Poraďte mi dobré MC v Petržalke
Ahojte, chcela by som sa opytat, ci mi viete poradit niake dobre MC v Petrzalke. Najlepsie v koncinach Haje, Ovsiste, alebo v blizskom okoli. Mam 7 mes. syna a chcela by som ho obrat do spolocnosti deti.
Dakujem
Stručné zhrnutie
- V Petržalke sú viaceré materské centrá vhodné pre malé deti: MC Krtko (pri Dostihovej dráhe / Dudova), herňa na Gessayovej 6 (Mama Klub), MC Budatko (Strečnianska pri Tescu), Club LILLY (Krasnohorská/Betliarska) a aktivity v Prešporkove a Hojdane v širšom okolí.
- Modely prevádzky a ceny sa líšia: MC Krtko účtuje 1,66 € za začatú hodinu; Gessayova má členský poplatok 200 SK (~6,60 €) na polrok a potom 1 € za návštevu; niektoré centrá ponúkajú platené kurzy (joga, Babyfit, fitlopty, plávanie).
- Bežné programy dostupné v MC zahŕňajú joga pre mamičky s deťmi (Budatko), Babyfit (Ševčenkova/Ševčenkova lokalita), cvičenie na fitloptách v Prešporkove a voľné herne na Gessayovej 6 so štandardnou herňovou výbavou (domček, šmykľavka, kuchynka, guličkový stan).
Najčastejšie otázky
Q: Kde v Petržalke nájdem materské centrá vhodné pre 6–12‑mesačné bábätko?
A: V diskusii boli odporučené: MC Krtko (pri Dostihovej dráhe / ZŠ Dudova), herňa na Gessayovej 6 (Mama Klub), MC Budatko (Strečnianska pri Tescu), Club LILLY (Krasnohorská/Betliarska), plus aktivity v Prešporkove a Hojdane v širšom okolí.
Q: Koľko stojí návšteva herne na Gessayovej (Mama Klub)?
A: Podľa informácií v diskusii je členský poplatok 200 SK (~6,60 €) na polrok a potom sa platí 1 € za jednotlivú návštevu.
Q: Kde presne je MC Krtko a koľko stojí vstup?
A: MC Krtko je v blízkosti Dostihovej dráhy / ZŠ Dudova (Petržalka) a v diskusii sa uvádza cena 1,66 € za začatú hodinu; jeden príspevok uviedol, že po zmene od apríla majú otváracie hodiny od 15:00 (tento údaj vychádza z diskusie).
Q: Kde v Petržalke alebo blízko ponúkajú cvičenie s deťmi (joga, Babyfit, fitlopty)?
A: Joga pre mamičky s deťmi sa spomínala v MC Budatko (utorky, 16:30 podľa príspevkov), Babyfit má kurz na Ševčenkovej (v diskusii spomínaný veľký záujem), fitlopty a cvičenie pre rodičov s deťmi sa robia v Prešporkove.
Q: Ako sa dostať do Krtka MHD alebo pešo?
A: V diskusii odporúčali peší prístup z Danového/Prokofievovej a nízkopodlažné linky MHD 88 alebo 96; Krtko sa opisuje ako „blízko pri dostihovej dráhe“ s vchodom zo zadnej strany pri ZŠ Dudova.
Q: Kde plávať s batoľaťom v okolí Petržalky?
A: V diskusii spomínali miestne kurzy v „Alve“, Zabiatko (spomínané ako samostatný detský bazén/centrum) a väčšie rodinné termálne centrum Sonnentherme (Rakúsko) ako alternatívu pre celodenný rodinný pobyt.
Závery z diskusie
Zhoda
- Materské centrá sa v Petržalke líšia veľkosťou a vybavením; Gessayova 6 je v diskusii popisovaná ako priestranná a „dobrá hodna“ v pomere priestoru a ceny.
- Krtko má dobré vybavenie pre malé deti, ale je v diskusii vnímaný ako drahší (1,66 €/hod) a nie vždy veľmi navštevovaný.
- MC ponúkajú štruktúrované aktivity (joga, Babyfit, fitlopty) aj voľné herne, takže výber závisí od očakávaní rodiča (program vs. herňa).
Sporné názory
- Platený model vs. členský model: niektorí rodičia uprednostňujú platenie po hodine (Krtko 1,66 €/hod), iní preferujú polročné členstvo + nízku cenu za návštevu (Gessayova 200 SK + 1 €).
- Veľké/priestorné centrum vs. malé/útulné centrum: niektorí rodičia dávajú prednosť priestrannej herni (Gessayova, Prešporkovo), iní oceňujú útulnosť a lokálnosť (Budatko, Krtko) aj pri menšom priestore.
