Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

danielik79
28. júl 2011

@monalisatko je nádherná tá detská izba už dlhšie sa ťa chcem spýtať či si tie krásne obrázky malovala ty aj ja plánujem prerobiť ale komplet lebo starý dom a zdá sa mi moc prašná tak natiahneme nové omietky a znížime strop dúfam že to deťom pomôže a aj naša Veronika je taká že ked si má upratať tak sa radšej dekuje.U nás dnes od vtedy ako sa vyspali furt prší tak sme si doma spravili disko aj sa vybláznili hádam do sýtosti len keby v noci nebuntošili 😖

monalisatko
28. júl 2011

@danielik79 ano, celú som ju robila ja. Aj steny, strop a aj obrázky som malovala ja. Aj na oknách máme obrázky čo som robila s farbami na sklo, ale tie sú už len zbytky, lebo čo už slnko vytiahne farbu, dávam dole a už sa mi dávno nechcelo robiť nové. Aj u nás pršalo, tak sme vonku neboli, ale zajtra už určite pôjdeme aj v daždi. Však máme gumáky, dáždniky a deti aj pršiplášte 😀
Inak mňa zas strašne chytila výmena bytu, tak uvidíme, či sa podarí 😀 😀 😀 Potrebujeme náš predať a potom kúpiť druhý

danielik79
28. júl 2011

@monalisatko no tak musím pochváliť tak velmo pekne maluješ.Aj ja som bola dnes len na chvílu pod altankom s deťmi tiež v gumákoch a pršiplášti ešte dobre že ho mám aspoň chvílu môžu byť von a nemoknúť len strieška sa už na ňom časom opotrebovala tak strešnú plachtu musíme vymeniť len nevýhoda je tá že ju neni dostať samostatne.A prečo radšej neuvažuješ o kúpe nejakého domčeka a mať hlavne vlastné súkromie a nepariť sa v teple v byte

monalisatko
28. júl 2011

@danielik79 ďakujem za pochvalu 😉 No domy sú dosť drahé a stále treba do nich investovať. Furt treba niečo vymeniť, opraviť alebo prerobiť. Samozrejme by som nikdy viac nešla bývať do vrchného a krajného bytu. Tie sú najhoršie. Tam najviac cítiť zimu aj leto. Čiže budem hladať taký, kde sú dokola susedia 😀

katecameron
28. júl 2011
monalisatko
28. júl 2011

@katecameron ahoj, dáááávno si tu nebola? Ako sa mávate?

katecameron
28. júl 2011

no uz sme doma tri dni mm ciastocne vymaloval detsku a mame tu super bordel iba uprtujem a furt nic nevidno deti su ako z divych vajec vonku stale prsí na nervy koncom augusta by sme mali ist ku moru tak uvidíme ci to vyde zatial sme si prazdniny celkom dobre uzili a co vy?

danielik79
28. júl 2011

@katecameron ahoooj už ste doma .Videla som aj že vám prispelo bábo v rodine tak gratulujem a vy sa máte ako deťurence zdravé naši sú zatial ok.

danielik79
28. júl 2011

@katecameron tak super že si prázdniny užívate aj ja behám k sestre

katecameron
28. júl 2011

@danielik79 zatial ok dufam ze to vydrzí v pond.idem s dcerou na plastiku hornej pery to aby sme sa uplne nevyhli doktorom resp.zubarom

danielik79
28. júl 2011

@katecameron a čo má volačo zo zubami mi tiež ideme v pondelok konečne k neurologičke na kontrolu tak uvidíme čo povie

katecameron
28. júl 2011

@danielik79 no tu uzdicku nema dobru a tym padom sa jej zuby nespajau predne lopaty a tak nema miesto v puse a ocny zub sa jej bude krizovat s tym vedla no neviem ci si to pochopila hruza a des 😀 😀 😖

danielik79
28. júl 2011

@katecameron pochopila som čo máš na mysli a hádam to neni také strašne to že jéj trošku vytrča zub s pusy hádam to je aj mliečny

katecameron
28. júl 2011

@danielik79 praveze nie tie zuby ma take siroke ze sa jej do ust nezmestia tie nove samozrejme mliecne boli ok

danielik79
28. júl 2011

@katecameron uvidíš určite to tam voliako vyriešia 😉

katecameron
28. júl 2011

@danielik79 no ved v to dufam ona ma asi smolu s tymi zubami asi ani strojceku sa nevyhneme no co uz keby len toto nas trapilo tak by svet bol gombicka ze? no v septembri nas caka alergo.chalanov idu testovat ale ked si to tak vezm,em u nasich strasí tak nekychal a nespoplil ako doma tam iba rano cez den mu nic nebolo a mladsí u nasich vobec ani sople ani kychanie kusok kaslal ale to koli tomu ze dietu nedrzal varila mama a ta to mala v pazi jeho dieétu ona proste nedokaze varit bez oleja atd...............lebo otec by jej to nejedol .....................

danielik79
28. júl 2011

@katecameron no z mena prostredia robí svoje a mi by sme chceli ísť ale to ešte uvidím do Liptovskej Revucej aspoň na tri dni ale je to aj otazka času či mm dajú aj volno a ako budeme stíhať prerobiť tú detsku a proste vela je pre a proti otázky.A s tou dietou si nič nerob starší ludia sú už taký mi ked sme mali babku a žila s nami tak dlho si nevedela zvyknúť že varím bez soli mm si na to velmo rýchlo zvykol a teraz ked dám niekde trochu vegeti už povie že čo sa stalo 😅

monalisatko
29. júl 2011

@katecameron tak fakt vám prospela tá zmena. To je super. Mooooc držím palce malej na tú plastiku. Neboj, určite do dopadne dobre a vyrieši sa problém so zúbkami. No ako čítam, ochorel ti synátor ☹ Tak sa rýchlo vyliečte. Aj mne nejak Lara nevie či má ochorieť, alebo nie 😠 Včera skoro vôbec nekašlala, a dnes zas dosť kašlala a hlienovito. Teraz išla spať, tak som zvedavá, či bude kašlať.

