Alergia a astma u detí. Čo pomáha?

ukana
10. aug 2006

Neviete mi niekto poradiť, malý má nábeh na astmu, alergologička mu dala sprej Imflamide, nemáte s ním niekto skúsenosti?Mám mu to dávať aj keď mu nič nie je? Doktorka vraví že áno, ale kortikoidy sú podľa mna škodlivé. Na druhej strane nechcem aby bol zas celú zimu chorý (3x mal zápal priedušiek). Pomáha pobyt pri mori? Nemáme veľa peňazí, ale ak by to malo pomôcť, tak by sme to vyskúšali. Teraz je relatívne v pohode, na jeseň keď sa ochladí, je stale prechladnutý a kašle. Poradte!!!

strapco13
4. jan 2011

@danielik79 kriva prepazka sa riesi az po 18r...ked je ukonceny rast, dovtedy by sa jednak mohla porusit stavba nosa..a jednak...to lepsie..moze dieta z toho vyrast..teda nos sa zvacsi, ale prepazka sice zostane kriva ale uz nemusi zavadzat
lenze kym z z toho vyrastie, tak to robi niekedy sarapatu...tiez casto preplachy nosa..hlavne pri nadche, nech je nos volny

danielik79
4. jan 2011

@strapco13 ja mu nožtek preplachjem aj 4 razy za deň.Zatial tú prepážku nechcem riešiť skôr mám obavy z toho aby už nemal dalšie zápaly stredného ucha .Máva ich každý rok minimálne dva razy a to nehovorím že ked býval malý mu tie zápaly trvávaly aj 3 mes.kým sa z nich dostal a to som robila všetko možné aby tomu zabránila .Teraz sa z nich pomerne rýchlo dostane ale prerastie mu to na priedušky .Pravdupovediac ked nie jedno tak druhé.Sú na to dobré aj nejaké kvapky?Náš bere flixonase do nošteka.Už som ho dala aj zaočkovať prevenarom.Naštastie mi dobre riagoval ako malá,tá po očkovaní prevenarom skončila v nemocníci a pleumokoka mala.

strapco13
4. jan 2011

@danielik79 ..ci chces alebo nechces riesit..je to jedno..do 18r. sa s tym naozaj nic nerobi 😉
kukni na moje clanky v mojom fotoblogu..snad pomozu

danielik79
4. jan 2011

@srapco13 díky určite pozriem .

monalisatko
4. jan 2011

@strapco13 ďakujem pekne za vysvetlenie. Takže niečo tam predsa nie je v poriadku. Dnes som s ňou bola na odbere krvi. Zápal v krvi nemá a druhé výsledky budú až zajtra. Včera po nejakej pol hodinke od zaspania zas tak hrozne kašlala, že som si ju musela zobrať na ruky, a potom vkuse ešte aspoň 10 minút kašlala a potom už aj plakala. Bol to tak hrozný pocit že nevie prestať kašlať a ja jej neviem pomôcť. Dnes nejak zas viac kašlala a na poobede už takým zas dusivým kašlom, že nevedela povedať súvisle 2 vety a hneď kašlala. Keď zaspala, ešte asi pol hodiny kašlala a potom sa ukludnila. Už spí niečo cez 2 hodiny a len raz kašlala. Tak hádam bude noc v pohode

@danielik79 no ano, aj u nás boli takéto drastické metódy keď mala silnú nádchu a nevedela poriadne dýchať. Teraz našťastie nádchu nemá silnú, len sfarbené soplíky. To si ani predstaviť nechcem, že čo by bolo, keby ešte aj kôli nádche nevedela dýchať. Noštek si vie vyfúkať už od 9 mesiacov, vtedy som ju učila že ako robí zajačik nosom a tak sa naučila. Do vtedy u nás fičala odsávačka na vysávač 🙂
Tak ste chvala bohu dopadli u dr. dobre. Tak hádam aj malá bude OK a nebudeš musieť s ňou k dr.

