Kam ísť s deťmi v Novom Meste nad Váhom?
Ahojte všetky mamičky z nášho okresu Nové mesto nad Váhom. 🙂 Rada by som vedela,kde všade sa dá s tými našími drobcami vyblázniť v okrese Nové Mesto nad Váhom.Okrem parku v Meste nepoznám nič iné.Nebývajú nejaké detské predstavenia??Divadielka,kino a tak ďalej??Díky za info. 😀
Stručné zhrnutie
- V Novom Meste nad Váhom sú pre malé deti primárne dostupné mestský park, fontána a ihriská, pričom rodičia pravidelne cestujú za kultúrou a väčšími atrakciami do Trenčína alebo Piešťan.
- V meste funguje Materské centrum v starej budove oproti dlhým schodom od Palmy na námestie; podľa diskusie má otváracie hodiny pondelok–štvrtok 9:00–12:00 a utorok/štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 je cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 býva čaj pre ženy.
- Rodičia v diskusii odporúčajú lokálne atrakcie (park, pieskovisko, skákací hrad plánovaný v parku) a regionálne jednodňové výlety ako Piešťany (promenáda, park), Bojnice (ZOO), Trenčín (divadlá, aquapark, nákupy v MAX) alebo Tatralandia pre širší výber aktivít.
Najčastejšie otázky
Q: Kam chodiť s malými deťmi v Novom Meste nad Váhom na hranie a výlety?
A: Lokálne sú pravidelne využívané mestský park, fontána a ihriská na námestí; rodičia v diskusii odporúčajú jednodňové výlety do Piešťan (promenáda, zmrzlina, park), Trenčína (divadlá, aquapark, nákupné centrum MAX) a Bojníc (ZOO) alebo návštevu Tatralandie.
Q: Kde presne je Materské centrum v Novom Meste a aké sú jeho otváracie hodiny?
A: Materské centrum sa nachádza v starej budove oproti dlhým schodom vedúcim od Palmy na námestie; podľa diskusie je otvorené pondelok–štvrtok 9:00–12:00, utorok a štvrtok 16:00–19:00, vo štvrtok o 17:00 býva cvičenie pre deti (od ~1,5 roka) a v utorok o 20:00 je čaj pre ženy.
Q: Sú v Novom Meste pravidelné detské predstavenia alebo kino pre najmenších?
A: Diskusia uvádza, že v Novom Meste nie sú známe stabilné detské divadielka; rodičia chodia na detské predstavenia do Trenčína alebo využívajú regionálne ponuky (Piešťany, Trenčín).
Q: Kde nakúpiť detskú obuv, oblečenie a potreby v okolí?
A: V miestnych obchodoch v centre (pri čajovni, pod biliardom, oproti Slovenskej sporiteľni, pri fontáne) a v sieťach Deichmann, John Garfield, Baťa; širší výber je v MAX (Trenčín) alebo Tesco podľa diskusie.
Q: Kde v Novom Meste zariadiť nákup kočíka, matraca alebo autosedačky?
A: Diskutujúce rodičky spomínali obchody v centre (pri čajovni, pod biliardom), kde sa dá priamo kupovať alebo dohodnúť objednávka kočíka a matraca a vyjednať cenu.
Q: Kedy býva novomestský jarmok?
A: V diskusii rodičia odhadovali jarmok v druhej polovici septembra, konkrétne približne 21.–23. september; tiež sa spomína, že termín sa zvyčajne pohybuje v druhej polovici mesiaca a často po trnavskom jarmoku.
Závery z diskusie
Zhoda
- Materské centrum v centre mesta je vnímané ako užitočný priestor pre rodičov s malými deťmi, s pravidelnými skupinovými aktivitami a možnosťou stretávania (otváracie hodiny a konkrétne bloky sú súčasťou miestnej ponuky).
- Akcie a kultúrne predstavenia pre deti v rámci mesta sú limitované; za divadlom, väčšími atrakciami a širším výberom programov rodičia bežne cestujú do Trenčína, Piešťan alebo Bojníc.
- Mestský park, fontána a ihriská sú primárnou dennou voľnočasovou ponukou pre rodiny s deťmi v Novom Meste nad Váhom.
Sporné názory
- Možnosť rozšírenia rodinného centra/parkovej infraštruktúry: niektorí rodičia sú optimistickí, že projekt kaviarne s cukrárňou, vonkajším sedením a skákacím hradom v parku sa zrealizuje, iní upozorňujú na byrokratické prekážky a miestne námietky.
- Bezpečnosť a riziko nákazy pri kúpaní v termálnych kúpaliskách: jedna obava rodiča tvrdí, že dieťa môže niečo „chytiť vo vode“, zatiaľ čo iní rodičia v diskusii pripomínajú, že infekcie sa dajú chytiť aj inde a nemožno ich pripísať výlučne jednému zariadeniu.
