Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

monalisatko
5. apr 2011

@katecameron juj, tak sa uzdravujete
@maznacik007 ďakujem, takže aj u vás stále dokola... ☹
@danielik79 ďakujem, žial vyležať neviem pri dvoch deťoch. Lara je ešte stále doma. Až vo štvrtok ideme na kontrolu. no veru, to je na nervy, že sa vlastne nevieš dopátrať, že z čoho má tú alergickú reakciu ☹ Ja som nakoniec išla na pohotovosť, lebo ma dosť dusilo. Akurát slúžil môj dr. Tak kázal sestričke pichnúť mi calcium + syntophilin. No mne potom zostalo zle. Bolo mi na vracanie a skoro som odpadla 😠 Tak som si tam chvílku ešte poležala. Potom ma tak strašne bolela tá ruka, že sestrička zostala zarazená, že také sa jej ešte nestalo. Pichla mi to pekne bez problémov, tak neviem prečo. Dala mi na to lidokain, ale nepomohol. Ledva som odšoférovala domov, lebo som moc nevedela radiť rýchlosť 😅 Potom ešte asi hodinu som ledva vedela používať ruku. Teraz je to už celkom dobré, ale stále ma to bolí. Dal mi aj atb zinat a mám sa u neho zajtra hlásiť...Ak ma bude stále dusiť, tak mi dá ďalšiu injekciu. a konečne mi dá aj papier na kontrolný rtg.

katecameron
6. apr 2011

@monalisatko mojim na alergo brali krv a z krvi zistovali naco su alergicky vysli zaujímave vysledky dcera ked jej robili kozne testy tak jej vyslo ze je alerg.na plesen roztoce a este neviem co z krvi poriadne vysetrenie na 100percent NIEJE alergik povedala dr, takze zbytocne jej davali dva roky alerid je chora preto lebo imunitu ma mierne posramotenu a od narodenia ma reflux na ktory sa nik nepozeral malickemu vyslo ze je alergicky len na mačku a skrecka ani jedno ani druhe nemame 😀 no starsí syn dopadol najhorsie je velmi silne alergicky na zmes trav ,raz,kus menej na roztoce breza lieska topol no a ked sme chodili ku tej blbej alergo. tak podla nej bol teda kozne testy ukazali ze je velmi silne alergicky na psa a macku 😀 z krvi mu vyslo ze natieto zvery nieje vobec alergicky po sezone ho ide testovat ktore travy su to no strasne vela vecí im robila potom mi to pekne poslala domov postou aj z receptom na lieky ktore im zmenila no proste uplne iny prístup a HLAVNE zaujem zistit co je s tymi detmi a este dcera este stale ma hranicne IG A na mykoplazmu

danielik79
6. apr 2011

@katecameron a aj si pred testami musela vysadiť niektoré lieky?Majú to pestre ako tak čítam.
@monalisatko no ako tak píšeš dopadla si ako ja vo februáry,len ja som dostala inekciu do svalu a tiež ma to bolelo týždeň ,už sa čím skôr vyliečte aby ste zas neochoreli.

katecameron
6. apr 2011

@danielik79 ano nesmeli mesiac pred odbermi brat atb. a min.tyzden antihistaminika lenze dvaja ani nebrali vobec antihist.ja som im vysadila a vidímk zýe som dobre spravila b rali ich zbytocne a krv sa im brala do 6skumaviek na viacero vysetrení maly samozrejme ma zlu bunkovu imunitu

monalisatko
6. apr 2011

@katecameron no tak ten najstarší to má fakt pestré.Ale aspoň už vieš, na čom si. Mojim dievčatám nevyšla alergia na nič. Síce to robili ešte v auguste, ale hádam sa im to nezmenilo. Však v šrobáku uvidíme.
@danielik79 Dnes som bola u dr. pre sprievodku na kontrolný rtg a skoro ma vystrelo, lebo mi tam povedali, že mám zápal plúc. To ale neviem, či je to ešte pozostatok z predošlého, alebo je to nový ☹ Tak mi dr. povedal, že mám dobrať zinat čo mi včera predpísal, budúci pondelok mám ísť na krv a za 2-3 týždne znova na rtg 😠

