Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  zdraviezprirody
  10. jan 2013    Čítané 0x

  Propolis

  Najsilnejšie antibiotikum, ktoré vzniklo v laboratóriách prírody je propolis.

  Je živicová látka, ktorú zhromažďujú včely z kôry a pukov stromov. Väčšinou je tmavohnedý, ale môže sa vyskytovať v  rôznych odtieňoch. Táto mazľavá substancia je včelami používaná na upchávanie dier a prasklín vo včeľom úle. Zaujímavé je aj pomenovanie „pro“ (pred) a „polis“ (mesto) propolis, ktorý chráni úľ a včelstvo pred vonkajšou kontamináciou.

  Za milióny rokov si baktérie nevedeli vypestovať rezistenciu voči propolisu!

  Naša rodina používa propolis v tabletkovej forme, kde jedna tabletka obsahuje 500 mg propolisu. Môže sa zapiť alebo pocmúľať.  
  Veľmi účinne posilňuje obranný systém tela, regeneruje  a zlepšuje fyzickú odolnosť a výdrž. Môžeme ho podávať pri všetkých zápalových procesoch.

  Propolis v závislosti od druhu včiel, ročného obdobia, rastlín a oblasti, kde včely žijú, obsahuje užitočné látky ako fenolové kyseliny, flavonoidy, éterické oleje, vosky, peľ, mastné kyseliny,  vitamíny a minerálne látky. Bežný propolis má asi 50 zložiek.

  My ho najčastejšie používame ako prírodné antibiotikum bez vedľajších účinkov. Ničí baktérie, vírusy a plesne. Znižuje bolesť a horúčku.

  Je nenahraditeľný pomocník pri bežných prechladnutiach, chorobách dýchacieho ústrojenstva, bolestiach v krku, pri zápaloch a infekciách.

  Zmierňuje alergie – bioflavonoidy v propolise blokujú uvoľňovanie histamínov.

  Pomáha pri chorobách z ožiarenia a zdá sa, že je nádejou pri liečbe nádorových ochorení.

  Pomáha pri kožných problémoch, ako napr. pásový opar, kožné škvrny, popáleniny a odreniny. Čistí bunky a krvný obeh. Zabraňuje zápalom a infekciám ďasien.

  zdraviezprirody
  27. nov 2012    Čítané 0x

  Multivitamín nielen pre deti

  Ak hľadáme pre naše deti vhodný multivitamín, mali by sme vsadiť na kvalitu. Zistila som, že niektoré mamičky nerozlišujú medzi prírodnými a umelými vitamínmi. Ani sa im nečudujem. Bola som na tom podobne. Len s tým rozdielom, že všetky tabletkové vitamíny som vnímala ako lieky a odmietala som ich. Vôbec som ich deťom nedávala. Napriek tomu, že som sa snažila zdravo variť, moje deti boli chorľavé...

  Až keď som zistila, že nie všetky vitamíny a minerály sú na chemickej báze, že aj na našom trhu sú výťažky z ovocia, zo zeleniny a z liečivých bylín, až vtedy som ich zaradila do nášho jedálnička. Naďalej ich však vnímam ako doplnok stravy. Doplnok, ktorý je dobrým pomocníkom.

  Odkedy používame doma prírodne suplementy som veľmi spokojná.  Choroby nás obchádzajú. Dnes som otvorila detský multivitamín s fytonutrientami. Chutí vynikajúco a rozhodla som sa, že spolu s mojimi deťmi  ho budem užívať aj ja 🙂

  Počuli ste už o fytonutrientoch?

  Sú to unikátne a veľmi účinné živiny napríklad  pigmenty ovocia a zeleniny . Chránia samotnú rastlinu pred škodlivým vplyvom okolia. Z najdôležitejších úloh fytonutrientov  je antioxidačná ochrana, teda ochrana organizmu pred škodlivými a nestabilnými molekulami kyslíka, známymi ako voľné radikály. Medzi známe fytonutrienty patria karotenoidy (oranžová ), flavonoidy (červenkastá  a antokyaniny ( modrá ). Okrem pigmentov fytonutrienty sú aromatické zložky, ktoré dávajú chuť a vôňu

  Viac o konkrétnom výrobku v Shope alebo tu: http://pridajtesa.blogspot.sk/2012/11/multivitamin-nielen-pre-deti.html

  Urobme všetko pre to, aby sme užívali čo najmenej antibiotík.
  http://pridajtesa.blogspot.sk/2012/10/antimikro...

  zdraviezprirody
  11. sep 2012    Čítané 0x

  Po spojení dvoch maličkých buniek sme svedkami zázraku.

  Neuveriteľnou rýchlosťou a  podľa vopred daného scenára sa vyvíja malý človiečik. Počas prvých dvoch mesiacov sa vytvárajú orgány dieťaťa a správna výživa mamičky zásadným spôsobom ovplyvňuje nielen priebeh tehotenstva ale aj zdravotný stav bábätka. Nezabúdajte, že základ je vždy vyvážená a kvalitná strava. Napriek tomu sa  nie vždy  darí pokryť zvýšené nároky na všetky vitamíny a minerály len stravou. Preto je vhodné mať poruke kvalitné prírodné doplnky výživy.

  Doplnenie kyseliny listovej 

  Kyselina listová sa  doporučuje užívať už pred tehotenstvom. Práve začiatok je veľmi citlivým obdobím pre vývoj dieťatka. Totiž v prvých týždňoch tehotenstva sa vytvárajú  zárodky nervovej sústavy plodu. Jej nedostatok môže viesť k vrodeným vývojovým poruchám ale aj k spomalenému vývinu plodu či k predčasnému pôrodu. Ak ju neviete zabezpečiť bežnou stravou a konzumujete málo zelenej listovej zeleniny, môžete si dopriať extra dávku kyseliny listovej vo forme suplementu. Vynikajúca kombinácia je kyseliny listovej a  B12  (na zabránenie anémie). Počas tehotenstva stúpa objem krvi tehotných žien. A často dochádza k anémii.

  -Doplnenie živín, vlákniny a na potlačenie rannej nevoľnosti - zelené výhonky ( jačmeň, pšenica, lucerna):

  Bežným javom v prvom trimestri je ranná nevoľnosť. Jedzte častejšie v malých množstvách. Vyhýbajte sa kyselinotvorným jedlám a dodržujte pitný režim. Je potrebné tiež dbať na dostatočný príjem vlákniny, ktorá je dôležitá predovšetkým pre správnu funkciu čriev a dobré trávenie. Pomáha redukovať nepríjemnosti ako je zápcha, ktorá sa vyskytuje v tehotenstve veľmi často.  

