Minerály a liečivé kamene

6. júl 2023

Ahojte, vzhladom na to, ze minulu diskusiu som neponala uplne dobre, kedze tam sa riesili v podstate len tie cervene naramky proti urieknutiu tak sa vas teraz pytam cisti na nazor, skusenosti ohladom liecivych kamenov, naramkov z mineralov, atd.

viestta
6. júl 2023

Tak ako neverim na ucinok cervenych snurok tak isto neverim na ucinok kamenov

viestta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akiana
6. júl 2023

Naramky, kamene, krystaly, mineraly a podobne veci su vynikajuci biznis plan, a keby som mala v sebe menej moralky a skrupuli, tiez by som sa asi na to dala. Asi kazdy guru, ktory ich propaguje, je milionar. Ludia tomu veria, upinaju sa na nadeje. Skutocnost je taka, ze ani cervene naramky, ani geody rozneho typu ziaden vplyv na tvoj zivot a zdravie nemaju, nemaju mat ako.

Nabuduce, ked budes nieco take chciet kupit, odloz si tu sumu na sporiaci ucet. Ked sa ti tam nazbiera vacsia ciastka, kup nieco hodnotne sebe, alebo svojim blizkym.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
6. júl 2023

@akiana nehovoriac, ze tie kamene castokrat mineral ani nie su, je to len prihodne sa tvariaca zivica alebo farebne sklo

akiana
6. júl 2023

@elizabet173 Proti placebu v zdravej miere nic nemam, ale problem to zacne byt vtedy, ked sa placebom potlacia priznaky niecoho vaznejsieho, napriklad rakoviny alebo chronickeho zapalu. Su medzi nami bohuzial ludia, ktori maju zaludok na to, odrbavat za ucelom zarobku s potencialne smrtelnymi nasledkami.

akiana
6. júl 2023

@viestta To mi pripomina jeden post na Reddite od niekoho, kto pracuje na kontrole zasielok na letisku. Pisal, ze pravidelne skenuju obsah balikov s lampami so zazracnym svetlom, to su kadejake tie solne lampy, cervene lampy, atd. V plastovom korpuse tych lamp nie je absolutne nic, okrem farebnej LEDky.

autor
6. júl 2023

Ja som pocula aj citala ze kazdy mineral ma nejaku svoju energiu, ktora nam pomaha tak to nemoze byt predsa len nejake placebo 😉

akiana
6. júl 2023

Vies, len pocut a citat samo o sebe nie je ziaden dokaz, a internet je uzasny v tom, ze nan moze fakt ktokolvek napisat cokolvek, predovsetkym aby nieco niekomu predal. Ak by mineraly naozaj mali liecivu energiu, preco nie su regulovane statom a zdravotnickym sektorom, tak ako konvencne lieciva? Ved na kameni mozes zarobit viac, ako na ibalgine, nie? Preco sa tato lieciva sila neskuma v realnych laboratoriach? Preco nie su publikovane uspesne pripady liecenia mineralmi? Ako sa do polyesterovej snurky s cervenym farbivom dostane lieciva energia? A tak dalej.

viestta
6. júl 2023

jasne, energia... ta "energia" to je presne to placebo.
Jedine ak by si nosila na krku smolinec, ten by mal urcite nejaku energiu skrytu v sebe, energiu z uranu. Len neviem ci zrovna o tu by si stala. Alebo este magnetit a ine rudy zeleza, tie su magneticke.

autor
6. júl 2023

@akiana ja si myslim ze ta energia, ktoru ma vsetko vytvorene prirodou sa neda nejako vedecky skumat proste ju ten clovek jednoducho citi bez toho aby to bolo nejake placebo

dskjhfdlkdjhl
6. júl 2023

Energiu ma aj zapnuta zehlicka😉

autor
6. júl 2023

@dskjhfdlkdjhl nie je energia ako energia 😉

akiana
6. júl 2023

Ale ona sa da vedecky skumat, a skuma sa kazdy den. Discipliny ako biologia, fyzika, chemia, termodynamika, astronomia, a vela dalsich sa zaoberaju energiou, ktoru vytvorila priroda. Ina energia totiz neexistuje, no a priroda ziadnu liecivu energiu kamenom nedala. To uz sa fakt radsej venuj bylinkarstvu, tam najdes male, ale stale vacsie uplatnenie ako v kamenoch.

dskjhfdlkdjhl
6. júl 2023

Ved si ver, comu chces. Rozni ludia veria roznym somarinam a nedaju si vysvetlit.

akiana
6. júl 2023

Autorka no dobre, dajme tomu, ze si teda presvedcena o energii kamenov. Tak preco zakladas temy a pytas sa na skusenosti? To je ako keby ja som sa pytala, ze ci ibalgin kazdemu zabera na bolest hlavy. Mne staci ze mne zabera. Ked tebe zaberaju kamene tak potom super, nie?

