Homeopatiká a ich konkrétne použitie

gubcikova
28. okt 2012

ahojte.viem že tu sú témy o homeopatii a aj podobná tomu čo sa chcem spýtať,ale na nej sú len lieky stiahnuté z netu.moja otázka znie-aké homeopatika ste mali,alebo máte doma a na čo konkrétne ste ich používali?

my máme napr.-
thuya-detoxikácia tela po očkovaní,aj po 2rokoch zabrali
coryzália-na nádchu
hepar sulfuris-zápal sliznice a uvoľnenie soplíkov
staphylococcinum-na liečbu stafylokoka
chamomila vulgaris-pri prerezávaní zubov a nervozite
viburcol-v najnutnejších potrebách pri teplote a nervozite
stodal-na kašel

lubica339
27. nov 2012

Baby, ktore neverite: homeopatika funguju na principe bioinformacie. Tie cisla, to je riedenie, cim je vyssie, tym je homeopatikum silnejsie, ale koncentracia povodnej latky, z ktorej sa to vyrabalo je malilinka, az ziadna. Zostava tam len informacia. Homeopatika posobia na energeticke telo organizmu, nie na fyzicke. Problem nastava vtedy, ked fyzicke telo nestiha, alebo nie je v poriadku 😉

nikusiak
30. nov 2012

ahojte kocky,privitala by som od vas radu.ci sa spolahnut na homeopatku alebo ist po doporuceni pediatricky na imunologiu.pred dvoma tyzdnami som lezala s dcerkou na detskom oddeleni,lebo sme mali mononukleozu.tam nas ladovali kadejakymi chemiami a doteraz sme vzdy fungovali na homeopatikach.teraz ma neskutocne vyskoke pecenove testy a bojim sa,ked pojdem ku imunologicke,ci jej este viac liekmi neposkodi na pecen.bojim sa a nechcem nic zanedbat.nemali ste niektora podobny problem?za odpoved budem vdacna

poly1
5. jan 2013

Ahojte,potrebovala by som poradiť:môj synček má vraj dojčenské akné.Má 11 mesiacov a stále nevidím zlepšenie.Do 10 mesiacov bol dojčený a mylne som si myslela,že sa to zlepší,ak prestanem dojčiť(bolo povedané,že to má moje hormóny).Vyskúšali sme už všelijaké mastičky,ale stále nič.Existuje nejaké homeopatikum?Ďakujem za všetky rady

monika2712
5. jan 2013

@poly1 a nebude to skor nejaka alergia alebo ekzem? robili mu nejake testy? ci to doktorka len tak z brucha ze to ma z hormonov a dojcenske akne? lebo to pokial viem sa objavaju skor u novorodencov, par tyzdnov po porode a nie v 10tich mesiacoch. osobne si myslim ze treba hladat pricinu vyrazok a nie ich hned liecit liekmi a mastickami. z niecoho sa mu robia, treba prijst na to z coho.

poly1
6. jan 2013

@monika2712 Ahoj,malému sa to vyhodilo asi keď mal 2 mesiace a stále pretrvávajú.Niekedy sa to zlepší,potom sa znovu niečo vyhodí a stále dookola.Lekári mi všetci povedali,že to prejde.Už sme boli aj v BA,som dosť z toho zúfalá ☹

monika2712
6. jan 2013

@poly1 to znamena ze ho testovali a na nic neprisli? ak mu chces dat homeo tak najlepsie najst nejakeho homeopatika ktory predpise presne davkovanie niecoho, aj tak si myslim ze prejavy na kozi su o nejakej intolerancii.

reni93
6. jan 2013

belladonna na anginu. mala mala 39 teploty a biele bolave hrdlo, lekarka jej predpisala penicilin, ja som vsak dala homeopatika, o dva dni bola uplne fit. nam stacila belladonna 30, ale mame aj 200 ku ak by nestacila.

reni93
6. jan 2013

inak k tej thuyi po ockovani: tiez som chcela dat, no homeopatka mala pravdu, nikdy neviete co je v telicku skryte, preto sa ani neda odhadnut ake davkovanie predpisat. takze thuya moze ale aj nemusi stacit a nie je zarukou, ze zaberie v takej miere ako by mala..

luliu
6. jan 2013

@gubcikova Ahoj, my sme mali teraz ovcie kiahne a homeopatika zázračne zaucinkovali. Lahky priebeh, rychle hojenie. Rhus toxicodendron, mezereum a na hojenie chrasticiek antimonium tartaricum

marionmarion
30. jan 2013

Ahojte, viete mi poradit co na infekcnu hnacku o rocneho dietata? homeopata bohuzial v okoli nemame ☹

chryse
3. feb 2013

maminy poradte, mala prekonala larygitidu a zapal pluc, dostali sme vela liekom,3je ant. Xela by som skusit nejaky detox,,,,, no neviem ako,,,,,,, treba skusit cez homeopata alebo to zvladnem aj sama,,,,, thuya pomaha aj pri detoxe od liekov??? dakujem za odpovede

aurolea
4. feb 2013

@chryse
Zdravim Vas,
ja by som Vam doporucila vyskusat biorezonancnu diagnostiku. Viac o nas a nasej praci najdete aj tu na MK: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/

bluvatko
5. feb 2013

@aurolea chcem sa spytat môzu aj deti na biorezonancnu diagnostiku? syn ma tri roky a atopicky ekzem

aurolea
6. feb 2013

@bluvatko
Samozrejme. Diagnostikujeme deti od 2 rokov....

katyd
9. feb 2013

@poly1 Myslím, že v dvoch mesiacoch sa prvýkrát očkuje? Nedostal to hneď po očkovaní? Ak áno, tak príčinou je očkovanie a je mu potrebné dať homeopatikum thuya na detoxikáciu po očkovaní ako sa tu už písalo.

nexo
23. sep 2014

Nie je moc dobre sa liecit sam. Treba predpisat od odbornika konstitucky liek . Lieky iba na priznaky mozu sposobit aj nieco pridruzene postupne ak vam uplne nesedia typovo na celkovy typ. Na celkovy typ osobnosti a obraz pacienta predpisuju homeopatika v Homeoclinic.sk v Bratislavskom Lamači.

inanna
23. sep 2014

Klasických homeopatov nájdete aj na stránke http://www.komorahomeopatov.sk/ a okrem toho veľa múdrych informácii.

terapiabachovky
26. sep 2014

@gubcikova dobry den ak potrebujete konkretne poradit homeopatika,tak mi napiste do IP.akutne sa pouziva viac druhov na dany problem.poradim aj homeo lekarnicku.vsetko zavisi od prejavov a spravania jedinca

tina7729
15. nov 2016

Neviete mi poradiť chcem dať malej má 4,5r. Často máva bacile zo skolky A na stafylokoka son chcela skúsiť to stafylococinum 15 ch ale neviem davkovanie neviete mi poradiť?