Kozie mlieko na liečbu alergie - vaše skúsenosti

anait
21. okt 2012

Ahojte, malý je alergik, ja tiež, poradili nám vyskúšať kozie mlieko, vraj s tým majú niektorí ľudia dobré skúsenosti... chcela by som ale počuť vaše, také reálne, skutočné...skúsili ste to niektorá a pomohlo? Ďakujem.

lilysk
21. okt 2012

@anait Ahoj moje deti z kravskeho mlieka mali alergiu aj ekzem .Davam len kozie mlieko a som velmi spokojna 🙂

anait
autor
21. okt 2012

@lilysk super, ak sa môžem spýtať v akom množstve ho pijú? a ešte či ho máte z obchodu alebo od niekoho, kto priamo chová kozy?

sorciera24
21. okt 2012

@anait aj moj pije kozie mlieko, nam pomohlo na imunitu (alergik nie je, tak to netusim), ale ako ho pije, tak nebol chory, kolegyne, co maju deti, to iste a tam to pomohlo aj pri alergiach......urcite sa oplati vyskusat......my sme od aprila az doteraz pili cerstve (vozili nam z Oravy) a v zime cerstve nie je, tak prejdeme na susene kozie mlieko....(moj vypije cca. 2dcl rano a 2dcl vecer)

lilysk
21. okt 2012

@anait Ahoj .Ja kupujem v bio obchode taketo
http://csimg.shopwahl.de/srv/DE/290607884503080...

Moja deto ho piju namisto mlieka normalne asi 300ml -2-3 krat denne ...zalievam s nim musli aj varim puding...krupicu a pod.Moje deti maju laktozovu intoleranciu a z kravskeho mlieka mali ekzem ...dcera sa stazovala ,ze ju boli brucho a pod .
To sme este nevedeli ,ze nemozu laktozu ☹
Toto mlieko miluju -ja osobne ho nemozem ani ochutnat -mne nechuti ,ale obe deti ho pytaju .Moja mladsia dcera je kojena ma 13 mesiacov a nic absolutne nechcela ziadne umele ani kravske mlieko ,ale take chce aj ona 🙂
...jedina nevyhoda je cena ,lebo stoji asi 3 eur krabica ☹( Ale nemaju ziadne problemy a to je pre mna dolezite .

evulienka22
21. okt 2012

aj ja som pocula, konkretne proti exemom vraj to pomoze, v nemecku som ho videla 1l za 2,69 tusim, ale lacnejsie ako 3, tu v rakusku som ho nasla v Bille pol litra 2,50 ale mozem sa pozriet,

sorciera24
21. okt 2012

na zimu kupujem toto susene: http://www.altermedic.sk/product/kozie-mlieko-p...
cena fajn....9e/krabica....vyjde z toho cca. 4litre

alenaba
23. okt 2012

Ahoj moja sestra bola v 3 mesiacoch hospitalizovaná v nemocnici - intolerancia na laktózu a 98 percent kože postihnutej ekzémom, naši prešli na kozie mlieko. Kupovali ho po dedinách v okolí BA, dnes má sestra 19 rokov kožu čistú a bez problémov. Nie je to najlacnejšie ale jej to pomohlo.

anait
autor
24. okt 2012

Tak trvanlivé pol litra som u nás zohnala za 2,30 - nehorázna cena podľa mňa a čerstvé so 4dňovou trvanlivosťou vyjde pol litra 1,68 tuším, ale to musia objednať...

A ďakujem vám za príspevky 🙂

mecenga
17. nov 2012

tak aj ja sa musím pridať, malý pije mlieko kozie čerstvé prevarené asi od 1 roka. Várím s neho dávam si ho do kávy atď. Ako sme ho začali používať nebol chorý on ani ja. Mával aj exem aj ten nám ustúpil. Na kozie mlieko nedám dopustiť. 😀 🙂 😉

anait
autor
18. nov 2012

@mecenga a preco ho prevaras? ja som v tom, ze to take cerstve treba pit 😕

mecenga
18. nov 2012

určite preváram. Kamoška mi hovorila no neviem či to je určite, že koza prenáša boreliozu. Tak preto to preváram, ale nie dlho spení mliečko a vypnem hneď. Proste zabiješ v ňom všetky baktérie. 😀