autor
6. júl 2023

@akiana ja som nepovedala ze mi zaberaju lebo si rozmyslam nejake zadovazit ale viem ze veci vytvorene prirodou maju nejaku energiu pre nas prospesnu takisto ako aj v nas ludoch koluje zivotna energia, na ktoru by mala energia mineralu priaznivo posobit

dskjhfdlkdjhl
6. júl 2023

Tak si nejake kup, vyskusaj a budes vediet, ci to zabralo. Ina rozumna rada asi nie je.

akiana
6. júl 2023

Ta zivotna energia je celkova symbioza tvojho tela, velmi komplexna zalezitost. Elektricke vyboje v tvojom nervovom systeme ktory to cele reguluje, hormony, ktore hovoria tvojim organom, co maju robit, tkanivo, z ktorych je kazdy organ poskladany, bunky, ktore prisposobuju organy na rozne funkcie, krv, ktora tlakom cestuje a zasobuje kazdu bunku, DNA, ktore cely tento system definuje ako ma vyzerat. Ako konkretne tomu ma dopomoct kamen?

autor
6. júl 2023

@akiana mal by svojimi vibraciami 😃

autor
6. júl 2023

@akiana ale pochybujem, ze tradicna cinska medicina takto definuje zivotnu energiu 🙃

akiana
6. júl 2023

Ani tradicna cinska medicina, aj ked mam voci nej svoje vyhrady, nemoze popriat zakladne fungovanie ludskeho tela. A nie, kamene nevibruju.

viestta
6. júl 2023

Mila autorka, kazda energia je vytvorena prirodou aj ked sa niekomu zda, ze ju vytvoril clovek. A energia moze mat aj pozitivne aj negativne ucinky. Elektricky prud ti moze pomoct odstranit bolesti klbov, ale uplne v phode ta moze aj zabit. V konecnom dosledku je to len energia z prirody, pretoze energia sa nestraca, energia sa nevytvori len sa meni jej forma. No a tvoja zivotna energie je dosledok chemickych a fyzikalnych procesov v tvojom tele. To, ze by ju ovplyvnil nejaky kus kyslicnika kremiciteho z nejakeho sutra dost pochybujem.
A aky rozdiel je ak ten kyslicnik kremicity je obycajny biely kamen odkialsi zo skarpy pri ceste, alebo je to sestboky krystal alebo je to nejaky kremen s primesou inych prvkov? Nedajboze este nejakym carovnimi ritualmi "nabity" kus kamena.
No ale zas nemusim rozumiet vsetkemu. Pytala si sa na nazor, napisali sme. Ty sa zariad ako len chces.

autor
6. júl 2023

@viestta viete co skuste si najst nejake informacie ohladom tychto mineralov a mozno najdete odpovede na Vase otazky

akiana
6. júl 2023

A od koho pochadzaju tieto informacie? Od vedcov, alebo od samozvanych odbornikov, ktori maju na svojej stranke webshop s tymito produktami? Musis sa naucit filtrovat realne informacie od marketingoveho balastu.

autor
6. júl 2023

@akiana tak to si myslite Vy, ze nevibruju. Ja mam na to iny nazor. A vidim, ze nepresvedcim ani ja Vas, ani Vy mna.

akiana
6. júl 2023

Ved tu si to precitaj, tu to mas pekne zhrnute: https://time.com/4969680/do-crystals-work/

dskjhfdlkdjhl
6. júl 2023

Autorka: Ty nas nemusis presviedcat a v podstate ani my Teba nemame snahu presviedcat. Chcela si vediet, ake maju druhi ludia skusenosti, nazory, tak sme Ti ich napisali. Evidentne si cakala nieco ine, ale cakaj dalej, mozno Ti niekto napise presne to, co chces citat😉

autor
6. júl 2023

Z vas ide tolko negativnej energie 😏 uz som sa snazila ukoncit tuto debatu ale nie, vy my mi proste musite este nieco na to napisat, aby ste mali posledne slovo 😂🙃

viestta
6. júl 2023

Ja otazky nemam. Mne je vsetko nad slnko jasnejsie, takze nic hladat nepotrebujem. Pre mna je dolezite aby som nejakym kamenom nedostala do hlavy, jedine vtedy by preniesol svoju energiu (kineticku, ako sme sa na fyzike ucili) na mna a kto vie ake by to potom malo nasledky.
Jo a ked si nas chcela presviedcat, nemala si sa pytat na nazor. Mala si polozit otazku uplne inac. Ak mas biznis plan, predavat energeticke kamene s vibraciami, tak nenasla si v tejto debate novych zakaznikov.
A este k podstate vibracii kamenov: Vibracie kremena sa uz dlho pouzivaju na riadenie hodin, je to takzvany quarz efekt, kremena. Lenze to je uzavrety elektricky obvod, ktory vdaka elektrickym prudom rozkmitanemu kremennemu krystalu vytvara striedavy prud stabilnej frekvencie. Bez elektrickeho pola sa ziaden krystal nerozkmita. Ani ten co mas na krku 😉