Čaj z medovky

4. feb 2024

Ahojte, mám otázku zvyknem si urobiť čaj z medovky a ja sa reálne vážne cítim potom tak pokojne vážne ma to dokáže ukľudniť 🙂 je niekto kto ma podobnú skúsenosť? lebo som tomu dosť neverila, ale vážne mám pocit, že je to tak 🙂

barborachors
4. feb 2024

medovka je velmi silná bylina, dokonca niektoré lieky alebo ine byliny nesmies uzivat, ak pijes tento caj, ktorý moze účinok inych latok potlačiť. Medovka ma silne sedativne ucinky a uvolnuje svalstvo. Takisto posobi priaznivo na nervový systém, redukuje psychické napätie.

autor
4. feb 2024

@barborachors Nooo takže tým že sa po vypití čaju cítim taka spokojná tak to môžem kľudne pripísať medovke, všimla. som si to už viac krát na sebe preto som sa to chcela niekoho opýtať 🙂

jeanne14
4. feb 2024

Samozrejme, ja už bez medovky večer ani nezaspím. 😁

autor
5. feb 2024

@jeanne14 Čiže tiež vás to nahodí do takej pohody a kľudu áno? 🙂

jeanne14
5. feb 2024

Áno áno, aj keď mám viac stresu ako obvykle v práci. Tak medovka to istí 😉

zuzanna33
5. feb 2024

Na pohodu je výborná sušená levanduľa 🍀

danieli
5. feb 2024

A to si este neobjavila vsetky bylinky na nervy😂poskusaj rozne bylinne case antistress a podobne nazvy, ako mali kedysi chlapi vecer pivko, my striedame doma vsetky mozne caje (nielen na ukludnenie), ale nervozne su nase “top” a nemyslim, ze si to upijam s detmi, ale s maminou a svagrinami

autor
5. feb 2024

@danieli no to teda vyskúšam 😂 dobrý nápad a ktorý je taky že top podľa teba? 🙂

danieli
6. feb 2024

Nervy a stres od bercoff alebo antistress popradsky

autor
6. feb 2024

@danieli ďakujem kúpim si vyskúšam 🙂

ibatanecnica
6. feb 2024

@zuzanna33 pre mňa je levanduľa príliš aromatická, vôbec ju nemusím.

zuzanna33
7. feb 2024

@ibatanecnica Samozrejme len 1/2 kv.lyžičky a iné bylinky šalvia, mäta a je čajík 🫖

ibatanecnica
7. feb 2024

@zuzanna33 tak áno trošku, ja som skôr myslela, že mi jej vôňa vadí,

findomatej
11. feb 2024

Ahoj, áno, medovka je vyslovene na ukľudnenie a dobrý spánok. Je vhodná aj pre deti. Pestujem si rôzne bylinky a čerstvá medovka má neskutočnú vôňu 🙂