Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

monalisatko
23. máj 2011

@danielik79 ahoj. Náhodou nemáš tel.č. na detskú gastro dr. Polomovú v NZ?

danielik79
23. máj 2011

@monalisatko uf to bohužial nemám .

monalisatko
23. máj 2011

@danielik79 Práve som to našla 🙂

danielik79
23. máj 2011

@monalisatko a čo vám prišli zlé výsledky zo šobarovho .

alla
24. máj 2011

Ahojte! Máte niekto skúsenosti s inhalátorom Flixotide. Nám ho alergologička predpísala v piatok, ale trošku sa ho bojím dcérke nasadiť (bude mať 4 roky v septembri), lebo obsahuje kortikoidy. Dcérka nemá diagnostikované síce žiadne alergie(okrem zníženej imunity), ale už od januára tohto roku nás trápi kašeľ - niekedy párkrát za deň, inokedy dlhší záchvat kašľa. Lekárka nás neposlala ani na žiadne iné vyšetrenie a okrem toho berieme denne Singulair. Budem vďačná, ak napíše niekto či má podobnú skúsenosť, prípadne či neviete o nejakej dobrej detskej alergologičke v okolí Považskej Bystrice(môže byť aj Trenčín, Žilina).

suezana
24. máj 2011

@alla ahoj, my flixotide berieme 2x denne po 1 vstreku, dcéra bude mať 6 rokov a nasadili jej ho v nemocnici v decembri pri zápale pľúc. Keď vyzdravela, ja som jej to vysadila a keď sme boli o 2mesiace na kontrole na alergo, tak ma riadne zvozila, že to som nemala vysadiť, že to má užívať dlhodobo ☹ ☹ ☹ behom tých dvoch mesiacov bola 2.x znovu chorá a povedala, že to nemuselo byť ☹ a vlastne mi to vysvetlila tak, že jednorázové lieky ako rectodelt alebo sirup spiropent - ktorý jej nasadili kvôli chorobe - sú niekoľko desiatok násobne vyššie dávky ako ten flixotide a navyše neprechádza tráviacim traktom 😒 vraj sa toho nemusím báť - tak nejak mi to vysvetlila...a tak poctivo striekame + berieme lieky na alergiu a imunitu

stevo146
24. máj 2011

moja malicka 3 rocna vnucka mava casto sa opakujucu laringitidu.. nema niekto skusenosti s tymto ochorenim? poradte prosim,,,dakujem...

danielik79
24. máj 2011

@stevo146 v téjto téme určite skúsenosti s laryngitídou majú asi všetky maminy.Na laryngitídu platí väčšinou studený vzduch a vaša nevesta s vnučkou robí určite všetko preto aby ju vaša vnučka mala čo najmenéj.Určite s nou chodí ked má časte laryngitídy aj na alergologiu tak nech sa tam popíta aj na inhalátor na vincentku to je tiež super vec ...môže ju predpísať alergolog ale chyba tohto zdravotného systému je že nie vždy ho chcú predpísať .Mojim deťom ho tiež nepredpísali tak som ho objednala na tejto stránke www.inhalator.sk skúste s nevestou pokukať viem že to neni lacné ale dá sa vybrať a ešte na 18 strane v téjto téme skúste pozrieť presný popis ako sa dá predpísať u alergologičky.A ešte kedže som vás videla aj v inéj téme tak nevesta ked chce predlžiť RDmusí si najprv ísť zobrať papiere na predlženú RD na Upsvar a dá ich vyplniť detskej dr a potom dá vypracovať posudok alergologovi a potom ak chodí s vnučkou aj niekde inde nech si prefotí správy za posledný polrok a ak má aj kúpelné správy aj tie nech si prefotí a doloží do správy a potom to znova všetko vyplnene a s prefotenými správami zanese na upsvar a potom už len čaká 30 dní na vyrozumenie pre tú čakaciu dobu na vyrozumenie je lepšie si to vybavovať o mesiac a pol skôr než dieťa dosiahne 3roky .

