Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

danielik79
28. dec 2011

@olivova tak ste mali perné ....ja som bola rada že sme nebehali aj ked u nás je to striedavo oblačno ....niekedy si pripadám ako by malú Veroniku chcela pred svetom zavreť niekde za mreže(sorry za výraz ale tak sa cítim)ako nejaká zlá matka.
Inak moji sa vedia velmi tešiť a vždy si ich na foťák nakamerujem ....tie ich iskryčky v očiach .Náš Matej dobehne vždy ráno do posteli že či už ideme kuknúť či chodil Ježiško a Veroni tá ide ešte má zavreté oči len aby zistili čo dostali a my sa vždy ked večer zaspia snažíme všetko nachystať ...ved aj tento rok maturovali nad maléj domčekom do poldruhéj rána a drobci vstávali už o 5 ráno ale všetko to stojí za tú ich radosť a tie iskryčky 😵 .Inak aj my sme tak vždy len tak symbolicky ja to pyžamko a mm košelu a teraz ešte čakám na kamošku kedy mi donese z Rakuska jednu tapetu na stenu do kuchyne aby mi ju viac presvetlilo

danielik79
28. dec 2011

@dankaob a nieje to podobné ako Bioparox

dankaob
28. dec 2011

Bioparox sa tiez vdychuje, no nie je tam moznost nasadit taku masku co by prekryla usta aj nos sucasne. Prave Bioparox nam predpisala detska, ked mal starsi syn kasel, no ten nebol urcite z alergie. Alergologicka povedala, ze Tilade sa pouziva, ako to najmiernejsie pri nabehu na astmu a malo by to zabranit tomu, aby sa to zhorsilo.
@danielik79

danielik79
28. dec 2011

@dankaob aha lebo nám znova imunologička nakázala dávať Flixotide ako som už písala a pri chrčivom dýchaní Ventolín a to ešte popri tom bere Ribomunyl a Xyzal a ešte jéj dávam vitamín C a Imunoglukan.A to vám predpísala detský dr alebo imunolog.

dankaob
28. dec 2011

@danielik79
Toto nam predpisala detska alergologicka. Vola sa to presne Tilade mint od firmy Sanofi Aventis. V baleni su 2 spreje, jeden je na 112 davok. Tieto su uplne preplacane positovnou. Masku na inhalovanie poistovna preplaca, no nepamatam sa, myslim, ze sme aj daco doplatili.

dankaob
28. dec 2011

@danielik79
A z tych inych liekov, co si napisala, ze uzivate, sme zatial mali len Ventolin. Ono asi je to aj o tom, ktory dealeri nukaju doktorom lieky. Oblubeny sirup nasej detskej doktorky pri suchom kasli je Trifed.

danielik79
28. dec 2011

@dankaob masku máme doma tiež sme za ňu doplácali a aj za lieky čo malá užíva a radšej nepíšem kolko lebo väčšinou ked ideme na imuno tak mi predpíše na nu viac balení a teda neni to malý peniaz.Dík zas niečo viem idem ešte pozrieť či nenájdem na nete dalšie info .

danielik79
28. dec 2011

@dankaob ale Trifet sa neužíva dlhodobo ten je podobný ako Aeris .Ono to závisí aj od toho aké má uspechy dr s tými sprejmi a sirupmi

danielik79
29. dec 2011

@dankaob no info som si pozrela a je to podobné ako Flixotide akurát že je v nom menéj dávok ....asi fakt závisí od dílera

maznacik007
29. dec 2011

@olivova nam to ked mal akutny kasel a chripel a dost sipal dala ale uz mame vysledky testov od imuno takze maly ma znizenu imunitu oba typy a aj ma alergiu podla krvi a este budu specifokovat presne ze co tak sme dostali isoprinosine tri krat denne po dobu troch mesiacov su to take velke tabletky a moj ma 11 kg a tmusim mu to drvit ale zvladame... plus zyrtec flixoide a ventolin in a len ked mu to bude prastat na plucach a v januari ze nam da inhalator ci predpis na neho ci ako to je...
akurat som zistila ze maly ma zihlavku take vyrazky po velom trupe a na brade velky lisaj ale aspon nam molusca vymizli

kamajka
30. dec 2011

@dankaob my mame masku zadarmo ako to? doplacali sme 0,00 €. ktovie ci to nezalezi aj od poistovne, my mame vseobecnu, a nedoplacam ani na lieky tak strasne vela, inhalatory nejakych par centov akurat ten aerius a singulair tie sú trochu drahšie ale nie je to nič hrozné asi 2e za krabičku doplácam

dankaob
30. dec 2011

@kamajka
Mozno to zavisi od poistovne (my mame Doveru) ale aj od znacky masky. My pouzivame Opti Chamber. Ten doplatok zas nebol taky velky.

