Prechladnuté bábätko. Aké domáce recepty pomôžu?

funilieta
3. mar 2008

ahojte. Moja malicka ma 5 tyznou a je prechladnuta a kasle. Neviem ako jej mam pomoct, doktorka mi povedala, kupit sirup od kaslu. Nemate niekto s tym skusenosti, prip. ake domace recepty pomozu? A este jedna otazka. Malicku mam obcas bez perniky, len tak ju davam lezat do postielky a kojim ju tiez len tak ze ju mam na ruke. Napadlo ma ci jej tym nemozem nejako ublizit, nepr. pokrivit chrbticu alebo tak. Dakujem za rady.

shela
3. mar 2008

funilieta...my sme boli prechladnuti tiez ale nic som jej nedavala..akurat som jej len odsavala sopliky..kym nema teplotku radsej jej nedavaj nic aspon si buduje imunitu..a s tou perinkou..my byvame vo svedsku a tu to vobec nepoznaju...pozri sa na to takto..perinky su zauzivane iba u nas...na celom svete su zdrave deticky a bez perinky 😉 my sme ju vobec nepouzivali a takisto je to aj s tymi ortopedickymi nohavickamy...tiez sme ich nepouzivali a mame zdrave nozicky

s2007
3. mar 2008

ahoj,pokud ti hodně kašle tak bych ten sirup radči dala,jinak jak já jsem kojila tak vždycky bez peřinky a na rukách taky někdy občas ale víc jsem davala do peřinky, tak male dítě se neumí zahřat tak proto a navíc jsou klidnější bo se cití v bezpečí 😵

petular
3. mar 2008

Ahoj funilieta, malý měl rýmu a kašel taky kolem těch 5 týdnů a mudra mi naordinovala Fenistil kapičky proti kašli a zabraly, nosík jsme jen odsávali. Záleží, jak moc ti maličká kašle a jak dlouho... jestli ji to dráždí, nebo naopak vykašlává... S tou peřinkou si nedělej starosti, já ji používám skoro pořád - tu rychlozavinovačku - a to je malému už půl roku. Sice ho do ní nezavazuju, ale mám ji večer při kojení i uspávání, když ho pak chci přenést nebo uložit do postýlky, je pořád v teplíčku a nevzbudí se. Jinak co se týče zádíček, tak to myslím, že vůbec nemá vliv... naopak si myslím, že když se mrňous může k tobě pěkně přitisknout tělo na tělo, tak mu to jen a jen prospěje 🙂

martina46
3. mar 2008

Funilieta, ja keď som prišla z pôrodnice, tiež som odvtedy malú kojila bez perinky, proste mi to bolo tak lepšie. Nie je to problém 🙂

ivet100
3. mar 2008

ahoj Funilieta,ja používam perinku stále,len keď kojím, tak ju nemám.Keď malý spí v perinke,tak ho nezakrývam paplónom,aby mu nebolo zbytočne teplo,lebo v izbe máme 22 stupňov /20 stupňov,ako má byť sa mi zdá trochu málo/,aj keď malého nosím počas dňa, tak ho mám v perinke a niekedy takto spinká v perinke aj pri nás na gauči v obývačke. Chcela by som ho dávať do perinky aspoň 3 mesiace, lebo si myslím, že aj on je spokojnejší v perinke.Ale myslím, že neškodí ani, ak iné maminy nenosia deti v perinke, pokiaľ ich pevne a správne držia.Pravej rýchle uzdravenie 🙂

bibinka
3. mar 2008

funilieta- kúp si sirup hedelix, ten je čisto prírodný a je vhodný aj pre také malé bábo. ja používam aj taký prsný krém,(kosmín), je to pre batoľatá,natrie sa v tenkej vrstve na hrudníček a dieťatko takto inhaluje liečivé látky.
k tej perinke- obidvaja moji synovie boli v perinke do 3. týždňa a potom ani za svet. hlavne jej prikry nožičky a bruško nejakou flísovou dečkou-ja mám španielku-tá je naozaj veľmi hrejivá- a takto ju kľudne môžeš aj kojiť. záleží len na tebe ako ti to vyhovuje. Mne svokra stále prízvukuje,že dieťatko musí mať stále teplé bruško a nohy 😀 😀 a ja to dodržiavam.

