Máte skúsenosti s vodíkovou vodou?

dajana8787
25. mar 2019

Ahojte, mate niekto skusenosti s vodikovou vodou? S manzelom rozmyslame, ze by sme vyskusali tento generator http://aktivnavoda.sk/produkt/generator-vodikov... ale pride mi to dost drahe.

Tak som sa chcela opytat, ci nahodou nemate niekto skusenosti, ci to funguje, ci im vodikova voda pomohla atd.

Vdaka za akekolvek info!

ewoolka
25. mar 2019

@dajana8787 mne sa to zdá ako blbosť, ja osobne by som za to nedala ani cent 😕

acer11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kengurica
25. mar 2019

Voda mala odjakživa jeden atóm kyslíka a dva atómy vodíka. A nikdy to nebolo, a ani nebude ináč. Nech mi to prosím niekto vysvetlí, pokiaľ nie, tak je to sprostosť jak mraky...slušne povedané.

kengurica
25. mar 2019

@dajana8787 a ešte mi napadlo, po preštudovaní tohto zázraku vedy...... Z pitnej vody sa stane destilovana (elektrolýza, membrana atd.), čo teda nie je najvhodnejšie na pitie. Ak teda tu vodu "nasítia" vodíkom, teda ak fľašu otvorím, tak predsa tie bublinky voľného vodíka hneď vyletia, keďže je to najľahší prvok. (A hlavne pozor na prípadnú cigu v ústach, keď budeme fľašu otvárať a plynný vodík bude unikať 😁) Nie som chemik, ale moje laické poznatky má nepresvedčili o tom, že to nie je ....

scholastika
6. feb 2023

@dajana8787 ahoj, neviem ako velmi je tato tema este aktualna, ale ja mam generator vodika (flasu) a som s nim velmi spokojna. Spolu s vodikovou vodou som sa zacala v noci aj uzemnovat. Mala som zapal hypofyzy a tak celkovo, bola som v neustalom strese z prace a okrem toho som v praci bola vystavovana silnemu EMF, co sa na mne aj podpisalo. Bolo mi diagnostikovane PCOS s tym, ze prirodzene s muzom neotehotneme a vsetci ma posielali na IVF, co som zasadne odmietla.tak som rozhodla nieco robit so svojim zdravim a vodikovu vodu spolu s uzemnim som brala ako taky boost, nemala som co stratit, tak som si vravela, ze to vyskusam. Do 3 mesiacov som otehotnela,doktori nechapali... , tehotenstvo perfektne a dieta zdrave. Ako som vsak bola tehotna, tak som vodikovu vodu prestala pit len som sa stale uzemnovala. Ani neviem, preco som ju prestala pit, no nejak som na to pozabudla aj po narodeni dietata a neskor sme sa stahovali a jedno s druhym. A az teraz som sa opat vratila ku generatoru a som rada, ze ho mam.

scholastika
6. feb 2023

@kengurica nemas pravdu. Samozrejme, nehovorim o tom, ze vo vode su aj ine mineraly a prvky, ale ked sa bavime len o vodiku a kysliku, tak pokial mas napriklad vodu len na slnku, tak UV sposobuje stiepenie H2O na molekularny H a O, a kedze tieto su samostatne nestabilne, tak sa nasledne spajaju za vzniku H2O2, co je peroxid vodika, preto ti pocas leta zblednu vlasy, ked ich mas mokre od vody a svieti na ne slnko. Inym priklad su pramenite vody z horskych potokov, ktore su prirodzene obohatene o molekularny H. Jednoducho k tomu dochadza vplyvom prirodnych javov, podobne, ako som spominala priklad vyssie s tym, ze molekularny O je v tomto procese redukovany a tak vznika voda obohatena o vodik. Tymto prirodnym zdrojom vody su pripisovane (pravom) rozne liecive ucinky. Ale kedze sa takato voda casom oxiduje, molekularny H sa casom rychlo spaja s O zo vzduchu=> voda straca anioxidacne ucinky, tak je dolezite takuto vodu vypit cim skor a neskladovat ju.

carmen33
31. aug 2023

@scholastika ahoj, aku flasu mas? Zrovna pozeram znacky

major66
21. jan 2024

@scholastika ahoj. Ako myslíš to " uzemnovat" čo je to za metódu??

veselo_neveselo
21. jan 2024

Je to blbost, ziadne prevratne ucinky to nema.
Pozerala som na ten vyskum, na zaklade ktoreho to povazuju za "vedecky dokazane"; je to studia na 10tich mladych futbalistoch 😂
Rovnake "vysledky" budes mat, ked doma budete pit obycajnu vodu v dostatocnom mnozstve. A naozaj si to merajte, dostatocna hydratacia robi zazraky na celkovom pocite, a netreba na to ziadne pristroje.