danielik79
6. apr 2011

@katecameron a to až 6 skúmaviek 😖 a vydržali ti .Nebolo im z toho špatne......ja som mala dosť ked maléj brali dve skúmavky aj to len na vyšetrenie

danielik79
6. apr 2011

@monalisatko fúúúúúúúúú to si teda dopadla a kto je ti s deťmi vari nie ty. 😝

monalisatko
6. apr 2011

@danielik79 no Lara je u svokriných a Lisa so mnou. Práve mi tu fňuká, aby sme išli von na šmýkalku. Asi budem musieť s ňou ísť, ak ju neviem odhovoriť. Navyše zajtra ráno ide mm na školenie do piatku večera ☹

danielik79
6. apr 2011

@monalisatko no máš pestré aspoň že Lara je u svkrovcov.Aspoň trochu von s nou chod lebo deti doma neobsedia ani chvílu.No rychlo sa uzdrav.

monalisatko
6. apr 2011

@danielik79 ďakujem ti, dúfam že ma to rýchlo prejde. Ideme von 🙂

katecameron
6. apr 2011

@danielik79 vydrz 😕 al? to by som nepovedala vrieskal ako drak pichala ho na dvakrat mne bolo z toho na vracanie ako som ho tam musela drzat a tie modriny po ruckach hruza a des uz mi zacina byt zle pri pomyslení na to tí dvaja sedeli von a ked som vysla z malym sedeli ako prikovany a triasli sa od strachu boli tam sami bledí ako smrt nastastie malemu brali krv ako poslednemu lebo po tom vreskote by som tích dvoch dnu ani nedostala dcera to zvladla ok ona je strasne statocna a starsiemu brali krv v nemocnici na 3krat lezal tam dva dni koli tymto vystreniam

danielik79
6. apr 2011

@katecameron nestraš 😕 ani pomysleť naša ked má ísť na krv tak jéj je z toho zle a Maťkovi ten vrieska pri odbere ako keby ho drali vždy berem so sebou manžela .....naposledy sme ho držali taja kým mu zobrali krv 😝

katecameron
6. apr 2011

tak to bolo nestrasim

monalisatko
7. apr 2011

@strapco13 ahoj. Tak dnes som bola s Larou na kontrole, je v poriadku a máme skúsiť v pondelok škôlku. Sem tam ešte kašle hlienovito kašle, ale už jej nič na to nedávam. No a mala výsledky krvi, kde jej vyšlo pozitívne na mykoplazmy. Tak to vyzerá, že preto bola tak dlho chorá. No ale dúfam že jej to už vyliečili atb a bude dobre 🙂

monalisatko
8. apr 2011

ahojte. Tak ako sa máte? Sú detičky už zdravé? Ja som dosť slabá, nevládzem byť viac jak 5-10 minút na nohách, hneď si musím sadnúť. Lara si včera vymyslela, že chce spať u svokriných, tak to mám o to lahšie, že včera tam bola celý deň, noc a dnes ju donesú až na večer a to už bude aj mm doma. Lisa stále otravuje, že chce ísť von a neviem jej vysvetliť, že je taký vietor, že nás odfúkne. Rýchlo som dala variť kyslú zemiakovú polievku, a vôbec neviem čo spravím ako druhý chod. Musí to byť rýchle a jednoduché, lebo nevládzem ☹ Musím pozrieť čo mám doma, keďže som moc ani na nákupoch nebola ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

danielik79
8. apr 2011

@monalisatko jáj moja vesle to nemáš.Ja by druhé moc nevarila ale ak máš doma nejakú cestovinu skús ju s niečim zapiecť.

monalisatko
8. apr 2011

@danielik79 no čítaš myšlienky 😉 najprv som myslela aj ja, že vyvarím nejaké kolienka alebo špirále a dám na to rozšlahané vajíčko, akože vajcové halušky, ale asi ani to nespravím, lebo dám malej k polievke také cesnakové sucháriky a ona sa z toho dosť nasýti. Dáva si to do polievky a tak to papá nasiaknuté. Alebo by som aj mohla objednať menu z nejakej reštaurácie 😉

danielik79
8. apr 2011

@monalisatko aj to je riešenie 😉 .Ja mám deti teraz doma lebo Maťko má spuchnutý noštek lebo mu strašne vadia pely a malou sa aspoň zahrá.

