Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

katka13122
18. apr 2012

@barbora29 ma potvrdenu astmu?ako jej nato prisli??nam dr.dnes povedala ze to vyzera na alergiu alebo nejaku potravinu,len najaku??? 😠 issoprinosine maly vybral,maly chodi do skolky,teda obcas 😒

barbora29
19. apr 2012

@katka13122 na alergiu nam robili testy z krvi, a astmu podla priznakov, nocny zachvatovy kasel, tazsie dychanie...Unas je astmatik aj manzel aj svokra.

katka13122
19. apr 2012

@barbora29 u maleho to zacne zahlienovanie a potom do sucheho drazdiveho kaslu,ked mu daju nejake sirupy sa to utlmi a vobec nic nevykasle,vcera som bola u nasej dr.stym,ze alergia alebo strava,zahlienenie ma ci je doma alebo v skolke takze pochybujem ze strava,a zacalo to na jesen,takze myslim ze to ani alergia neni,unas je aj svokra astmaticka,pockam na vyter ked bude neg.pojdem alergologicke,co vypil teraz peritolu za tuto dobu to este nevypil ☹

monalisatko
9. máj 2012

@strapco13 ahoj. dááááááávno som nepísala, ale teraz mám otázočku, či je možné, že pri alergickej nádche má malá žlté soplíky, ktoré fúka každých 5 minút, z jednej nosnej dierky a nafúka zakaždým dosť vela. Nič jej nebolo, okolo obeda sme vyšli do záhrady, sestra začala strihať trávu a vtedy sa malej z ničoho nič pustil nos. Najprv len priesvitné biele fúkala asi 2 x a potom už len žlté. Testy zatial nemala, takže neviem či má alergiu 😒 To si už asi nepamätáš, ale ona je astmatička, ale momentálne v super stave.

danielik79
9. máj 2012

@monalisatko my sme na tom s Matejom podobne a tiež žlté ale už chvalabohu ustávajú

strapco13
9. máj 2012

@monalisatko zlte mozu byt alergia..hlavne take jantarovo zlte
ale dala by som vyter spravit..kym pridu vysledky tak sa aj uvidi ako sa to vyvynie

monalisatko
9. máj 2012

@strapco13 ďakujem, ja som myslela, že pri alergii sú vodnaté priesvitné soplíky. Teraz pred spaním som jej dala aerius. Inak ako sme prišli domov zo záhrady, postupne fúkala stále menej. Myslím množstvo, lebo interval medzi fúkaniami zostal 😅 Behám k nej asi každých 5 minút 😝

monalisatko
9. máj 2012

@danielik79 no mňa to dosť prekvapilo, lebo u nás zatial alergia nebola. Aj keď vylúčená nie je, lebo mm má silnú alergiu na všetko čo kvitne aj čo nie. Tiež aj na prach. Minulý víkend bol na slovakoringu, strašný prach tam bol a 4 dni potom ešte ledva dýchal.

danielik79
9. máj 2012

@monalisatko u mojich vždy môžem čakať ked začínajú kvitnúť vrby a dokonca u Veroniky za posledné dva roky skončíme na pohotovosti kvoly voňavkám a polievačom čo nevie ani dýchať a ked kosíme trávu tak len vtedy ked sú deti neni doma alebo až večer a púpavy by naradšej vystriekala randapom keby sa to dalo vykynožiť ale našťastie im dobre zaberá preplach nosa a Matej dokonca si v taške nosí mar ten si dáva každú prestávku a ked príde domov hned dávam Alergodil

strapco13
9. máj 2012

@monalisatko nie vzdy ..alergia moze byt aj zlta ...aj zapal ucha jed vytekaju cire zlte hlieny tak treba vysetrit alergiu

monalisatko
10. máj 2012

@strapco13 no ja som bola s deťmi vo februári na alergo kontrole, chcela som obom testy, ale spravila len staršej (6r) lebo že vraj u 3 ročných detí sú testy nepresné ešte a keďže sú drahé, tak poisťovňa im zato nadáva 😒 Takže žial testy u našej dr. nebudú ešte aspoň 2 roky 😠 No ale beriem staršiu do školy a dr. mám cestou, tak sa u nej zastavíme 🙂

monalisatko
10. máj 2012

@danielik79 tak to ti nezávidím. u nás to zatial nie je a dúfam že ani nebude 😒

maznacik007
10. máj 2012

@monalisatko no kozne testy oni moc nerobia malym detom akoze kvoli tomu ze nespolupracuju... ale z krvi uplne v pohode... tak neviem kde je u vas problem... ved nech zistia to IgE ci ako sa to vola a podla toho uz oni vidia ci je jtam alergia ci nie.... nam to robili este pred tretimi narodeninami...uplne v pohode a hoci nemal nejake uplne ze tazke prejavy alergie tak mu to vyslo dost zvysene.... ze mu hned lieky ponasadzovala... preliecili sme aj parazity... a potom robili znovu tie testy a znovu zle to mal... ale on ma zlu aj imunitu ale ze to dedicne ... po matke... tak clovek si nevybere....
ale alergia je v pohode aj zlte sople... ja som bola velmi tazky alergik... mne to potom preslo do chronickej sinusitidy... a teraz je take blbe obdobie... predsa len topol lieta, breza...