  -Doplnenie  nenasýtených mastných kyselín

  Mimoriadne dôležité v prvom trimestri, ale aj počas celého tehotenstva pre intelektuálny vývoj dieťaťa, tvorbu šedej mozgovej hmoty, cievneho systému, zásobovanie placenty krvou. Podľa prieskumov  tehotné a dojčiace ženy bežnou stravou konzumujú iba asi 25 %  odporúčanej dávky.  Preto nezabudnite na  nenasýtené mastné kyseliny aj vo forme  výživového doplnku. Budúcej mamičke prinášajú úľavu aj pri takých problémoch ako tehotenský vysoký tlak, hemoroidy, ťažké nohy, bolesti hlavy.

  -Doplnenie vitamínov a minerálov

  Nové technologie spracovania nám umožňujú dehydrovať a rýchlo usušiť čerstvú zeleninu – mrkvu, brokolicu,  špenát, kapustu, paradajky a ďalšie, aby sa uchovali cenné fytonutrienty, vitamíny, minerály a enzýmy. Z výťažkov ovocia a zeleniny (bez konzervantov a farbív). Dodáva takmer všetko, čo mamička a bábätko potrebuju. Užívajú sa celé tehotenstvo aj počas kojenia. (  vitamín A,C, D3,E, B1,B2,B3,,B5,B6, kyselina listova, B12, biotín, Ca, V, Mg, Zn, Cu, Mn)

  -Doplnenie  minerálov a stopových prvkov

  Sú dôležité pri stavbe všetkých buniek  tela, hlavne kostnej hmoty, bez nich sa ťažko vstrebávajú vitamíny a nefungujú enzýmy, ktoré spúšťajú všetky biochemické reakcie nášho organizmu. Zvýšenú potrebu minerálov vrátane stopových prvkov môžeme doplniť kvalitným multiminerálom získaného z morského dna ( z morských rastlín a živočíchov), pričom minerály ( Ca, P, J, Fe, Mg, Mn, Cu, Zn, Se, Cr, V, Mo) sú v chelátovej forme a vo vyváženom pomere. Tým je zabezpečená výborná vstrebateľnosť. V užívaní pokračujeme aj počas dojčenia.

  -V prípade chorôb ako sú virózy, infekcie a pod. doporučujeme prírodné antibiotiká ako Cesnak a Propolis

  http://pridajtesa.blogspot.sk/2012/09/v-maternici.html

  zdraviezprirody
  3. aug 2012    Čítané 0x

  Je aloe vera "všeliek"?

  Keď rozprávam známym o svojich skúsenostiach s aloe vera, často krát vidím údiv v ich očiach. Ako môže pomáhať jedna rastlina pri toľkých problémoch? 

   Kým v minulosti túto rastlinku nazývali zázračnou, dnes už nie je tajomstvom, že šťava (gél) a aj prípravky z aloe vera sú účinné vďaka bohatému koktailu výživných látok. Účinok zložiek sa násobí (synergické efekt) a je oveľa väčší, aký by bol pri pôsobení jednotlivých zložiek.

  Aloe pôsobí hlavne :

  Na vrstvu buniek (epitel), ktoré tvoria najväčší orgán nášho tela - kožu a steny všetkých vnútorných dutín - sliznice. (napr. povrch žalúdka, čriev, dýchacích trubíc, pohlavné ústrojenstvo, maternica...)

  Na imunitný systém. Aloe obsahuje tzv. imunomodulátory, ktoré podporujú a vyrovnávajú funkcie imunitného systému tak v prípade zníženej, ako aj zvýšenej aktivity. Stáva sa lepšie naladeným a lepšie chráni organizmus pred škodlivými vplyvmi.

  A to nie je všetko...

  Aloe má okrem iného aj adaptogénne vlastnosti (organizmus využije  práve tie látky, ktoré potrebuje). Účinky sa môžu líšiť z osoby na osobu.

  Vďaka saponínom je aloe vera prírodným čistiacim prostriedkom.

  Vďaka lignínu má schopnosť prenikať do tkaniva.

  Lokálne dokáže znecitlivieť tkanivo a odstrániť bolesť i hlboko pod povrchom vrátane kĺbových a svalových bolestí.

  Vo vyššej koncentrácii a pôsobí proti baktériám, vírusom a plešniam.

  Znižuje krvácanie, zápal, opuch, pocit svrbenia.

  Je antipyretický, znižuje intenzitu teploty.

  Je prírodným zvlhčovačom dodávajúcim vlhkosť všetkým vrstvám pokožky.

  Stimuluje bunkové delenie.

  Proteolytické enzýmy rozkladajú odumreté tkanivo, a tým čistí ranu.

  Pomáha stimulovať krvný obeh v pokožke rozširovaním kapilár.

  Vďaka vysokému obsahu vitamínov, minerálov, sacharidov, enzýmov a aminokyselín (primárnych i sekundárnych) dodáva zdravie pokožke aj telu.

  V bežnej medicíne vyššie uvedené účinky môžu byť dosiahnuté pomocou jedného, alebo viac druhov liečiv. Pri vyššej koncentrácii vie aloe vera poskytnúť rovnakú pomoc, ale bez nežiadúcich vedľajších účinkov.

                                            A preto na našom stole nemôže chýbať šťava z aloe vera 🙂

  Mám rada toto obdobie. Iba sa prejdem záhradou a už mám plný košík enzýmov.
  http://pridajtesa.blogspot.sk/2012/06/zivotodar...

  zdraviezprirody
  23. máj 2012    Čítané 0x

  Bylinný sprej prvej pomoci

  Niektoré z nás už riešia dovolenky a robia si zoznam, čo zobrať do balíčka prvej pomoci. Iné mamičky zase zápasia s rôznymi virózami, hoci  to „ zlé „ počasie už máme za sebou. 

  Odkedy v našej domácnosti používame a máme v pohotovosti bylinný sprej prvej pomoci, nepanikárim. Viem, že po ruke máme spoľahlivého pomocníka a som pripravená na nečakané udalosti ( choroby, poranenia, štípance,...) doma i v prírode. Na dovolenke má cenu zlata  🙂 !!!

  Veľké 475 ml balenie pri prvom „stretnutí“ prekvapí. Často krát som počula otázku: „ čo budeme robiť s takým množstvom.?“ Nepochybujem o tom, že aj vy si  obľúbite veľké rodinné balenie.

  Pumpička sa dá nastaviť na spej, keď chceme postriekať väčšiu plochu alebo na lúč, keď chceme prudkým strieknutím vyčistiť ranu. Ja si odlievam aj do menších fľaštičiek, aby každý člen našej rodiny mohol mať sprej pri sebe. A veru, nečakaných situácií je neúrekom. Rôzne odreniny na detskom alebo športovom ihrisku, modriny, štípance hmyzom, popŕchanie. Ranky sa hoja oveľa rýchlejšie, zmierňuje bolesť a zabraňuje infekcii. 