monalisatko
25. máj 2011

@danielik79 zatial nám krvné výsledky neprišli, ale kôli potvrdenému refluxu sa máme do mesiaca hlásiť na gastro. Neviem sa tam dovolať, zvoní to, ale nik nedvíha 😠 Zavolám na info, či tam nemajú zmenené číslo.
A je vám už lepšie?

danielik79
25. máj 2011

@monalisatko už je dnes išli po mesiaci do škôlky a 6-teho idem s malým na tú neurologiu.Skús ešte raz sa tam dovolať možno má len dovolenku

monalisatko
25. máj 2011

@danielik79 tak držím palce, aby bolo všetko v poriadku. Tak som vypátrala, že tá dr. je na meterskej a chodí ju v určitých dňoch zastupovať druhá dr. Musím sa dovolať sestričke, s ktorou dohodnem termín. Tak budem skúšať.

cairka
25. máj 2011

viete mi niekto vysvetliť pojem "slabo kontrolovaná astma bronchiale perzist. ? teda hlavne čo znamená to spojenie slabo kontrolovaná v súvislosti s astmou 😅

strapco13
25. máj 2011

@cairka ze nedobre odpoveda na liecbu..dobre kontrolovana, ze pri liekoch je takmer bez zachvatov a chorob
nekontrolovana..ze sa na liekoch vobec nelepsi
cize vy ste niekde uprostred

alla
25. máj 2011

@suezana ďakujem ti za odpoveď. Trošku si ma povzbudila 🙂

cairka
26. máj 2011

@strapco13 , ďakujem za vysvetlenie 🙂

suezana
28. máj 2011

@strapco13 prosím ťa, nevieš niečo účinné, keď ma pri alergii (senná nádcha) strašne bolí hrdlo? Brala som injekcie (tuším niečo polynosis je v názve), už som sa tešila, že mi super zabrali, lebo alergia mi nastupuje okolo 8.5. a teraz nič - dokonca som bola na prechádzke po vysokej tráve a ani raz som nekýchla 😕 lenže prišlo 20.5. a udrelo to plnou silou. Beriem len zodac momentálne, najhoršie je to ráno - takú hodinu nedokážem prehĺtať - bolesť ako keby som žiletku prehltla...žiadna tabletka ani sprej nepomôže, viem, že je to zatečené, cítim hlieny, ale prečo taká bolesť ☹ toaletu nosa robím, večer som v sprche skúšala ťahať nosom, dala som si aj morskú vodu, ráno som si strekla dcérin flixonase - to mi asi pomohlo...hrdlo ma bolieva od rána asi do obeda, poobedia a potom večer....

strapco13
28. máj 2011

@suezana podla popisu by som povedala, ze to hrdlo je vysusene /to robi pocity od nieco mi tam stoji, zateka, az cez skrabanie po neprijemnu a strasnu bolest/...je dobre vtedy sa vyhybat eukalyptu a mentolu..to este viac vysusuje /cize pozor aj na zuvacky a vsetko co osviezuje dych/..skus salviu. Dobre pomaha Panthenol tbl na cmulanie /nie na hltanie, ale take co sa cmulaju..ale treba skusit tie s prichutou..tie bez chuti su nechutne 😅 /..pomahaju obnovit sliznicu v hrdel..hodinu po ale nesmies pit, nech ucinkuju/, inhalacie a pod
toto maju casto alergici..lebo zle dychaju nosom a postupne sa sliznica v hrdle vysusi a stensi ..pretio su tie pocity, lebo su nervove vlakna obnazenejsie
inak ked mas sezonu tak by som kludne kombinovala ten zidac s Flixonase...lokalny kortikoid okrem toho ze uvolni nos /a teda dychas hrdlom a sliznicu tak nedrazdis/..tak lok. kortikoidy pomahaju hojit sliznicu

suezana
28. máj 2011

@strapco13 ďakujééééééééém 🙂 dala som ten flixonase - to môžem ráno a večer? zodac si dávam ráno 1tabletku, nie je to málo? 😅 ja by som si dala aj tri aj všetko, len nech to nebolí.... 😝 mám šalviové cukríky/tabletky z lekárne na hrdlo, tak tie skúsim, žuvačky a cukríky ja málo, takže to je ok. ešte raz ďakujem