strapco13
10. máj 2012

@monalisatko tie testy su nepresne do 3 rokov, a krvne sa mozu aj skor robit

danielik79
10. máj 2012

@monalisatko ako píše aj strapco tie testy sú nepresné ja ich dala ved tiež spraviť mojim obidvom a ako tu písala zniesli ich síce v pohode aj ked malá trošku mrnčala ale nič strašné akurát najhoršie bolo to že ked ich dala robiť bolo akurát po velkéj noci a vtedy mi chytila laryngitídu a kedže sme išli na tie testy tak jéj nemohla nič dať akurát len otvoriť okno a vydržať kým bude po testoch .Najlepšie pre teba ked si odsleduješ

monalisatko
10. máj 2012

@maznacik007 no tej spolupráce by som sa nebála. Aj dr. vidí, že malá je na svoj vek rozumovo vyspelejšia a nerobí problémy u lekára. Ja im doma stále vysvetlím že prečo ideme k dr. a čo im budú robiť. Aj to im poviem či to bude bolieť, alebo nie. Pochopia to a malá mi neplače ani pri odbere krvi.
@strapco13 @danielik79 no ona mala vtedy už 3,5 roka, takže nechápem. Z krvi jej zatial robila len na potraviny, aj to už vyše roka.

Bola som s ňou u dr., zobrala "vzorku" z vreckovky, tak v utorok mám volať pre výsledok. Dr. vravela, že to môže byť aj alergia, ale aj to môže byť, že tá alergia jej teraz uvolňuje nahromadené hlieny a preto to sfarbenie. Ale že to je dobré že to ide von. Dala jej pamycon. Pred chvílkou si ale vyfúkala úplne husté zelené, čo zvykla fúkať keď je chorá 😒 Tak zostáva mi len čakať čo z toho bude.

maznacik007
10. máj 2012

@monalisatko inak ked jej robila na potraviny to aj nam tak isto robila aj to zakladne IgE ... co vlastne signalizuje tu alergiu.... ale nespecifikuje ze aku.... ale uz na zaklade toho sa to riesi dalej... takze mozno ste to mali v norme a preto to nechce dalej riesit tymi detailnymi testami....

no to ti uprimne zavidim ze ti neplace pri odberoch... u nas je to boj katastrofa... my sme v aprili boli na odberoch na endokrinologii v nemocke sme boli, potom na imunoalergo, a este aj na genetike... takze on uz sa boji dopredu ze co mu budu robit.... este musime na gastro na ten odber z creva kvoli celiakii... ale normalne nemam odvahu sa objednat... bojim sa ako to bude

@strapco13 prosim ta.... nasa ninka mala pred mesiacom a pol sarlach a potom sinusitidu podla rtg, v polke aprila sme boli na imuno odbere a mala aslo 240 co neni az take ona mavala pred tym nez jej mandle vybrali aj 1000 tu hodnotu... dali jej penicilin na tri mesiace.... ja mam ale obavu jej to davat lebo ona ma potom zasa ine problemy z ATB.... co povies nedalo by sa to nejako inak poriesit... nie zas ATB... sak ona ich min. rok brala 9 mesiacov vkuse... a tento rok uz tiez par krat...nemoze to byt len kvoli tomu sarlachu... taka hodnota... ako dosledok...

strapco13
10. máj 2012

@monalisatko no zelene...to uz je ine, to pri alergii nebyva..to uz znaci infekt
mali ste vysetrene dutiny niekedy?
no po sarlachu je zvysene ASLO a treba sarlach riadne preliecit, ak je vyssie ASLO, treba ATB, plus nieco na imunituine problemy..daj probiotika..teda ak je to crevne, ci gynekol

maznacik007
10. máj 2012

@strapco13 diky ano je to aj gyn. aj crevne... a otom jej to ide na mocove cesty a tak... ok... tak preliecime... na imunitu brala 4 mesiace isoprinosine.... teraz ma mat prestavku na tie atb a potom znovu iso... furt nieco... ale sak zvladneme... ok tak ideme na tie atb.... ja mam z toho take nervy sak stale tie atb brat to tiez neni nic moc...

strapco13
10. máj 2012

@maznacik007 a mala vybrate krcne? a neostal tam zvysok?