  A čo v bezpečí domova? Aj tam sa stavajú drobné úrazy detí, popálenie sa horúcou vodou alebo elektrospotrebičom. Veď aj skúsená maminka sa sem tam poreže alebo sa obarí  v kuchyni. Prednedávnom sa moja susedka obliala vriacou polievkou a hneď mi volala, aby som pribehla so sprejom. Striekali sme pár minút v krátkych intervaloch a s výsledkom bola maximálne spokojná. Pľuzgiere nenabehli, začervenanie rýchlo ustúpilo a bolesť bola oveľa znesiteľnejšia. Popálenie alebo spálenie hrozí aj od slniečka. Sprej rýchlo dokáže upokojiť pokožku. A vie aj viac. Vie pomôcť aj pri alergiách na slniečko, pri dermatitíde a rôznych vyrážkach. Zmierni svrbenie a začervenanie. Odstráni opuch. Moja dcérka reagovala na štípance od komára veľkými tvrdými vyrážkami. Teraz už vieme, že stačí nastriekať a rýchlo zabudnúť, že komáre vôbec  existujú.

  Na dovolenky nemusíme so sebou ťahať plný kufor ušných, očných a nosných kvapiek, niečo na bolestivé hrdlo, ranky, štípance, pľuzgiere, dezinfekciu a regeneráciu pokožky. Tento univerzálny sprej nahradí všetky spomínané. Áno, týmto sprejom sa „ liečime“ aj pri virózach, niekoľko krát vystriekame boľavé hrdlo, pomáha aj pri zachrípnutí, kašli. Pri nádche kvapkáme do nosa a aj do ucha.  A účinok je zaručený.

  O zložení a o ďalšom použití si môžete prečítať : 

  http://kozmetika-aloe.blogspot.com/2010/02/prirodny-sprej-vyrobeny-z-aloe.html

  zdraviezprirody
  11. máj 2012    Čítané 0x

  Život sa nezačína pôrodom...

  Každá zdravá žena túži byť matkou, túži dať život bábätku. Ten život sa ale nezačína pôrodom.

  Prísun správnych živín pre dieťa počas tehotenstva a v prvých mesiacoch života je rozhodujúci pre jeho zdravie a intelektuálny vývoj pre zvyšok jeho života! A nie len to. Je veľmi potrebné prízvukovať dôležitosť prípravy na plánované tehotenstvo u oboch rodičov pár mesiacov dopredu. Touto prípravou sa vieme vyhnúť väčšine problémov pred a počas tehotenstva. Ak nie je zabezpečené vhodné „ prostredie“ pre nový život, organizmus ženy sa môže brániť až do takej miery, že nepripustí tehotenstvo. Pokiaľ do 2 rokov nedôjde k otehotneniu, hovoríme o neplodnosti.  Podľa najnovších poznatkov je problém v  40%-tách u žien, v 40%-tách u mužov, a na 20% u oboch.  

  Často sú  snažilky a mamičky presvedčené, že sa stravujú dobre, ale prieskumy ukazujú niečo iné. Telo je zanesené škodlivinami, zvyškami liekov, častá je hormonálna nerovnováha, zápaly, infekčné ložiská, chýbajú vitamíny, minerály...Úprava stravy, prípadná detoxikácia, doplnenie chýbajúcich živín je v dnešnej dobe priam nevyhnutnosťou.

  Mne a mojím kamarátkam sa najviac osvedčila šťava z aloe vera obohatená brusinkami. Okrem toho, že detoxikuje dodá aj potrebné živiny. V kombinácii s brusinkami je ideálnym pomocníkom pre maternicu, pohlavné orgány a močové cesty. Osvedčilo sa aj pri neplodnosti v kombinácii s materskou kašičkou, čo je veľmi dobrá správa pre budúce mamičky. Veľa pozitívnych skúsenosti  a príbehy úspešného snažilkovania nájdete aj na stránkach MK.

  Ak mamička užívala aloe vera pred tehotenstvom a detoxikáciu má za sebou, potom môže pokračovať v užívaní aj počas gravidity.  Počas gravidity  platí: dvakrát dobre namiesto dvakrát veľa!  Energetická spotreba, čiže spotreba kalórií, sa počas tehotenstva pohybuje len cca. 20 % nad spotrebou v „normálnom“ prípade. Nie je dôvod na prejedanie sa a priberanie 🙂 !

  Spotreba minerálov, stopových prvkov a vitamínov je však silne zvýšená!!!  Aloe vera obsahuje množstvo potrebných látok. Vhodné sú aj  prírodné multivitamíny z ovocia a zeleniny. Zelené výhonky pomáhajú hlavne v prvom trimestri na predchádzanie rannej nevoľnosti. Vhodné sú aj prírodné minerály z morského dna, lebo ich vstrebateľnosť je výborná. Mimoriadne dôležité sú aj nenasýtené mastné kyseliny v prvom trimestri, ale aj počas celého tehotenstva pre intelektuálny vývoj dieťaťa, tvorbu šedej mozgovej hmoty, cievneho systému, zásobovanie placenty krvou.

  Dojčenie je prirodzený spôsob výživy bábätiek po príchode na svet. Ak sa dojčenie úspešne naštartovalo, nie je potrebné bábätka dokrmovať. Mamičky by mali naďalej dbať o vyváženú stravu a zvýšený prísun živín ( vitamínov, minerálov...)  a tak zabezpečiť zdravie sebe aj svojmu bábätku.

  http://pridajtesa.blogspot.com/2012/05/zivot-sa-nezacina-porodom.html

  zdraviezprirody
  30. apr 2012    Čítané 0x

  Od maličkých zápalov po neplodnosť...

  Zápal je najčastejší problém, ktorý dôverne pozná nejedna žena. Dokáže poriadne znepríjemniť život. Ak nie je zápal celkom vyliečený, často sa vracia a môže prejsť do chronického stavu. Žiaľ aj pravdepodobnosť neplodnosti sa zvyšuje s každým ďalším zápalom.