Otvorené otázky
- Aký je oficiálny kontaktný telefón a pravidelný aktualizovaný program Materského centra (workshopy, rozvrh cvičení, vekové obmedzenia)?
- Bude sa konkrétne realizovať projekt cukrárne/areálu s atrakciami v meste a aké sú presné termíny stavby a prevádzky?
- Aké sú potvrdené termíny a program novomestského jarmoku (stánky, kolotoče, prevádzková doba)?
- Existuje plánované zavedenie pravidelných detských predstavení/divadiel priamo v Novom Meste nad Váhom?
Spomenuté značky a firmy
Modrý koník, Materské centrum (Nové Mesto nad Váhom), MAX (Trenčín), John Garfield, Deichmann, Baťa, Tesco, Tatralandia, ZOO Bojnice, Pôrodnica v Piešťanoch, Blue Lagoon Resort
Spomenuté produkty a metódy
skákací hrad, pieskovisko, plienka na plávanie, teplomer‑dudlík, ušný snímač teploty, čelný snímač teploty, NuvaRing, kočík, matrac do postieľky, autosedačka, nosič/krosnička, detské cvičenie (voľné termíny)
Miesta a osoby
Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Piešťany, Bojnice, Beckov, Cicmany, Kos (ostrov), Gradači (Gradač), Florencia, Rím, Hippokratov strom, Palma (námestie – orientačný bod), Dr. Durdík
Ahojte,
ja mam dnes den ako keby bola sobota 😝 ,varila som,lebo zo vcera sme vsetko zjedli,prala,zehlila,este budem vysavat ked krpec vstane.
Dnes sme neboli ani vonku,akosi nas chyta soplik a kasel este to sme tak teraz potrebovali.Dufam,ze to rychlo prejde. 😠
Vitam aj novu clenku,lulu ste v rovnakom tyzdni. 😉 A odkial presne pochadzas?
Zanka pockaj na mna este chvilocku s tym baby. 😀 😉
Ivetka ja som aj rozmyslala ze predam nejake veci,ale potom co budem pri druhom zase vsetko kupovat.Inak rada by som to popredala,nebavi ma to skladovat. 😉
aj mna zaujima, kedy sa to da odovzdat, ja mam po chalanoch veci, a rada by som bola keby este posluzili, lebo mi je to luto len tak vyhodit.mam toho aj za mech. tak mi pribliz system, prosim
a mimochodom vitam novu clenku... 😀
Dievčence o všetkom vás budem informovat.ja mám tiež kopu vecí ktore malý nemal možno ani na sebe,hlavne tých malých
Ahojte,
my mame dnes veget,akurat som vybehla do lekarne malemu kupit take kvapky aby sme boli fit. 😉
Vonku je riadna zima a este vacsi vietor takze ani dnes nepojdeme von.
Co budte robit?
Ahojte,
mne pred chviľou Kubenko zaspal, uvarila som mu brokolicu a zemiakovú kašu a nám robím krééémovú cesnačku, druhé máme ešte od nedele na dnes, tak variť nemusím a zajtra sa chystám robiť langoše - to také cesto čo vydrží v chladničke 2-3 dni, takže na dva dni bude pokoj 😉 ...dala som oprať prvú váárku a ešte 2 ma čakajú, takže bude žehlenia a žehlenia 😒
...my pôjdeme až poobede na chvíľu vonku...
...už sme aj z prechádzky doma a tu mŕtvo ☹ ...baby kde ste???...nebodaj už vajcia maľujete??? 🙂 😉 😀 😀 😀
..tra-la-la...tra-la-la...tra-la-la...dnes si tu vypisujem úúúplne sama...asi si budem dáávať otááázky a aj si odpoviem 😀 😀 😀 😀
Evka 😀
No ja vajca budem malovat tak akurát polovičiakove.Zajtra idem konečne na to kožné tak z radostu nechám varovat maleho.Potom ked pojde spat po obede tak ideme do TN si kupit kartu pametovu do tesca a na vodu.No a ešte chcem robit šomro halušky,dnes som robila klasicke
...no konečneeee nejakááá živááá duša 😉 ...šomro halušky????...a čo to je???hoď receptys... 😉
Dobry vecer,
fakt je tu aksoi mrtvo,co sa vsetky hnevate?
My sme s dnesneho vegetu mali trosku zhon. 😝 Stihla som si poobede doumyvat posledne dve okna. 😝
Ivetka ake su to somro halusky?
Dobré ráánečko...dnes sa ukazuje celkom fajn deň, začííína svietiť slniečko, tak háádam aj náálada bude u každého také super...
