Kam s deťmi na Halloween v Košiciach?
Ahojte, blížia sa nám dušičky a deťom ten ich americký halloween. Najprv som to dcére vyhovárala, ale potom som si to rozmyslela.. k veci. Viete mi poradiť kam na ten halloween?? som z Ke a viem že stonožka robí nejakú akciu. ale známa ma nedávno upozornila na novootvorené ihrisko na aničke, kde tiež majú akciu a vraj je to tam oveľa lepšie.. tak neviem. má niekto skúsenosť?? Ďakujem
Stručné zhrnutie
- V Košiciach sa pre deti organizujú viaceré halloweenske akcie vrátane Materského centra STONOŽKA (Halloween karneval), Detského klubu Lodenica (na Aničke), podujatí v OC Galéria a akcií na KVP sídlisku a v ZOO Košice.
- Vstupné na miestne akcie bolo v diskusii konkrétne uvedené: MC STONOŽKA 1 € na osobu, Detský klub Lodenica 2,00 € na dieťa, a ZOO Košice ponúkala vstup 0,70 € pre návštevníkov zapájajúcich sa do výroby tekvíc; STONOŽKA tiež uviedla predpredaj lístkov a presné predajné miesta.
- Ako alternatívy k chozeniu „po domoch“ diskusia uviedla organizované školské a komunitné párty, spoločné vyrezávanie tekvíc a kontrolu sladkostí rodičmi; tiež bola spomenutá prax zubárov a dobročinnej výmeny sladkostí v nákupných centrách.
Najčastejšie otázky
Q: Kde v Košiciach nájdem halloweenskú akciu pre deti?
A: V diskusii sú uvedené konkrétne akcie: Materské centrum STONOŽKA (Halloween karneval 28.10.2011 v radničnej sále na Hviezdoslavovej), Detský klub Lodenica na Aničke (Halloween párty 29.10.2011 16:30–19:00), OC Galéria (akcia 27.10. od 16:00) a podujatie na KVP sídlisku; ZOO Košice tiež organizovala tekvicovú akciu.
Q: Koľko stojí vstup na STONOŽKU a Lodenicu?
A: STONOŽKA uviedla vstupné 1 € na osobu; Detský klub Lodenica uvádzal vstupné 2,00 € za dieťa.
Q: Kde sa dajú kúpiť lístky na Halloween v STONOŽKE?
A: STONOŽKA uviedla predpredaj lístkov v priestoroch Hviezdoslavova (pracovné dni 9:00–12:00 a 15:00–18:00) a na Milosrdenstva (po, st, pia 9:00–11:30).
Q: Aké aktivity sú bežné na detských halloweenských akciách v Košiciach?
A: Uvádzali sa aktivity ako vyrezávanie a maľovanie tekvíc, maľovanie na tvár, tvorivé dielne, súťaže kostýmov, diskotéka, balenie múmie a púť odvahy, a na záver často halloweenska torta.
Q: Ako riešiť obavy o bezpečnosť sladkostí pri trick-or-treat?
A: V diskusii boli odporúčania: zvoliť organizovanú akciu alebo uzavretú známu ulicu, rodičia majú kontrolovať zabalené sladkosti, alebo využiť alternatívy ako školské párty; tiež bola spomenutá prax zubárov odkupovať sladkosti alebo zbierky pre charitu.
Q: Kde hľadať inšpiráciu na halloweenské ozdoby a kostýmy?
A: V diskusii boli odporúčané zdroje Pinterest a Martha Stewart; ako jednoduché kostýmové nápady sa spomínali upír, požiarnik a domáce masky podľa vkusu dieťaťa.
Závery z diskusie
Zhoda
- V Košiciach existuje viacero organizovaných halloweenských podujatí vhodných pre deti, ktoré poskytujú kontrolované prostredie (MC STONOŽKA, Detský klub Lodenica, OC Galéria, KVP, ZOO Košice).
- Rodičia považujú organizované školské a komunitné akcie, vyrezávanie tekvíc a kontrolu sladkostí za praktické spôsoby, ako umožniť deťom účasť bez chození k neznámym domácnostiam.
Sporné názory
- Možnosť A: Halloween je zábavný detský sviatok vhodný na školské a komunitné aktivity.
- Možnosť B: Halloween je „cudzie“ alebo nevhodné podujatie a niektorí rodičia uprednostňujú zachovanie tradičných pamiatkových praktík.
Otvorené otázky
- Je bezpečnejšie uprednostniť uzavreté komunitné akcie pred tradičným trick-or-treat v jednotlivých štvrtiách?
- Ktorá lokálna akcia v Košiciach je najvhodnejšia pre najmenšie deti s ohľadom na kapacitu, aktivity a cenu?
