Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

  Diagnostiky plánované v marci 2013:
  20.-21. marec Bratislava (centrum na Bajkalskej)
  22. marec Nitra (hotel Agroinštitút)
  Záujemcovia o vyšetrenie sa môžu objednať na tč: 0911 957 906

  Dňa 23. a 24.marca 2013 sa uskutoční s MUDr. Krasuľovou a Tomovou biorezonančná diagnostika v meste Považská Bystrica. (hotel Garni). Je možné sa ešte objednať na nedeľu. Pre viac info o tomto vyšetrení môžte volať na tč: 0911 957 906

  aurolea
  7. mar 2013    Čítané 0x

  Morský korálový vápnik

  Vedecké výskumy dokazujú, že 200 rôznych ochorení je spojených s nedostatkom vápnika (napr. artritída, srdcové choroby, osteoporóza (rednutie kostí, ekzémy), Alzheimerova choroba, vysoká hladina cholesterolu, obličkové kamene (väčšina z kameňov obsahuje vápnik a tu je skôr škodlivý), žlčové kamene, dna, zlé trávenie, chronický únavový syndróm, zvýšený krvný tlak, časté bolesti hlavy, atď.).
  Vápnik nie je určený, len pre zdravé kosti a zuby, ale je zapojený doslova do stoviek zásadných telesných funkcií. Pokiaľ má telo nedostatok vápniku, potom si ho vezme z kostí, čím dochádza k ich „rednutiu“. Jednou z najdôležitejších funkcií vápnika je neutralizovať kyslosť a pomáhať tak dosiahnuť fyziologické pH rovnováhy v tele. Mierne alkalické prostredie je základné pre život, zdravie, rast a vitalitu. Nižšie úrovne pH v tele, ako pH 7, sú považované za kyslé a pre zdravie nevyhovujúce. Napr. kým si uvedomíme význam udržiavania neutrálnej alkalickej úrovne, tak sa pozrime na tieto príklady: pri pH 6 bunky zomrú, losos zomrie pri pH 4 a všetky ryby zomierajú pri pH 3.

  Štúdie ukázali, že prirodzený morský korálový vápnik je lepšie vstrebateľný a následne využitý ľudským telom, ako všetky ďalšie produkty obsahujúce vápnik a to so vstrebateľnosťou (biologickou dostupnosťou) väčšou ako 98%. Táto fenomenálne vysoká vstrebateľnosť je pripisovaná perfektnej rovnováhe organického vápnika, horčíka a pre viac, ako 70 základných morských stopových minerálov. 

  Dňa 22.marca bude pani doktorka Tomova robiť diagnostiku v Nitre. Záujemcovia o vyšetrenie sa môžu objednať na čísle: 0911 957 906.

  Obsadzujeme ešte voľný termín 14/3 v Bratislave s MUDr. Tomovou Zuzkou. Záujemcovia sa môžu nahlásiť na čísle: 0911 957 906

  aurolea
  28. feb 2013    Čítané 0x

  Vlasovce ako ich nepoznáte

  Vlasovce, alebo mikrofilárie sú parazity krvného a lymfatického systému. Do nášho organizmu sa dostanú po poštípaní bodavým hmyzom, napr. ovadmi, komármi, pakomármi, strečkami...

  Sú to parazitické hlístovce z rodu Dracunculoidea a Filaroidea. Žijú v spojive a v cievnej sústave stavovcov. Ich tenké, vlasovité formy sa nazývajú filárie. Samice sú živorodé, larvy (mikrofilárie) žijú v krvi, ktorú nasaje medzihostiteľ (kliešte, hmyz). V jeho tele sa larvy ďalej vyvíjajú. Pri ďalšom nasatí krvi zo stavovcov prechádzajú do ich organizmu.Vlasovce žijú v lymfatických cievach a uzlinách bránia prietoku lymfy. Tu sa združujú do klbiek, upchávajú miazgové cievy alebo uzliny a dráždia okolité tkanivo. Výsledkom sú nádory a neskôr zapuzdrené miesta.