danielik79
4. jan 2011

@monalisatko tak dá sa to tak povedať že dobre.Aj malú mi pozrela ale povedala len keby mala vysoké teploty.Ved toho čo užívajú je aj dosť ako som písala .Malá mi ešte kašle ale už nie tak strašne jak kašlala .Ako som písala naša dr sa rozhodla dovolenkovať a zastupujúju až v meste ale asi by mi na nu nič aj tak nedala ,ked by kukla do papieov čo jej robila testy na krv alergologička.A zbytočne liekmi ju človek nechce napchávať.Ja sa ešte čudujem že tie deti nemajú z tolkých liekov pokazené žalúdky/zatial/.

monalisatko
4. jan 2011

@danielik79 no neviem neviem. Mne Lisa dosť často hovorí že ju bolí bruško. Zatial som to nedokázala priradiť k ničomu. Bolelo ju v rôznych situáciách a stavoch : hladná - najedená, chorá - zdravá, unavená - vyspatá, ráno - cez deň - večer. Neviem či som to už písala, ale ona má pupočníkový pruh. Pýtala som sa dr. či ju to môže bolieť a vravela že nie. Tak dúfam že nie od liekov 😠
Inak aj naša dr. dovolenkuje, ale v tej istej budove ju zastupuje druhá. Je oveľa príjemnejšia ako tá naša 😒

danielik79
4. jan 2011

@monalisatko aj naša sa dosť sťažuje na bruško .Naposledy sa sťažovala ked sme prišli s kúpelov a to mesiac pred tým jéj robila vyšetrenie moču či nemá náhodou zápal .Predpísala jej aj na hlisty centel ale aj potom sa sťažovala ,vyšetrila ju a povedala len tolko že možno čo jéj zatekajú soplíky tak teraz už neviem ale jesť jéj ako tak chutí .

monalisatko
4. jan 2011

@danielik79 aj Lisa papá dobre. Všetko vlastne zje, len čo je s kyslou kapustou moc nechce. Ona mi zje väčšinou viac, ako Lara 😀

danielik79
4. jan 2011

@monalisatko aj naši sú tak že malá mi zje viac ako malý aj ked niesú bohvie aký papkáči ☹ ,ale našich som aspoň na segedínsky guláš naučila jesť s knedou.Aj ked na jednéj strane je pravda že tej knedly zjedia viac 🙂

monalisatko
4. jan 2011

@danielik79 moja staršia miluje všetko s kyslou kapustou 😀 aj segedín a ten milujem aj ja. Aj ho niektorý deň na budúci týždeň spravím. Obe milujú všetko paradajkové, vrátane kečupu 😀
No a teraz som zostala strašne hladná ☹ Asi nahovorím mm, aby mi niečo priniesol 😉

danielik79
4. jan 2011

@monalisatko malý ten má strašne rád všetko čo je s kečupom ale zato malá je presný opak.Ja už mlsaám......salonky 😀 .

monalisatko
4. jan 2011

@danielik79 jé, tie milujem. kúpila som 5 balíkov a 4 sú ešte nedotknuté. Stále ich pomaly vyťahujem po vianociach, keď sa už minú koláčiky. Hoci teraz ešte aj z nich máme 😀

monalisatko
4. jan 2011

rozmyslela som si to, nebudem už jesť. Aj tak som určite pribrala. Dám si nejaké 2-3 salonky a pôjdem spať. Aj tak som chorá a prekašlem pol noci. Dnes som aj ja dostala atb. Ale to ma už mm vyhnal k dr. nechcela som ísť, ale v tom má pravdu, ži si potom budeme chorobu podávať zas dokola.

monalisatko
4. jan 2011

dobrúúúúúú

danielik79
4. jan 2011

@monalisatko ja mám rád tie višňové žele aj deti ich strašne zbožňujú a lovia na stromčeku aj ich veru musím krotiť aby nemali exem malá máva pri pusinke a potom sa z toho nevie dlhšiu dobu dostať .Ja im džusy ,chrumky a podobné veci ani nekupujem ale ked sú vianoce tak po troške im dám .

danielik79
5. jan 2011

@monalisatko ako ste dnes natom aj s malou .ATB ti aj trochu zaberajú?A mala už mala trochu lepšiu noc?