Spomenuté značky a firmy
Materské centrum STONOŽKA, OC Galéria, Detský klub Lodenica, MC KVP, ZOO Košice, lunila.sk, Foodbank, UNICEF, Pinterest, Martha Stewart, CP24
Spomenuté produkty a metódy
trick-or-treat, vyrezávanie tekvíc, maľovanie na tvár, tvorivé dielne, súťaž kostýmov, halloweenska torta, balenie múmie, púť odvahy, diskotéka, predpredaj lístkov, kontrola sladkostí rodičmi, zubársky odkúp sladkostí, zber pre Foodbank
Miesta a osoby
Košice, Anička, Hviezdoslavova, Milosrdenstva, OC Galéria, KVP sídlisko, ZOO Košice, Kanada, Anglicko, Chorvátsko, Ľubo, Jack Skellington, Elmo, Albertík, Sponge Bob
😀 😀 😀 jeej sa tu uz nehadajte nad hlupostami...
a haloween nie je ani americky ani skotsky sviatok... zacali ho slavit kelti /povod britsky/ a to ako oslavu konca roka , pretoze na konci oktobra sa meni letny cas na zimny, a vtedy sa konci aj ponahsky stary roka zacina sa novy.. a kelti boli pohania..
v tento den kedy sa stretava stary rok s novym, kelti verili ze mrtvy a zivy maju k sebe najblizsie a ze sa im mozu aj zjavovat.. ci uz zle alebo dobre duse mrtvych... a terajsie tekvice maju diasiam mrtvych akoze svietit na cestu.
ja v tomto svietku nevidim hlbsi zmysel.. beriem ho ako pekny "sivatok" na pobavenie sa.. a svojmu drobcovi urcite vysvetlim co ej to za sviatok a ked bude nejaka akcia ci vecierok tak ho tam rada vyprevadim....
no kazdopadne budem trvat na tom aby vedel co ten sviatok znamena a nezamienal si ho s nasim sviatkom pamiatky zosnulych
ako nechapem,co tu riesite. nejde o deti a o to aby sa zabavili?. vsak ked niekto nechce,nech to nerobi,ale preco odopriet detom radost? to je lepsi ich nosit na cintorin zapalovat sviecky?
@estterka no ja by som to nezrovnavala s tym nosenim sviecok.. to su dve rozdielne veci.. urcite svojmu haloween doprajem ako som pisala, ale chcem aby vedel ze aj nejaky sviatok pamiatky zosnulych existuje, kedy si treba ozaj zapalit sviecku.... ale tak brat ho na cintorin nasilu nebudem uz vobec nie kym bude ozaj malicky este ... to je jasna vec...
len si myslim ze ja to patri k zivotu a deti musia vediet aj to ze ludia umieraju a treba si na nich s uctou spomenut v tento sviatok....
@lucka1987 na zosnulych blizkych si treba spominat aj mimo tohto sviatku a budem k tomu viest svoje dieta. nemam problem hocikedy zaspominat a zapalit za niekoho pritom sviecku. ale proste na cintorin tak ako pises by som ju nebrala.
pride mi vhodnejsie miesto pre deti nejak sa inak zabavit. vsak aj pocas roka sa snazime(snad vacsina) vymyslat pre ne program,nejaku zmenu a preco zrovna tuto "party" odignorovat?
@hajanka ozdoby najdes na stranke pinterest.com (treba sa zaregistrovat alebo spojit s facebookom) alebo na stranke www.marthastewart.com 🙂
@warholette pinterest poznam, dakujem 🙂 prave odtial robime netopierov 😀 pozriem este tu druhu stranku, vdaka!
jaaj davno som sa tak nepobavila.
v prvom rade mi je luto kocky co sa pytala prvu otazku, lebo teda vela k veci odpovedi si nedostala. 😀
a dotycnu, ktora mi tu takto zlepsila naladu, radsej nemenujem, lebo uz po dvoch prispevkoch som pochopila, ze ziadna rozumna komunikacia sa s nou nie je proste mozna.