  Prenášačmi sú rôzne druhy komárov. Vlasovec očný (Loa Loa) sa vyskytuje v západnej Afrike a prenášajú ho ovady. Žije v podkožnom väzive človeka, kde vyvoláva vznik hrčovitých nádorov. U Európanov napáda aj očné spojivo.Mikrofilárie, hlavne dospelé jedince, si nájdu bezpečný úkryt v čelných dutinách a vo vedľajších nosných dutinách. Živorodé samičky, raz oplodnené, produkujú denne desiatky lariev. Larvy potom s hlienmi stekajú nosnou sliznicou. Žijú niekoľko rokov.

  Oko je spojené s nosnými slznými kanálikmi, čo je pre niekoľko milimetrov veľké larvičky hotová autostráda. Alergikom vtedy slzia, pália, režú oči a oční lekári nie sú schopní vystopovať tak nepatrnú záťaž, iba vidia, že je oko trvale zapálené.

  Vlasovce tiež zvyšujú vnútroočný tlak, pretože upchávajú očné cievy. Lekár si červené oči alebo svŕbenie vysvetľuje premrštenou reakciou tela na bezvýznamné podnety ako je prach a peľ, zatiaľ čo alergik bojuje svoj zbytočný boj so skutočnými „votrelcami." 

  Infikovaného hmyzu je stále viac a je tu nekonečná šanca sa každé leto reinfikovať. Nosná dutina je spojená cez nosohltan a Eustachovu trubicu so stredným a vnútorným uchom, kde majú vlasovce božský pokoj. Dostanú sa tam v období, kedy by ste ich nevideli ani pod lupou a stále ticho rastú. Jedného dňa už pohyb larvičiek okolo ušného nervu začne spôsobovať šum, pískanie alebo dokonca burácanie v uchu. A tinitus je na svete.

  Čiže vlasovce môžu stáť za mnohými nevysvetliteľnými alergiami, ktorých sa niektorí z nás nemôžu zbaviť celý život. Nie je však nemožné sa s nimi popasovať a byť opať zdravý.

  Prídite sa aj vy dať ku nám vyšetriť, či príčinou vašich problémov nie sú práve spomínané  vlasovce. Tešíme sa na vás 🙂

  Ak máte záujem, ešte sú voľné termíny na biorezonančnú diagnostiku v Bratislave - dňa 25. február 2013.....

  aurolea
  1. feb 2013    Čítané 0x

  Biorezonančná diagnostika Pov. Bystrica 16/2/2013

  "Centrum AURORA s MUDr. Krasuľovou Vás dňa 16. Februára 2013 pozýva na biorezonančnú diagnostiku a odborné poradenstvo v oblasti zdravej životosprávy..Kto sme a čo predstavujeme?- pomocou prístroja DIACOM, ktorý v modernej medicíne predstavuje jedinečný spôsob, ako zistiť skutočné príčiny zdravotných problémov, Vám vypracujeme celkový obraz o fungovaní Vášho organizmu, mieru parazitárnych či chemických záťaži na orgánoch a ich následok pri neliečení do budúcnosti,- meranie úrovne antioxidantov  a prekyslenia  organizmu v tele nevhodnou stravou,- odborné poradenstvo v oblasti zdravej výživy a životosprávy,  Diagnostika sa uskutoční v penzióne Terno v Považskej Bystrici: Objednať sa môžete na t.č. : 0911 957 906 Cena vyšetrenia s poradenstvom: 15€

  aurolea
  17. jan 2013    Čítané 0x

  Znáte svá chodidla?

