Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

cairka
18. mar 2011

@strapco13 , prosím ťa, môžeš poradiť ako postupovať v prípade, kedy dieťa vyzerá zdravé, netečie jej z nosa, včera ju lekárka počúvala, tak že dýcha čisto, hrdlo nezapálené, ale každú jednu noc a poobedný spánok - spáva na chrbte,(aj keď ju otočím sa otočí späť, proste tak chce spať) ju neskutočne dusí, ako keby jej zatekali hlieny (ktoré ale nikde inde nevidno a nepočuť), často to končí až vyzvracaním hlienov, občas aj časti obsahu žalúdka, ale to len výnimočne, ale tie hlieny takmer každý spánok. Ostal jej tento stav po tej dlhej laryngytíde pred 2 týždňami. Je to tá 17m. , takže pokus o nejakú toaletu nosa väčšinou končí takým vreskom, že je asi zbytočné sa o niečo aj pokúšať, lebo revom si viac hlienov vytvorí, ako už má 😅 Cez deň naozaj vyzerá zdravá, bez znakov opuchnutej sliznice, občas si odkašle vlhko, ale nič strašné...

katecameron
18. mar 2011

@maznacik007 davam im iba probiotika probiofix moje sa nestazuju na brusko skoro nikdy

strapco13
18. mar 2011

@cairka no bud je tam alergia na nieco v postielke..prach, roztoce....alebo nosna mandla..ak je este len trochu zvacsena, tak problemy zacinaju prave v noci, alebo teda, ked dieta lezi
no dieta si na toaletu musi zvyknut...nam pomohlo to ze som maleho nenutila, len som si ho podstavila pred seba a tak vstrekla /cize prve pokusy boli uplne neucinne, co sa tyka vycistenia nosa/ a strasne sme sa rehlili, ked to islo do oka a vzdy som si pred nim preplychla nos aj ja, aby videl, ze to nie je nic strasne...predtym, ked som sa ho snazila drzat pritom, tak to bol boj, krik...takto je to akoze jeho rozhodnutie, ze to ustoji a potom ho uz schmatnem, dam hlavu do zaklonu a vybozkavam, ze aky je sikovny..to uz si on nespaja s tym, ze je to sucast toalety, len sa tak salime podla neho

danielik79
18. mar 2011

@monalisatko na našu vpýva počasie tiež včera bola velmo mrzutá a dnes sa jéj pustili soplíky ale chvalabohu kašel zatial nemá.Toto sychravé počasie má vplyv aj na mňa dnes som sa zobudila s bolavým hrdlom akurát teraz pijem teraflu.

monalisatko
20. mar 2011

@danielik79 nejak som sa sem moc nedostala, lebo som začala háčkovať dievčatám (chytila ma mánia) 😀
Tak ako? Je ti lepšie? U nás to je trocha lepšie. Lare celkom pekne zaberajú atb. Už nemá zelené soplíky, hoci ešte nádchu má, a kašle menej, ale ešte stále dosť škaredo. Lisa je bez zmeny, cez deň dusivo pokašliava, má nádchu a večer keď zaspí, ju chytí menší záchvat kašla, ktorý trvá asi 15-20 min. Prestala som jej dávať ventolin sprej a nasadila radšej spiropent sirup. Dnes konečne vysvietilo slnko, ale taký vietor fúka, že von na prechádzku ešte stále nemôžme ☹ No idem variť, tak prajem dobrú chuť k obedu 🙂

danielik79
20. mar 2011

@monalisatko ahoj chvalabohu naša má soplíky a tento týždeň ju nehám radšej doma lebo v škôlke deti moc kašlú a možno nehám doma aj malého,u nás fúka len trocha tak som ich vyšikovala s tatinom von.Toto sychravé počasie mňe najviac neprospelo ,kašlem a zas na mňa ide asi angína.Dnes to hádam nejak vyležím ale som zlý pacient lebo nevydržím dlho v posteli asi si tiež volačo musím kúpiť aj ja na posilnenie imunity.Lebo sa to na mňa začína voliako lepiť čo nebývalo zvykom.

bobacik2316
20. mar 2011

ahojte,tak boli sme u alergologicky,ale jej nerobila testy,lebo bola zahlienena,dala jej sirup spiropent a nosovy sprey beclomet,sirup v piatok dobrala ale kasel pretrvava,je to uz pomaly4 mesiace,tazko v noci dycha a chrape,niekedy mam strach aj zaspat....mam zavolat na alergo,ze stav je este horsí?

