Čo školkarom na imunitu?

hruska91
26. sep 2023

Čo dávate deťom do škôlky na “imunitu” ? Lekárka odporúčala imunoglukan, no viem že veľa ľudí dáva kolostrum, alebo dávať len vitamín c? Alebo nejaký iný betaglukan ?
Poraďte co vám pomohlo, preventívne na jesenné obdobie. Deti sú aj slabé jedáčky, ovocie zeleninu jedia no celkovo od mala jedia malo tak chcem ich trochu podporiť niečím na imunitu alebo vitaminy. Sme aj po covide.
Dakujem za rady

qwert87
26. sep 2023

@hruska91 ja dávam imunoglukan a som spokojná. Vymeskavaju fakt minimum. Ale oni milujú aj zeleninu, ovocie, plus ich otuzujem studenou sprchou po kupeli

nikpa
26. sep 2023

@hruska91 ja dávam kozie kolostrum, C a D v zimných mesiacoch, keď je okolo veľa chorých. Ale aj tak som názoru, ze nástup do škôlky proste býva spojený s časťou chorobnosťou, nech robíš čokoľvek. Imunita sa musí takto zocelit. Tie vitamíny sú viac menej na rýchlejšie zostavenie z choroby. Akurát toho Dčka máme vo všeobecnosti všetci málo cez zimu a má aj iný význam ho dopĺňat.

joannita
26. sep 2023

Nepomohlo nic z toho co pises.
Pomohla Rinogermina spray do nosa, kura na 3 mesiace. Je to probiotikum do nosa.

misicka36
26. sep 2023

@hruska91 ahoj. Ja dávam synovi bioaktiv 😊

lenkav9
29. sep 2023

@hruska91 ahoj ja mam dvoch skolkarov a vyskusala som uz asi vsetko imunoglukan, cecka, kolostrum, tablety zo zralocej pecene, rinimun a za mna nefunguje nic. Moj chodi stvrty rok do skolky a rekord mal 14 dni po sebe v skolke. Mladsia vydrzi 4 dni a konci. Takze za mna nic. Pre svoj pokoj davam cecko a to zo zralocej pecene ale za mna nic moc. Len z toho vyrast

evaachesa
29. sep 2023

Syn bral s pauzami dlhšie Imunoglukan. Keď na neho niečo išlo, nasadila som hneď 5 dňovú kúru Arkodefenses (počas toho Imunoglukan nebral). Minulý rok na začiatku škôlky bol hneď chorý a tak to išlo až do januára. Odvtedy sa mu už predpokladám nakopla imunita a možno pomohol aj Imunoglukan, ale už našťastie chorý nebýval. Teraz od polky augusta som nasadila pre zmenu Betaglukan od firmy Toto. Obsahuje aj vitamín D a Zinok. Zatiaľ je zdravý, nechýbal ani raz. 🙂

pkgirl30
29. sep 2023

okrem zeleniny a ovocia dávam imunoglukan, fakt zaberá. dávam ho už od augusta. minulý rok som ho skúsila prvýkrát a bol chorý len raz za celú zimu aj to len tri dni

zukova11
10. okt 2023

Mamičky ja som začala spolupracovať s jednou českou firmou, majú super produkty deťom na iminitu. Ja mám školkara ktorý býval každé 2 týždne chorý a teraz chorý ešte nebol ako začal chodiť do škôlky. Ak by ste chceli viac vedieť napíšte mi