  Svoje nohy týráme v úzkých botách, denně je používáme, ale často opomíjíme důkladnou péči o ně. Přitom se v nich nachází malý zázrak! Chodidla jsou totiž jako mikrokosmos, pod kůží se na nich jako hadi svíjejí tisíce jemných nervů, díky kterým si lehce můžeme pomoci od bolestí a aktivovat uzdravující síly. Nedělní Aha! připravilo jednoduchý přehled masážních bodů a jejich účinky. Než však s léčbou začnete, je dobré si předem nechat ukázat masáž reflexních zón na chodidlech od odborníka, abyste věděli, kde a jak silně stisknout…

   Teorie, která za tím stojí

  Stejně jako na uchu, tak i na chodidlech se odrážejí všechny vnitřní orgány. „Vycházíme z toho, že každá reflexní zóna chodidel je přímo propojena s určitým orgánem, svalem, kloubem nebo nervy,“ říká terapeutka specializovaná na reflexní zóny. „Ošetření je pacientovi ušito přímo na míru, podle jeho potíží určíme, který hmat použít.“ A tak pomocí reflexní terapie lze odstranit bolesti kloubů, zad, hlavy, migrény, poruchy spánku, vyčerpání, ale i alergie. Většině pacientů se hned po masáži viditelně uleví. „Neumíme nahradit diagnózu lékaře, ale často díky některým znakům potíže rozpoznáme,“ říká terapeutka. „Když zaznamenám nějaké bolestivé místo, je to často upozornění na to, že v těle je něco v nepořádku.“

   Zkušenosti odborníků

  Za důležitou reflexní zónu označují experti bod ledvin (bod 7). „V asijském léčitelství je tento bod označován jako vřídlo,“ říká doktor čínské medicíny Michael Koch (43) z nemocnice Johanitů v Bramsche. „Jemná citlivá masáž těchto bodů povzbuzuje prokrvení, snižuje krevní tlak a přináší do oběhového systému rovnováhu.“ Masáž může dokonce prý pomáhat i při artróze. „Intenzita bolesti se sníží o více než 70 procent, pohyblivost kolenního kloubu o 12 procent,“ tvrdí profesorka Christine Uhlemannová, ředitelka centra pro léčitelství na univerzitní klinice v Jeně. V současnosti probíhá v Jeně studie s pacienty, kteří trpí syndromem podrážděného střeva. I tady počítá expertka s podobně příznivým výsledkem. 

   Kam sáhnout pro pomoc?

  Kdo častěji trpí na chřipkové infekce, měl by si pravidelně masírovat spodní stranu bříšek na prstech u nohou (bod 1) a místo pod čtvrtým prstem (bod 5). Jejich stimulace posiluje činnost imunitního systému. Ztuhlá ramena se dají uvolnit lehkým tlakem na spodní oblast palce (bod 2) nebo na horní střední oblast chodidla (bod 4). Hyperaktivní štítná žláza se dá zklidnit masáží bodu 3. Tlak na bod 6 uklidňuje žaludek, bod 7 podporuje důležité prokrvení ledvin. Bod osm povzbuzuje funkci sleziny, bod 9 uklidňuje střeva. Jemný stisk spodní střední část chodidla (bod 10) podporuje činnost slinivky břišní. O trochu hlouběji uložený bod 11 má příznivý vliv na trávení v tenkém střevě. A pokud vás bolí záda, pak vám pomůže masáž vnitřní klenby chodidla (bod 12).

  KAŽDÉ MÍSTO NA NOZE JE PROPOJENO S JINÝM ORGÁNEM V TĚLE.

  1 Čelo a vedlejší dutiny                                           7 Ledviny
  2 Ramena a zátylek                                                  8 Slezina
  3 Štítná žláza                                                              9 Střeva
  4 Šíje                                                                         10 Slinivka břišní
  5 Horní lymfatické cesty                                         11 Tenké střevo
  6 Žaludek                                                                  12 Páteř
                                                               

  aurolea
  8. jan 2013    Čítané 0x

  Vedec, či šarlatán?

  Pohľad Dr. Hamera na rakovinu (a chorobu vôbec) ako na síce neželaný, no zákonitý dôsledok ľudského zmýšľania a konania v prvom rade orientuje pacienta z pasívnej roly obete do pozície zodpovedného a aktívneho prístupu k životu. Spojitosť myseľ - telo nie je nič prekvapivé. Početné štúdie už aj predtým poukazovali na to, že nádory, aj iné ochorenia, sú často dôsledkom citovej ujmy po traumatickej udalosti. Táto skutočnosť je najmä prívržencami celostnej medicíny všeobecne akceptovaná. Dr. Hamer vo svojom výskume však pokročil o kúsok ďalej. Odhalením vznikajúcich ohnísk v mozgu a využitím poznatkov z embryológie poukazuje na možnosť celý dej predvídať.