Otvorené otázky
- Aktuálne otváracie hodiny a kapacity kurzov (joga, Babyfit) sa v diskusii často menili a nie vždy boli jednoznačne potvrdené.
- Presné podmienky a aktuálne ceny (napr. členské, jednorazové vstupy) môžu byť aktualizované na prevádzkovateľoch a v diskusii ostalo niekoľko neoverených alebo neaktuálnych údajov.
Spomenuté značky a firmy
MC Krtko, MC Budatko, Club LILLY, Prešporkovo, Hojdana, Mamateyka / Saleziáni, Gessayova (Mama Klub, herňa Gessayova 6), Babyfit, H‑Fit, Zabiatko, Sonnentherme, Eniki beniki, Incheba, Alva
Spomenuté produkty a metódy
joga pre mamičky s deťmi, Babyfit (kurz), cvičenie na fitloptách, kurzy plávania pre batoľatá, baby masáž (prednáška), manduca nosič, kočík Casualplay S4, trojkolka TFK Buggster, členský poplatok 200 SK (~6,60 €) na polrok + 1 € vstup (Gessayova), cena MC Krtko 1,66 € za začatú hodinu
Miesta a osoby
Petržalka, Ovsište, Mamateyová, Dudova, Dostihová dráha, Gessayova (Gessayova 6), Strečnianska, Avion, Danoveho, Prokofievova, Grosslingova, Jamy (ihrisko), Lachova, Námestie Hraničiarov, Incheba, Pezinok, Nobelova, Technopol, TPD, Jasná, Mgr. Švecová
noo, ja by som mozno tiez sla 🙂 ale asi tiez skor v sobotu... a co tam take maju
dajana co maju nevieme to zistime,ale bude tam program nech sa krpci troska zabavia.
ja tam pôjdem v piatok. Uvidím aký tam bude program a či sa bude Mirke páčiť. Ak sa to tam bude dať, tak v sobotu tam stiahnem aj muža 🙂
heeeeej, no len snad ten program bude aj pre take deti, ako sofi, lebo neviem, ci ju to bude bavit... tak skusim dat priatelovi navrh.. alebo pojdem so sestrou 🙂
dajana program maju na stranke. ist tam dvakrat je troska drahý luxus.
my ideme v sobotu lebo je tam canaky podhradska a to sa krpcovi paci. budu hrat on moze tancovat 😀
hm, tak ja by som mala zlavneny listok, aj priatel, lebo sme studenti na VS este a sestra vlastne tiez, lebo je stredoskolacka 🙂 a kedy idete v sobotu? mozno by sme sa k vam pridali 🙂 canakyho a podhradsku nepozname :(
dajana vy nepoznate canaky podhradska? pesnicky pre deticky? robia cd pre deti už ich zopar vydali.
my ideme asi poobede ked sa malý vyspi, ale musim sa dohodnut s drahým.
nooo, aj ja by som sla najradsej poobede... vies co, o canakym a podhradskej som už počula, ale len nedávno.. my pocúvame ine :D vacsinou z youtube a skor kukame rozpravky, bob a bobek miluje ale aj bambulku
no pocasie dnes uplna hroza.......baby a MC krtko...to si mam kliknut na rodinne, ci detske centrum? akosi tomu nerozumiem ....asi rodinne, nie? musim to ist najst, len sa mi dnes do takehoto pocasia nechcelo.....nech sa stretavame s detickami a ja mamickami 🙂
este som zabudla dopisat, my to mame celkom blizko...planujem sa tam ist pozriet zajtra doobeda, pokial nebude uplne liat.... chodili by ste tam s nami cvicit?
Ahojte,
čítala som vás cca 3 strany dozadu, tá herňa na Gessayovej je mi novinkou. Nejako som nepochopila ako tam sú - doobeda do 12,00, alebo aj poobede?? A baby, kde to vlastne je?? Petržalku poznám ako svoju dlaň, dokonca aj okolo gessayky chodievam, ked idem na postu a neviem kde to je 😕 😕 . Niekde na terase v 12-poschodaku?? Alebo je to v takom tom centre mladych (ci ako sa to vola) - co je tak v prostriedku, tak akoby v parčíku??
