2minútové stretnutie.
a o.i.dúfam,že nie si ten manžel,ktorý si myslím,že si. 😒
napisal som že koli takymto somarinam .... hej hej je toho viacej ,jasne že nie len koly jednej veci , druhy priklad , došli sme domov večer , Dceru sme doviezly po vyše tyždny domov z prazdnin a ked sa prišla moja mama normalne spitat prečo ich neprišla pozriet , určite by sa potešili ,, tak žena nanu vyletela .. nevravym že určite problemi tu neboli medzi nimi ale na 85 % to bolo podla mna nepochopenie z jednej alebo druhej strany ,,, na to aby sa manželia hadali koli takymto somarinam si myslim že je blbost ,, nedajbože sa rozvadzat
lenže toto si musíte vydiskutovať predovšetkým medzi sebou.skús pochopiť aj svoju ženu,lebo ona je teraz v prvom rade tvoja rodina.konieckoncov,veď dcéra bola na prázdninách predpokladám u druhej babky.prečo by mala chodiť k vašim?veď k tým môže prísť hocikedy.
Ja ti ťažko poradím,tiež mám problémy so svokrovcami a ja osobne by som to brala ako vyrypovanie. 😒
lenka, mne sa pacia obe, ale ta prva je taka ina...taketo typy kvetiniek nebyvaju na tortach, tym je zaujimava
Ahojte baby tak mne nesiel 3 dni pc a uz mi bolo dost smutno za vami.esteze to nejako nastartovali dnes. 😉
dneska ma z toho pocasia vykoti cely den ma boli hlava a nic si nemozem dat.Ericku mame choru zajtra ideme na pohotovost,lebo som si myslela,ze to nejako prejde,ale nepreslo tak sa mi zda,ze ma nieco na prieduskach strasne chrabci a stale mi mrnci a narieka uz som na nu dneska nahukala,ze nech tolko nereve asi som v tomto zlyhala,ale dnes nebol moj najlepsi den a hned rano ma moj vytocil,lebo nechcel ist do obchodu tak o 6 som sa vyteperila ja a pridem domov a mala ani prebalena ani nic a on si v pohodicke ranajkuje a mala plakala v postielke.tak som mu nadala a on,ze ved si stale trie ocka,ze chce spat tak uz sa mi to snu nezdalo,lebo vstavala o 5 potom okolo 8 z placom zaspala a spali sme do pol 11 no cely den bola nesvoja ani hrat sa nechcela.tak ideme k doktorovi.
a tu nam pise aj tatinko?no moj nazor je ten,ze pre muzov su vsetko toto obycajne prkotiny,ale mi zeny to bereme vazne a tak isto aj mna by to urazilo,ale nerozvadzala by som sa koly tomu z muzom.pekne by som si to snim vsetko vydiskutovala co mi vadi a zadala by som,aby stal pri mne chapem,ze su to rodicia,ale takto by sa nemali spravat k tvojej manzelke,lebo neprides len o nu,ale aj o svoje deti a tie by mai byt najdolezitejsie,lebo rozvodom by najviac trpeli oni 😒
Ludka, aj my máme chytené priedušky.len pekne choďte,lebo malý hneď dostal antibiotiká.a už ich berie od pondelka a ešte stále chraptí.chúďatko Erička.Nekrič na ňu,ona je umrnčaná,lebo je chorá a nevie to inak dať najavo.aj Matúš mi mrkoce už týždeň a dneska som iné nepočula len mama,mama,mama....ak to nepovedal 200krát,tak ani raz. 😒
Mne sa páči čo tvojmu,tá druhá je asi podla mna pre mladšiu je skôr taká dievčenská.ale čo potom hlavne žu bude dobrá.
Ondro skuste si ktomu sadnut a rozumne sa o tom porozprávat bez emocii a výčitiek toho druhého.Vprvom rade su tu deti ktoré chcu rozumných rodičov.Nechcem urazit tvoju ženu ale mi to pripadá že dokáže vyrýpat aj z h....Presne ako hovoríš že je toblbost.tažko radit kedže nevidím do vášho manželstva a nepoznám vás.
pred tym bolo v poriadku že mala išla vedla k mojim rodičom ,kedže byvame pod jednu strechu , a preto chapem že chceli vydiet vnučku po vyše tyždni , to ano ženy su ovela citlivejšie ,, už ozaj som nevedel čo mam robit tak som chcel nazor tu od kamaradiek svojej ženy
Ahojte a ozaj Zanka pribuda to,ale ja som neni v 14tt,ale presne v 13tt nejako to blbo pocita,ale sak tyzden hore dole to je jedno.a citim sa dobre idem upiect kolacik a pospratat.Erika je uz v pohode,ale musim mu povedat,ze nech ide s nu na pohotovost,lebo zase ma furt cosi rozrobene 😠

Blbo mi skopirovalo,tak vam ich opisem aby ste vedeli ktore su to.
1.coko kavova
2.fialova s motylom
3.narodeninova na 50 klobucik s kabelkou
4.narodeninova ruzovo biela slza k 30tke
5.bordova poschodova
6:zlata 50tka v tvare srdce
7.narodeninova slza k 70tke
8.k 80tim narodeninam bezovy oval
9.k narodeninam fialova poschodova
a pre muza tu pokladnicu s dukatmi. 😀