  Rôznorodé životné situácie môžu spôsobovať mnohoraké šoky, ktoré v organizme iniciujú najrôznejšie prejavy „núdzového stavu", a to vždy definovaným spôsobom. V organizme prebiehajú zmeny v súlade s potrebou, ktorú prežitý šok vyvolal; spočiatku často skryte, nepozorovane, až kým rozsah zmien na seba neupozorni. Preto Dr. Hamer zdôrazňuje dôležitosť poznania, že choroba má dve fázy (2. zákon), aby sa práve táto prehliadaná, aktívna fáza konfliktu včas odhalila a mohla riešiť. Nie je to také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Často totiž ide o konflikty, ktorých si človek nie je vedomý. Tu je nový, citlivý prístup lekára ako človeka schopného empatie a porozumenia snáď oveľa dôležitejší než medikamentózna liečba. Pomáha pacientovi chápať, že nie je bezmocný, ale že ide o zákonitý dej, v súlade s vyšším poriadkom, ktorý sa učíme poznávať a vo svojom konaní zohľadňovať.

  Vezmime si napr. rakovinu pľúc: biologickým konfliktom spojeným s pľúcami je „strach zo smrti", vyjadrený ako neschopnosť dýchať. Zo spôsobeného šoku (pričom nie je dôležité, či je tento strach opodstatnený alebo nie), sa bunky pľúcnych váčkov začnú množiť - aby sa zvýšila kapacita pľúc a tým optimalizovala šanca organizmu na prežitie. Toto množenie sa pľúcnych buniek a vznik nádoru nie je teda neriadeným, nezmyselným procesom, ale slúži presne určenému biologickému účelu.

  Odhalený konflikt musí človek nielen vnútorne vyriešiť, ale uviesť zmenu do praxe - to znamená často riešenie zložitých vzťahových situácií, kde je mnohokrát ťažkým orieškom práve postoj ostatných ľudí, ktorých sa konflikt týka.

  Po vyriešení konfliktu mozog dá pokyn na zrušenie „stavu núdze" - v tomto prípade na zastavenie množenia a zároveň na likvidáciu týchto nadbytočných pľúcnych buniek (nádoru). Organizmus sám je za určitých podmienok (pomocou príslušných baktérií) schopný zmnožené bunky rozložiť a zbaviť sa ich; podľa okolností tento dej môže trvať rôzne dlhý čas a môže byť sprevádzaný dramatickými vonkajšími prejavmi, ako sú opuchy, bolesť, zápal, horúčka, výtoky a hnis spolu s niektorými nádormi, i zmenami na ohnisku v mozgu, ktoré z hľadiska konvenčnej medicíny bývajú identifikované ako rakovinové ochorenie.

  Filantrop, alebo netvor?

  Dr. Hamer v zmysle svojich Piatich biologických zákonov u onkologických pacientov nekompromisne odmietal až dosiaľ používanú drastickú „liečbu" pomocou chemoterapie a rádioterapie. Je pochopiteľné, že takéto radikálne stanovisko nemohlo ostať bez odozvy oficiálnych kruhov - silnejúce útoky proti nemu vyústili napokon v obvinenia z porušovania Hippokratovej prísahy a následné odobratie lekárskeho diplomu.

  Keďže v presvedčení o svojej pravde naďalej radil onkologickým pacientom nepodstupovať tradičné liečebné postupy, za toto nezákonné počínanie bol niekoľkokrát uväznený.

  Ako je zrejmé, jeho filozofia zdravia a choroby má okrem nadšených nasledovníkov aj veľmi vehementných odporcov. Na internetových stránkach možno nájsť - niekedy vedecky dôstojnú, inokedy bulvárne nedôstojnú - ostrú kritiku kolegov, námietky a svedectvá pacientov alebo ich príbuzných.

