Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
janinah
30. máj 2020
#modlitba
V sobotu 30. mája o 17.30 bude vo Vatikáne mariánska modlitba za účasti Svätého Otca Františka. Ako je zvykom v závere mesiaca máj, modlitba ruženca sa bude konať pred Lurdskou jaskynkou vo Vatikánskych záhradách a bude prebiehať v spojení s najväčšími mariánskymi svätyňami piatich kontinentov. V priamom prenose vatikánskych médií ju prinesie aj slovenské katolícka televízia LUX.

viac na:
https://www.vaticannews.va/sk/vatikan/news/2020...
Zobraz celú správu
janinah
27. máj 2020
#prikryvka
Prosím info v akom type obchodu a pod akým nazvom mám hľadať prikrývku.Manžel kúpil malý traktor a treba ho niečim prikrývať,ked prší,niečím,čo neodfúkne a čo vydrží a nepotrhá sa tak ľahko.Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
24. máj 2020
Prof.Krčméry o dovolenke v zahraničí....
"- Prvé dva mesiace, teda jún a júl, by som bol určite na Slovensku. Koncom augusta, prípadne začiatkom septembra možno už bude bezpečná dovolenka v Chorvátsku, Čiernej Hore, Albánsku, Bulharsku, Rumunsku."
Kto okrem mojej rodiny ostáva doma? Ak nie,čo vás ženie k moru za relat. vysokú cenu /nemyslím eurá/ a s obmedzeniami? Syn je alergik,more mu pomáha,ale jedno /dúfam jedno /leto doma vydržíme,podporíme slov. ubytovávateľov a neriskujeme chorobu.
Zobraz celú správu
janinah
23. máj 2020
#dom
prosím,aký odborník a kde ho hľadať mi posúdi stav 60 ročného domu príp. aj vyčísli kolko by stála rekonštrukcia a čo presne treba robiť? Potrebujem hlavne posúdiť statiku a vlhkosť múrov.Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
18. máj 2020
100 rokov od narodenia
spomíname:heart::pray:
Zobraz celú správu
janinah
8. máj 2020
#koncesionarske_poplatky
Má ich platiť pracujúci dôchodca v dome,kde je nahlásený sám a je tam len cez víkendy? Inak platí plnú sumu v byte,kde býva s rodinou.Ak nie,ako to potom vybaviť?Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
5. máj 2020
Najpravdivejšia a najrozumnejšia včerajšia veta epidemiologičky ,ktorú by mali uverejňovať všade a dookola ....bolo to v zmysle,že Chorvátsko má dobré čísla,ale v lete sa v Chorvátsku stretne celá Europa,a preto dovolenkujme doma.
Zobraz celú správu
janinah
2. máj 2020
#sporenie
Kde by ste si otvorili účet bežný príp. aj sporiaci,ak by ste boli
1. 25r. pracujúci človek,úspory má doma "v ponožke",chce časom riešiť bývanie,rodinu....
2. 15.r teeneger,ktorému mamka ide založiť účet,aby už mal kartu a dáka suma sa mu sporila na štúdium
bola som požiadaná o radu a veru neviem,tak s a spýtam v tomto múdrejších,ďakujem
Zobraz celú správu
janinah
29. jan 2020
Po ukončení vš kedy sa už ten človek ráta nie už za dieťa,stop rodinné prídavky,daňový bonus ...v deň,kedy nastúpi pracovať či kedy?prázdniny júl,august sa už asi nepočítajú,či....Ďakujem
Zobraz celú správu
janinah
19. jan 2020
Môj 14r. pubertiak....Mamíííí,zajtra kúpim mleté mäso,ryžu máme a uvarím jedlo....Ty sa teraz radšej uč,nech to vysvečko dáko vyzerá.....ale ,mamííí,čo z toho,že budem mať jednotky a zomriem od hladu,variť sa mi treba učiť nie geografiu.....
Tak moja budúca nevesta sa bude mať super....:wink:
Zobraz celú správu
janinah
13. jan 2020
#spanie
Čo máte odskúšané na spanie pre návštevy,ak je v byte málo miesta?Niečo ako nafukovací matrac,skladacia posteľ,rozkladacie kreslo.....konkretna vec ma zaujíma,nemusí to byť lacné,ale aby sa na tom dalo vyspať a potom kdesi odpratať resp. zložiť na máličko miesta,Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
12. jan 2020
#nazor_ucitelky
Zaujíma ma názor učiteliek 2.st.....žiak inteligentný,vyniká v predmetoch,kde treba rozmýšľať,matematika,fyzika,chémia,biologia....ale katastrofa,kde sa treba veci len "nabifliť" - geografia,dejepis....jeho názor-nebude sa bifliť niečo,čo v prípade potreby vygoogli za pol minúty a čo mu nikdy v živote v práci nebude treba..čo by ste robili ako učiteľ a čo ako rodič?....nechať tak...tlačiť naň ...argumentovať ako....nedajbože trestať?...Ďakujem
Zobraz celú správu
janinah
7. jan 2020
Je ešte na SK taká nemožná mater ako ja,ktorá dnes poslala dieťa do školy?:astonished: Až pred školskou bránou mu došlo,že asi dáky problém,že tam ide sám.....má 14násť,tak mu volám,či to už akože všetko na mamkinej hlave,či nevie,kedy má ísť do školy.....Ja ti predsa dôverujem,mamka:frowning2:.....ach,jaj,toto si dlho neodpustím:joy::grinning:
Zobraz celú správu
janinah
30. dec 2019
#rodina
Deti patria všetkým. Len nie vám, ó, rodičia 21. storočia! Patria dojke, vychovávateľke, internátu, ak ste bohatí. Patria kamarátom, ulici, školám, ak ste chudobní. Ale nie vám. Vy, matky, ich porodíte, a to je všetko. Vy, otcovia, robíte to isté. Ale dieťa nie je len telo. Má aj myseľ, srdce a ducha. Verte, že nikto nemá väčšiu povinnosť a právo formovať ich myseľ, srdce a ducha, ako ich otec a matka.
Rodina jestvuje a musí jestvovať. Ani teória, ani pokrok nemajú moc zničiť túto pravdu bez toho, žeby nespôsobili skazu.
Z rozbitej inštitúcie rodiny môžu vzísť len budúci muži a budúce ženy stále väčšmi mravne skazení, takí, čo sa stanú príčinou stále väčších pohrôm.
Zobraz celú správu
janinah
26. dec 2019
Svätý Štefan
Meno Štefan znamená koruna. Štefan bol prvým Ježišovým učeníkom , ktorý podstúpil za neho mučenícku smrť. Bol diakonom prvej Cirkvi, bol ustanovený, aby sa staral o vdovy a o chudobných. O jeho živote sa v krátkosti píše v Skutkoch apoštolov. Štefan neohrozene vyznával svoju vieru, hovoril vo veľkej múdrosti a mnohí sa na jeho kázanie obrátili. Nepriateľom Cirkvi sa to však nepáčilo. Pri jeho múdrosti však strácali argumenty, a tak našli mužov, ktorí krivo svedčili, že hovoril proti Bohu. Štefan však neohrozene stál pred svojimi nepriateľmi. Biblia hovorí, že jeho tvár bola ako tvár anjela. Hovoril o Ježišovi ako o prisľúbenom Mesiášovi. Vyčítal svojim nepriateľom, že mu neuverili. Vtedy ich pochytil veľký hnev a začali kričať. Štefan sa však uprene díval do neba a povedal: „Vidím nebo otvorené a Ježiša stáť po pravici Boha“.