monalisatko
3. aug 2011

Tak dievčatá, kde ste všetky? Dovolenkujete? Konečne nám vykuklo slniečko 🙂

danielik79
4. aug 2011

@monalisatko ahooj no konečne som sa sem na chvílu aj dostala v pondelok som bola s malým na tej neurologii a zabila tam pol dňa našťastie malý ok dala mu na bolesť Gingio má ho užívať mesiac a potom sa máme v septembri ukázať tak uvidím malo by to zabrať uzavrela to ako detskú migrenu zatial.My sme si včera užili trošku leta tak sme boli tentoraz u druhéj sestry a hned sme sa dozvedeli aj novinku že setra čaká bábo tak sa tešíme a deti sa tam dobre zabavili na detskej olympiade.A vy sa máte ako už dievčence lepšie

katecameron
5. aug 2011

@danielik79 tak gratulujeme aj ja som sa dozvedela ze moja kamoska caka babo teraz sa rodí dost vela deti mojim znamym aj v rodine tak aspon niec pozitívne ja som u nas chlapcov ostrihala dohola tak chodíme na karate a inak nic syncisko uz prestal mat sople tak som rada

danielik79
5. aug 2011

@katecameron Dík.... je super že ste už bez soplov a ako ste dopadli u zubara tu sa to počasie furt mení raz chladno raz teplo tak som zvedavá ako budú naši 17máme ísť na alergologiu a očné tak uvidíme čo tam zas to aby sme sa cez prázdniny nenudili 😅
Akurát sa čudujem že tých bábätiek začína zas pribúdať lebo aj obidve susedy čakajú a to ked som mala Mateja tak detí bolo málo a rozmýšlali že zavrú škôlku tu v dedine no tento rok bude detičiek v škôke až dosť 😀

katecameron
5. aug 2011

@danielik79 celkom dobre uz sa to hojí nabuduci tyzden ideme vyberat stehy tak uz bude ok no tu u nnas pomaly plna skolka uz som pocula ze par detí aj neprijaliu lebo je plno a to otvarali 3triedy

monalisatko
5. aug 2011

ahojte dievčatá.
@danielik79 gratulujem sestre k tehotenstvu, nech ho má čo najpohodovejšie a hlavne nech to rýchlo ubehne 🙂 🙂 🙂 Super, že Maťkovi nič nenašli na eeg, ale hádam z tej migrény vyrastie. Zas nie je dobré, aby už teraz bol na liekoch ☹
@katecameron tak máte plastiku úspešne za sebou 🙂 🙂 🙂 Nech sa to malej rýchlo hojí. Nebolí ju to? Nemá problém s papkaním?
Dnes som si bola na úrade prevziať rozhodnutie o predĺženej materskej 🙂 🙂 🙂 Uznali mi ju na 2 roky. Tak super. Teraz utekám dokončiť Lise tortu na zajtrajšiu oslavu. Neviem ešte ako ju mám vyzdobiť, ale hádam niečo vymyslím. Potom hodím fotku.

katecameron
5. aug 2011

@monalisatko skvele ze na 2roky malu to uz nebolí ale vzdy rano ma opuch hornej pery bolelo ju to len v ten den ked jej to robili uz na druhy den nie stravu uz papa normalnu 2dni mala kasovitu

monalisatko
5. aug 2011

@katecameron tak super. raz aj ten opuch určite prestane a bude všetko v poriadku 🙂 Ja som konečne dokončila tortu a upratala kuchyňu. Dnes mi to nejak nešlo, vôbec nie som spokojná 😒

danielik79
7. aug 2011

@monalisatko dík, krásna tortička dúfam že oslava dobre dopadla aj to počasie hádam vám vyšlo tu pred hodinou bola riadna prietrž len dúfam že zajtrá nebude takto lebo sme pozvaný na opekačku.

monalisatko
7. aug 2011

@danielik79 ahoj. Aj tu bola búrka a riadny lejak, ale netrval dlho. Oslava bola super, Lisa sa torte aj darčekom strašne tešila. Neskôr dám fotky do albumu. Dnes sme oslavovali pre zmenu u brata, jeho syn mal 6 rokov. Takže tento víkend bol dosť vyčerpávajúci. Za 2 týždne budeme oslavovať zas, to Lara bude mať 6 rokov. Dúúúúúúfam že nikto neochorie 😅

danielik79
7. aug 2011

@monalisatko tak to je super že oslavujete a hádam dievčence sa už akotak držia aspoň chvílu zdravé našim pomaly začínajú ranné kašle tak uvidím ako to bude zo školou dúfam že nebude vela vynehávať .Ja už mám skoro do školy všetko už nachystané už mi chýba len podložka na modelovanie a tenisky a to hlavné preukážka ale tú vybavím až ked pôjdem na budúci týždeň na alergologiu a očné to aby sme sa ozaj nenudili 😝

monalisatko
8. aug 2011

@danielik79 na alergo ideme aj my budúci pondelok, tak som zvedavá, že čo povie. Lare by som už chcela dať spraviť kožné testy. Momentálne sú našťastie zdravé, tak uvidíme.
Ja do školy neviem čo treba pripraviť, tak zatial nič nekupujem. Niečo už máme, ale to nie je nič moc 😀
Dala som konečne fotky z oslavy, tak nakukni