   Príčiny vzniku zápalov ( čo oslabuje našu prirodzenú ochranu ) 

  - zle fungujúci imunitný systém 

  - chemické podnety ( agresívne toaletné mydlá- aj antibakteriálne !!!! ) 

  - niektoré ochorenia (cukrovka, málokrvnosť) 

  - nedostatočne liečený zápal( partner) 

  - gynekologické výkony 

  - hormonálna antikoncepcia (nepriamo) 

  - antibiotická liečba ( sekundárne mykotické infekcie....začarovaný kruh...rezistencia na antibiotiká ) 

  Chlamýdie a Candida

  Obávané Chlamýdie a kvasinky Candida sa v tele nachádzajú bežne. Za normálnych okolností ich drží imunitný systém a kyslé prostredie vagíny, približne s pH4 pod kontrolou, takže zostávajú „v utajení“. Porušenie rovnováhy na sliznici, napríklad užívaním antibiotík však môže mať za následok ich premnoženie, ktoré sa prejaví nepríjemnými príznakmi, napr. svrbením a pálením v genitálnej oblasti a vstupe do vagíny. Hlavnou príčinou podráždenia je zvýšený výtok, v ktorom sa kvasinky rozmnožujú. Je biely alebo žltkastý, má hrudkovitú konzistenciu, je takmer bez zápachu, prípadne vonia ako čerstvé kvasnice. Vaginálne mykózy môžu byť aj reakciou tela na stres, psychické napätie, náhle zmeny prostredia alebo hormonálne zmeny, napr. na tehotenstvo alebo menopauzu. Mykózy sú tiež bežným, sexuálne prenosným ochorením. Najčastejšie sa však liečia ženy, pretože príznaky či zápaly pošvy sú bolestivé a nepríjemné. Partner si ochorenie často ani nevšimne, pretože sa maximálne prejaví začervenaním alebo vyrážkami na žaludi. Aby ste mykózam a ich recidíve predchádzali, vyhýbajte sa syntetickej bielizni, vlhkým uterákom, cukru, bielej múke, pivu, kečupom, zaváraninám či kvasniciam v akejkoľvek podobe, ale najmä - liečte sa obaja!!!!

  Gynekologické zápaly rozdeľujeme podľa toho, ktoré orgány postihujú. Najčastejšou bránou vstupu infekcie je pošva a odtiaľ smeruje do vnútra. Sú aj prípady, keď pôvod je vnútorný. Vtedy z ložiska sa zápalový proces dostáva k ženským orgánom.

  Gynekologické zápaly vonkajších pohlavných orgánov : Ide o zápalové ochorenia spôsobené bakteriálnou alebo kvasinkovou infekciou pri prehnanej či nedostatočnej hygiene. Prejavujú sa začervenaním, pálením, svrbením a súvisia s narušením mikróbnej rovnováhy.

  Gynekologické zápaly vnútorných pohlavných orgánov :Pošva sa vyznačuje kyslím prostredím, v ktorom sa nachádzajú laktobacily vytvárajúce kyselinu mliečnu, čím plnia významnú ochrannú funkciu. Keď sa kyslosť prostredia naruší začnú sa množiť patogénne („škodlivé“) baktérie a vzniká zápal pošvy, tzv. kolpitída. Dochádza k zmene vaginálneho výtoku na mierne sfarbený a zapáchajúci.  

  Druhy zápalu pošvy : Plesňové ochorenie, ktorého pôvodcom je Candida albicans. Výtok je bielej až bieložltej farby, avšak nezapácha, je hrudkovitý. Typické je svrbenie a často aj biely povlak. Liečba spočíva v podávaní antimykotík. Bakteriálny zápal pošvy sprevádzaný sfarbeným výtokom. Pôvodca sa zisťuje kultiváciou v laboratóriu alebo sfarbením odobratého preparátu a jeho skúmaním pod mikroskopom. V rámci liečby sa podávajú lokálne antibiotiká alebo antiseptiká. 

  Zápal maternice : Delí sa na viacero druhov: zápal krčka, zápal výstelky maternice (endometria), zápal svaloviny maternice 

  Zápal krčka maternice-Odborne sa nazýva cervicitída. Môže súvisieť s výskytom polypov, s diagnostickými výkonmi, s rôznymi trhlinkami alebo karcinómom krčka. 

  Endometrióza: Pod endometriózou sa rozumie výskyt sliznice maternice (= endometrium) v iných tkanivách, napr. vo svalovine maternice, alebo mimo dutiny maternice v rôznych orgánoch tela. Dislokované tkanivo je pritom schopné funkcie a zúčastňuje sa na menštruačnom cykle ako normálna sliznica maternice. 

  Opakovaným krvácaním ložísk endometriózy na miestach, na ktorých môže krv odtekať len ťažko, dochádza k trvalému dráždeniu tkaniva. Následkom môžu byť zrasty a zjazvenia, ktoré vedú k silným bolestiam a obmedzeniam orgánových funkcií. Tak vznikajú napr. krvné cysty pri ložiskách endometriózy vo vajíčkovodoch, ktoré sa podľa farby uloženej krvi nazývajú čokoládové cysty. Častou komplikáciou endometriózy je neplodnosť, čiže sterilita. V zásade sa tu používa chirurgická ako aj medikamentózna liečba. 

  Ostatné zápalové ochorenia ako zápal výstelky maternice, jej svaloviny, či celej maternice v prevažnej miere súvisia s prenosom infekcie z už spomínaných zápalov pohlavných orgánov. Neliečená (alebo nedoliečená) infekcia v pošve sa môže rozšíriť aj na ďalšie vnútorné pohlavné orgány – vaječníky či vajíčkovody. 

  Zápalové ochorenie vaječníkov a vajíčkovodov:  Príznakmi sú silné bolesti v podbrušku, horúčka, nutkanie na vracanie, nevoľnosť. Častý je hnisavý výtok. Liečba spočíva v nasadení širokospektrálnych antibiotík, ďalej liekov na tíšenie zápalových procesov a analgetík na tíšenie bolesti. Dôraz sa kladie na úplné doliečenie, keďže s týmito orgánmi úzko súvisí plodnosť ženy, ktorá nemá byť narušená. 

  Zrasty nastávajú po neliečených zápaloch, prípadne zle liečených, po potratoch, pri promiskuitnom živote, pri zápaloch močového mechúra, pri zápaloch slepého čreva, po operáciách a pod. Zrasty v maternici môžu brániť už oplodnenému vajíčku uhniezdiť sa v jej stene, čoho dôsledkom je neplodnosť. Zrasty vo vajcovodoch môžu prepustiť drobnú spermiu, ale viacbunkový organizmus už nimi neprejde naspäť do maternice. Ten sa potom uhniezdi vo vajcovode alebo v brušnej dutine a vzniká mimomaternicové tehotenstvo.

  Liečba: Najlepšie vždy pod dohľadom odborného lekára !!!  Liečba spočíva predovšetkým v lokálnej a celkovej liečbe antibiotikami a antimykotikami ( aj partner!!!). Nie vždy je však liečba dostatočne účinná.  

  Ak hľadáte prírodné a spoľahlivé antibiotiká a antimykotiká , tak s dôverou môžete siahnuť aj po propolise a cesnaku.  

  Podporná liečba: má zabrániť dôsledkom zápalov, ako sú zrasty. A práve tu, v oblasti prevencie a podpornej liečby môžeme využiť účinky aloe vera. Aloe vera výrazne znižuje riziko prechodu zápalov do chronického stavu .Umožňuje lepší prienik antibiotík a antimykotík do zasiahnutých tkanív, a tým zvyšuje ich účinnosť.  To čo potrebujeme je trpezlivosť, aby sme nie len zlikvidovali baktérie a plesne ale aj dopriali čas regenerácii bakteriálnej flóry. Podporná liečba má trvať aj po vymiznutí príznakov niekoľko týždňov. Pri hojení ostávajú iba malé jazvy: aloe vyraďuje bunky, ktoré sa nevedia zregenerovať. Pri užívaní aloe vera miznú cysty, rozpúšťa sa zápalové prostredie, živná pôda cýst. 

