Aké sú ceny antikoncepcie?

dadarinkah
24. aug 2017

Ahojte dievcence. Mam taku otazocku..chcela by som zacat brat anikoncepciu/prvy krat/ ale neviem si predstavit v akych cenach sa to pohybujr. Ak mate skusenosti prosim napiste. Rozhodujem sa medzi tabletkami a naplastami. Dakujem

ibrunova
24. aug 2017

Tak ja teraz beriem Levonille, cena za 3 mesiace je 11€. Predtým som brala Logest a tam stál 11€ na mesiac. Takže je to rôzne.

bona_dea
24. aug 2017

ceny sa pohybujú skutočne veľmi rôzne. Stačí si dať do vyhľadávača názvy rôznych tabletiek a uvidíš.... už nemám prehľad v súčasných trendoch, to, čo som ja užívala pred siedmymi rokmi sa zrejme už ani nepredpisuje
Inak samozrejme, HAK je strašný bordel, mala som tú česť 4 roky a nikdy viac...
ale na to si sa nepýtala, to bola len taká vsuvka 🙂

dadarinkah
autor
24. aug 2017

@bona_dea ako to myslis ze strasny bordel? Ja to chcem hlavne koli tomu ze mam vela muzskych hormonov a to nieje nic prijemne. Tiez momentalne nechcem dalsie babo tak jedno s duhym

bona_dea
24. aug 2017

@dadarinkah vieš čo, ja nie som lekár... ak máš problémy s hormonálnou nerovnováhou, tak zrejme vieš čo robíš a vie to zrejme aj tvoj doktor.
mne iba neprišlo normálne dopovať sa umelými hormónami, zastavovať si prirodzené a cyklické zmeny v mojom tele, a tak pod.
mávala som z HAK vyšší tlak, depresie, chuť na sex nulovú, ...
celkovo je mi lepšie keď vnímam každý mesiac všetko to čo sa deje - od konca menštruácie až po začiatok druhej....

candies
24. aug 2017

Ja mam tiez skúsenosti s HAK kvoli zlým hormónom a PCOS, ale vysadila som ich. Obrátila sa na bylinky, ktore zabrali dlhodobo. HAK nelieči len potláča .... je to humus

lucinocka
24. aug 2017

@dadarinkah hlavne sa daj poriadne vysetrit predtym... ja som skoro kvoli HAK umrela...tromb v nohe...brala som ju jeden mesiac

malinka158
24. aug 2017

@candies ahoj prosim ta ake bylinky si zacala brat?

candies
24. aug 2017

@malinka158 najskor kvapky Femigard a potom som prešla na Vitex jahňací, precitaj si o tom niekde na. Ete 🙂 ja som mala nepravidelne MS a chceli sme babo. Po 30dnoch bránia vitexu som zostala tehu. A to M doktor strašil ze v mojom prípade bude tazke otehu

malinka158
24. aug 2017

@candies vdaka 😉

dadarinkah
autor
24. aug 2017

dievcata dakujem za odporucania. je pravda ze s HAK ma vela zien zle skusenosti ale mam v okoli baby, ktore su s tym spokojne. Ja som tiez mala problem s otehotnenim prave koli vysokej hladine muzskych hormonov. Brala som nie take svinstva v podobe tabletiek a nakoniec pomohlo. mne ide hlavne o to aby som dala svoje hormony pod kontrolu. Nepravidelnu menstruaciu mi tiez chcela doktorka nastavit prave pomocov HAK ale kedze sme chceli dieta tak sa dopujem kazdy mesiac duphastonom aj pred tehotenstvom aj po nom. svinstvo jak svinstvo by som povedala, kazdopadne chcem to skusit. tak dakujem

bona_dea
24. aug 2017

@dadarinkah nikdy ma neprestane fascinovať pojem "nastavenie menštruácie pomocou HAK". pri užívaní máš zablokovaný cyklus, tzn. nemáš ani menštruáciu, je to len krvácanie zo spádu hormónov, nemá to nič s menštruáciou spoločné, neprebehla ovulácia, nerástla prirodzene sliznice maternice, nemenila sa cyklicky hladina estrogénu a progesterónu, atď.

takže nič ti tým nenastaví, umelo ti nafinguje niečo, čo vlastne nie je ...
ani hormony svoje nedáš pod kontrolu tým, že budeš užívať umelé a tie svoje totálne odstavíš... ☹

ibrunova
24. aug 2017

Hlavne si nechaj poradiť od svojho lekára a tým sa riaď 🙂 Teraz už sú iné tabletky ako pred 30 rokmi..

nivea777
24. aug 2017

@dadarinkah brala som ju 3-4roky a v pohode.teraz beriem znovu po porode.. kazdy ma na to iny nazor..nie je najlepsie riesenie ale teraz je uz plno inych svinstiev ktorym sa nevyhneme

bona_dea
24. aug 2017

@nivea777 to máš pravdu, práve preto...tomuto sa vyhnúť dá, tak sa vyhýbam čo to ide 😀

iukas
24. aug 2017

@dadarinkah ja mam tiez od puberty testosteron 3x vyssi ako priemer (a problemy s tym suvisiace), PCO, HAK beriem dlhodobo, ked odratam prestavky, cisty cas aj viac ako 10 rokov, napriek tomu som k 2 detom som prisla ani neviem ako, ani gynekolog neveril, ze sa mi podarilo otehotniet po 2 cykloch snazenia. Cena HAK je v zasade tych 30-40 EUR za 3 mesacne balenie, ja beriem tabletku vzdy rano pri ranajkach, takze nezabudnem, s naplastami nemam skusenosti.

evittam
25. aug 2017

@iukas Ja platim za 3mesacne balenie v priemere do 20Eur. Tiez beriem roky. Tiež som otehotnela rychlo pri vysadeni. 😉

ibrunova
25. aug 2017

@iukas ja platím za tri mesiace 11€

kata34
4. jan 2020

Kočky mam 1balenie Ornibel za 30e už aj s poštovným

nelca84
4. jan 2020

@dadarinkah za mesačné balenie platím cca 10e

morciatko
4. jan 2020

Ja beriem 9 rokov HAK a nikdy som žiadne problémy nemala je to individuálne
Hlavne to konzultuje s lekárom nie tu na MK
A moja stoji 11€ mesiac