Pleseň na nožičkách u 1,5r dieťaťa

eliska693
11. feb 2019

Ahojte zienky velmi Vas prosim o radu,uz som zufala. Moja dcerka ma 1,5r. V novembri sme sa boli kupat 1x v jej zivote a bohuzial z bazena ( cely cas som ju mala na rukach po podlahe nebehala)sme si odniesli plesen na nozickach. Ma ju iba okolo nechtikov a velke palce maju zazltnute nechtiky. Nic ju nesvrbi ani to nema cervene,len jej stale zlieza koza. Ako sa to objavilo vzala som ju na kozne,chodime tam ako na klavir. Striedame dve masticky Batrafen a Candibene 4x za den mastim, snazim sa aby boli nozicky v suchu,menim casto ponozky a po kupani poriadne vysusim. Na buduci tyzden jej maju brat vzorky z noziciek. Prosim poradte dake babske liecitelske finty Za kazdu radu Dakujem.

eri444
11. feb 2019

Pri takom malom dieťatku by som sa babským radám asi snažila vyhýbať. Pokiaľ vám idú brať vzorky, tak si ešte teda počkaj na výsledok

renatka100
11. feb 2019

@eliska693 po vytere by som potierala tea tree oil - je to dezinfekcne a ma lepsie ucinky ako antibiotika.

kristina2412
11. feb 2019

@eliska693 určite kvalitný cajovnikovy olej,buď potierať alebo ak ti obsedi,pár kvapiek do lavora s vodou a chvilku mocit nôžky.

lavender21
17. feb 2019

Malá má tiež rok a pol a už sa s plesňou na nechtoch mordujeme štvrtý mesiac. Najprv mesiac bez úspechu Batrafen, potom nám dali Polinail, ten nanášam raz denne a zaberá. Nechty jej už rastú bez mykózy. Po troch mesiacoch liečby má už skoro celé nechty pekné, ešte na koncoch vidno zvyšky mykózy. Na postihnuté nechty dávam Polinail a na všetky nanášam Batrafen krém. Ešte aspoň dva mesiace budem nanášať a snáď to bude už za nami ☹ nasadila som jej probiotiká a snažím sa obmedziť cukry. Na kožnom nám poradili aj vytrieť topánky octom, ale myslím že u čižmičiek to zmysel nemá, keďže sú "huňaté"... Ale vôbec neviem kde k tomu prišla, no nemá to konca kraja ☹

mircalla
17. feb 2019

Ja teda za seba - mne ziadne kremiky z lekarne ci ine veci nepomohli. Jedina nasveva koznej a brala som dost tazky liek terbinafin mylan, ktory zabral az po 3 mesiacoch
Ci existuje nejaka ucinna alternativa u deti neviem, ale je to svinstvo, ktoreho sa da tazko zbavit a liecba je dlhodoba. Nic take, ze 2 tyzdne si potieram... nepomoze. Plesen je svina, ziadne olejceky a pod nezaberaju
Plus dezinfekcny sprej na topanky a ponozky a a lak polynail som mala
Cize prispevok vyssie, co sa tyka deti ti najlepsie radi @lavander21

mircalla
17. feb 2019

@lavender21 Neboj, ja som uz bez...ale trvalo to vecnost....kozna mi vysvetlila, ze 3 mesiace trva, kym sa to vyhubi, po 2 som ani nevidela zmenu....a dalsi cas kym dorastu nove
Lutujem, ze som skusala zvytocne vsetko mozne z lekarne

lavender21
18. feb 2019

@mircalla len práve u detí sa neodporúčajú nijaké perorálne antimykotiká, tak len lokálne to musíme riešiť... Ale fakt vidím že sa jej to pekne zlepšuje, len mám obavy aby sa jej to nepresunulo zas na ďalší necht a začínali by sme odznova ☹

mircalla
18. feb 2019

@lavender21 vsak to....

bellovag
18. feb 2019

Ahoj náš malý to mal tiež mal 1 a 8 mes....nechty na veľkých palčekoch mal žlté potierala som iba tee trea olejom kúpeným v lekárni a normálne mu tie nechty nie že odrástli ale odpadli a teraz mu rastú pekné a sú v poriadku

eliska693
autor
18. feb 2019

Ahojte zenicky dakujem za rady. Boli sme na dalsej kontrole u koznej. Vzorky nam nebrala nemala z coho. Pokracujeme uz 4 mesiac v liecne Batrafen + Candibene. Opytala som sa dr. aj na hypermangan. Povedala mi ze mozem skusit kupel. Po prvom raze sa mi zdaju nozicky lepsie. Uvidim ako to pojde dalej kedze kupel mam robit iba 1x za tyzden. Kontrolu mame o 2 mesiace. Ak sa bude dat mam jej odobrat vzorky koze doma a doniest na amb.