danulka2
3. mar 2008

ahoj, suhlasim s bibinkou, hedelix je vyborny, ale kaslat moze z toho, ze jej zatekaju tie sopliky. Takze odsavat a odsavat a skus ju obcas dat na brusko. Ked sa trosku pojeduje, tak jej aj sopliky pojdu lahsie von. Aj moj maly bol nachladnuty myslim ako 6tyzdnovy. Horsie je, ze u babatiek trve nadcha aj tri tyzdne. Tak mi povedal nas doktor a aj tak bolo. Mali sme sopliky 3tyzdne, potom aj ked mal asi 6mesiacov a ked mu isli zubky. Ale vzdy sme to zvladli odsavanim, 2x s hedelixom, ale nastastie sme antibiotika este nebrali. Takze ddrzim palce aby vam to rychlo preslo.

liluska
3. mar 2008

Keď sme boli choručký my tak sme na kašel dávali homeopatický sirup STODAL a zabral nám tak za 4-5dní...aj doktorka hovorila že je to dobré. Soplíky sme odsávali a odsávali a dávali morskú vodu Marplus 😉

jabber
3. mar 2008

Když jsme měli kašel a rýmu my, tak jsem odsávala několikrát denně odsávačkou na vysavač a stříkala do nosu Vincentku. Na kašel jsme měli taky Hedelix. Když jsem se pak o tom bavila s naší homeopatkou, tak o Hedelixu řekla, že ani nepomůže ani neuškodí, což mě taky přišlo, že to trvalo dlouho než vůbec zabral, a že prý příště máme zkusit ten Stodal, že je daleko lepší. Tak ho příště vyzkoušíme 🙂

markiza
3. mar 2008

funilieta, moj maly bol prvykrat prechladnuty ked mal tiez 5 tyzdnov, najskor sopliky, potom zacal pokasliavat. lekarka mi doporucila len odsavat a na kasel mucosolvan junior 3 x 1ml. po par dnoch bolo dobre. stodal je podla mna priserne sladky pre tak male babatko, aj pre mna je hnusne sladky. 😝
perinku tiez nepouzivame, tu by na mna inak hladeli 😎

markiza
3. mar 2008

funilieta a nezabudni zvlhcovat ovzdusie. privelmi vyhriata miestnost na spanie tiez nachladnutemu babatku nesvedci a ak sa da polohuj ho, ci uz matrac alebo celu poztielku 😉

wienika
3. mar 2008

funilieta, my sme mali to iste, ale velmi pomohlo, ked som malu davala na noc do spacieho vaku, je to vyborna vec, lebo sa neodkope a pouzivam ho doteraz. hlavne musi byt babo v teple,ale nemalo by byt v izbe moc horuco, tych 20 stupnov je akurat. este nam pomohla ta mentolova mast na hrudnicek a chrbatik, dobre obliect a hned sa mu bude dobre dychat. aj kvapky proti kaslu som davala a pomohli. ja som perinku davala len prve dva mesiace.

adka25
3. mar 2008

wienika, aka mentolova mast? pozerala som nejake v lekarni a nasla som len od jedneho roka.

wienika
3. mar 2008

adka.moment,idem sa pozriet, nepamatam si nazov

wienika
3. mar 2008

baby luuf balsam....kupila som to v rakusku, v lekarni. je to pre babatka a deti do 2 rokov,a neobsahuje to mentol ale eukalyptovy olej, terpentinovy olej a etericky majoranovy olej. vyborna vec, vrelo odporucam a vobec nestoji vela, myslim, ze tak do 5 eur.

markiza
3. mar 2008

wienika, prave pri prechladnuti a kasli sa doporucuje teplota v miestnosti kde dieta spi 15-18 stupnov 😉

wienika
3. mar 2008

markiza, asi som sa zle vyjadrila. babo ma byt teplejsie oblecene ale izbova teplota ma byt nizsia. my to tak mame, mame studeny byt, takze je zvyknuta. preto ju davam aj do toho vaku, babatka vtedy maju pocit akoby boli v brusku....

adka25
3. mar 2008

dakujem, mame teraz doma malu nemocnicu, maly ma zapal priedusiek, tak inhalujeme a berieme antibiotika, do nemocnice nas nevzali, vraj maju plno, kamarat mi potom vysvetlil, ze to znamena, ze na tom nie sme az tak zle 😀, keby sme boli, tak sa to jedno miesto urcite najde , a ze oni to u nich v nemocnici tiez tak robia.