monalisatko
7. jan 2011

@danielik79 ahoj. Nejak som sa sem nedostala. Ďakujem za opýtanie, mne je už celkom dobre, len kašlem. Tak Lisa mala aj druhé vyšetrenie krvi v poriadku, tak som volala alergologičke a ešte v ten deň - v stredu sme k nej aj išli. Bola zhrozená, lebo počula, že ako malá kašle. Dostala singulair, že by jej mal zabrať. Pravdepodobne aj zabral, lebo sme síce mali hroznú tú noc, ale na druhý deň sa mi už nedusila. Ešte stále hrozne kašle, ale vykašliava a nedusí ju. Predpísala mi aj inhalátor, tak som recept odovzdala do poisťovne a do 2 týždňov by sme mali mať odpoveď. Včera v noci už tolko ani nekašlala. Doobeda mala ešte stále zelené soplíky, ale do pondelka uvidím a zoberiem ju k dr. lebo alergologička povedala, že keď do pondelka ešte stále bude škaredo kašlať, tak jej dr. má predpísať atb. Zastupujúca dr. jej totiš nedala vyšetriť krv aj na mykoplazmy, tak nie je vylúčené že kašle z toho 😠

monalisatko
7. jan 2011

@danielik79 a ako sa majú tvoje detičky?

danielik79
7. jan 2011

@monalisatko no ahoj a prečo si sa nespýtala alergologičky či by jéj nespravila testy na krv a radila by ešte raz výtery z nošteka a hrdla .Ved uvidíš v pondelok ako to bude u vašej dr.Singuler užívala aj naša malá do decembra ale jéj zmenila lieky tak ho kázala dobrať .Dá sa povedať že aj našej tak zabral ale nehovorím že bola zdravá len to neboli také dusivé kašle.Inak dík za opýtanie náš Maťko má trocha soplíkov a Veronika tá má ešte ráno návali kašla a potom počas dňa je to v celku dobre asi jéj dobre zaučinkoval ten calcium s Thymomelom aspoňže za tieto dve noci sme prespali ale aj tak sa ešte vrtí kôli soplíkom .Ja inhalátor dám až ked mm pôjde na krv ku alergologičke aj ten tak hrozne kašle ,a ty si si vybrala ktorý tú C29 alebo C30.

monalisatko
8. jan 2011

@danielik79 no alergologička hovorila, že ju teraz nechce ešte raz pichať, hoci moje zlato ani nepíplo pri odbere. Výter jej dr. spravila, a výsledky budem vedieť v pondelok. Inak ona ešte nikdy žiadny nález v hrdle nemala, tak asi ani teraz nebude. Dúfam.Dnes sme mali prvú noc, že vlastne už vôbec nekašlala. Potom tiež ráno má taký nával kašla a cez deň tak zriedkavejšie, ale ešte stále hrozne produktívne kašle. Jej thymomel vôbec nepomohol, ale vlastne ani stoptussin a nič iné. Ten singulair je u nás asi výhra. Teraz práve rodinka pekne spolu oberá stromček a ja si tu vysedávam pred PC a dávam nejaké veci na MMB 😀 Potom idem obrať ostatnú dekoráciu, utrieť prach a pôjdem nakúpiť.
Vymyslela som, že budúci rok budeme mať ružovo fialový stromček. Teraz sme cez 2 roky mali oranžový, pred tým biely a pred tým strieborno modrý 😀
Tak chvala bohu aj vy sa máte lepšie. Mne staršia začne v pondelok škôlku, hoci aj ona kašle, ale nie je to hrozné. Malú ešte nedám, hoci bude asi plakať, lebo škôlku miluje ☹

danielik79
8. jan 2011

@monalisatko ten thymomel nezaberal ani na moju neter ,ako sa hovorí každý sme iný .Ja som stromček už schovala.MM má rád čiry miry stromček tak máme taký o jednofarebnom nechce ani počuť.Aj ked sa mi taký lúbi .Maťko tiež nastupuje v pondelok do škôlky .Tento rok nás ešte čaká zápis do školy tak uvidíme či to tam bude už vyvesené.Ja som už upratala aj na zajtrá navarila a len voliaký koláč upečem na zajtrá lebo mi má prísť navšteva k obedu.Teraz trochu oddychujem a potom deti uložím do postele.