  Odborné medicínske kruhy kritizujú Dr. Hamera za nedostatočnú vedeckú serióznosť; jeho prístup k chorobe ako k účelovému biologickému programu Prírody, ako aj teóriu pozitívnej účasti baktérií na ozdravnom procese odmietajú ako nepodložené a klinicky nepreukázané. Táto kritika však vyznieva veľmi paradoxne v situácii, keď oficiálna veda všemožne bojuje proti tomu, aby sa tieto nové poznatky verifikovali. Sám Dr. Hamer využil všetky svoje finančné prostriedky, aby svoje poznanie šíril a jeho platnosť preukázal. Svoju filozofiu podrobne popisuje vo svojej knihe Krebs - Krankheit der Seele (Rakovina - ochorenie duše). Ako hovorí: „Dňom i nocou rozmýšľam, ako vám pomôcť proti našim vládnucim, ktorí sa všetkou svojou mocou zasadzujú o to, aby udržali rakovinu ako nemoc, na ktorú sa povinne zomiera...!"

  Dr. Hamer i jeho pokračovatelia vždy kladú dôraz na nevyhnutnosť aktívneho prístupu pacienta k svojmu problému: pochopením súvislostí dospieť k vyriešeniu konfliktu, správne sa rozhodovať a prevziať za svoje rozhodnutia náležitú zodpovednosť - to sú základné predpoklady na ceste k zdraviu. I to však nie je zárukou, že choroba pominie natrvalo - ohnisko v mozgu je vlastne pamäťová stopa, ktorú určité životné okolnosti môžu opätovne oživiť (tomu Dr. Hamer pripisuje i tzv. chronické ochorenia, alergie, astmu a pod.) Pokiaľ rozhodnutia človeka k zmene nepramenia z jeho slobodnej vôle a ak nemajú podporu v trvalom úsilí o ich uplatnenie, niet sily, ktorá by pomohla - či už ide o zdravie, porozumenie alebo akúkoľvek zmenu v živote.

  "Lekári predpisujú lieky, o ktorých toho málo vedia - proti chorobám, o ktorých vedia ešte menej - ľuďom, o ktorých stave, nevedia vôbec nič"
  Voltaire

  Už pracujeme na nových termínoch diagnostík. Zatiaľ sú známe termíny v centre v Bratislave:
  10-11. január 2013
  24-25. január 2013
  Objednať sa treba vopred telefonicky...

  aurolea
  21. nov 2012    Čítané 0x

  Princíp biorezonančnej diagnostiky:

  NLS diagnostika predstavuje počítačovú podporu diagnostiky, umožňuje určiť funkčnosť každého orgánu na základe bioprúdov, ktoré sú prirodzenou charakteristikou každého orgánu.

  Vďaka NLS diagnostike môžeme sledovať telesný stav prostredníctvom zmien vlnových charakteristík telesných tkanív. Funkčnosť orgánu ohodnocuje priamo tým, že vysiela špeciálne frekvencie, ktoré rezonujú s bioprúdmi orgánov v tele, tým sa tieto bioprúdy zosilňujú a cez citlivý snímač snímajú. Tieto frekvencie pacientovho tela sa porovnávajú so signálmi zdravého tela. Ak sú dané frekvencie iné zistuje s príčina. Príčina v podobe frekvencií patogénov ( vírusov, baktérií, parazitov, plesní) lebo každý živý organizmus vysiela do svojho okolia isté frekvencie

  Aj v prípadoch typických klinických príznakov vie NLS diagnostika poskytnúť ďalšie informácie o rozsahu poruchy a prognóze vývoja. Toto môže mať zásadný význam pre rýchlu prognózu a voľbu liečby.

  Táto metóda je efektívna nie len v prvých štadiách choroby, ale i pri chronických chorobách, pri prítomnosti patogénov v organizme a pri detoxikaci, ale aj ako podpora klasickéj liečby.