olivova
30. dec 2011

@kamajka
@dankaob
ked pisete - ja nadobudam pocit, ze to zavisi od lekara...ja som za Chamber tiez vobec nedoplacala...ale za Flixotide ano - nic strasne....a mam tiez Doveru...
Akurat inhalator sme kupili na vlastne naklady, bolo to uz neunosne - stale stacionar....

olivova
30. dec 2011

@maznacik007 na imuno sme sa akurat objednali....uz stracam trpezlivost len s plucnym, aj tak nic nerobi...

maznacik007
30. dec 2011

@olivova no my na plucne sme ani neboli nas poslali rovno na imuno a hned z prvych odberov nam potvrdili poruchu imunity my sme dost koncili v nemocke dost mi lapal take infekcne veci... u nas ten kasel ani prejavy alergie neboli take zretelne ale ze ma dost vysoke tie hodnoty ako v zlom smere ... tak neviem akurat sme na diete lebo sa vyhadzal ... a ze to je atopicky ekzem... boli sme dnes u lekarky /som potrebovala papier ze moze ist do skolky v januari..
a preco vlastne chodite na plucne ? ja uz mam paniku z lekarov a dalsich vysetreni... ma stale naplasia naposledy kvoli srdiecku /robili mu rotngen pluc /este v nemocke a ze ma zvacsene tak nas poslali na vysetrenie na kardiocentrum ale nastastie ok... len sa to sleduje tak ako doteraz... potom este zacali vymyslat ze s predkozkou ale sak celkom mu to ide a nema zapaly tak kaslem na to same sa to upravi uplne...

olivova
31. dec 2011

@maznacik007 - my sme sa dostali na plucne ako pol rocny. V 4-roch mesiacoch bola mala hospitalizovana - vtedy vraj mala trecheitidu a obstrukcnu bronchitidu, po 7-mich dnoch nas prepustili a o 2 tyzdne to iste....tak sme tam stvrdli uz 11 dni....a bolo to cez leto....A vracia sa jej to. Len ked je vacsia, nemusime lezat v nemocnici...Odporucili mi plucneho...V podstate som nevidela dovod ist na alergologiu, nakoniec testy jej budu robit aj tu - v 4-roch rokoch, ale tuto zimu je to neunosne...Od septembra len inhalujeme, a kasleme, mali sme prestavku mozno tyzden (po spocitani vsetkych zdravych dni, nie tyzden v celku a to "zdravy den" povazujem, ze mi zakaslala najviac 6 x - velmi skaredy kasel ale v malom pocte), a to uz si myslim ze ok nie je...Aspon pre moje upokojenie som sa pytala na imunoalergologiu, ale cez sviatky maju dovolenku, tak som zatial ani objednana neni...

denisaaa23
1. feb 2012

tak nasa Dominika sa vcera zas dusila ☹
@olivova my mame tuto zimu tiez strasnu... Neviem,co jej to moze sposobovat...Mava sopliky,kasle,dusi sa... Alerglicka nam povedala,ze ak sa bude dat nech jej skusim vysadit spreje,ci bez nich vydrzi.Akonahle jej ich vysadzam,hned je horsie...

monalisatko
6. feb 2012

ahojte dievčatá 🙂 🙂 🙂 dávno som tu nebola, ale nezabudla som na vás 😉 Našťastie nepíšem preto že sme choré, ale chcela by som sa opýtať, že či robili už vašim detičkám kožné testy na alergiu a ak ano, tak v akom veku? My ideme vo štvrtok k alergologičke a Lare by mala robiť testy, ale najradšej by som dala spraviť aj Lise. No ona má len 3,5 roka. Naša dr. mi dávnejšie hovorila, že cca do 5-6 rokov nemá význam robiť tie testy, lebo vtedy sú ešte skreslené.

mima595
6. feb 2012

@monalisatko - nam robili, ked mal VLadko 2 roky... a Matusovi, ked mal 3

monalisatko
6. feb 2012

@mima595 fíha, tak to potom nechápem, že naša alergo dr. prečo nechce spraviť 3 ročným deťom. Vo štvrtok ju skúsim na to nahovoriť. Strašne som zvedavá na výsledok - samozrejme ak tie testy bude ochotná spraviť, lebo mm je silný alergik na všetky trávy a pele a malá sa mi minulé leto viac krát vyhádzala mini hustými vyrážkami a niekedy zas úplne vyflakatela. Nevedela som odsledovať že od čoho, tak preto by som tie testy chcela.
ďakujem ti za odpoveď 🙂

