Ako vyliečiť streptokoka v nose prírodnými liekmi?

mysiatko
2. jún 2012

Ahojte, potrebovala by som pomoct s vyhubenim streptokoka v nošteku nejakou prirodnou formou. Opakuje sa nam nadcha za posledne 2 mesiace treti krat a opat ma streptokoka. Prve dva razy nam lekarka predpisala pamycon do nosa, ale kedze sa nam teraz vratil po 2 tyzdnoch tak nemoze lebo nieje odstup aspon mesiac po dobrati. Mame sa dat vysetrit vsetci co sa s nou najcastejsie stretavame lebo pravdepodobne jej ho stale niekto prenesie. Kym to ale zistime rada by som sa ho nejako zbavila. ak ma niekto nejake skusenosti budem povdacna za kazdu radu. Najprv sme si mysleli ze su to sopliky zo zubov, lebo mame 11 mesiacov a len jeden zub, ale to by nemala bacila. dakujem

katarina_k11
21. máj 2013

@actimelka Ako kedy, nesmiem nechať tú infekciu príliš rozbehnúť - manželovi zaberá lepšie ako mne... On po pár dňoch je OK. Ale ako som už vyššie písala, celá rodinka berieme pravidelne C-vitamín (je tu samostatná téma o megaskorbickej liečbe a všetci sme nejakí odolnejší v poslednej dobe....🙂 a probiotiká... Čo sa týka staršieho synčeka, ktorý často trpel Streptokokmi - jemu zistili alergiu a zníženú imunitu - preto je náchylnejší byť chorým, tak kvapkáme tiež, ale on, žiaľ, musí užívať aj kortikoidný spray do nosa, ináč sa virózy a zápalu na sliznici v nose nezbaví...☹

martina1305
3. aug 2013

ja mam skusenost s liecbou streptokokov tea tree olejom top kvality, nebudem pisat znacku. blizsie info do IP

amanda12
20. nov 2013

@grenka otváram tému 🙂 to striebro ste striekali do nosa nerozriedené? a kolko vstrekova alebo ako? kupovali ste už v spreji?

grenka
20. nov 2013

@amanda12 ahoj nie preliala som si ho do tmavej sklenenej flasticky z nosnych kvapiek kde je rozprasovac....a potom som striekala 3x do nosa a preventivne aj do hrdla

grenka
20. nov 2013

@amanda12 neriedila som nicim to je cira voda....my sme uz skoro 2 roky bez antib a zdravy vdaka tomu...iba nadcha byva a to uz pouzivame MAR

amanda12
21. nov 2013

@grenka super, tak to som rada 🙂 a kupovala si to v lekárni?

grenka
21. nov 2013

@amanda12 na tejto stranke www.darzdravia.sk a potom aj v lekarni

ada30r.
9. dec 2013

@katarina_k11 Keďže prešiel nejaký čas, opýtala by som sa, pomohla vám tá kombinácia kolostrum a koloidné striebro? Máme streptokoka pneumonie v nose a už tretie antibiotiká tesne za sebou. Soplík máme v kuse min. od marca, všetko pomôže len na chvíľu, aktuálne sme na liečení, ale ani po 10 dňoch trietieho antibiotika a 7 dni pamyconu so sanorinom, inhaláciách a biolampe, žltý soplík neustupuje.
Ďakujem.

zlata2
27. dec 2013

@ada30r. ahojte ja som sa pred sviatkami tiež chcela zabezpečiť koloidným striebrom lebo malý ma streptokoka a už od septembra je každý mesiac aj na ATB .. zápal priedušiek, angína, anginózna viróza a dookola...kašle a sople..v lekárni ma lekárnička odhovorila od koloidného striebra, vraj by to dieťaťu na vnútorné užívanie určite nedala, vraj je to skôr na kožné problémy - vonkajšie použitie, že ona má tiež dieťa a na sople používajú sterimar s meďou a manganom(alebo magneziom?!) a že to pomáha a potom kolostrum..že veľa mamičiek píše o koloidnom striebre vo fórach a vraj sa to nedá čítať čo to kadečo mamky dávajú deťom..tak ja už neviem..lekári by sa tiež už mohli učiť aj liečiť bez antibiotík ak to nie je ozaj nutné a nejde inak..