vskajuro
2. sep 2013

@anait Ahoj, mame dvojicky chlapcekov.Od tretieho mesiaca im davam kozie mliecko, vylucili sme Nutrilon...Deticky krasne prospievaju, dokonca sa im zlepsilo Fe v krvi bez pridavania akychkolvek vitaminov.ALE 1 z chlapcov od 4 mesiaca ma na tvaricke a na nozicke atopicky ekzem...Tak neviem...Uz som a rozmyslala, ze kozie mliecko vysadim a vratim sa ku Nutrilonu.Vyskusam a uvidim...Ci to je z mlieka alebo je to podmienene niecim inym....Len tolko

vskajuro
2. sep 2013

@mecenga
@anait My davame nase mliecko, kozy mame odcervene a pasu sa na pasienku kde nikdy neboli klieste, ale aj tak prevaram../pre pol rocne dvojicky/.Ale syn 15 rocny ten zboznuje surove...Rano a vecer salku--nebyva chory vobec...

tinki
2. sep 2013

@vskajuro niektoré deti reagujú ekzémom na bielkovinu, ktorá je v mlieku. A kravská aj kozia bielkovina a akákoľvek bielkovina vo zvieracom mlieku sú veľmi podobné, dokonca aj sójová bielkovina. Takže si myslím, že prechodom z kozieho na nutrilon klasický, nič nevyriešiš..
Moja dcéra má alergiu na bielkovinu kravského mlieka a vôbec žiadne nemôžeme piť a ani jesť nič s obsahom mlieka.

vskajuro
2. sep 2013

Dakujem pekne za nazor.Prechadzam spat na Nutrilon HA.Uvidim...

titinka19
2. feb 2014

Ahojte, nam velmi pomohlo kozie susene mlieko, nasa mala od narodenia problemy s bronchitidami, astmat. zachvaty, a pod., odkedy sme presli na Bambinchen, prestalo ju zahlienovat a nie je tak casto chora. Velmi odporucam.

e_z
12. máj 2014

Ahojte kočky, do našej koníkovskej encyklopédie pribudol článok o kozom mlieku. Niektorí si ho pochvaľujú a iní sú proti. Človek je už častokrát tak zblbnutý, že nevie pre čo sa rozhodnúť. Napíšte prosím vašu skúsenosť s kozím mliekom aj dole pod článkom. Link na článok nájdeš tu: https://www.modrykonik.sk/kozie-mlieko/
Dik moc.
@lilysk
@sorciera24
@mecenga
@vskajuro
@titinka19

roja310
8. dec 2014

Ahojte maminky, neviete mi poradiť kde v Považskej Bystrici kúpim kozie mliečko? Nie z Tesca, myslím skôr farmu a tak🙂...

salome123
8. dec 2014

@vskajuro ja si myslim, ze ak ma tvoje dieta problem s kozim mliekom (ekzem), tak prejdenim na nutrilon HA nic nevyriesis. na tvojom mieste by som presla na Nutrilon Allergy care (Aspon na skusku).

moja skusenost s kozim mliekom je taka, ze moja mala netoleruje krav. mlieko a kozie jej tiez robi problem (aj ked nie taky velky ako kravske mlieko)

jakkub123
20. aug 2015

ahojte damy nahodov som narazil na tuto diskusiu je sice stara ale pre doplnenie ak by niektora z vas mala zaujem o kozie ci kravske mlieko z farmy so mozete na mna obratit som z okolia TN 0948505405

stanustek
23. aug 2015

Len pre info koza od ktorej sa berie mlieko by mala byť očkovaná proti kliešťovej encefalitíde kedže to prenáša do mlieka preto je riziko kupovať od hociakej kozičky aj keď z dediny. Nemusíš sa nakaziť ale môžeš a bolerioza nieje teda žiadna sranda. Zodpovedný predajca by mal dať očkovať.

lucinkaboz
23. aug 2015

@jakkub123 dobrý den, odkial ste prosím? mate este kozie mlieko?

loovina
1. máj 2021

@stanustek inak toto je zaujímavé, že hovoria ze borelie nejdu do MM a rádia kojiť aj pri borelioze. A koža vraj prenasa borelie... Podľa mňa prenášajú oboje, aj matka aj koza.