  Je zaujímavé vedieť , že Aloe Vera má od prírody pH v rozmedzí 4,5-5,2, podobne ako pH v pošve zdravej ženy. Táto kyslosť tvorí biologickú ochranu pred vonkajšími nákazami. Majte stále poruke šťavu a želé z aloe vera. Už viac sa nemusíte trápiť nepríjemnými pocitmi ako je svrbenie, začervenanie a bolesť. Ak mávate často gynekologické problémy, zaobstarajte si aj kvalitné a šetrné mydlo z aloe vera.  Enzýmy v aloe vera pomáhajú posilňovať aj prirodzené mechanizmy, ktorými telo samo bojuje s infekciami a zároveň sa bráni opakovaným zápalom.

  zdraviezprirody
  29. apr 2012    Čítané 0x

  Môj naj čaj

  Teplý či studený, ráno či večer...tento chutný bylinkovo- korenistý čaj očarí takmer každého lahodnou jemne sladkastou chuťou, vôňou  a unikátnym zložením. Rada ho ponúkam návšteve, stále mám s ním úspech.  Z nejakého zázračného dôvodu neskysne ani v najväčších horúčavách zabudnutý v aute. Pri nariedení je vhodný aj pre menšie detičky. Nájdete ho v mojom E-Shope. Mám kamošku, ktorá pracuje v čajovni. Vravieva, že často k nej prichádzajú klientky so zoznamom, aby im namiešala tento svelý čajík  🙂

  Zloženie 

  1.ŠKORICA: má tonizačné účinky ,zahrieva organizmus, zlepšuje cirkuláciu krvi a trávenie. Má tiež protivírusové účinky, znižuje hladinu cukru v krvi a pomáha detoxikovať organizmus. Tradičná čínska medicína používa škoricu na odstraňovanie bolestí z chladu, zlepšenie cirkulácie krvi a vitálnej energie, zlepšenie zraku pri reumatizme a bolestiach kĺbov, proti únave. Dopĺňa energiu obličiek, zahrieva slezinu a žalúdok a spriechodňuje a prečisťuje cievy.  

  2.POMARANČOVÁ KÔRA: má tonizačné účinky, dodáva potravinám chuť a arómu. 

  3.KLINČEKY: majú aromatické a antiseptické (protimikrobiálne, protihnilobné) účinky a pomáhajú pri mnohých tráviacich problémoch. 

  4.NOVÉ KORENIE: .zlepšenie trávenia, proti hnačkám a plynatosti a zvýraznenie arómy. 

  5.ĎUMBIER ( ZÁZVOR): zahrieva organizmus a zlepšuje krvný obeh(napr.studené končatiny),pôsobí preventívne proti prechladnutiu, znižuje toxické a dráždivé účinky rôznych látok na žalúdok, podporuje potenie, uľahčuje vykašliavanie, pôsobí proti kŕčom a dezinfikuje tráviace cesty. 

  6.KARDAMÓN: -je treťou najdrahšou koreninou na svete! Už v starom Grécku a Ríme sa používal na podporu trávenia a svieži dych. V indickej ajurvéde sa používa pri kašli, prechladnutí, zápale priedušiek, astme a poruchách trávenia. V čínskej medicíne sa používa ako výborné tonikum (pôsobí regeneračne, výživne, posilňuje celý organizmus), pri poruchách močenia, pri impotencii, zvracaní, hnačkách a bolestiach brucha.  

  7.FENIKEL: -jeho plody využívali pre povzbudzujúce účinky už rímski legionári. Má priaznivé účinky na tráviace a dýchacie cesty, pôsobí mierne močopudne, zlepšuje tvorbu mlieka u kojacich žien. 

  8.RUMANČEK KAMILKOVÝ: pôsobí spazmolitycky (uvoľňuje kŕče), upokojuje a relaxuje, má protibakteriálne, protiplesňové a protizápalové účinky, zlepšuje trávenie, vplýva na zníženie bolestí a alergickej reakcie na koži a slizniciach. 

  9.OSTRUŽINA ČERNICOVÁ: má adstringentné (sťahujúce) , protiplesňové a protibakteriálne účinky. V ľudovom liečiteľstve sa používa proti hnačkám, bielemu výtoku a silnej menštruácii. Má priaznivé účinky na trávenie, pri cukrovke – diabetes.

  10.GYMNEMA SYLVESTRE: rastie v niektorých oblastiach Indie, v Európe je málo známa-nemá ani slovenský názov. V indickej ajurvédskej medicíne sa listy už niekoľko storočí používajú na reguláciu hladiny cukru v krvi. Ovplyvňovaním chuťových pohárikov znižuje chuť na sladké, potláča vstrebávanie cukru (čím pomáha znižovať hladinu cukru v krvi) a zároveň stimuluje tvorbu a regeneráciu pankreatických buniek, ktoré produkujú inzulín. 

  11.KVETY ALOE VERA: pôsobia harmonizačne na jednotlivé zložky čaju a veľmi vhodne pripravia organizmus na detoxikáciu tela s  Aloe Vera.

  http://pridajtesa.blogspot.com/2012/04/moj-najoblubenejsi-caj.html

  Používate v tomto období betakarotén? Vaša pleť bude lepšie pripravená na opaľovanie a výsledkom bude pekne opálená zdravá pokožka

  zdraviezprirody
  19. apr 2012    Čítané 0x
  Image title

  Návrat k prírode

  Návrat k prírode je najnovším trendom aj v lekárstve. Po celom svete vznikajú oddelenia, kliniky či katedry naturálnej medicíny. Okrem iného skúmajú možnosti využitia rastlinných výťažkov v boji proti rôznym neduhom. Budeme sa opäť liečiť len pomocou prírody?

  Pre lesk.sk odpovedá:

  MUDr. ŠTEFAN KOŠLÍK, CSc.,
  PRIMÁR ODDELENIA NATURÁLNEJ MEDICÍNY A LIEČEBNEJ VÝŽIVY VO FAKULTNEJ NEMOCNICI L. PASTEURA V KOŠICIACH

  Aký je rozdiel medzi používaním chemických a prírodných látok v medicíne?