klaudia40
21. mar 2011

Ahojte,
moja dcéra je alergik, doktorka jej dala Aerius ale povedala aby sme si kupili aj Imunoglukan sirup lebo vraj ked ona ochorie a ma alergiu tak sa jej to cele zosype... a do toho este aj vyrazi ekzem, takze uzivame na podporu sirupcek aby neochorela, chripky zuria vsade. Inak je to na prirodnej baze, takze sa netreba bat.🙂

danielik79
21. mar 2011

@klaudia40 aj naši ho majú už 3 týždeň a je to o poznanie aj lepšie lebo sa mi deti tak nezahlienia ako inokedy.Akurát tento týždeň sú doma lebo malá má soplíky a deti v škôlke dosť kašlú.
@monalisatko už sa máte lepšie ked je pekný čas.Hádam sa im aj troška ulavilo.

danielik79
21. mar 2011

@bobacik2316 ja by som skôr zavolala určite na alergo a povyprávala a dohodla si stretnutie.Ak máte doma inhalátor na vincentku skúste inhalovať aj s ambrobénovým inhalačným roztokom.Ak ho nemáte pozri stránku www.inhalátory.sk ,dá sa tam objednať za rozumnú cenu a ak pozrieš na 18 strane je aj dokonca popísané ako vám ho môže alergolog predpísať.Nám ho alergologička nechcela predpísať tak som kúpila ten family soft .

danielik79
21. mar 2011

@bobacik2316 sorry zadala som to zle tak stránka je www.inhalator.sk

monalisatko
21. mar 2011

@danielik79 ahoj. Tak máme sa trocha lepšie. Lara kašle pomenej, ale stále dosť hlienovito a má aj nádchu, ale ovela menej. Lisa mi od dnes začala už vykašliavať, tak jej už spiropent nedám, lebo ju už nedusí. Dám jej kalciový sirup, ako Lare. No a nádchu má ešte stále. Zajtra idem s Larou na kontrolu, tak dám popočúvať pre istotu aj Lisu. Doobeda som ich zobrala aj na nejakých 10 minút von, lebo je super počasie. Lisa je nejaká umrnčaná, aj sa pýtala spať, tak som zvedavá či aj zaspí. Dúfam že nebude nejak viac chorá ☹

monalisatko
21. mar 2011

@bobacik2316 aj ja by som pre istotu zavolala, možno potrebujete zmeniť liek, alebo nejaký pridať. Aj moja mladšia teraz papá imunoglukán, tak som zvedavá, či to nejaký účinok bude mať.

danielik79
21. mar 2011

@monalisatko hádam to bude len a len lepšie a na kontrolu musíš ísť?Ja by som radšej zavolala k dr že sú lepšie aby ti zas nechitili niečo v čakárni ja by neriskovala.

bobacik2316
22. mar 2011

@danielik79
@monalisatko dakujem vam velmi pekne,zajtra ideme sa ukazat a uvidí sa,co dalej,ale urcite potrebuje nieco pridat,pretoze ten kasel je fakt hrozny,taky suchy drazdivy,niekedy sa podarí odkaslat,ale je skôr taky dusivy,aj nosom sa jej fakt zle dycha,sa stazuje,rano a vecer,ze ho ma zapchaty,ale sopliky nema....pzriem si tu stranku,diky 😉

maznacik007
22. mar 2011

no dievcata... tak ja som bola dnes Ninus vybrat z druziny... a zas sa jej ten herpes zhorsil... a roztahuje sa jej to dost... tak sme sa isli prejst k lekarke nech mi na to nejaku masticku da.. lebo uz tri som poskusala take volnopredajne a uz ma takmer dva tyzdne tie herpesy... tak ked ju videla ze to musime ist k infektologicke.. ze to ma moc... nastastie ta robila poobede tak sme sli...

dala nam nejaku vodicku na to, plus vysadit penclen a nasadit summamed a velke balenie ISOprinosine... a napisala ake dalsie testy jej maju urobit z krvi... to zas bude des pri odberoch...

my soplikujeme stale ale tak to beriem tak ze ma tu alergiu tak to z toho... ale tieto anginy a herpesy mi uz idu riadne na nervy....

brali ste niekto ten isoprinosine ci ako sa to pise? pomohlo to?

danielik79
22. mar 2011

@maznacik007 ja nemám skúsenosti s isoprinosine ale keby vám nezaberal v ústočkách ja zvyknem mojim dávať tantum verde aj na angínu a aj na na herpesy v ústnej dutine dobre to vydezinfikuje.

maznacik007
22. mar 2011

isoprinosine predpisuje imunolog/infektolog to je na podporu imunity ze najma kvoli virusom... tantum verde mame to moc nezaberalo..

teraz jej budu robit nejake nove testy okrem KO, ASLO, CRP tak ze nejaku ionometriu, zinok, zelezo, nejake saturacie a ze potom uvidia...

pritom sa snazim otuzovat aj do sauny ju beriem... no ale uvidime... presadila som ze bude na domceku bazen aj s ohrevom... tak hadam jej pravidelne plavanie pomoze...