Usetrene $$ si odloz na dovolenku 😀

mariac91
21. jan 2024

Mna by zaujimalo ( či už to má alebo nemá nejaké priaznivé účinky) - či to môžem používať v tehotenstve

scholastika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
scholastika
22. jan 2024

@major66 uzemňovanie je vlastne to, ked chodis bosa po zemskom povrchu (trava, hlina, zem....asfalt vodivy nie je, ale beton vodivy je). Kedze telo je vodive, tak sa prijimaju zo zeme elektrony, ktore maju antioxidacne ucinky. Toto sa samozrejme nedosiahne, ked nosi clovek topanky s podrazkou, ktora je vyrobena klasicky z izolacnych/nevodivych materialov. Uzemnovat sa mozes uplne zadarmo, ked budes chodit bosa - odporuca sa aspon 20 minut denne. Daju sa kupit ale aj najroznejsie pomocky na uzemnovanie priamo doma cez uzemnovaci kolik v zasuvke. Ja mam jeden kabel a naramok na ruku a uzemnujem sa tak pocas celej noci. Kabel a naramok nie su vobec drahe, kupovala som na www.uzemnise.cz
Ja sa uzemnujem uz 5 rokov kazdu jednu noc. Pre mna je to pohodlnejsie, nez pit vodikovu vodu, ktoru si sice stale z casu na cas dam. Uzemnovala som sa aj pocas tehotenstva a aj ked sa maly narodil, tak som sa uzemnovala a tym, ze bol na mojom tele, uzemneny bol stale aj on. Stale spime spolocne, takze su kazdu noc syn aj muz uzemnovany so mnou. Aj mne to zozaciatku prislo ako pritiahnute za vlasy, ale sama som pracovala v laborke na oxidativnom strese, co mi pomohlo pochopit zakladne biofyzikalne principy toho, ako to funguje a nasledne som nasla aj mnohe vedecke clanky k teme uzemnovania. Dokonca za kovidu bola jedna publikovana jedna publikacia ohladom ucinkov uzemnovania na pacientov s kovidom. Staci pozriet k tomu vedecke clanky na pubmede https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=Earthing
a stale nejake nove pribudaju.

major66
22. jan 2024

@scholastika ďakujem za odpoveď. Idem sa na to rovno pozrieť. Chcel by som to vyskúšať. Ďakujem 😉

meggi21
28. jan 2024

@scholastika dobrý deň, prosím môžete mi bližšie vysvetliť ako ste sa uzemnovala? Tiež som dosť pod stresom, občas už cítim čisté zúfalstvo, nech robím čokoľvek. Ďakujem

scholastika
29. jan 2024

@meggi21 buď chôdzou vonku na boso, ale v meste je to dosť nepraktické. Ja som si kúpila kábel a náramok
https://www.uzemnise.cz/uzemnovaci-produkty/nar...
na uzemnise.cz a každú noc sa tak pohodlne uzemňujem. Ak by som pracovala niekde za počítačom, tak sa uzemňujem aj pri práci. Detaily ohľadom používania sa dočítate aj na ich stránke.

hobitik01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fido69
13. mar 2024

@scholastika
"pokial mas napriklad vodu len na slnku, tak UV sposobuje stiepenie H2O na molekularny H a O, a kedze tieto su samostatne nestabilne, tak sa nasledne spajaju za vzniku H2O2, co je peroxid vodika, preto ti pocas leta zblednu vlasy, ked ich mas mokre od vody a svieti na ne slnko. Inym priklad su pramenite vody z horskych potokov, ktore su prirodzene obohatene o molekularny H. "

Celý tvoj príspevok je znáška hlúpych klamstiev. Ta vodíková voda ti zabila a vyplavila aj posledné mozgové bunky. 😉

scholastika
14. mar 2024

@fido69 😂 to su zaklady anorganickej chemie - 2.stupeň ZŠ alebo stredoškolské učivo. Nič zložité. 😉