  Aby sa človek mohol liečiť akoukoľvek látkou, musí ju dokonale poznať. Keďže rastliny a hmyz boli na Zemi ešte pred nami, na spracovanie a využitie byliniek a včelích produktov máme už odpradávna vypracované know-how. Avšak s niektorými modernými chemickými látkami sme sa zoznámili len pred niekoľkými desaťročiami či dokonca rokmi. Pritom na zabehnutie know-how sú potrebné celé stáročia. Výhodou chemicky vyrobených liekov je, že sa vyvíjajú na konkrétne účely, preto účinkujú silnejšie a rýchlejšie než prírodné látky. Liečivé rastliny a včelie produkty zas pôsobia komplexnejšie a dlhodobejšie. Navyše, nemajú ani zďaleka toľko negatívnych vedľajších účinkov. A práve v dôsledku nevhodného, najmä nadmerného užívania chemických liekov ochorie a zomiera čoraz viac ľudí...

  Liečite prírodnými extraktmi aj pacientov na vašom oddelení?

  Prirodzene. Aj keď z mnohých metód naturálnej medicíny je u nás na prvom mieste liečebná výživa, vo veľkej miere používame aj fytoterapiu a apiterapiu, teda liečbu liečivými rastlinami a včelími produktmi. Z našich takmer 30-ročných skúseností vyplýva, že včelí peľ má priaznivé účinky najmä pri obličkovej nedostatočnosti, problémoch s pečeňou, pri zvýšenej hladine tukov a kyseliny močovej v krvi alebo pri ťažkých kožných ochoreniach. Pri rôznych – najmä zápalových a infekčných – chorobách sa veľmi osvedčil propolis. Medzi množstvom rastlín, ktorých priaznivé účinky využívame, kraľuje aloe vera.

  Môžu prírodné látky úplne nahradiť umelo vyrobené lieky?

  Hoci prírodné látky zažívajú v posledných rokoch renesanciu, ich zastúpenie v liečbe nie je ani zďaleka dostatočné. Jednou z príčin sú ekonomické záujmy farmaceutických firiem, ktoré majú z predaja liekov obrovské zisky. Vývoj chemických liekov stojí či stál firmy obrovské peniaze a tie sa musia vrátiť z ich predaja... Použitie prirodzených liečivých látok je výhodné najmä pri chronických problémoch. A tie dnes tvoria až 90 percent ochorení. V urgentnej medicíne, čiže pri liečbe akútnych chorobných stavov sú však moderné chemické medikamenty zvyčajne nenahraditeľné. Ich úplné zastúpenie prírodnými liekmi preto nie je v blízkej budúcnosti reálne.

  http://lesk.cas.sk/clanok/57339/bude-nas-liecit-iba-priroda.html

  Dnes sa konala akcia FREE HUGS alias OBJATIA ZADARMO. Všetkých vás objímam a som rada, že tu môžem byť s vami 🙂

  Dnes ideme na medvedí cesnak! Mňan, veeeľmi sa teším 🙂

  zdraviezprirody
  11. apr 2012    Čítané 0x

  Sila zelených výhonkov

  Zelená farba sa spája odjakživa s prírodou, s rastlinami. Tie majú aspoň jednu časť zelenú.  Za zelené časti rastlín vďačíme   chlorofylu,  zázračnej molekule, ktorá v rastlinách premieňa slnečnú energiu na chemickú, anorganické látky na  organické  bielkoviny, uhľohydráty, minerálne soli, vitamíny a enzýmy. Fotosyntéza  je najdôležitejší proces pre život na Zemi. 

  Chlorofyl má unikátne  vlastnosti a preto dokáže pôsobiť na rad zdravotných aspektov v ľudskom tele. Vďaka podobnosti s hemoglobínom významne napomáha pri chudokrvnosti. Pozitívne výsledky môžeme očakávať aj pri kožných onemocneniach, podporuje hojenie a má dezinfekčné účinky. Pôsobí priaznivo na celú tráviacu sústavu ( od ústnej dutiny, cez žalúdok, po črevá). Podporuje peristaltiku, pomáha eliminovať toxíny a škodlivé mikroorganizmy. 

  Silu  zelených výhonkov  predstavujeme  ako  kombináciu mladého jačmeňa, mladej pšenice a ďateliny. Pozrime sa teraz na jednotlivé rastlinky.

  Mladý zelený jačmeň

  Je známe, že po vyklíčení  rôznych semiačok sa množstvo minerálov a vitamínov zvyšuje o 50-200% .  Mladý jačmeň organizmus vyživuje a aj čistí zároveň. Zbavuje organizmus toxických látok. Zvyšuje prenos kyslíka v krvi. Vyznačuje sa silnou antioxidačnou aktivitou. Obsahuje vitamíny C, E a vitamíny radu B: B1, B2, B3, B6, biotín, kyselinu listovú, kyselinu pantotenovu a cholín. Obsahuje všetky základné aminokyseliny, teda základ proteínov, veľké množstvo enzýmov, ktoré štartujú všetky pochody v našom tele. Šťava z mladých jačmenných výhonkov je  minerálny kokteil – draslík, vápnik, horčík, železo, sodík, meď, fosfor, zinok a mangán. Mladý jačmeň  obnovuje acidoalkalickú rovnováhu. Pomáha tak pri prekyslení organizmu dôsledkom stresov a nesprávnej výživy. Reguláciou zásaditosti upravuje priechod cukrov cez črevné steny, čím sa postupne normalizuje hladina cukru v krvi.  

  Mladá pšenica 

  Zelená vňať pôsobí priaznivo pri rôznych zdravotných problémoch. Osviežuje organizmus a dodáva energiu. Na druhej strane pôsobí aj na kvalitu spánku. Pomáha pri chudokrvnosti, podporuje funkciu pečene a detoxikuje. Pôsobí pozitívne  na celú tráviacu sústavu. Predstavuje najrozmanitejšiu kombináciu minerálov, vitamínov a stopových prvkov.   

  Mladá ďatelina

  Sila ďatelinky sa skrýva už aj v názve „ alfa-alfa“, znamená otec všetkých potravín. V prírodnom liečiteľstve je  známa už  niekoľko storočí na rôznych kontinentoch. Jej zaujímavosťou je aj to, že korene tejto drobnej rastlinky zasahujú do hĺbky niekedy aj 20 metrov. Vďaka tomu sa dostanú k živinám i na vyprahnutej pôde a nám užívateľom poskytnú najbohatší zdroj  minerálnych látok.

  Vhodné aj pre malé deti, rozdrviť a posypať zemiačiky, polievočku 🙂

  zdraviezprirody
  5. apr 2012    Čítané 0x

  Veľkonočné inšpirácie

  Veľkú noc vieme spestriť bylinkami a množstvom zeleniny.  Oblievači sa milo prekvapia, že im neponúknete to isté (ako iní), bude to oku lahodiace a hlavne zdravé. Zelený šalát, zelená cibuľka, petržlenová vňať, hrášok, retkvička, olivy a všetko čo vás napadne...

  http://pridajtesa.blogspot.com/2012/04/velkonocne-inspiracie.html

  Vy akými bylinkami spestrite sviatočný stôl?

  zdraviezprirody
  30. mar 2012    Čítané 0x

  Echinacea

  Echinacea je posvätná rastlina severoamerických Indiánov a stala sa aj stredobodom pozornosti modernej medicíny vďaka svojim výnimočným vlastnostiam a pozitívnym účinkom na ľudský organizmus. Pestuje  sa  vo veľkom na popredných farmaceutických plantážach, ale  nájdeme ju  aj v malých okrasných záhradkách.  