@danielik79 a ako si dopadla s tou predlzenou RD....

sa ma pytala lekarka kvoli tomu lieceniu ale teraz moc nechcem ist lebo sa bojim ze je este oslabena a ktovie co by este lapila.. a zaroven dokoncujeme domcek... takze chcem ist az na jesen.. to sice zasa bude mala v novej skole.. no uvidime..

danielik79
22. mar 2011

@maznacik007 máme to schválené na 17mesiacov a potom uvidím .Malá chodí na 3 hodiny do škôlky.Len teraz som ju nechala doma lebo má soplíky a nechcem aby ochorela viac a aj malý je doma lebo u nás ako som postrehla je to kruté ,ako niektorý môžu dať dieťa choré škôlky to fakt nepochopím. 😝

monalisatko
23. mar 2011

@danielik79 našťastie bolo u dr. prázdno. Asi 2 deti čakali pred nami. Chcela som ísť dať Lisu popočúvať, tak preto som chcela ísť. Zatial je OK. Kašle síce hlienovito, ale za celý deň tak 5-6 krát a aj nos sa jej za deň pár krát naplní a vyfúka dosť vela. Lara je už tiež celkom v pohode. V pondelok už pôjde do škôlky. V sobotu bude mať meniny, tak jej budem piecť tortu. Potom hodím fotky 🙂

monalisatko
23. mar 2011

@bobacik2316 predovšetkým všetko najlepšie k narodeninám 🙂
Tak ako ste dopadli na alergo? je už lepšie?

monalisatko
23. mar 2011

idem sa troška pochváliť čo som uháčkovala mojim babám

katecameron
23. mar 2011

baby uznbali mi PM na 1,5roka

monalisatko
23. mar 2011

@katecameron super, aj to je niečo. Ja začnem vybavovať v máji.

katecameron
23. mar 2011

@monalisatko ja som sa vcera tak tesila jakby som vyhrala aspon milion tu u nas nepoznam nikoho kmu to schvalili dlhsie ako na jeden rok ved je to zasluzene tych 190euro ked si vezmem ze kolko penazí islo na lieky takj hruza a des ja mam vsetky blocky odlozene tuto zimu nas choroby 3detí stali 700eur 3pobyty v nemocnici benzín som do toho neratala takze fakt zasluene prachy ideme oslavovat 😅 😵 😵 😵

maznacik007
23. mar 2011

to verim ze ta to potesilo...

ja nastastie vybavovat nemusim... mam RD este do decembra 2012

my sme dnes zasa boli na kramaroch maly spadol z postele na ruku... ale nastastie nie je zlomena len pohmozdena ci co... ale boli ho to dost chudacika..

danielik79
23. mar 2011

@maznacik007 chudáčik viem si predstaviť aká je to pre neho bolačka.Prajem ,nech sa mu to rýchlo dolieči.
@katecameron no konečne že im aj svitlo ved si pri drobcoch užiješ.A gratulujem 🙂 .
@monalisatko no šikovná si len čo je pravda .Velice je to pekné. 🙂 😉 Dúfam že dievky už horšie nebudú a bude to len a len lepšie.

danielik79
23. mar 2011

@monalisatko ak by som sa nedostala tak prajem vela ,vela vela zdravíčka k meninám. 🙂

monalisatko
23. mar 2011

@katecameron verím, ja som minulý týždeň nechala v lekárni 60 € a dnes niečo vyše 10 €. Pravda, boli tam aj spreje pre mm, ale aj tak. Hrozné množstvo peňazí, hlavne keď tie lieky ani nepomáhajú ☹ Sestrina dcérka (2,5 ročná) je už tiež vyše 3 týždne chrá. Mala zápal priedušiek, dostala atb, po týždni na kontrole hovorila sestra dr. že sa jej stav zhoršil a ona miesto toho, aby ju poslala na rtg jej dala ďalšiu dávku tých istých atb. Naďalej sa jej stav nezlepšoval, tak som jej povedala, že nech s ňou ide v sobotu na pohotovosť a pýta sa na rtg. Tam vysvitlo, že má zápal plúc na pravej strane (3x3 cm). Tak dostala iné atb, že už tie predošlé jej nemá dávať 😒 Teraz jej je už ovelalepšie.
@maznacik007 chúďa moje, nech sa mu to rýchlo zahojí ☹
@danielik79 ďakujem pekne za gratuláciu a aj za pochvalu. Je to moje prvé "vážne" dielo 🙂 Teraz robím k čiapočke svetrík, vlastne bolero. Dúfam že sa podarí 😀

bobacik2316
24. mar 2011

@monalisatko dakujem pekne 🙂 ......pozrela ju a dala nam sirup zodac,ale ze testy nechame na zaciatok maja,ked budu kvitnut vsetky tie silnejsie alergeny,tak som zvedava na co bude alergicka a povedala,ze ten kasel ak neustupi dovtedy,tak zial pravdepodobne pôjdeme na spreye 😒 ,ale ked ju pocuvala,tak ze zatial dycha pekne,len tu nosovu sliznicu ma dost opuchnutu,tak nadalej davat nosovy sprey beclomet ...