Vtedy si nepriatelia zapchávali uši, schytili ho, vyviedli von z Jeruzalema a tam ho kameňovali až na smrť. Kým ho kameňovali, on sa modlil: „Pane Ježišu, nezapočítaj im tento hriech.“ Po týchto slovách zomrel. Pri jeho smrti bol prítomný aj Šavol, budúci veľký apoštol Pavol.
Zobraz celú správu
janinah
14. dec 2019
#zamyslenie #vianoce
Po minulé roky som stále až do Vianoc čo to dokupovala pre členov rodiny,o to viac,že sa nám v decembri vyskytujú aj narodeniny,meniny u syna,dcéry aj manžela.Tohto roku som s tým doznáňaním darčekov prestala 6.decembra,asi tušíte prečo.Jedno nešťastie v našom meste a človek si uvedomí ,čo je podstatné a čo nie.Ale minula som už viac ako po iné roky,akoby nie,veď v tej bytovke bývali učitelia zo synovej školy aj zamestnanci z našej nemocnice,chorý chlapček,ktorého roky podporujem 2%tami z daní.....vôbec toto nepíšem ako moju samochválu,len možno niekoho budem inšpirovať...nedokupujte donekonečna,darujte tam,kde to ozaj je potrebné.:slight_smile::heart:
Zobraz celú správu
janinah
13. dec 2019
Pred chvíľou som došla z divadla,Manžel na vianočnom večierku s kolegami a doma 14.r. syn sám..Čakala som oči vyočené od pc a tv a teenegerský neporiadok,pohodenú aktovku,riady všade,len ni ev umývačke..Našla som vyupratovaný byt,pozametané,pozmývaná dlážka.Ďakujem Bohu,že u nás puberta prebieha takto netypicky.Tak kto sa hlási,že ho chce za zaťa? :wink:
Zobraz celú správu
janinah
4. dec 2019
#medovniky
Prosím má niekto recept ,kde cesto nemusí odstáť,upečú sa a sú mäkké?Nemusia to byť klasické medovníky,niečo podobné vianočné....syn teraz prikvitol,že potrebuje zajtra nejaký vianočný koláčik do školy na spoločné raňajky v triede.
Ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
9. nov 2019
#vonne_sviecky
Rada by som počula názor chemika,ak sa tu nájde...ďakujem.
Po rafinácii surovej ropy na výrobu benzínu zostáva na dne barel