  Meno dostala táto  kvitnúca rastlinka podľa  stredovej časti  súkvetia. Aj vám pripomína malého ježka? Jež sa po grécky povie echinos. 🙂

  Indiáni  často využívali liečivú silu krásnej  echinacei, ktorej sa výborne darilo na štrkovitých pôdach a rozsiahlych trávnatých porastoch severoamerických prérií. Vysušený koreň  drvili na prach a sypali si ho do utŕžených rán, čo bránilo vzniku zápalov. Hojili ním i poštípania hmyzom a  hadie uhryznutia. Prášok z koreňa miešali  s čistou vodou na kašu a získali tak vysoko hojivé obklady. Počas liečby pili i  vylúhovaný čaj z koreňov a okvetných lístkov.

  Medicína využíva liečivé vlastnosti predovšetkým dvoch druhov rodu Echinacea - Echinacea purpurea a Echinacea angustifolia. Oba druhy  stimulujú a posilňujú imunitný systém, teda prirodzenú schopnosť človeka brániť sa infekčným ochoreniam. Pomáhajú pri prevencii i liečbe akútnych i chronických zápalových ochorení, pri chrípkach, angínach, infekciách dýchacieho traktu, pri kožných a cievnych ochoreniach . Zabraňujú šíreniu infekcií, najmä vírusových. Pomáhajú aj v boji proti plesniam.

  Skvelá kombinácia obidvoch druhov je spoľahlivým pomocníkom na podporu imunity.

  Som malý štetec v rukách Umelca.

  zdraviezprirody
  27. mar 2012    Čítané 0x

  Cesnak

  Cesnak je oddávna ľudovým liekom, ktorý pomáha pri mnohých chorobách odpradávna. Už  3.000 rokov pred našim letopočtom Egypťanov volali smradľavými ľuďmi práve preto, lebo jedli veľa cesnaku nehľadiac na spoločenské konzekvencie. Dokonca aj cenu otrokov vyjadrovali cesnakom – zdravý otrok bol k dostaniu za 5 kíl cesnaku. Ten sa našiel aj v hrobke faraóna Tutenhamona. Dávali ho aj otrokom, ktorí pyramídy stavali, lebo už vtedy vedeli, že im to dá silu a lepšie budú vedieť robiť a aj mnohé epidémie ich obídu. Ebersova papyrusy opisujú receptúru o cesnaku v tom zmysle, že cesnak je vhodný proti bolestiam hlavy, na uštipnutia, na menštruačné problémy, črevným parazitom, na nádory a pri bolestiach srdca. Starí Gréci jedli cesnak vo zvýšenej miere pri príprave na Olympijské hry, vojaci pred bitkami a nie preto, aby svojim dychom odohnali nepriateľa. Podľa Odysey aj Odysseus jedol cesnak. Hipokrates používal cesnak tiež proti nakazeniam, na liečenie poranení, na rakovinu, lepru a poruchy trávenia. Dioskorides aj na srdcové ponosy a kornatenie ciev. Veľmi zaujímavé sú dobové pomenovania: napríklad „maďarský citrón“ alebo „ruský penicilín“. V I. svetovej vojne, keď ešte penicilín nepoznali, práve v ruskej armáde používali veľmi účinne cesnak pri poraneniach vojakov a túto vlastnosť využívali aj v II. svetovej vojne, keď už penicilín poznali, ale mali ho nedostatok.

  Moderné skúmania tieto historické skúsenosti s cesnakom potvrdili. Naviac uviedli, že cesnak môže znížiť vysoký krvný tlak. Slovko môže je tam preto, lebo napríklad vysoký krvný tlak zapríčinený ľadvinovými kameňmi cesnak pravdepodobne nebude vedieť upraviť. Ale všeobecne je veľmi účinný pri tomto probléme. Znižuje hladinu cholesterolu, obmedzuje tvorbu krvných zrazenín, zamedzuje vzniku trombóz a znižuje hladinu cukru v krvi. Je veľmi dôležité si uvedomiť, že toto sú všetko také ochorenia, na ktoré lekárska veda predpisuje rôzne lieky a táto báječná rastlina vie pomôcť sama a naraz.

  Moderná veda potvrdzuje aj antibiotické účinky cesnaku, hlavne pri vírusových a plesňových infekciách, ale aj pri vylúčení črevných parazitov. Má veľmi výrazné účinky pri čistení krvi a dokonca je dokázané, že je vhodný pri zmierňovaní negatívnych vplyvov životného prostredia, hlavne veľmi prudkého jedu – olova, ktorého množstvo ovzduší je čoraz viac.

  V posledných rokoch sa stále viac ukazuje, že používanie antibiotik nie je také účinné, ako sa mnohí domnievajú a ich pôsobenie sa často preceňuje. Ako už bolo povedané, ničí tak dobré, ako i zlé baktérie. Cesnak je v tomto smere vyberavý. Zabíja len škodlivé baktérie a zároveň napomáha tým dobrým.

  Výskum preukázal, že úspešne ničí 18 typov baktérií a dokáže odseparovať až 70 typov infekčných látok. Tento prípravok už bol úspešne použitý pri celej rade chorôb, ako sú osýpky, kiahne, rubeola, mumps, záškrt, mononukleóza, opary, pásové opary, hepatitída, vyrážky, trichofýcia (kožná choroba), tuberkulóza, besnota, cholera, úplavica, tetanus a kandidózy (ochorenia kože, slizníc, nechtov a vnútorných orgánov spôsobené kvasinkovými mikro organizmami a kandidami). 

  Cesnak obsahuje aj Germánium – minerálny stopový prvok, ktorý posilňuje imunitný systém organizmu, a ďalej selén – stopový minerálny antioxidant

  Viac na FB: VITALFORLIFE

  zdraviezprirody
  26. mar 2012    Čítané 0x

  Ako sa vyznať v ponuke aloe ?

  Nie je aloe ako aloe. To už väčšina ľudí síce vie, napriek tomu má veľký problém orientovať sa v širokej ponuke tovaru. Ako teda rozpoznať kvalitný prípravok s obsahom aloe vera? Možnosť, že etiketa na produkte s Aloe vera indukuje, čo sa presne vo fľaške nachádza, nie je vždy splnená. Prinášame vám niekoľko základných rád pre dobrý nákup kvalitného tovaru. 