Čo sa týka toho Krtka - Jahôdka, ty si sa pýtala - treba kliknúť na to rodinné centrum. Majú fajn herňu, takú priestrannú, aj keď hračiek by mohli mať aj viac (nielen tých plyšových). Ale je tam aj taká hojdačka, šmykľavka, a tak.. treba pozrieť. Ale ak ti ide o vyšantenie malého s ostatnými deťmi, tak moc ich tam nechodieva, čo môže byť aj výhodou, ak ideš s niekým.. A sú dosť drahí - 1,66 eur/každá začatá hodina. Ale zas, ak porovnám s Budatkom (kam sme chodievali cvičiť), Budatko je síce podstatne lacnejšie, ale strašne maličké. Je to síce útulná, ale dosť malá miestnosť + ešte jedna, a tak ťažšie sa vetrá. Býva to tam dosť plné. Príde mi to tak trochu aj také fajn na výmenu výrusíkov, ak je tam plná miestnosť mamičiek + detí. Len môj názor, lebo chodia tam aj mamičky, ktorým sa tam páči.
ssissi-dakujem za info o krtkovi 🙂 presne to som potrebovala vediet 🙂 musim sa tam ist pozriet, maly sa zahra sam... s detmi sa moc zatial nehra, este je malicky...nevie to.... 🙂
guga-ja sa tam pojdem pozriet a popytam sa...ved dalsi kurz musi niekedy zacat 🙂
A autobusom fakt nemusíš, ak nebude pršať, ja chodievam opačným smerom - do knižnice na hálovú - to je kúsok od daňového úradu, a bývam pri krtkovi. Je to tak 20 minút pešo ten úsek, autobusom s čakaním a premiestňovaním by to bolo aj dlhšie. Ale ak máš na výber, vezmi si radšej menší, ľahší kočík, alebo malého do nosiča, lebo herňa je na 2. poschodí. Kočík môžeš nechať síce dole pri vchode, ale vchod sa nezamyká.
ja som kocik vlacila hore. nosic je dobra volba uz nebude taka zima tak sa to da.
ssissi nechodila si na robika?
katy, chcela som, ale tá kočka odtiaľ mi vravela, že to je pre staršie deti (už sa ale nepamätám, koľko vtedy mala moja dcérka). Otvárali aj nejaký Robik II, pre mladších, ale to bolo len na pláne vtedy. Tak sme chodili do Budatka cvičiť.
Hej, aj ja chodím s kočíkom hore, s manducou som tam bola len raz. Toto by mohli domyslieť nejako.. za tie prachy 😉, skúsim sa spýtať nabudúce, či niečo neplánujú na zamykanie, ale asi nie je kde 😒 .
my sme tam chodili na robika II. jednotku ani neotvorili lebo tam bolo jedno dieta. ale bud rada tá baba je aj tak o nicom.
aj ty mas manducu? my tiez ciernu.
tam asi nie je kde zamykat kociky. aj ked viem o babach co ich nechavali dole, ze vsak ich nikto neukradne. na to by som sa ja nespoliehala.
no ssissi, dakujem za vycerpavajuce info o krtkovi... ja musim ist s kocikom, ideme peso...to sa ich aj ja hned spytam, resp. poviem, ze to musia doriesit...ved hadam nam neukradnu kociky...!
a pisali mi z h-fitu, ze na cvicenie s detmi v utorok su este volne miesta, ze mam prist najlepsie v pondelok sa popytat a doplatila by som si hodiny, ktore zostavaju....takze to je ferove a v pondelok sa idem pozriet..mozno aj zaplatit 🙂
keď končí škôlka čo je hore hneď vedľa herne - okolo tej pol piatej, tak je tam dosť frmol. Teda nemyslím, že by nejaký rodič ukradol kočík, ale otočí sa tam dosť ľudí a dvere sú stále otvorené. Tiež na to nespolieham.
Tiež mi to prišlo také o ničom - to cvičenie - som sa jej pýtala, že čo vlastne robia s tak malými deťmi a bolo to také skôr o hrkaní s fľašou, hojdaní, nič iné, to robím aj doma. Tak sme chodili na Fit lopty v Budatku, to bolo fajn, len zase zle načasované - najskôr mi malá ochorela, potom nemohla cvičiteľka, celý kurz sa posúval, do toho prišli vianoce a potom zas pauza. Stále sme tam boli ako na prvej hodine, kvôli tým pauzám, nič sme si nezapamätali z tých cvikov, čo sa opakujú a dieťa aj mama potom vie podľa piesne, že čo vždy nasleduje.. 😒
Manducu mám tiež čiernu 😵
a dnes nejdete niekam? ja by som sa sla pozriet aj na gessayovu, ale neviem, ci tam trafim...

my ideme v piatok- teda ja a deti 🙂 , boli sme aj minuly rok, ale vtedy to bol 1 rocnik a dost biedne, asi 16 stankov, teraz ma byt cez 50 tak som zvedava.. a minule to bolo v NTC, tak som rada, ze teraz to mame blizko v Inchebe 🙂