špinavý kal, ktorý ropný priemysel už nepotrebuje. Tento
znečistený parafín sa vybieli dioxínom, ktorý poškodzuje imunitný
a reprodukčný systém a je označený za karcinogén.

Do vybielenej masy sa pridá akrylon, aby sa vytvorila pevná hmota.
Akonáhle začne akrylon horieť, uvoľňuje do ovzdušia karcinogénne
toxíny ako toluén a benzén. Ak telo vystavíme benzénu,
poškodzujeme si imunitný systém tým, že kostná dreň neprodukuje
toľko červených krviniek, koľko by mala, menia sa hladiny protilátok
v krvi a strácame biele krvinky. Toluén zasa ovplyvňuje centrálny
nervový systém, človek je po vdýchnutí unavený, ospalý,
s bolesťami hlavy či nevoľnosťou.

Po akryléne sa do tejto hmoty pridávajú ďalšie chemikálie - akoby
toho bolo málo - aby parafín dlhšie horel (styrén, trichloretán,
etylbenzén, acetón...)

Takto pripravený produkt je predávaný výrobcom voňavých sviečok,
ktoré doň pridávajú farbivá a syntetické vône. KAŽDÁ voňavá
sviečka obsahuje takéto kacinogénne toxíny. Ak si ju zapálite,
ako keby ste dýchali priamo z výfuku auta. Parafínové sadze
prenikajú hlboko do pľúcnych alveol.Veľkým oblúkom sa preto
vyhýbajte predajniam s voňavými sviečkami, či regálmi ponúkajúce
zvlášť pred Vianocami vonné sviečky s vôňou ihličia, vanilky a
pod...