andynika
27. dec 2013

@zlata2 presne ako hovoris len vies lekarnicka ti nepovie aby si si radsej kupila koloidne striebro

ada30r.
27. dec 2013

@zlata2 Bolo by super keby sme vedeli, čo im pomôže a čo nie. Takto nám ostáva len skúšať 😖
Ja som od jednej lekárky napríklad počula, že keď má soplíky nestriekať spreje, lebo bacil zatlačíme hlbšie, ozaj neviem čomu už veriť, spolieham sa na svoj úsudok pri orientácii sa v protichodných lekárskych odporúčaniach.
No mi sa teraz po 3 antibiotikách za sebou a liečení v šrobárovom ako tak držíme, sople máme, ale vyzerajú byť bez bacila, hnevá nás len pravá stranam (musíme tam mať ložiško, aj keď mi moc neveria lekári).
Na liečení nás naučili používať solnú sprchu - solný roztok sa dá namiešať aj doma a ktomu asi za 7€ sklená nádobka - jednou dierkou lejem dnu a druhou tečie von - efekt by mal byť ešte lepší ako spreje. Mali by nám vybrať nosnú mandlu, tak som zvedavá, či to pomôže - či to bude naše ložiško.

beatricer
27. dec 2013

dievčatá tie, ktorých detičky majú soplíky alebo problémy s noštekom skúste to koloidné striebro aspoň kvapkať do nošteka. Moja dcérka si z pôrodnice priniesla zlatého stafylokoka nebrala na to žiadne atb, iba raz kvapky pamycom-iba tie boli lokálne atb. I napriek kvapkám ho mala stále v nošteku. Tak som jej začala kvapkať to koloidné a zlaťák sa vytratil. Dnes má dcérka 2 roky a 8 mes. a od vtedy riadne chorá nebola. Iba 2x mala hnačku a asi 2x soplíky, ktoré sa do týždňa stratili. A odporúčam nedať dieťa očkovať ak má nejakého bacila aj keď dieťatko nieje choré. Na RUVZ nám povedali, že je to kontraindikácia, takže ak by som poslúchla dr. a dala ju vtedy očkovať tak neviem ako by sme dopoadli. prvé a posledné očko má tbc v pôrodnici. Odporúčam dávať detičkám aj céčko z dm drogérie, kúpiť kvalitné kvapky vit. d a aj zinok - my máme cmúlací a malá ho v pohode vycmúla. Lekárnikom a dr. verím už len minimum
@zlata2, @ada30r.

zlata2
27. dec 2013

@andynika veď jej to môže byť jedno a chce ho predsa predať keď ho má v lekárni, ale ako matke som jej verila viac, že ona by ho nedala svojej dcérke..vraj neprešiel testami na vnútorné použitie a fakt je to aj na nete -primar.sk

ada30r.
27. dec 2013

My sme mali koloidné od alternatívcov a užívali sme ho aj lyžičkou aj sme potierali rany - aj známe mali s tým dobré skúsenosti. Ja som tiež kúpila teraz v lekárni a je na vonkašie, ale aj striekam do nosa a lekárnička sa ma pýtala, či chcem na vonkašie alebo vnútorné.

babulka82
3. jan 2014

Nam tiež koloidne striebro užasne zabralo a teda ja som mala taku nadchu ktora trvala asi 3 tyždne a už som ani nedufala že niečo zabere take som mala dutiny spuchnute.☹ Posledna kvapka nadeje bolo koloidne striebro ktore ma napadlo bohužial ako posledne,pritom ho mam stale doma.Dala na kvapatko a davala do nosa.Na druhy den vyšli zelene hlieny a mam pokoj,nadcha je fuč.🙂 a sym mal v nošteku zlateho stafylokoka a moraxelu aj tomu sa vyrazne zlepšilo.Uvidime na kontrolnom vytere.🙂

kacenkami
21. jan 2014

Ahojte, pridam sa tiež do diskusie. Tiež mam problem s tymto bacilom. Je to humus, mala som ho v septembri min.roku, brala som antibiotika, bola som na kontrolne vytery, boli ok, no teraz som bola zas a zas tam bol. Takže znova ant. ale len lokálne - bioparox a framykoyn do nosa. Bud. tyzden idem na kontrolu, dufam, ze tam už nebude. No ja si nos prestriekavam 3x do dňa solou od Dr.Nony - je to soľ z mrtvého mora s archebaktériou. Slúži aj na iné problémy, nielen na nádchu. A myslim ze zaberá. Kto chce viac info, dočíta sa aj na stránke- http://drnona.eu/public.php?lang=sk. Katka

