Pleseň alebo ekzém?

neffely
10. mar 2019

Poraďte prosím, 7 mesačnej dcérke sa objavili na nohe v zahybe červené vyrážky na dotyk dosť hrubé detská nám dala na to locoid 0.1 krém s podozrením na reakciu na práci prášok no nezlepšilo sa to tak sme navštívili kožnú a tá nám dala krém batrafen s tým že to je pleseň a do tyzdna jej to vraj prejde no mám pocit že sa to len zhoršuje a šíri ale podľa nej sa to hojí ... No už sa jej to objavuje aj na druhej nohe. Čo to môže byť a čo jej mám na to dať? Skúsila som zinkovu masť ale neviem ako dlho ju môžem aplikovať ale zdá sa mi že to trošku stiahlo. Poraďte prosím už som zúfalá...

asia83
10. mar 2019

@neffely Mám atopický ekzém od 6 mesiacov, žila som s ním v aktívnej podobe 14 rokov. Presne takto vyzerali moje záhyby kože... Zmeňte kožnú.

katarinamarkova
10. mar 2019

@neffely skus jej dat par dni po sebe fenistil...ak sa vyrazka stiahne hladaj pricinu...jedlo praci prášok zviera oblečenie...fakt to vyzera na atopicky exem. Tu masicky len utlmia príznak na koži. Treba hľadať pricinu.

neffely
autor
10. mar 2019

@asia83 to vážne :( ahh mne sa to hneď nezdalo. Ďakujem za radu.

neffely
autor
10. mar 2019

@katarinamarkova a fenistil dostávala týždeň a nič

asia83
10. mar 2019

@neffely Ak sa potvrdí ekzém, nemusí, nie som doktor, je to boj. Chce to pevné nervy a trpezlivosť. Aj rodič aj dieťa. Držím palce.

veronikaszabova
10. mar 2019

@neffely ja som ekzematicka a tiez mavam taketo zahyby, hlavne v lete