strapco13
28. máj 2011

@suezana a neuspava ta zodac, ked ho beries rano?...ten sa dava 1x denne..ale skor ho davam na vecer..nech sa pacient vyspi 😅 nech v noci uvolni nos..vacsinou sa tak trochu zlepsi to hrdlo..ale je to v podtate jedno, lebo ucinkuje 24 hod
par dni mozes davat flixonase aj rano aj vecer, ale potom len raz denne

suezana
28. máj 2011

@strapco13 nie neuspáva 😕 som aj dnes hore asi od 7hod. a ešte sa mi vôbec nedrieme.... predtým som ho brávala večer, ale zabúdam a ráno, keďže mám bolesti, tak by som zjedla hocičo 😅 😉

strapco13
28. máj 2011

@suezana tak potom jedno kedy ho beries--niektory su po nom odkvecnuty 😅
maj pri posteli pohar vody a hned rano sa napi..ale skus to neprehltnut ale tak si pokloktat, drzat chvilu v ustach, a po malych hltikoch pomaly vypit..zvlhcis si tym tu zadnu stenu

suezana
28. máj 2011

@strapco13 vďaka, inak veľmi mi pomôže káva, keď je urobená super, ale kým si ju urobím sama a dá sa piť, tak ... no a samozrejme že moje dieťa má hneď ráno milión otázok, na ktoré musím odpovedať 😢 😀 😀 😀

strapco13
28. máj 2011

@suezana ...no s tymto nepomozem 😅
ale ja som si oblubila ladovu kavu z kauflandu..ked ju mas este zatvorenu,nemusi byt v chladnicke a mozes rano vypit taku vlaznu /ved studena kava je na krasu 😀 😀 😀 😀 /

suezana
28. máj 2011

@strapco13 no ja som tým chcela povedať, že práve horúce mi robí dobre 😀 😀 😀 😀 neviem si ani predstaviť niečo chladné a vlažné 😅

strapco13
28. máj 2011

@suezana som tehotna a je vela hodin..nedoslo mi to 😀 😀 😀
ale mozes ohriat v mikrovlnke

suezana
28. máj 2011

@strapco13 😀 😀 😀 😀 v pohode, si zlatá 😉

suezana
29. máj 2011

@strapco13 tak len ti chcem napísať, že včerajšie a dnešné ráno bol obrovský rozdiel 😎 😎 😎 ten flixonase je zázrak ....a samozrejme, zabudla som si dať aj tabletku ráno, až okolo 14.hod. ma napadlo, keď ma začalo bolieť 😝 😀 teda dúfam, že to tak pomohlo, lebo zas je pravda aj to, že včera som bola väčšinou doma a deň predtým na záhrade 😅 😉

strapco13
29. máj 2011

@suezana tak ho uzivaj..a nezabudaj na lieky 😉

suezana
2. jún 2011

@strapco13 po 4 dňoch môžem napísať, že hrdlo ma vôbec nebolelo a už si dávam flixonase len raz denne...cítim sa fantasticky...takýto prelom máj/jún si vo svojom živote ani nepamätám 🙂 🙂 🙂

jana_rybka
2. jún 2011

@danielik79 Ahoj. Pozerala som tu stranku a neviem vobec, ktory inhalator si vybrat. Poradis mi prosim? A ake s tym mas skusenosti? Pomaha to? Mala ma 3r, je alergicka na travy, ma znizenu imunitu a takmer permanentne ma sople, min.tyzden som ju nechala zo skolky doma, tento tyzden v utorok uz nastupila (bez soplov) a vcera poobede, ked som pre nu prisla, uz mala zas plny nos, huste zlte, tak mi ucitelka zasa povedala, ze ju musim nechat doma. Som uz z toho zufala, mam pocit,ze jej nic nezabera, tak mozno by pomohol ten inhalator.