monalisatko
10. máj 2012

@maznacik007 tak to sa ti nečudujem, keby aj moja absolvovala také všeliaké vyšetrenia, tak by aj ona určite plakala ☹ No tie vtedajšie krvné výsledky mala dobré, ale tú hodnotu IgE neviem.

maznacik007
10. máj 2012

@strapco13 ano vybrate vsetko v narkoze... mala tam velke loziska hnisu ze to aj vycistili.... ona ma zlu imunitu...neviem takto z brucha tie hodnoty

@monalisatko no veru sak to ze on toho ma dost.... tak aj tak reaguje... ritom moje decka behaju po vonku prestahovali sme sa do dediny kde bola predtym detska liecebna fajn prostredie... ale zasa maly to ma geneticky ze tu imunitu... a mala od tej mononukleozy... je taka... ale nevadi zvladneme.. nejako....

som chcela ist s nimi na liecenie... lenze neda sa cez sk. rok.. mame strasne vela vymeskane teda mala... a jednak sa aj bojim ze predsa je to kolektiv.. a zas chytia nejaku paseku najma maly a skoncim tam v nemocke by ma trafilo... a zas malemu ani neprospieva velky kolektiv...

strapco13
10. máj 2012

@maznacik007 uvidis po prelieceni skontrolovat vyter z nsa, nosohltna ci niekde nie je streptokok usidleny a ASLO a budes vediet ako ste na tom

monalisatko
10. máj 2012

@maznacik007 žial aj moje deti to zdedili. Ja astma, mm astma aj silná alergia 😒 Aj moja mladšia mala mononukleózu, ale našťastie žiadne nejaké následky nebadám - našťastie 🙂

danielik79
10. máj 2012

@monalisatko akurát ma napalo že či sa ti nesťažuje že ju bolí hlava vtedy sú dutiny a aj zelené sople .Môjmu to už ako písala po kvapkách ,preplachoch a mare prechádza ale trpnem lebo teraz je teplo a má byť prudké ochladenie tak len v kútiku duše dúfam že im to neuškodí lebo v stredu majú ísť do divadla do Nitry a potom majú ísť do múzea tak by bol Matej velmi sklamaný .

monalisatko
10. máj 2012

@danielik79 našťastie ju nebolí hlava, ale začala doobeda sucho pokašliavať. Nie často, ale ju tak dusí ten suchý kašel. Teraz ale keď išla spať, tak ju to chytilo poriadne. Už začínam pochybovať že to bude alergia. Uvidíme čo z toho bude.

janinah
10. máj 2012

@monalisatko nečítam všetko,ale môj syn akonáhle ľahol do postele,tak začal sucho kašľať,aj cez deň,ale menej-výsledok-alergia na roztoče,plesne

monalisatko
10. máj 2012

@janinah no momentálne na malú niečo asi lezie, lebo má od včera žlto zelené soplíky, a každú chvílu naplní vreckovku. Našťastie potom ako zaspala (cca pol hodina) tak zatial nekašle. Uvidíme neskôr. Testy zatial nemala.

danielik79
10. máj 2012

@monalisatko ved uvidíš ako jéj dopadnú výsledky je možné že má nejaký zápal ktorý sa prejavil až teraz pri tom kosení trávy .Dávaš jéj aj C-ečko alebo imunoglucan.

terina25
11. máj 2012

dnes sme boli konečne na alergologii a obom deťom bola zistená alergia na peľ.+ syn má alergiu na vajíčko a kravské mlieko(už vyše roka) - robili mu znova odber a dcéra má atopický ekzém.

dcére predpísala aerius 1*3ml a syn Zodac 5 kvapiek..

chcem sa spýtať ohľadom tých liekov,ktoré nám predpísala. dcéra nemá žiadne prejavy peľovej alergie.je zdravá,nekýcha,nesoplí.akurát,že má ten atop.ekzém,ale to má asi od čokolády(aj na to jej brala krv...),lebo som odpozorovala,že keď neje žiadnu čokoládu,tak ekzém nemá. tak ma zaujíma,či treba dávať ten sirup,keď nemá žiadne prejavy alergie.nedáva sa len vtedy,ak už má tie prejavy?alebo sa to dáva ,,preventívne,,?rovnako aj u syna.tiež mu ,,nič,, nie je.akurát má tú alergiu na KM a vajcia,kt.mu samozrejme nedávam.treba dať lieky či nie?nerada by som zbytočne zaťažovala organizmus.keby im tie testy nerobili,tak o tom ani nevieme.Hoci, manžel je alergik,tak sa to dalo predpokladať.

a ešte ma zaujíma...dá sa tými liekmi ,,vyliečiť,,?podľa mojho názoru asi nie.je to celoživotná alergia.alebo sa može z toho človek vyzdravieť?

ďakujem za odpoveď