Morská soľ z Chorvátska

ctrl
1. júl 2020

Dá sa použiť tato morská sol kupovana na konzum v Chorvatsku aj do kúpeľa? Dakujem za odpovede .

petruldo
1. júl 2020

a prečo by sa nedala? ja som si ju odtiaľ vozila aj do vane

ctrl
autor
1. júl 2020

@petruldo a dávka?

petruldo
1. júl 2020

@ctrl 1-2 hrste, ja si ale vozím ale tú hrubozrnnú

sara07
1. júl 2020

v dm drogerii maju hrubozrnu morsku sol v papierovej krabici 3 dávky po pol kila a je kvalitna a dobra použivam roky , ich dm značka
táto sol je určená hlavne na konzum , neviem ja osobne by som si ju teda nedala do kupela
napr kawar je síce krásna biela morska sol do kupele ale šialene slaba a na tu cenu , des, vyskušana raz a uplne stači

ctrl
autor
1. júl 2020

@sara07 práve preto zháňam info aky je rozdiel v konzumnej a v tej do kúpeľa . Či a ako sa upravuje . Vďaka

petruldo
1. júl 2020

@ctrl tato je jodidovana, a ináč by nemala byť viac upravovana

sara07
1. júl 2020

@ctrl ja som tiež raz mala takúto nejaku a teda pekne mi spalila ekzem až bolel normalne ale to som naštastie robila len skušku na ruku nehodila som sa rovno do vane

ctrl
autor
2. júl 2020

@sara07 môžeš mi napísať ktorá je to konkrétne ? Majú viacej druhov . Vďaka

sara07
2. júl 2020
sara07
2. júl 2020
sara07
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
2. júl 2020

ked som mávala že sa mi až zapalova koža kupala som sa na 15 min, neoplachovať ,potom natriet ešte vlhku kožu krémom a zabalit do lanovej hrubej plachty a do postele aj každy den
teraz preventivne raz za tyžden, mesiac na jar / jesen a ostatné mesiace ked si spomeniem lebo mám klud len suchost regulujem na to dávam pozor ale to som teraz v bešenovej na metličkovej masaži bola a teda koža ako hodvab normalne to mi tak vydrži mesiac