Niečo prírodné na imunitu

evkakov
17. máj 2016

Maminky, prosím poraďte,nám niečo prírodné bez chémie na podporenie imunity.Dcéra má 4,5 roka a ako minulý rok nastúpila doškolky je to jedna katastrofa.Má atop.exém naša obv.lek nám povedala že atopici mávajú zníženú imnunitu tak sme jej kupovali Imunoglukán sirupček, pomohol jej na kožu ale nie na imunitu, mali sme stavy 1 týždeň v škôlke dva doma ,2 týždne v škôlke mesiac doma,skončili sme na alero všetky možné testy a všetko v poriadku aj imunita, žiadne alergie neboli potvrdené ale skonštetovala dr.že má nábeh na astmu , dale jej lieky na to, a j na imunitu, pokiaľ ich brala celkom dobre ale akonáhle nám ich vysadila sa nemôžeme 2 mesiace doliečiť,idem s jednej choroby do druhej.Skúsila som jej dávať Kolostrum od Firmy Barnys,berie ho zatiaľ 2 týždne, uvidíme.Nechcem jej už dávať Imunor, malému bude mať 2rôčky/ Ribomunil, apod niečo prírodného s čím máte dobré skúsenosti aj pri malých drobcoch.Ďakujem

meusicka
17. máj 2016

@evkakov ahoj, ja davam detom Echinaceu... da sa kupit v lekarni sirupcek Echinacea Hanus, ten je sladky, detom chuti. a pokial sa dat, tak pridavat vit. C. ja kupujem ten praskovy z DM, je to ciste Ccko bez nejakych farbiv a pod.

bibi78
17. máj 2016

@meusicka prosim Ta, ake davky davas malym detom len na posilnenie imunity a potom pri chorobe, ked uz vypukne?
V navode stoji, ze jedna ta odmerka pokryva dennu davku. Ale poznam baby, co davaju aj 6-8 odmeriek denne. Klasicke vitaminy C maju 500 alebo 1000mg, co je - podla mna - bezna spotreba pre dospeleho na den, pritom na tom praskovom z DM jedna odmerka koresponduje s asi 120 mg.

bibi78
17. máj 2016

Tak som si zaroven nasla aj odpoved na davkovanie. Je to, bohuzial, v anglictine, ale aspon spolahlivy zdroj, na rozdiel od nasich "plusiek", "zdravia" atd... https://ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminC-Cons...

meusicka
17. máj 2016

@bibi78 aj ja davam detom viac, tak tie 4 odmerky zvyknu, ale ja nedavam zase kazdy den.
nemusis toto z DM ale urcite by som davala ciste, bez farbiv.
sebe davam cca 1000mg.
pri chorobe davam skor echinaceu, kvoli prijemne chuti, aj to davam podla navodu.

veronikapodolska
17. máj 2016

nám pomohli probiotika infants dophilus + vitamín C a pri prvých príznakoch zvýšenie dávky aj vitamínu C aj probiotík, ale musí sa to užívať dlhšie 🙂

prirodka
19. máj 2016

My v lekárni nekupujeme,riešime všetko prírodnými potravinovými doplnkami. Preventívne na posilnenie imunitného systému sú výborné detské vitamíny /je potrebný vyvážený pomer všetkých/a ak už dieťa ochorie, existuje prírodné antibiotikum,ktoré nemá nežiadúce účinky ako tie z lekárne.....

bibi78
19. máj 2016

@prirodka mozes specifikovat, ake su to tie doplnky a vitaminy, kde ich kupujete, ci vyrabate?

milka2105
19. máj 2016

Ja tiez pouzivam kolostrum ale od LR firmy.je drahsie, ale konecne nam nieco zabralo a aj ked mal sople sme neskoncili na atb a za par dni bol ok. Lebo doposial o u nas stale skoncilo zapalom stredneho ucha a laryngytidou.okrem toho davam aj c-ko a d-vitamin. Neviem ake je kvalitou to kolostrum od barnys,, ale je velmi dolezite vybrat kvalitny produkt...

zuzla20
20. jún 2016

ahoj nam velmi pomohli vitaminky prirodne od spolocnosti Forever a rovnako tak na atopicky ekzem ich produkty https://www.foreverliving.com/retail/entry/Shop...

zuzla20
20. jún 2016

ahoj nam velmi pomohli vitaminky prirodne od spolocnosti Forever a rovnako tak na atopicky ekzem ich produkty https://www.foreverliving.com/retail/entry/Shop...

rebeka7501
20. jún 2016

Moja dcéra mala od cca 8 mesiaca ekzém a na imunitu to nemalo žiaden vplyv. Bývala veľmi málo chorá, som za prírodné zdroje vitamínov ako je ovocie, zelenina. Veľmi dobre proti kašľu zaberal bazový (domáci) sirup. Obliekať striedmo (nie teplo). Napr. na okraj : pamätám si ako mi dr. ORL (našťastie známy) vynadal, keď som prišla s dcérou na vyšetrenie a mala šál (vonku cca 4-5 st. nad nulou), že prečo množíme v hrdle baktérie (vplyv tepla), šál sa má nosiť keď je 3
- 4 st. pod nulou.
A ešte k imunite pomôže aj otužovanie (pre mamy osy : neznamená to, že dieťa namočím do ľadovej vody)

evkakov
autor
20. jún 2016

Ďakujem, všetkým maminkám za svoje príspevky,rozhodla som sa nakoniec, pre Rakytníkový olej,pomohol nielen manželovy ale aj malej exém sa akoby na počudovanie stiahol, a chorá od kedy ho berie nebola.Je to len síce mesiac ale žiaden sopeľ, kašeľ čo bolo pred tým každé 2 týždene,uvidíme ako bude dalej.Ešte raz všetkým Ďakujem.

prirodka
20. jún 2016

Tak ako píše zuzla20-som rada,ža sa tu niekto objavil s dobrými referenciami na Forever produkty.Sú jedinečné, bezkonkurenčné a kto vyskúša, sám to bude mať možnosť poznať.Robím poradenstvo,už som tu o nich viackrát písala aj radila, takže ozaj,treba skúsiť,pomáhajú a kto bude potrebovať,rada mu poradím čo na čo....... 🙂 🙂

kulumulu123
24. okt 2018

Oscillococcinum jedna tuba 1x za tyzden mozu aj najmensie deti rozpustit vo vode pozor iba na plastovej lyzicke.... Inak tu tubu podla navodu pod jazyk vycmulat 15min po jedle alebo hodinu pred jedlom. Tiez davame od asi 1r nakvapkanu citronovu stavu z bio citrona kazdy den na lyzicke.... Mala ma 4.5r a chora zatial nebola ani zo skolky nic nedoniesla

shopingshop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina8995
17. nov 2022

@zuzla20 prosim Vas a co konkretne na ekzem Vam pomohlo ha mam od nich krem propolis aloe sprej concentrat ale dcerka ma ekzem kvasinkovy a nezabera to asi ako by malo ☹

martina8995
17. nov 2022

@evkakov prosim Vas aku znacku rak.oleja. mam aj mrazeny rakytnik ale bpjim sa dcerke dat cmulat kedze na ekzem by nemala kysle.