monalisatko
8. apr 2011

@danielik79 no chudáčik. Asi sa mu ťažko aj dýcha. Aj mm je dosť silný alergik, ale zatial ho to naplno našťastie nechytilo. Tak ma napadlo, že mu idem zavolať že kedy asi príde domov 😉

monalisatko
10. apr 2011

dnes sme boli v záhrade odskúšať nové ihrisko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

danielik79
10. apr 2011

@monalisatko no veru pekné ihrisko to ste kúpili vy alebo ste sa spojili .

monalisatko
10. apr 2011

@danielik79 máme záhradu spoločnú so sestrou (oni majú dcérku o 2,5 mesiaca mladšiu ako je Lisa) a robíme všetko spoločne 😉 Toto sme dali vyrobiť podľa vlastnej predstavy. Deti sa stráááášne tešili 😀 😀 😀

danielik79
10. apr 2011

@monalisatko no ale fakt je pekná niečo podobné som vydela na nete ale bola strašne drahá .A tebe už je aspoň trochu lepšie neuškodil ti ten vietor.

monalisatko
10. apr 2011

@danielik79 no je mi celkom dobre. Dnes som dobrala atb, tak hádam pomohli. Už len kašlem, ale to neriešim. Dúfam že mi vietor neuškodil a neochoriem znova 😒

danielik79
10. apr 2011

@monalisatko no hádam nie.

danielik79
11. apr 2011

@monalisatko a už si ich dala obidve do škôlky ja uvidím dnes sa fotia a zajtrá majú v škôlke angličtinu dnes a možno zajtrá len na doobeda a potom ich vypíšem zo škôlky lebo Maťko chytil už riadne soplíky a Veronika zas v noci kašlala len dúfam že s nimi nebudem musieť ísť ku dr .Od vtedy ako berú ten imunoglukan boli len soplíkový ale teraz ☹ ..........no uvidím .

monalisatko
12. apr 2011

@danielik79 tak ako? Detičky sa držia? Do škôlky som dala len Laru. No ale kolko tam vydrží, to neviem, keďže už dnes ráno celkom pekne kašlala 😠 Až jeden deň jej stačil na to, aby znova začala kašlať. Zatial to neriešim, ale som zvedavá čo z toho bude. Dúfam že vydrží aspoň 2-3 týždne v škôlke. Inak aj Lisa sa super drží odkedy jej dávam imunoglukan. Od septembra je toto najdlhší čas, že je zdravá 🙂 🙂 🙂

danielik79
12. apr 2011

@monalisatko no moc nie ☹ obidvaja kašlú tak vlhko a malý je soplavý ale zvládame ......inhalujú ambrobene obidvaja a k dr nejdem lebo mi nič na nich nedá a keby aj dala tak atb a to pre ne zatial nechcem.A malá k tomu ešte má aj redšie stolicu kedže soplíky jéj zatekajú.Angličtinu im dnes zrušili tak som s nimi ani nešla .....teraz som bola s nimi von a začalo pršať,tak zas len v nútri.Ale už to berem ako samozrejmosť ešte ani jeden rok som nemala taký že okolo velkéj noci neboli chorý alebo s nima nebehala po dr.

monalisatko
12. apr 2011

@danielik79 ach jaj, tak sa liečte a rýchlo uzdravte. Ja som práve dokončila velké upratovanie v detskej. Trvalo mi to 2,5 hodiny 😅 Len čo som doumývala okná, začalo pršať. Našťastie ale z druhej strany, tak mi to hneď nenapršalo na čisté okná 😀 😀 😀 Teraz už svieti slnko. Malá si vymyslela, že chce palacinky, tak som si doniesla laptop do kuchyne a pri pečení sa aspoň nenudím 😀 😀 😀 😀 😀 Ani my von nepôjdeme, lebo som uťahaná jak kôň a navyše fúka zas strašný vietor. Keď dopečiem, pôjdem sa osprchovať, umyť vlasy a budeme s malou skladať origami. Kúpili sme takú knižočku, tak budeme skúšať 🙂

strapco13
12. apr 2011

@monalisatko ..mykoplazmy su podobne ako chlamydie..blbo sa liecia /a malokedy na nich dr myslia ☹ /..nech ATB zaberu..trvaj ale potom po prelieceni na kontrolnych odberoch, ci klesli protilatky voci nim