danielik79
8. feb 2012

@denisaaa23 ahoj vitaj medzi nami .Máš pravdu tá zima je teraz hnus akurát v nedelu som sa s mojou malou vrátila s nemocky 😝 pretože mala virozu...ale už čakám kedy zas bude kašlať akurát dnes mám pocit zas začína niečo lepiť.
@monalisatko aj si si dohodla s alergologičkou tie testy ,ja som akurát včera bola u toho ortopeda s krpcom ale mala také nervy na dr lebo mal tam málo ludí ale on si musí dávať po obede hodinu kávičku ....išla som s krpcom o 1a vrátila som sa až o 5 a to ešte zajtrá tá magnetická .....a potom dúfam že od dr aspoň nejaký týždeň pokoj 😝

maznacik007
8. feb 2012

no kocky ja uz som tiez v koncoch... obe deti mam na isoprinosine, maly ma aj zyrtec ventolin a stale my kasle ... uplne prieduskovo... bola som u lekarky detskej a ona ze to nic ze to su len sople on si ide dusu vykaslat v skolke ho nezoberu co sa ani necudujem a pritom mam papier ze je ok.. 😖 no kocurkovo...

inak tie testy neviem u nas robili len krvne zatial z otho mu vyslo vysoko pozitivne ze je alergik ale primarnu diagnozu ma poruchu imunity a teraz v aprili mu ide robit dalsie speci testy aj z krvi aj z koze tie co sa to napichava a ma tri roky tak neviem... preco vam to nechce robit.. nejaka divna je.

danielik79
8. feb 2012

babule je toto vôbec možné 😠 ...tak zajtrá sme mali ísť na magnetickú a zmenili malému termín na 14 čo by bolo ešte relatívne normálne ale včera mi volala sestrička z neurologie že majú dovolenku tak že žiadanku mi zanese na tú magneticku a dnes kedže volali s magnetickéj tak som sa pre istotu opýtala že či už tam máme žiadanku na tej magnetickéj...samo že o žiadnéj žiadanke nechyrovali ....juj tak som naštvaná 😠 😠 😠 už sa len ukludnujem že sa to vyrieši do utorka lebo ma už poráža ved kolko som už čakala

denisaaa23
8. feb 2012

@monalisatko neterke robili testy asi pred 2 tyzdnami,ona bude mat v juni 3 roky...

monalisatko
9. feb 2012

baby ďakujem vám za odpovede 🙂 tak Lise tie testy nespravila, lebo že v jej veku aj tak nie sú presné a poisťovňa im hubuje, že načo robia tie testy v nízkom veku, keď sú aj tak na nič. Potom majú problém s preplácaním.
@danielik79 Lare testy robila a ten hystamín jej vyšiel až na 4+ Čiže alergiu zdedila, ale vraj nie je isté, že sa to nejak strašne vyvinie. Čo jej teraz ešte reagovalo boli roztoče, lieska a mačka. Vraj len máličko, takže nič hrozné.
Už aj vy ste asi skončili, tak ak už budeš vedieť výsledky, tak daj vedieť.

strapco13
9. feb 2012

@monalisatko alergo testy sa robioa od troch rokov
@maznacik007 plucne chlamydie a mykoplazmy ste mali vylucene?

monalisatko
9. feb 2012

@strapco13 ďakujem za info 🙂 žial neurobila nám ich, hoci má malá 3,5 V lete mi dosť flakatela po tele a aj sa často vyhádzala mini vyrážkami a chcela som vedieť, či to nemôže mať z nejakej rastliny či trávy. nábeh určite aj ona má, keďže mm je silný alergik na všetko čo kvitne aj nekvitne ☹

strapco13
9. feb 2012

@monalisatko vlete to mohla byt aj alergia na slnko, ci rekacia kremu po opalovani ak bol uz dlhsie otvoreny /z minuleho roka napr/
a aspon krvne testy spravvila? z tych sa tiez da usudit ak je zvsene IgE ci je alrgia mozna alebo nie

monalisatko
9. feb 2012

@strapco13 ani krvné nespravila, lebo pred rokom jej robila, ale len na potravinovú 😒 Tam bolo všetko v poriadku. No tá alergia na slnko mohla byť v jednom prípade (bola som s ňou na pohotovosti vtedy) ale bolo aj také, že mi sflakatela doma, keď sme vonku ani neboli. No je fakt, že to potom asi nereagovala na žiadnu trávu, ale poňatia nemám že na čo. Fakt je to ťažké s tými alergiami.

monalisatko
9. feb 2012

@strapco13 inak prvý krát mi tak velmi sflakatela chvílu po tom,ako som jej dala sirup na reflux Gastrotuss. Vtedy som jej ho dala úplne prvý krát. On obsahuje vela byliniek, tak možno preto.