  Krásny obal a efektná etiketa predávajú, ale to je len bežný obchodný trik. Pri nákupe výrobku z aloe dbajte na to, aby v zozname uvádzaných prísad bola aloe vera uvedená hneď na začiatku. Krémy a maste majú obsahovať najmenej 20 percent aloe. Pre vnútorné užívanie vyhľadajte roztok obsahujúci najmenej 80 percent aloe vera.

  Keď kupujete šťavu z aloe, hľadajte na obale pečať "IASC-certified", ktorá je osvedčením pre kvalitný výrobok zhotovený podľa štandardných smerníc. 

  Definovanie Aloe vera produktov:
  Aloe Vera Gel je prírodné , spracované , neriedené bunečné pletivo získané z olúpaných lisov Aloe barbadensis Miller.
  Celolistová Aloe Vera je vyrobená z celého listu, včítane šupky a vnútorných častí rastliny
  Aloe Vera Extrakt je roztok z celej rastliny aloe s vodou, alebo iným riedidlom, ktorý obsahuje menej ako 10 % aloe vera a je ešte vhodný pre užívanie (nemá ale už antibakteriálne účinky)
  Aloe Vera Šťava je stráviteľný produkt, ktorý obsahuje minimálne 50 % Aloe Vera Gélu
  Aloe Vera Drink je stráviteľný produkt, ktorého obsah aloe vera gélu je medzi 10 až 50 %
  Aloe označované 200:1 - 400:1 Výrobok vyrobený z aloe prášku a vody. Tiež sa niekedy volá sabur. Skutočný produkt nie je 200:1, alebo 400:1 silné aloe. Aloe je vyrábané zo suchého práškového koncentrátu, ku ktorému je na 1 diel aloe pridané 199 dielov vody. 

  Dôležitá je krajina pôvodu a biologické pestovanie
  Táto vzácna rastlina sa pestuje v teplých oblastiach ako je Afrika, južné Stredomorie, Karibská oblasť, Mexiko a USA. Na svete existuje viac ako 200 druhov aloe, ale iba 3 druhy majú liečivé účinky. Za najúčinnejší je považovaný druh Aloe Barbadensis (Miller). To sa bohužiaľ na etikete výrobku nedozviete. Na našom trhu sú produkty európskych výrobcov, ktorí nemajú vôbec vlastné plantáže a tak nakupujú suroviny zo zámoria. Jediná komerčná plantáž s aloe vera v Európe sa nachádza iba v Španielsku. Kvalita pôdy a ovzdušia je tu diskutabilná a absolútne neporovnateľná s ostatnými plantážami mimo Európy. A tak neostáva európskym producentom nič iné iba to, že základná surovina na výrobu je dovážaná z veľkej diaľky zo zámoria a aby prežila dlhý transport, musí byť zakonzervovaná. A tu už je prvý problém s kvalitou budúceho výrobku každého európskeho producenta. 

  Podľa čoho určiť najlepšiu kvalitu?
  Aloe vera dozrieva po 4 rokoch, kedy sa zberajú samostatné listy pre ich obsah (zmes vnútorného gélu a šťavy). Niektorí výrobcovia klamlivo tvrdia, že najdôležitejšou látkou v aloe sú mukopolysacharidy, respektíve ich vysoké hodnoty, nachádzajúce sa práve v šupke listu. Práve mukopolysacharidom pripisujú zázračný účinok aloe a teda aj s ich vysokým výskytom hodnotia kvalitu aloe. To je samozrejme iba obchodný trik. Niektoré firmy, naopak, ponúkajú aloe s odstránenou dužinou, čím riskujú odstránenie niektorých výživných látok. Zázračný účinok aloe spočíva jedine v synergii všetkých komponentov. 

  Spracovanie listov
  Kvalita extraktu taktiež závisí aj na spracovaní. Listy sa musia spracovať do niekoľkých hodín od zberu, pretože inak strácajú svoju biologickú aktivitu a tým aj svoju hodnotu. Bohužiaľ najrozšírenejšie štandardné spracovanie listov znehodnocuje gél do tej miery, že väčšina takto vyrobených gélov nie je biologicky aktívnych. Rôzne spoločnosti používajú rôzne metódy spracovania - sublimácia, mrazenie, pasterizácia vysokou teplotou atď. Tieto metódy sú síce účinné pri konzervovaní aloe, ale touto technológiou sa aj ničia biologické aktívne látky v aloe a tým spôsobujú zníženie účinnosti takto vyrobeného gélu. 

  Najväčší producent
  Najväčším producentom aloe vera je spoločnosť Forever Living Products, ktorá sa taktiež považuje za dodávateľa najlepšieho aloe vera na svete. IASC pravidelne vysoko hodnotí spoločnosť Forever Living Products za najväčší podiel pri pestovaní, výskume a finálneho spracovania aloe vera . IASC je vedecká nezávislá organizácia, ktorá ako taká má za úlohu hodnotiť kvalitu preparátov a sleduje dodržiavanie základných štandardov pri výrobe aloe vera. Firma FLP vyvinula vlastný svetovo patentovaný proces stabilizácie gélu, ktorý zaručuje nezmenenú biologickú aktivitu komponentov aloe vera gélu. . Svetovým patentovaným spôsobom stabilizácie gélu roztok zostáva aj naďalej biologicky aktívny a vysoko účinný – v podstate rovnaký, ako šťava z čerstvej rastliny. Je zarážajúce, že niektorí predajcovia deklarujú 100% čistotu výrobku a nespomenú údaj o percentuálnom množstve konzervačných látok. Takýto predajcovia úmyselne zavádzajú zákazníkov.

  Kvalita
  Na základe laboratórnych skúšok bolo potvrdené, Aloe vera gél od spoločnosti FLP je svojím zložením praktický totožný so surovým gélom z čerstvých listov tejto rastliny. Z dôvodu zachovania výživnej sily musí byť surový gél do 6 hodín stabilizovaný, pričom tento proces nutne vyžaduje pridanie malého množstva prísad. Aloe vera gel od FLP je 100% surová neochutená šťava z aloe vera, do ktorej sú pridané konzervačné látky. Preto na etikete nájdete údaj 96,24%. Zvyšok je 5 konzervačných látok striktne prírodného pôvodu:

  • sorbitol - výťažok z pšenice         
  • kyselina askorbová - vitamín C - výťažok z ovocia
  • kyselina citrónová - výťažok z citrusového ovocia, 
  • benzoan sodný - z plodov černíc a ďalších lesných bobuľovín 
  • enzým papaín - prírodný enzým z papáje 
  • xantánová živica - prírodný stabilizátor z morských rastlín 
  • tokoferol - vitamín E - z oleja pšeničných klíčkov, zŕn ryže a ďalších rastlinných olejov - prírodný antioxidant 
  • sorbitan draselný - výťažok z čerstvých plodov horského jaseňa.

  Viac info na FB: VITALFORLIFE   

  https://www.facebook.com/pages/Vitalforlife-Forever/214681082067812

  zdraviezprirody