JEDINÁ zdravá alternatíva sú sviečky zo včelieho vosku!! Nielenže
sú netoxické, ale fungujú ako čistička vzduchu, zmierňujú alergie
a astmu. Keď horí včelí vosk, vytvára negatívne ióny, ktoré pri
vdýchnutí priaznivo pôsobia na priedušnicu, stimulujú tak tvorbu
sliznice a pomáhajú telu očistiť sa od sadzí a usadených častí.
Pre astmatikov a detičky s dýchacími problémami sú ako balzam na
pľúca!
Zobraz celú správu
janinah
1. nov 2019
1.november Sviatok Všetkých svätých
Začiatky slávenia sviatku Všetkých svätých nás vedú až do 4. storočia po Kristovi. Svätý Efrém Sýrsky (306 - 373) a sv. Ján Zlatoústy (354 - 407) už poznajú sviatok všetkých svätých mučeníkov. Ešte aj v dnešnom gréckom kalendári sa táto nedeľa volá Nedeľa svätých. Slávnosť všetkých svätých sa prvýkrát slávil v Ríme 13. mája 609, keď pápež Bonifác IV. prebral od cisára Fokasa pohanský chrám všetkých bohov, tzv. Pantheon a zasvätil ho Preblahoslavenej Panne Márii, vždy Panne a všetkým svätým mučeníkov. Pápež Gregor III. (731-741) zmenil slávenie Všetkých svätých z 13. mája na 1. novembra, keď v Bazilike sv. Petra slávnostne posvätil kaplnku k úcte všetkých svätých.
Prvého novembra sa sviatok Všetkých svätých (už nielen mučeníkov) začal sláviť v 8. storočí, najprv v Írsku, potom v Anglicku. Pápež Gregor IV. (827-844) rozšíril sviatok na celú cirkev. Veriaci si v tento deň pripomínajú aj svätých, ktorí nemajú miesto v kalendári alebo nie sú oficiálne vyhlásení za svätých.
Zobraz celú správu
janinah
Správa bola zmenená 13. okt 2019
Rýchlo čítam nadpisy v diskusných príspevkoch a potom to vyjde tak,že koniec jedného spájam so začiatkom druhého...celkom sranda mi vychádza...
- po vysadení antikoncepcie Strata vodičského preukazu....
- pri depresii Karlova univerzita
- na uspávanie 6t. babetka Krémy dr. Sandra
- alkohol Pomoc sociálnej rodine
- k chudnutiu Jasnovidka Eva
a topka....môjho priateľa Máte aj vy doma
:slight_smile:
Zobraz celú správu
janinah
29. sep 2019
#inhalacia
má význam,ak je zápal dých. ciest od hlasiviek dolu,teda priedušky.Inhaláciou sa tam má dostať liek,ktorý ak má byť účinný sa má rozptýliť na nanometre /podla tejto požiadavky kupovať inhalátor,inak vám stačí hrniec s horúcou vodou a bylinkami.Pri dutinách a soploch je treba suché teplo-solux a samozrejme lieky,kvapky do nosa.Preplachy nosa konvičkou sú potrebné u alergikov.Podla matiek z MK je inhalácia "moderná" čo tak pozorujem,ale inhalácia má svoje indikácie,ak to má byť ozaj inhalácia v pravom zmysle slova.Teda ak máte dieťa prieduškára kupujte inhalátor,ak máte dutinára kupujte solux.
To je môj poznatok z čias,keď som bola orl sestra,možno to niekomu pomôže.
Zobraz celú správu
janinah
28. sep 2019
Zobraz celú správu
janinah
20. sep 2019
Syn 13r. mi doniesol na narodky 3 gerbery v kytičke....Števko,ďakujem krásne,to si až tri kvietky kúpil za svoje peniažky?....no,chcel som len jeden,ale to sa mi zdalo málo,tak som pýtal dva,ale teta predavačka povedala,že to len zomretým sa nosia dva kvety,tak som MUSEL kúpiť tri...ach,dieťa moje úprimné:slight_smile:
Zobraz celú správu
janinah
10. sep 2019
Keď otec ide prihlásiť syna na jazykovku a prihlási sa tam aj on.Tak tu teraz počúvam....Števko,nauč sa na zajtra,aby sme v hanbe neostali....ok,oci,neboj sa,naučím sa a budem ti šepkať.:slight_smile:
Zobraz celú správu
janinah
9. sep 2019
#tallin
#muzeum_kgb
Vojdete do podzemia a čistá depka na vás príde.Nech nič podobné ľudstvo nikdy viac nedopustí.
Zobraz celú správu
(8 fotiek)
janinah
4. sep 2019
#sankt_peterburg
Mesto ,ktorá stojí za návštevu,nič krajšie som zatiaľ nevidela:wink:
Zobraz celú správu
(30 fotiek)
janinah
23. júl 2019
#prekladatelstvo
Nájdem niekoho kto pracuje ako prekladateľ a prekladal aj ako študent vš? prosím IP,ďakujem.
Zobraz celú správu
janinah
Správa bola zmenená 15. júl 2019
#historia kakania

áno,dobre čítate:wink:....poučné,zábavné,nie vulgárne,nasmejete sa....
<<youtube code="4O5NhGaYVfo">>
Zobraz celú správu
janinah
11. máj 2019
Sme na wellnes pobyte.Vravím manželovi- objednala som ťa na thajskú masáž.Jeho jediná otázka k tomu bola- koľko rokov má Thajka? :slight_smile: ..fakt sú tí chlapi z Marsu....lebo ja by som sa pýtala- kedy? za koľko? kde to mám ísť?...
Zobraz celú správu
Strana
z 2
Predošlá Strana
z 2
Ďalšia