teda to je diskusia, Kosice neporadim, len idem napravat obraz o Kanade, moje deti chodia trick-o-treating na Halloween, dcera uz tento rok nie, uz ma 13 tak ostane doma rozdavat sladkosti, ale chodila kazdy rok odkedy sme tu prisli, takze bola 8x a ja pojdem s malym, tento roknebude ziadnou priserou, ale poziarnikom 🙂 (poziarnici mali den otvorenych deti, tak je nadseny), uz sa nevie dockat, vsade uz mame vyzdobene na Halloween, chybaju nam len tekvice, zajtra ideme kupit, budeme vyrezavat, z vnutra urobime dobru polievocku a jadierka oprazime - to bude krasna vona. V zivote som nepocula, aby niekto dal detom tabletky, ihly a podobne sprostosti do vedierok, vsetko byva original zabalene - mini cokoladky, mini dobosky, malicke vrecuska cukrikov, lizanky a ak sa bojite o zdravie svojich deti zubari robia akciu v nakupnom centre a od deti sladkosti odkupia, my nepredame, schovam a mame do leta na com maskrtit, chodia napriklad aj vysokoskolaci, zbieraju konzervy a pod. do Foodbank pre chudobnych, dcera jeden rok mala krabicku na peniaze pre Unicef, syn ma Halloween party v skolke a dcera mavala ked bola mladsia tiez v skole a deti maju kopec srandy, mne sa tento sviatok paci a je mi jedno ci je americky, europsky, alebo ho priviezli Martania
HALLOWEEN 2011
Akcia pre deti!
Obsah
Táto ojedinelá akcia venovaná všetkým deťom Vás prenesie do sveta kúziel a čarov, kde spoločne navštívime halloweenský hrad a spoznáme zaujímavých kamarátov. Tešiť sa môžete nielen na Jacka Skellingtona, kamaráta Elma, černokňažníka či smrtku, ale tiež na Albertíka a jeho kamaráta Sponge Boba.
Kto s nami pôjde v halloweenskom kočiari na túto výpravu a nezabudne si doma kostým strašidiel, hraje o kopec darčekov! Nebude chýbať ani množstvo kúzelníckych hier, súťaží a zábavy.
/OC Galéria, Košice/
Vitajte na portáli Materské centrum STONOŽKA
Halloween karneval
Materské centrum STONOŽKA
pozýva malých i veľkých
28.10.2011 o 17:00-19:00 v radničnej sále na Hviezdoslavovej 7 ( hlavný vchod od starej športovej haly)
na Halloween karneval
Čaká na vás disco s ujom Ľubom, občerstvenie, maľovanie na tvár, tvorivé dielne, strašidelná torta a občerstvenie.
Odmenené budú:
1, najmladší účastník v maske
2, najstarší účastník v maske
3, najkrajšia doma vyrobená maska chlapec a dievča
Vstupné: 1Eur/ osoba (nechodiace deti zdarma)
Lístky je potrebné zakúpiť v predpredaji v MC Stonožka
Hviezdoslavova 7 po-pia 9.00-12.00 15.00-18.00
Milosrdenstva 4 po, str, pia 9.00-11.30
@lucinocka
Detský klub Lodenica Vás pozýva na Halloween párty túto sobotu dňa 29.10.2011 od 16.30 do 19.00 hod.
Vítaní sú malí aj veľkí
Čo Vás čaká???
Balenie múmie, púť odvahy, hľadanie tekvičiek, diskotéka, súťaž kostýmov a kopec iných hier
Samozrejme nebude chýbať ani Halloweenska torta
Ak máte nejaké otázky ohľadom párty radi Vám ich zodpovieme
Vstupné 2,00€ / dieťa
Tešíme sa na Vás
tuto je o tom halloweene na aničke🙂 keď si tu už podávala nech je to kompletné
ja som nasla este:
Počas dní Halloweenu bude ZOO mimoriadne otvorená od 9. do 18.30 hodiny. Vstupné pre všetkých návštevníkov, ktorí sa do zhotovovania tekvicových strašidiel zapoja, bude 70 centov. Voľný vstup budú mať aj teraz všetky deti do 12 rokov, ktoré si prinesú vlastnú tekvicu.
https://www.facebook.com/kamsdetmivkosiciach
baby!!! neporadíte mi nejaký kostým pre malú?? neviem nič vymyslieť a karnevalová princezná byť už nechce a lienka jej je už malá. nič mi nenapadá
http://www.cp24.com/servlet/an/local/CTVNews/20...
a je to tu zas :((( vsetky co ste namna utocili ze som zla lebo to nemam rada. ;(
v najbohatsej stvrti...... v cokoladke ihla skrita dnuka........ :(((((((((((((
SMUTNE !!!!

@monika15 a toto vobec ze neni americka tradicia 😒 🙂 ci? Hladanie vajec....
Citaj prosim sama po sebe, sama sebe protirecis. A si maximalne mimo temu. Svoj nazor si uz 9x napisala, tak do kedy este? Je to mimo temu, tak by si s tym mohla prestat. Je jedno aky mas nazor, tema znie: Kam na Halloween! Nie: Mas rada Halloween?
Takze len tazko budes cakat uznanie svojho nazoru. Toto by si mala ist riesit inam 😉
PS: Nemate nejaky dobry tip na Hallowenske ozodby?