Odparazitovanie dieťaťa

zuzanka171
11. feb 2016

Kočky, máte skúsenosti ako odparazitovat dieta / dcera ma teraz 11 mesiacov /? ale chcela by som vyuzit " babske rady/recepty " lebo citala som uz o pripravkoch, striebre , tinkturach ... ale nejaký domáci recept nemate? hoci aj pre dospelakov.
🙂

hradnapani
11. feb 2016

@zuzanka171 prepac, ale to myslis vazne? ma dcera dokazatelne nejake parazity v tele alebo si len podlahla modnemu trendu odparazitovania? S takymto malym dietatom by som pokusy nerobila, a ak ma naozaj skutocne parazity, tak len pod lekarskym dozorom.

pralinka707
11. feb 2016

Mam pocit, ze si si nieco precitala a bezhlavo tomu veris. Je potrebne velmi dokladne selektovat, co je pravda a co su uz totalne blbosti. Ak nema od lekara dokazanych parazitov, tak by som neexperimentovala ani ja tak, ako to pise
@hradnapani

cmulinko
11. feb 2016

@zuzanka171 predpokladam,ze male 11 mesacne dieta je bud dojcene alebo pije z cistej alebo z vysterilizovanej flasky.Potravu ma dostatocne tepelne upravenu a pokial nevidis v stolici nieco co by tam nemalo byt,tak nic nemusis riešiť.Sebe si naordinuj a spapaj par surovych strucikov cesnaku a mas vyriesene.

katrin21
11. feb 2016

ja sice nesuhlasim vooobec s babami nadomnou, ze je to len moda a hluposti , lebo parazity v tele mozu byt a lekar nic najst nemusi ( to by sa museli brat vzorky z kade tade, zo stolice je to nespolahlive, nemusi v aktualnej vzorke byt nic atd,..), ale aj tak by som 10mes dieta neodparazitovavala, ak nema ziadne problemy.
Ak , tak neskor mozes na to vyuzit biorezonanciu..Zapper a pod...
Odparazitovanie ma totiz dve stranky - zabijes parazita, ale z jeho uhynu moze byt aj uhynova reakcia, co su vlastne toxiny z odumreteho parazita, preto treba vela vela potom pit, dat si psylium a pod.... U dietata to tazko dosiahnes, takze by som nerobila nic, ak nema ziadne problemy....

Inak potom prirodne babske recepty su orešak, kupis na nete a rozne bylinkove zmesi a caje a tiez samozrejme cesnak, medvedi cesnak teraz na jar a ine....

michaelkanr
11. feb 2016

Moj maly mal parazity ako skoro 3-rocny a veru nebola to sranda. Trvalo mesiac, kym sa toho zbavil. Bral opakovane vermox, no aj tak sa mu to vratilo, zabrala tusim az nejaka 4. davka. Pre dieta je to velmi neprijemne, moj plakaval cele noci...riesila by som to a nespoliehala sa na nejake neoverene rady na internete, ale na lekara.

katrin21
11. feb 2016

@michaelkanr nuz, mozno keby ste aj tie babske pridali, tak nemusi dieta brat 4x hnusny vermox....praziquantel, zentel a ine chemie, co sa predpisuju.. Nehovorim, Ok, mozu sa dat, ale ak nezaberu, skusila by som aj ine....
parazity sa daju krasne poriesit Zapperom, doslova ich frekvencia rozdrapi v tele a zabije.. + existuju aj prirodne OVERENE skusenostami pripravky. fakt 🙂
ved aj lieky sa vyrabaju z byliniek 🙂 taka palina, klincek, orešák, neverila by si, ake su ucinne..
cesnak je len na urcite veci ucinny..

cannella
11. feb 2016

@michaelkanr ako sa to u neho prejavovalo okrem nocneho placu?

michaelkanr
11. feb 2016

@katrin21 podla nase pediatricky sa vermox nevstrebava, takze nebol problem s opakovanym pouzitim. Nuz a neviem ako by som do mojho maleho dostala cesnak...v dostatocnom mnozstve, aby zabral. Ja mam rada prirodnu medicinu aj kozmetiku, ale experimentovat a vycakavat na vysledok si pri malom dietati nedovolim😉

katrin21
11. feb 2016

podla mna mal mrle, tie svrbia v noci, takze plakaval, ze ho svrbi ritka. .. alebo sa mylim?
mrle bezne vidno aj v stolici..

michaelkanr
11. feb 2016

@cannella brusko ho bolievalo, kazdy vecer, v noci sa prehadzoval, bol velmi nepokojny, nervozny. Cez den bol vzdy ok, len na vecer a v noci to bola katastrofa. Zaujimave bolo, ze sa neskriabal.