...dnes tiež budete štrajkovať a neprííídete na koňa??? 😉 ...asi ste sa dohodli, že keď som tu ja, tak tu nie je nikto 🙂 😠 😀 😀 😀
Ahoj Evička,ja som tu.Krpec je už hodinu hore 😒 a ja bych si tak ešte schrupla,išla som spať o 2hej. 😝
aj tu je slniečko,doobeda asi vybehnem s malým von.navečer pôjdeme cvičiť,a to je už zima.
Ivetka,tie "halušky" vyzerajú dobre,ale predstavovala som si to inak. 🙂
Lenka,nechceš prísť umyť aj mne?veľmi by to už potrebovali,len nemám kam dať malého,abych si ich poumývala 😝
Babuľky,prajem vám kráááásny,slnečný dnííík 😉 😉 😉
Dobre ranko dievcence tak ja som mala super noc malinka nam buvala celu noc a vstavala o 7 tak mam dobru naladu ani hlava ma neboli.dnes bude ozaj pekne,ale ja si budem umyvat pekne okna a vsetko upratovat.Ericke dam metlu nech zameta a hotovo a jak nebude moc zima tak hadam aj mi vybehneme do obeda von.este musim cosi uvarit,aby mala krpata co papat 😉
Evka dobre si si tu popisala 😀
Pekny dnik vsetkym 🙂 🙂 🙂 ,
my sme uz uvarili ,,jajcinovu,,(rajcinovu)polievocku 😀 ako hovori Davidko.Inak mame veget,poobede ideme na zapis do skolky.Tak som zvedava ako to tam dopadne.
Von nejdeme lebo mame kasel a sopel a musime to doliecit.
Zanka ved aj mne ich bolo treba uz umyt,chcela som este pockat,ale svokra bude mat oslavu,potom velka noc a hned ta nemocnica,tak potom by som ich kedy umyvala.
Neodpovedala si mi na to cakanie s babym. 😉 😀
Ludka opatrne s tym umyvanim okien. 😉
Ivetka idem mrknut tie halusky. 🙂
Lenka,neboj,počkám ťa. 😀 😀 😀 rátam,že zajtra mi na neurol.dajú nejaké lieky,takže aj tak budem musieť počkať 😝
my sme boli doobeda trochu vonku,konečne som stretla kamošku,čo má mesačné bábinko,tak som sa pokochala 😉 povinne sme boli pozrieť báger-u Maťka je to gáááááágááááá 😀 ,teraz troni na nočníku a pôjde spať za tatom.
...ja som akurát dovypráážala langoše, urobila som tatáárku, trolinku rozpracem v kuchyni a ideme s Kubenkom trošku vonku...sice už slniečko moc není, ale trolinku sa prevetrááme 😉
ocujte baby a co je zle ked tehotna umyva okna?ved to neni nic tazke.pri Ericke som sa vytrepala do okna aj v 9 mesiaci sice moj mi pomahal dole,ale pekne som si sama umyla okna.ved za mna to nema kto spravit a mamu nebudem obtazovat ved pride z prace unavena a este ma aj doma co robit takze tak
ludka nic zle,ved aj ja som si sama ako tehotna umyvala okna,ale ked z kazdej strany pocuvam,ako sa moze babatku omotat pupoc.snura okolo krku. 😉
My nie a nie poobede zaspat,zaspal o pol druhej,ale dlho si nepospi,lebo ho musim zobudit na ten zapis do skolky. 😀
Ludka neni na tom nič zlé,keď to robíš v tom 9mesiaci.V prvým mesiacoch tehotenstva by sa to nemalo robiť,kvôli tej pupočnej šnúre.mne to dr.zakazovala
Ahojte, ja by som s tym umyvanim okien v tehotenstve tiez nemala problem v prvych mesiacoch, ale skor v poslednych a veru, pri oboch mi pred velkou nocou umyvali nasi...lebo mi to nechceli dovolit a do tyzdna som aj porodila. 😀 ja mam oboch take velkonocne vajcia 😀 tesne po velkej noci
Ahojte tak som bola ráno na kožnom tak mi to z toho chrbta odstránila trošla to bolelo a ešte mám na chrbte jedno znamienko ktoré mi radila aby som si to dala chirurgicky odstranit,chcela som ist zajtra ale nejdem lebo mám anglinu tak to bude zasa v nedohladne hádam ked bude polovičiak doma,boli sme potom v Trenčine malý nie a nie zaspat po ceste tam tak zaspal po ceste naspet aj to spal chvýlu.Štyri svety pri nom nakupovat vo voziku nechce byt na rukách tak isto len lietat po celom tesku.No toho umývania a vešania som sa aj ja obávala ked som bola tehotná ale musela som polovičiak to robit nechcel.Jaj tuším raz umyl okná.