  Pomocou NLS diagnostiky sa dá určiť nielen príčina, ale dajú sa tiež vytestovať pre klienta tie najvhodnejšie prípravky pre zlepšenie jeho zdravotného stavu. Realizuje sa to zosnímaním informácie konkrétneho orgánu pred testovaním prípravku a po priložení prípravku. Ak sa stav jeho orgánu zlepšil, znamená to vhodnosť prípravku pre daný orgán.

  aurolea
  20. nov 2012    Čítané 0x

  Mitochondriálna medicína

  Mitochondriálna medicína sa sústreďuje na procesy, ktoré sa odohrávajú na úrovni buniek, najmenších funkčných a stavebných jednotiek ľudského tela. Správne fungovanie bunky je predpokladom správneho fungovania tkanív, orgánov a celého nášho organizmu. Možno povedať, že jej život závisí od dvoch hlavných faktorov: stálosti bunkových štruktúr (bunka funguje iba vtedy, ak má istú konkrétnu štruktúru) a energie tvorenej vo vnútri bunky, a síce v mitochondriách. Tie by sme mohli prirovnať k elektrárňam pre naše bunky, rovnako ako našu krajinu zásobujú energiou práve elektrárne. Skúsme si predstaviť, čo sa stane, keď príde zemetrasenie…

  Mitochondria je bunkovou organelou, ktorá je obalená dvojitou membránou a má vlastnú genetickú sústavu. Je akousi energetickou jednotkou bunky, v tukovom tkanive dokáže produkovať teplo. Ak by sme bunku prirovnali k nejakému mestu, mitochondria by fungovala ako elektráreň, ktorá sa ďalej podieľa aj na bunkovej diferenciácii, bunkovej smrti, kontrole bunkového cyklu a rastu a pri tom všetkom je aj zásobárňou vápnika.

  Mitochondria slúži prevažne na získavanie energie bunkovým dýchaním. Pri spomínanom deji sa spotrebováva kyslík, organické látky a uvoľňuje sa oxid uhličitý a voda. Ide teda o proces, ktorý pri živých sústavách nazývame dýchanie. Nakoľko prebieha v bunkách, hovoríme o bunkovom dýchaní. Ako vedľajší produkt bunkového dýchania produkujú mitochondrie kyslíkové radikály, ktoré môžu spôsobiť početné zmeny v DNA. Čím viac sa táto DNA poškodzuje, tým poškodenejšie molekuly vznikajú a tým viac sa môžu degeneratívne zmeny prehlbovať. Množstvo zmien prebiehajúcich v mitochondriách je pozorovaných v priebehu ľudského starnutia.

  Teórie týkajúce sa starnutia potvrdzujú, že mitochondrie sú podstatnou časťou tohto procesu. Okrem energie, ktorú poskytujú nášmu telu, produkujú mitochondrie aj škodlivé vedľajšie produkty – reaktívne oxyradikály, ktoré ničia rôzne časti bunky. Niekedy je poškodení na bunku veľa, prestáva plniť svoje poslanie a organizmus začína starnúť. Teória sprevádzaná výskumom potvrdzuje, že nefunkčnosť mitochondrií môže u húb, červov a múch spomaliť starnutie. Mechanizmus, ktorý je za tým, vedci doteraz nepoznajú.

  Niektoré zo skúmaných mitochondriálnych bielkovín sa nachádzajú aj v ľudskej bunke, čo znamená, že dokážu regulovať aj náš proces starnutia. Je možné, že riadením aktivity týchto bielkovín by sme dokázali podporiť schopnosť bunky odolávať chorobám spájaným s vekom, akými sú napr. Alzheimerova či Parkinsonova choroba alebo rakovina, prípadne predĺžiť život.

  aurolea
  31. mar 2016    Čítané 160x

  AURORA - bioregulačná medicína & poradenstvo

  Zaujemcovia o vysetrenie sa musia vopred objednat. Cena za diagnostiku je 15€.

  Centrum diagnostiky najdete v mestách: *******************************************************

  • Bratislava (objednávky na tč: 0911957906)
  • Senica (objednávky na tč: 0911957906)
  • Považská Bystrica (objednávky na tč: 0911957906)
  • Žilina (objednávky na tč: 0911957906)
  • Trenčín (objednávky na tč: 0911957906)
  • Poprad (objednávky na tč: 0911957906)
  • Košice (objednávky na tč.: 0911957906)