peta55555
30. jan 2014

Dobry den. Mám nález z hrdla Alfahemoticke streptokoky a Neisseria sp. nepatogénne. Výter z noda stredne masívne Moraxella catarrhalis a staphylococcus sp. - koagluáza neg. Mám znížené PDW 11,30 - .Chcem sa opýtať ši mi neviete poradiť ako vážne to je a ako sa to dá liečiť . A či tým možem niekoho nakaziť . Dakujem 🙂

marcah
21. mar 2014

@aspinka pred nejakym casom ste spominaa kvapky Lichořeřišnice. Chcem sa spytat ci vam pomohli. Maly je teraz opakovane chory a rozmyslam skusit to.... dakujem

blue99
21. mar 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

naše nosy doma vystriekame Aloe Firstom,ktorý si objednám v eshope veľký skoro pol litový,ktorý si prelejem do malých dávkovačoch a je univerzálny na všetko,do nosa,do ucha,do hrdla,na popaleniny,ako pleťová voda-výnimočný...teším sa že som ho objavila.
link na eshop vám poslem ak chcete 🙂 🙂 🙂

marcah
21. mar 2014

@blue99 prosim poslite mi ten link. Dakujem. Aj do ucha? Pri bolesti?

blue99
21. mar 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

https://www.foreverliving.com/retail/entry/Shop.do?store=SVK&language=sk&itemCode=040&distribID=421000054959

naozaj všade aj do ucha,do hrdla a do nosa,ja ho používam aj ako pleť.vodu aj sama a aj náš puberťák na svoju pleť veľmi mu pomáha

blue99
21. mar 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

otvor si PDF tam si prečítaš že propolis má prirozené antibiotické účinky tak neničí tie dobré baktérie ako ATB.

marcah
22. mar 2014

@blue99 dakujem, vyskusame 🙂

blahowoman
22. mar 2014

@mysiatko ahoj .neviem ci to tu odznelo,nechce sa mi to vsetko citat. Ja som mojmu muzovi kupila 100% rakytnikovy olej a po zlatom stafylokokovi ani paru! Ale je to od 3r,takze synovi varim zatial ĺen cajik rakytnikovy.

chavierka
24. apr 2014

@zdraviezprirody čo konkretne by ste teda odporučili na bacila v nose? napíšte mi prosím, dakujem

nevestickka
24. apr 2014

@chavierka nestiham citat vsetky prispevky, tak sa mozno budem opakovat, ale pozri si dalsie info o kapucinke väčšej, je to prirodne antibiotikum, velmi ucinna zbran hlavne proti streptokokom, staphylococom a inej havedi 🙂
da sa uzivat v tabletkovej aj kvapkovej forme, prip. si ju mozes sama vypestovat...

chavierka
24. apr 2014

@nevestickka vdaka idem kuk 🙂

koby
12. máj 2014

mne tiez mala soplila pomaly 3 mesiace, tak som jej kupila sice drahsi, ale kvalitny od JUSTu Tea Tree olej, inhalovala, potierala som jej nos a zrazu bolo po soplikoch.....tiez som jej este davala od nich tymianovy krem,tym som jej potierala hrudnik

lia09
18. máj 2014

@beatricer ahoj prosim ta to koloidne striebro sa da kupit v lekarni?Moja mala ma teraz uz vyse mesiace zapchaty nos tak sme boli na orl a zobrali jej vyter z nosa ale este nemame vysledky,no uz mi to smrkanie ide riadne na nervy.Zatial sme dostali pamycon do nosa a trifed sirup z ktoreho je ako vymleta.A este aj ucho ju zacina bolet tak chcem uz skusit aj ine.Asi dam aj ten vitamin C.Ale mame doma otvoreny ten z dm-ka ale asi vyse roka.Nevies dokedy to treba spotrebovat od otvorenia lebo som to tam nenasla?

beatricer
22. máj 2014

@lia09 ospravedlňujem sa, že píšem až teraz.....áno kupujem v lekárni a kvapkám do nošteka. No to céčko určite môžeš dávať ak nieje zhrudkované alebo zvlhnuté. Len dátum expirácie skontroluj. Keď majú soplíky,
aj akokeby zastavené dobrý je sinupret kvapky