Zajtra budem robit tie šomlo halušky.tak napíšem ako to dopadlo.Zanka ako si si ich predstavovala?ako naše?No to je madarské jedlo tak to musi predsa inak vyzerat.
Ivetka,veď práve.podľa názvu ma napadlo,že to bude mať niečo spoločné s maďarskou kuchyňou,ale nenapadlo ma,že to bude vlastne koláč.Potom napíše,aké boli 🙂
To nakupovanie s malým poznám.des a hrôza,len rýchlo vypadnúť z obchodu 😒
Ivetka,a ako ti to odstraňovala?leserom?ja som si dávala len chirurgicky.
no to mi neodstranovala znamienka ale take neškodne šošovičky ktore dost trčali mala som ich na lopatkách vyzerali ako znamienka ale neboli.ešte na kkrku v zadu som mala taky vyrastok tak aj ten mi dala dole aj na nose som mala bradavice tak to mi vypalovala.No to som si lahla ,dala mi do ruk taky maly valček a to mi akosi pod prudom vylupla troška to bolelo ale dalo sa to.Zanetik to si mala asi znamienka lebo tie mi povedala aby som si to dala chirurgicky.Polovičiak ich ma krku ale 7 nechce si to dat.Mne povedala že je to lepšie si to dat poodstranovat lebo z toho možu vzniknut jedovate znamienka-tak to povedala.Platila som 8,30 euro.No a za to znamienko budem platit 20.a nebolelo to? lebo ja sa toho bojim ☹
Ja neviem,asi znamienka.ja som si ich dala preč asi 6-7.mala som ich na chrbáte,dosť vysoké a trhala som si ich s podprsenkou,rifľami a pod.samotný zákrok nebolí,akurát umŕtvovacia injekcia,ale to tak,ako u zubárky a potom,keď sa to hojí.ale nie je to nič hrozné.ja by som si tiež ešte chcela nejaké dať,len neni čas a za chvíľu bude teplo,tak zase to o rok odložím 😒
Dobré ránko babenky, my sme prosím pekne už od 05.45 hore 😠 , večer už bol ako kolera neplešný tak o 19.00 som ho už dala spať, ani papať nechcel, tie zúbky sú riadné hovada ☹...aj vaše deturence nechceli papať???mi ozaj mááločo spapáme teraz...ešteže si urobil Kubenko zááásobu, minulý týždeň mal 10,80 kg a 78,5cm keď sme boli na poradni 😉
...dnes snehuje,vonku nepôjdeme, tak sa chystááám žehliť, ale akosi nemám moc chuť, no čo už 😉...variť dnes nebudem, hodím jaternice na pekáč a jeto 😀
Ahojte baby tak Ericka je uz doma uz len cakam kedy sem napise ako to vsetko prebiehalo.
no a ja som uplne nevyspata,lebo Erika sa uz o 19 ukladala spat tak som ju rychlo okupala a dala spat no hned bola tuha esteze halusky predtym spapala tak bola ako tak napapana.a o 12 to zacalo strasne nareky tak som si ju zobrala do postele,lebo mala aj teplotu nurofen len trosku prehltla teraz som nevedela z coho place ci jej idu posledne stolicky,alebo co.lenze od vcera ma zimu na kutiku tak ju to asi bolelo no normalne ani spat nechcela tak plakala ani voda nepomahala prisla do spalne tam sa stale motala okolo postielky a narazala hlavou do postielky potom od nervov bachala po stoliku no mala som z nej dost potom ma strasne zacalo pichat pri vajecniku tak to uz som nemohla ani prudke pohyby robit a uz som bola taka unavena,ze moj si ju zobral na ruky a uspal ju tak polozil do postielky a za 20 minut znova revy tak som si ju zase dala do postele tam mi hned zaspala a aj ja uz som bola taka vycerpana asi za pol hodinu zase revy a nervy a takto to islo az do pol 6 to si ju moj zobral.do 8 behala,ale uz neplakala.a teraz konecne zaspala a idem aj ja,lebo som jak ziva mrtvola ☹
Hm, Ľudka, tak to ste dnes mali rušno teda ☹ ...tak-tak utekaj sa aj ty vyspinkať a oddýchnuť si 😉
..ja som sa prišla trošku vyventilovať od žehlenia 😉 ...

Ivetka, stanicu máme moc ďaleko,my ich vidíme aj z okna,idú hneď vedľa našej bytovky.len tu ich nechodí tak moc,ako v Meste,to tak 2za hodinu.to by sme sa na tej stanici čosi načakali 😝
ja bych aj mala na predaj.a dokedy to treba doniesť?