BioGaia - probiotikum

tamia
3. okt 2007

poznáte niekto tieto probiotické kvapky?

anielik
3. okt 2007

mz ich papame, ja som mala lieky a maly papa kavpky

tamia
autor
5. okt 2007

anielik,
si s nimi spokojná? ako ich dávaš malej, do mlieka alebo na lyžičku? Naozaj majú taký dobrý vplyv na stolicu? Vy ich prečo užívate?

Ja som ich mojej malej začala dávať pred včerom.

evuskaa
5. okt 2007

ahojte, my papáme probiotiká Infant Dophilus - to je prášok, mali sme problémy so stolicou - kakali sme nazeleno, upravilo sa nám to, už kakáme žlté 🙂

anielik
7. okt 2007

papali sme ich kvoli"zabke" nevedeli sme sa jej 5 tyzdnov zbavit. PEdiater sa rozhodol ze mu treba upravit aj crevnu floru...

Davam mu to na lyzicke...v poho spapa. Ale my kakame rovnako, by som povedala ze este horsie :( Doteraz sme kakali 1x za tyzden a teraz 1x za 10 dni 😠 ale brusko nas neboli

tamia
autor
17. okt 2007

anielik,
aj mi máme problém s kakaním. Malá kaka cca každe 3 dni a vytláča to cca 2dni. Má veľmi tvrdú kaku, a kaká iba po troške, že jej to trvá tie spomínané 2 dni. Bruško nás tiež nebolí.

dominica
17. okt 2007

na čo všetko vlastne sú tie kvapky?

susik77
18. okt 2007

ja som si ich objednala, dnes by som ich mala mat-my to ideme brat kvoli kolike-sab simplex moc nepomaha 😎

dominica
18. okt 2007

ani nám moc sab simplex nepomáha, ani espumisan, aj keď s ním to je lepšie, malý máva kŕče, ktoré ho dosť často chytajú, sám sa vykaká málokedy. Vie mi tu niekto popísať, na čo všetko to je a koľko to stojí?

anielik
18. okt 2007

dominica, stoja 305

susik77
18. okt 2007

caute, neviem, ja som ich dnes kupila za 625 Kc 😕 je to 5 ml.

susik77
18. okt 2007

a indikacie su : hnacka, zapcha a koliky

susik77
18. okt 2007

aha, prave som zistila ze z nejakeho dovodu v Cechach stoja dvakrat tolko co na Slovensku 😕 😝

anielik
18. okt 2007

no si mariadne prekvapila, ti kokso riadne drahe su uvas:(

susik77
18. okt 2007

rozmyslam, ze sa mi to vyplati, dat si ich poslat od nasich zo slovenska

dominica
18. okt 2007

ďakujem anjelik a susik 77 a zaberajú vám, ste spokojné? 🙂

susik77
18. okt 2007

dominica: napisem za tyzden, dnes som jej dala 1.davku 😉

dominica
18. okt 2007

ok, vďaka, potom sem mrknem, pá, pá 😉

tamia
autor
18. okt 2007

Ahojte,
nooo, malá ich berie cca 2 týždne a nemôžem povedať, že by ktovie ako zaberali. Berie ich preto lebo má veľmi tvrdú stolicu. Uvidíme pri dlhodobejšom užívaní.

Vám zaberajú?

medvedik21
19. okt 2007

my ich mame tyzden..kakavali sme len a len s rurkou a to cele 2mes vkuse..teras sme rurku pouzili za ten tyzden Len 2x..tak asi to ma svoj vyznam..a mozu sa podavat az od 3tieho mesiaca..lebo som gastrolekarke vravela ze preco ich teda nemal uz skor/my sme mali strasne problemi s bruskom a kolikami a este mame ale menej/ a povedala ze ich nesmel este mat..takze susik neviem ci budu Veronike vhodne? 😲

susik77
19. okt 2007

medvedik: v pribal. letaciku je, ze sa mozu brat uz od 1.mesiaca 1x denne 5 kvapiek 😉

susik77
19. okt 2007

dnes som jej to dala 2.den-som zvedava, ci za tyzden uvidim nej. vysledok 😎

medvedik21
19. okt 2007

ja som si nasla ten letak a ja tam mam ze od 3tieho mes. mam BioGaia 5ml su aj ine ked ty mas od mesiaca?

susik77
19. okt 2007

medvedik: ja mam ten letak v cestine. ono sa dost casto stava, ze davkovanie v ceskom letaciku je ine ako v slovenskom 😔
pracovala som v lekarni a dost casto som to videla-napr. aj na vitaminoch 😉
asi by som to nehrotila, ved su to len laktobacily na vytvorenie mikroflory. dnes som to oznamila aj pediatricke a bolo to v pohode 😉

susik77
19. okt 2007

dokonca som to davkovanie nasla aj na nete: http://www.lekarnaexpres.cz/?page=detail&id=735

medvedik21
21. okt 2007

tak to je ok...mna teda len straaaaasne mrzi ze nam ich doktorka nedala skor...po tom ako sme 2 mesiace vkuse rypali ritku rurkou a mohlo to byt bez toho 😠

esci
20. mar 2008

ahojte baby, moje dievcata ich velmi nechcu, doslova nasilu do nich nakvapkam tych 5 kvapiek ( myslim tym na lyzicke,jasne )- napadlo ma- ci by sa mohli pridat napr. do mlieka a tak vypit? Ci sa nejako nenarusi ucinok...? 😕 dakujeeeem

vocko3
20. mar 2008

my ich berieme obe a musim povedat ze sme obe prezili zimu bez chorob. berieme ich len na posilnenie imunity a myslim ze to zabera, lebo ja byvam casto chora a teraz nic. su sice drahe ale som rozhodnuta ich brat aj buducu zimu.

tamia
autor
20. mar 2008

vocko,
myslíš biogaiu aj infant dophilus? Nie je to veľa? Ako to dávkuješ malej?

vocko3
25. mar 2008

bio gaia, v lekarni aj doktorka mi vraveli ze sa to moze brat aj dlhodobo. malej 5 kvapiek davam vecer pred spanim (tak mi povedali v lekarni).

tamia
autor
25. mar 2008

vocko,
ano to viem, aj ja to tak dávam malej. ale ja som pochopila, že ty dávaš obe probiotiká (biogaia a infant dophilus) naraz.

Mala som dojem, že probiotiká sú na vyrovnanie mikroflory v črevách a nie na posilnenie imunity, odkial to vieš, že sú aj na posilnenie imunity?

Mimichodom viete, že biogaia neúčinkuje s antibiotikami? Ak vaše deti berú antibiotiká tak probiotikum treba zmeniť na iné. To viem od mojej gastroenterologičky.