monalisatko
9. jan 2011

@danielik79 no ten zápis do školy čaká aj nás 🙂 Tíško ti závidím, že už máš navarené. Ja budem variť doobeda. Teraz odišla sestra a mm je u nich, tak za chvílu príde domov. Bývame od seba tak na 5 minút chôdze. Dnes poobede som sa chcela ísť s Larou korčulovať, ale keďže kašle, tak som radšej nešla ☹ Uvidím ako bude do pondelka, ale dúfam že do škôlky pôjde.
Zabudla som odpovedať, že ten inhalátor neviem aký napísala dr., ale vraj nič nemusím doplácať.

danielik79
9. jan 2011

@monalisatko ja som dnes mala tú navštevu a malú asi zas niečo chytá ráno kašlala a chrčala na prieduškách a to som s nima poriadne von nebola už 4 dni čo taký vietor fúkal u nás .Inak sa mi včera večer asi neoplatilo ani piecť perník čo som spravila aj som naň zabudla a prihorel ,tak som bola vôliako vyčerpaná že pri čakaní som aj zadriemala na gavči v kuchyni ale mm bol tam a nič necítil/ten má teda ale nos/.Nakoniec som vetrala ešte kuchyňu .Druhý som radšej upiekla ráno.

monalisatko
12. jan 2011

@danielik79 no super. Hádam ti malá neochorela ☹ Aj ja mám momentálne nervy 😠 Lisa zaspala okolo 20,30 a asi po 10 minútach zas začala dosť kašlať. No a pred chvílou ju chytil taký záchvat kašla, že ja som utekala k nej a mm pre lavór, lebo skoro vracala. Rýchlo som ju posadila, ale plakala, že chce spať. Už 2 dni bolo celkom dobre, večer po zaspaní trocha síce kašlala, ale nič hrozné a v noci nič. Dnes to už zas začína. Mňa už asi porazí ☹ Od pondelka berie aj atb.- suprax, tak neviem prečo sa jej to zas zhoršilo ☹ ☹ ☹

monalisatko
12. jan 2011

@danielik79 ešte som zabudla, že už aj Lara začína škaredo kašlať a má zachrípnutý hlas ☹ Ráno uvidím, či ju beriem do škôlky, alebo k dr.

monalisatko
12. jan 2011

@strapco13 jéééj, teraz som si všimla a blahoželááám a želám bezproblémové tehulkovanie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

strapco13
12. jan 2011

@monalisatko vdaka 🙂

danielik79
12. jan 2011

@strapco13 gratulujem 🙂 .

@monalisatko ahoj 🙂 naša prestala kašlať ale má zhoršené dýchanie a tečú jéj soplíky tak už neviem čo by jéj pomohlo,len teraz mi zaspala s tým že je furt v kuse umrnčaná aspoňže teplotu nemá dr hovorila že dýchanie má čisté a lieky doma máme tak jej nič nedala.Maťko mi nastúpil v pondelok do škôlky tak uvidím kolko vydržíme .Ten suprax ti teda nezávidím a na kolko dní ho máte užívať naša ho mala vlany a strašne z neho jéj bolo zle.

monalisatko
12. jan 2011

@danielik79 takže aj vy sa máte.... No má zatial 50 ml flašku, takže na 9 dní, lebo prvý deň mala užiť ráno aj večer a od druhého dňa len raz denne. Ona suprax už užívala viac krát, a našťastie jej z neho nie je nič. Niekedy vlastne ani neúčinkuje, lebo bolo, že potrebovala ešte jednu dávku. Zatial aj Lara bola v škôlke, ale ráno uvidím. V piatok sme chceli vyraziť do Metra pri Budapešti, ale ak budú obe choré, tak neviem. Ak len Lara, tak ju nechám u svokriných a Lisu si zoberieme. Však uvidím.