Mastodynia al.bolesť prsníka viazaná na cyklus.

mata919
22. mar 2020

Ahojte.Prosim o radu.Vzdy kazdy mesiac 1 tyzden pred menzesom ma velmi boli jeden prsnik.Bola som na sone,vraj malicke cisticky su tam,ale dok.to uzavrel ako mastodynia.Mna to vsak trapi,rada by som to riesila nejak prirodne.Co by ste mi poradili prosim?A co hovorite na hubu reishi?Dakujem pekne vsetkym za rady

ikonica
22. mar 2020

Vitex, kvapky mastodynon alebo agnucaston... Hormony mas ok?

mata919
autor
22. mar 2020

@ikonica hormony mam ok a agnucaston vraj nie je v lekarni.Ostatne skusim pozriet.Diky

ikonica
22. mar 2020

@mata919 no ked som ho zhanala ja, tak bol a bez predpisu... Ale ja som kupila nakoniec mastodynon a potom dalsi mesiac vitex... Pomohlo... Ale ja som mala aj prolaktin zvyseny...

mata919
autor
22. mar 2020

@ikonica a za aky cas pomohlo?

ikonica
22. mar 2020

@mata919 na bolest prs hned v prvy mesiac... Mna boleli od ovulacie do ms cize 2 tyzdne...

ikonica
22. mar 2020

Inac mastodynon obsahuje tiez vitex...

mata919
autor
22. mar 2020

@ikonica mastodynon kupim,skusim uvidim....ja som zacala serrapeptazu a pupalkovy olej,ale uz 3.mes.a nic.A zistila som,ze z serrapeptazy ma bolel zaludok....

ikonica
22. mar 2020

@mata919 serra je dobra na cysty a podobne utvary ale na toto neviem neviem... Skus ten vitex... On je celkovo sobry pre zeny... Ja som mala problem otehotniet a po 2 mes s nim sa mi podarilo otehotniet aj ked to nedopadlo nakoniec dobre... Ale verim, ze mi pomohol prave on... Brala som ho aj pred poslednym (uz uspesnym) tehu...

mata919
autor
22. mar 2020

@ikonica dakujem pekne

monika2012
22. mar 2020

Na cystičky v prsiach je najlepšia Serrapeptáza.
Mám v ponuke 6 neotvorených balení, v jednom balení je 60 kapslí, sila 250 000 SPU, expirácia 29.10.2022 (viď foto). Cena za jedno balenie je 23 €.
Je to proteolytický enzým, ktorý rozkladá v tele mŕtve tkanivá, čiže všetky druhy cýst, usadenín a plakov. Potláča aj zápaly v tele, taktiež bolesť. Nič lepšie na tento problém nepoznám.
Užíva sa ráno nalačno jedna - dve kapsuly, cca 45 minút pred jedlom.

mata919
autor
22. mar 2020

@monika2012 dakujem,uzivala som serrapeptazu asi 3 mesiace a nic.Akurat ma z nej zacal boliet zaludok,preto aj ja predavam jedno balenie.....

monika2012
22. mar 2020

@mata919 To ma mrzí, že nepomohla. Mne veľmi pomáha na bolesti čriev, tzv. divertikulitídu. Preto som ponúkla z mojich zásob.

mata919
autor
22. mar 2020

@monika2012 no aj mna.Vkladala som do nej velke nadeje

groana
19. apr 2020

@mata919 skuste mlete lanove semiacka. Mne pomohli hned. Odkedy si dam 1 pol lyzicu denne ma prsniky nebolia.

metuzalem
19. apr 2020

Tiez som to mala a lekarka mi predpisala Mastodynon, pomohol ale keď som po pol roku prestala uzivat, tak sa bolest sem tam vracala.

mamusa611
19. apr 2020

Pripájam sa, aj mne pomohol Mastodynon👍

mata919
autor
4. máj 2020

Dakujem,skusam ten mastodynon,som zvedava.Aj lanove semiacka skusim,za to nic nedam.Dakujem

groana
4. máj 2020

@mata919 tie lanove semiacka potom mlete nie cele. Mna do hodiny prestali boliet. Len neviem ci to nebola nahoda 😁

mata919
autor
4. máj 2020

@groana ahaaa.Diky

groana
5. máj 2020

@mata919 inac pri tej serrapaptaze sa vyskytuju vedlajsie ucinky a jednym z nich je bolest zaludka.
However, studies have reported several side effects in people taking the enzyme, including (4Trusted Source, 5Trusted Source, 13Trusted Source):

skin reactions
muscle and joint pain
poor appetite
nausea
stomach pain
cough
blood clotting disturbances

mata919
autor
7. máj 2020

@groana tak to po pravde "dakujem"za taky liek kt.mi v niecom pomoze a v inom uskodi

groana
7. máj 2020

@mata919 to ano. Ono s tymito vyzivovymi doplnkami by mal byt clovek asi opatrny. Oni nepodliehaju takym kontrolam ako lieky. A moze sa stat ze aj uskodia. Skor hladat alternativu v potravinach ako v doplnkoch. Napr zeleny caj, je dokazane, ake ma skvele ucinky ale napr extrakt zo zeleneho caju sposobil niekolkym ludom zlyhanie pecene.

mishka81
7. máj 2020

Ja som brala kombinaciu pupalkovy olej a Indonal forte a bolo to omnoho lepsie. Ale netusim ktore z toho pomohlo, kedze som to brala naraz. Teraz neberiem ani jedno a zas problem pred menzesom. Takze si to kupim znova.