Kapucinka a jej užívanie

nikolal
15. okt 2015

Ahojte, je tu nejaka bylinkárka, ktora mi poradi ohladom uzivania kapucinky? Dakujem.

stepanka274
16. okt 2015

My doma mame s nou dobre skusenosti, len nie s konkretnym vyrobkom ako si odfotila, uzivame od firmy Afrabio, alebo Serafin, kazdy vyrobok ma ine davkovanie, zrejme podla zlozenia a koncentracie

lara1507
16. okt 2015

Ja som to užívala ako dieťa a účinok žiadny.

kata13
16. okt 2015

ja som dcerke davala kapucinky kvapky a tiez nam zabrala. skus sa v skupine o homeopatikach popytat, tam ti baby poradia

stepanka274
16. okt 2015

mojej dcérke vyliečila chronickú nádchu

sorciera24
16. okt 2015

za mna urcite jedne z tych najlepsich bylin.....je na virozy, crevne tazkosti, gynekologicke, mocovy mechur, prechladnutia i na niektore bakteria (proste prirodne atb).....ja sebe i detom davam hned pri prvych priznakoch choroby a klop klop zabera..... inak mojmu bratovi pomohla na zlat. stafylokoka a streptokoka v hrdle, ked 2oje ATB nie....v kombinacii s koloidnym striebrom.....ale mame od firmy Serafin

kata13
16. okt 2015

@sorciera24 tiez mala dcerka streptokoka v nose a pomohlo

nikolal
autor
16. okt 2015

@stepanka274
@kata13
@sorciera24 ktoré máte konkrétne a aké dávkovanie?

kata13
16. okt 2015

@nikolal my sme mali tuto http://www.valachshop.sk/bylinne-tinktury/kapuc...
a ak dobre pamatam, tak 4kvapky 3x denne som jej davala. v lekarni mi poradili presne a tiez by to malo byt pravidelne. ako ked atb beries

sorciera24
16. okt 2015

@nikolal Kapucinka z pupenov od firmy Serafin...davkovenie je 1kvapka na 1kg hmotnosti, rozdelena do 2-3 davok denne. Cize napr. synma 20kg, tak mu dam rano 10kvapiek, vecer 10kvapiek.
http://www.vitaline.sk/eshop/action/productdeta...

stepanka274
16. okt 2015

@nikolal afrabio 3xdenne 7 kvapiek (som davala dcere s vahou 18kg) do trocha vody alebo caju, nebudila som v noci ale dala som rano na obed a vecer, aj z tej firmy serafin sa uziva 1kvapka na kilo telesnej hmotnosti rozdelene do 3 davok, treba uzivat dlhsie ako klasicke antb, da sa pestovat aj v zahrade alebo na balkone

sojanka
16. okt 2015

aj mne pomohla presne tato kapucinka z obrazku a cordyceps - v tabletach. Mala som zlateho streptokoka a ASLO 1500. Doktorka mi chcela vybrat mandle a ja som nechcela, tak ma vyhodila z evidencie. Pekne. No napokon som sa vyliecila sama a nasla si inu lekarku.

nikolal
autor
16. okt 2015

@sojanka
@stepanka274
@sorciera24
@kata13 ako dlho treba dávať? Môžem aj 7 mesačnej?

nutrimas
16. okt 2015

S kapucinkou mame taktiez velmi dobre skusenosti, aj osobne, pomohla neraz pri bakt. zapale (pneumokok. streptokok). Vynimocne ucinky ma hlavne pri nakaze zlatym stafylokokom, preto sa nazyva tiez "mocovy penicilin". Jednoznacne odporucame: https://www.modrykonik.sk/market/vyzivove-dopln...

sojanka
19. okt 2015

@nikolal Ja som myslím, zjedla dve fľašky podľa dávkovania. a malému bábu neviem, to by som sa poradila v lekárni

teada
15. nov 2015

@kata13 tato kapucinka je homeopatikum??dakujem za odpoved

sorciera24
15. nov 2015

@teada kapucinka nie ej homeopatikum! je to len bylinka nalozena v alkohole....cize tinktura

teada
15. nov 2015

@sorciera24 ved mi to bolo cudne, akurat vcera som ju kupila a detom som urobila z nej sprej do nosa , dcerka ma pneumokoka a akurat tu citam, ze v temach na homeopatika sa treba opytat, tak ma to zaskocilo...dakujem🙂

teada
15. nov 2015

@sorciera24 a chcem sa ta opytat, mozu to aj tehotne, myslim nie pit, ale napriklad kloktat zriedene s vodou alebo tiez ako sprej do nosa?ako dlho to treba takto aplikovat, aby to zabralo?

sorciera24
15. nov 2015

@teada striekat by som to nestriekala....normalne uzivat.....ako kvapky, ono to obsahuje alkohol, rpeto sa to neodporuca tehotnym, detom do 3r....atd ....ale je to zanedbatelne mnozstvo ako najdes aj v mnohych kvapkach od kasla......takze aj som v pohode aj v tehotnstve, ak nechces, tak sa da alkohol odparit.....ale teba ju uzivat 2-3krat denne a 1kvapka na 1kg hmotnosti...cize ak am dieta 20kg...tak davam 10kvapiek rano, 10vecer......je to uzasne prirodne ATB, ale ozaj treba uzivat, ej to len bylinka...ak chces ucinok, pridaj k tomu koloidne striebro a tym kloktaj a striekaj do nosa....

teada
15. nov 2015

@sorciera24 a pomaha to asi aj ked su zlte, zelene sopliky, hoci nie je ziaden streptokok v nose, uvazujem, ze pri kazdom nachladnuti,ked je to take overene, ze to budem davat..a preco nie striekat vo forme spreja do nosteka?zriedene s morskou vodou

sorciera24
15. nov 2015

@teada jasne, je vybrona na virozy, nachladnutia, traviace tazkosti, zapaly mocoveho mechura a ciest, gynekologicke probelmy a potom na rozne "koky"....ja napr. hned azcnem davat, ako sa spusti soplik a v kombinacii sos triebrom a cibulou je do 3 dni po prechladnuti....

teada
15. nov 2015

@sorciera24 dakujem🙂som rada, ze som nasla tuto bylinku, uz len cakat, kedy zaberu🙂

meg9
25. máj 2019

@stepanka274 prosim ta ako ste ju uzivali, nevies poradit kde najdem info

miriamkazabka
29. okt 2019

@kata13 prosim ta môžem sa opýtať koľko mala dcerka rokov,keď užívala kapucinku?ďakujem

satanko2007
30. okt 2019

L

susily
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meg_junova
27. jan 2020

@teada Ahoj, môžem sa opýtať - ako rýchlo zabrala tá kapucínka? Akou trpezlivosťou sa treba vyzbrojiť?

susily
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meg_junova
27. jan 2020

@susily skor si myslim ze by tomu pomohlo koloidne striebro a niektori tu pisu ten rakytnik, moj maly ma na kutikoch zlateho stafylokoka a uz 4r sa ho nevieme zbavit, skusam teraz to striebro striekat druhy den..

ada0207
2. jan 2022

Ženy prosím vás nič sa nestalo keď som malej 4rocnej dávala kapucinku ale tu s alkoholom 😞 Mate stým niekto skúsenost.... Uplne som po zabudla na alkohol a dávala som jej pár kV denne teraz ma to mrzí... Dakujeme