katrin21
11. feb 2016

@michaelkanr ja nehovorim o cesnaku, ze mas davat 🙂 , to som dala priklad, ze on pomaha len na niektore veci.. a su pripravky vo forme kvapiek, takze tak je extrakt z danej rastliny/ rastlin a teda to vies podat rovnako, ako kvapky od kašla a ine 🙂
Potom pre dospelych je napr. odparazitovaci balicek od Jukl, ale tam sa je celkom dost vela tabliet, takze to by na dieta nebolo a je to aj zlozitejsie davkovanie...ale zase je ucinny....
a alternativou,co tu jedna baba davala k tomu je SCRAM.. da sa kupit na nete.. to je pre deti dobre riesenie... cisto prirodne a ucinne.

michaelkanr
11. feb 2016

@katrin21 dakujem, dufam, ze to uz nebudeme potrebovat🙂

katrin21
11. feb 2016

@michaelkanr samozrejme, to by bolo najlepsie 🙂

meluela
12. feb 2016

@katrin21 zapper? vsak to je sarlatanstvo a podvod na prvy pohlad!
https://en.wikipedia.org/wiki/Hulda_Regehr_Clark
btw. metoda ma vraj vyliecit odstranenim parazitov vsetky choroby vratane rakoviny ... hadaj na co zomrela autorka tejto "metody"? 😒

hradnapani
12. feb 2016

@katrin21 ja nespochybnujem odparazitovanie ako take, ale zialbohu, na tejto teme sa prizivuje vela sarlatanov, ktorym nahrava naivita niektorych ludi a do istej miery je preto aj modnou vlnou. ak je odparazitovanie indikovane, nebranila by som sa ani prirodnym rieseniam. Ale asi sa vsetky, vratane teba, zhodneme, ze u 11 mesacneho dietata pristup stylom "poradte mi na internete, hoci aj pre dospelakov" je divny.

zuzanka171
autor
12. feb 2016

Dievčata, pohoda klud 😉 ja vam dakujem za vas nazor na danu vec, ale pytala som sa ci nepoznate nejaký " recept " ak nie, a chcete ma poucovat ako sa mam starat o dcerku, tak si to prosim nechajte pre seba alebo povedzte pri kavicke 😉 mna to nazaujima. chcela som vediet nieco ine... @hradnapani @pralinka707

ja som nenapisala ze som nebola pri dr, a ze to s nou neriesim ... pride mi nenormalne pchat do babatka tolko liekov a ATB a sirupov a kde coho ked nic nepomaha ...

katrin21
12. feb 2016

@hradnapani ano, ako som napisala, neriesila by som to v tom veku. lebo ono detoxikacia je veeeelmi dolezita a to u dietata tazko...

katrin21
12. feb 2016

@zuzanka171 a aky ma mala konkretne problem? napis, mozno lepsie sa bavit priamo o co ide....

katrin21
12. feb 2016

@meluela nekomentujem ten link...
ja sa biorezonanciou ako takou liecim uz dlhsie a uspesne. a neriesim len nejake parazity, ale normalne choroby ,ako gastritida, alebo porucha funkcie Stitnej zlazy a pod... zaujimave, nie?
Nechodim len na Zapper, ale aj na Bicom, mimochodom prevadzkuje LEKAR... a jedna lekarka niekde na Liptove, ci Orave tiez a vies , ze cely zivot riesila v Afrike ako mikrobiolog tieto veci ( kedze tam je parazitov ako maku, rozne vlasovce a ine pliagy tam maju deti aj dospely a liecba tažka).. Ona objavila Zapper davnejsie a povedala, ze konecne moze liecit to, na co dovtedy nemala potrebne metody a je velmi uspesna.. ver - never.

katrin21
12. feb 2016

okrem toho wikipedia -vies o tom, ze je pisana hocijakymi ludmi a kazdy tam moze napisat co chce?

katrin21
12. feb 2016

@meluela precitaj si radsej toto a linky ohladne tohoto pana... to je nieco ! a je to vedec.. staci takto?
http://www.avatar07.cz/news/milan-hein-mobilni-...
http://www.milanhein.cz/

meluela
12. feb 2016

@katrin21 sorry, ale to je sarlatanstvo az to prasti .. "A já dokážu změřit, co je kolem nás. Tím jsem překročil znalosti fyziky, protože moje měřidla ukazují něco, co fyzika nedokáže vysvětlit. Výsledky jsou na mých webových stránkách a zatím je nikdo nepopřel."

lol.

a to ze ma niekto titul mudr a podlahne tiez podobnym bludom je smutne a svedci o stave nasej lekarskej obce. este mozno pochopim ked lekar ordinuje aj homeopatiu s vedomim ze placebo efekt neskodne pomoze jeho pacientom ... ale toto je uz sila ak to naozaj niekto s titulom prevadzkuje a mali by mu odobrat diplom.

a wikipedia+kriticke myslenie je stale spolahlivejsia nez akykolvek zdroj bez neho 😉

meluela
12. feb 2016

@katrin21 pekny "vedec"
technik, co sa od 90 rokov zivi sarlatanstvom
ale asi tam bude asi aj nejaka psychicka porucha, lebo bol ochotny sa podrobit dvojito zaslepenemu testu svojich schopnosti, cize tomu sam veri 😀
http://www.falesni-hraci.cz/cs/paranormalni-vyz...