markiza
3. mar 2008

wienika, jasne 😉 teplo musi byt oblecene 😉

adka, skore uzdravenie 😎

wienika
3. mar 2008

to mi je luto, tak drzim palceky, nech je to coskoro za vami. ja som dala malu prave kvoli takymto problemom zaockovat proti pneumokokovi. snad sa tomu vyhneme...este raz prajem skore uzdravenie... 🙂

mimonenka1
3. mar 2008

mentol, eukalyptus a teetree olej mozu byt velmi silny alergen pre deti do troch rokov !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

markiza
3. mar 2008

ja som to tiez pocula a kamoskina mala mala alergicky zachvat z vonneho eukaliptoveho oleja. ma 2.5 roka

mimonenka1
3. mar 2008

na sopliky je pre miminka najlepsia morska voda alebo fyziologicky roztok

adka25
3. mar 2008

Kocky, dakujeme 😉 , ja som sa pytala na to ockovanie, ale lekarka mi povedala, ze este mozem pockat, kedze nema surodenca,ktory by nosil choroby zo skolky. A neskor uz bude potrebovat len jednu davku... Teraz som ho nechala zaockovat proti hep. A a na jesen proti rotavirusom....ten si pri mne uzije. Ma oslabenu imunitu, uz veeeeelmi dlho mu ide prvy zubok. Lekarka mi stale pripomina, ze si este uzijeme, kym vyjde 20 zubkov.... 🙄

adka25
3. mar 2008

chlapci mi spinkaju, tak idem k nim, dobru noc 🙂

wienika
3. mar 2008

mentol tam nie je..a je to z lekarne, moja mala to znasa v pohode....je to individualne ako u kazdeho babatka. mne to odporucila doktorka a pomohlo.iste to je velmi jemny misung, aby to nebolo moc agresivne.

bibinka
4. mar 2008

a možno existuje nejaká homeopatická prsná mastička 😵 .my používame kosmín,prsný krém,stál cca 70 sk.

denisocka
5. mar 2008

funi... no nechcem to tu rozpisovať už snad 3tí krát 😀 ale dobre že som našla aj tuto temu a pozerám že tu je aj jebber 😵 , mne sa malý teraz v tom šialenom počasí v kočíku 2x po sebe spotil a zrazu sme mali neskutočnu nádchu až ho dráždilo na kašel a mal 1 den "teplotu" 37,2st C .Dokyna mi kazala kupiť Hedelix alebo Fenorin P.,kupila som Fenorin ,vraj je lepší, Na druhý den nám dala dokyna( tj.pred 6 dnami )na tu nádchu antibiotiká MEGAMOX a povedala že nemá žiadnu diagnozu len HLIENY a soplíky,takže odsavať !!!! ja sim mu tie atb nedala 😎 -predsa na nadchu mi to bolo divné pre 10 týž. drobca a kupila som Pamycon do nošteka. Striekali sme aj Vincentku,potom MarPLUS a nadcha prešla,teplota žiadna a na kontrole dokyna usudila,že priedušky nadalej čisté,len proste tie hlieny mu stekaju - tak ešte doordinovala FENISTIL kvapky aby hon nedráždilo kašlať. Zajtra je 8 den čo sa liečime,malý je OKI, ale stále fufňe niekde vzadu v nose,tak neviem......ale ako čítam že nádcha trvá aj 3 týž., tak ma to ukludnilo 😀

funilieta
autor
7. mar 2008

ahojte, dnes som bola s malou u lekarky a poriadne ma vystrasila. Ked sa malicka rano napapala, tak potom vygrccla cast mlieka a bolo to zmiesane s hlienmi. Ja som to povedala doktokre a ona ze to moze byt vazne, a ze ked mi da antibiotika, tak jej moze znicit crevnu mikrofloru, a moze sa to skoncit dost zle. Teplotu nema, len trocha pokasliava, a tie hlieny jej stekaju do hrdla a asi ich aj prehltava, ked ich vyvrati. Ale inak je spokojna. DOktroka mi nedala nakoniec tie ATB a kazala mi ju teraz cez vikend sledovat. Som z toho vystrasena.
A este jedna vec. Zda sa mi ze mam malo mlieka, tak som jej dnes rano dala sunar. A doktroke som ani nevravela. Nemala som jej to radsej oznamit?co ak som malickej ntym sunarom nejako narusila jej system travenia, predsa, je to ine mlieko ako mam ja. Ja som uz z toho choraaaaaaaaaa. Je to moje prve babo, a mam strach, ze svojimi nevedomostami jej ublizim. Ma 5 tyzdnov