ludia, ako mozte verit takymto veciam?

katrin21
12. feb 2016

@meluela nuz, co, ze sa tym liecia kozmonauti vo vesmire, ti asi tiez nic nehovori, ze? pre nich to bolo povodne aj vymyslene v RUsku....
nevadi, presviedcat ta nebudem . 🙂 pre teba nech je to sarlatanstvo, mne to velmi pomohlo tam, kde lekari povedali " neda sa" .. a dakujem za to, ze taka moznost je. Aj ked farmaceutickemu priemyslu sa to nie velmi paci, logicky.

zuzanka171
autor
12. feb 2016

@meluela ale ja nerozumiem preco sa tu s nami dotahuje o niecom, co je zrejme pre teba blbost ... ved sme v oddelení alternativna liecba. a v tomto pripade alternativna znamena ina ako medicinska/ lekarska. hladam ako prirode odparazitovat seba a svoju rodinu, kedze ja odmietam jest tabletky miesto ranajok ... ked tomu neveris a si odporcom takejto liecby sa sa nestaraj do nas. my ti nepodsuvame a nenutime nase postoje. je to nase rozhodnutie.

nyusika
12. feb 2016

@zuzanka171 ked ti niekto napise, ze mas pit Savo, urobis tak ??

ja neviem, ae parazity su proste vsade. a snazit sa ich vykynozit, pokial nesposobuju ziadne zdravotne problemy, je hlupost.

jasne, ked bude mat neikto preukazatelne mtrle, hlisty, pasomnicu...tak OK.
ale 11 mesacne dieta to enmam preco mat, preboha.

uz vam niektorym fakt z toho alternativna poriadne hrabe.

zuzanka171
autor
12. feb 2016

@nyusika 😀 ale kocky ze sa vam chce tak rypat ... je to moja vec ako zijem a comu verim ... ja sa nestaram do vas ako zijete a co davate svojim detom, tak vy prosim nerieste co chcem alebo nechcem robit s mojim dietatom...
a len pre zaujimavost na zaklade prvotneho vysetrenia pristrojom diacom/ kt. potvrdil ze ma parazity / som isla ku dr. a ziadala vysetrenia - tie potvrdili ze ich skutocne ma ...

a dalsie pre zaujimavost ODPOVED NA MOJU OTAZKU, kt. som tu chcela riesit .... na odparazitovanie je dobe jest pomlete lanove semienko + klincek+ skorica - jedna cajova lyzicka rano zapit vodou...

nyusika
12. feb 2016

@zuzanka171 akoze, mne je to uuuplne jedno, akym hochstaplerom strkate svoje peniaze 😀 😀
len som napisala moj nazor.

katrin21
12. feb 2016

@zuzanka171 ale v ziadnom pripade nie dietatu davat napr. vela roznych semien.. dietatko v tom veku ma velmi citlivu sliznicu crievok, moze sa mu doslova poskriabat akoby, vznikne zapal, crevne problemy .. preto ani male deti nemaju jest len celozrnne pecivo, ktore dospelym nevadi, ale detom ano.. nemaju este take travenie, ako my..

Co sa tyka lanoveho semena - bacha, lebo casto obsahuje vela kadmia ( ak neveris, vygoogli si obsah kadmia v potravinach) a dieta ma citlivy barometer.. aby si neurobila viacej skody ako osohu..
OKrem toho je lanovy olej, ale musi byt skladovany v chladnicke a spotrebovany do urcitej doby od otvorenia, inak sa stava toxicky teplom a casom.... !!!!
TO iste plati o pomletych semenach, mletim vznika teplo a to degraduje zlozenie toho oleja, cize vzdy mliet TESNE PRED konzumaciou..
Lanovy olej je idealne konzumovat s niecim kyslomliecnym ( jogurt alebo tvaroh), vtedy ma vacsi ucinok pre zdravie , travenie...
Ale ze by vyslovene odparazitovaval, to nie... klincek, skorica, oresak, ano... tie ano,ale pozor.. miminko nie , to fakt neriskuj, Keby mala aspon 3 roky, je to ine....

katrin21
12. feb 2016

@nyusika mne je skor luto, ze niekto nic ine neskusi, potom si da napr. vyoperovať stitku, ako odporucali mne a dozivotne je odkazany na umele hormony ( nedajboze, ze by bola vojna, nemas lieky, zomries...) a pcha peniaze potom cely zivot za tie hormony farm. firmam... Ja mam na rozdiel od toho vysledky uz 6ty rok ako mimino a ziadne lieky nepotrebujem..
Preto ano, verim comu chcem, hlavne tomu, co preukazatelne funguje a odstrani PRICINU a nie len kryje prejavy nejakej choroby . Peace.