Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa chrániť proti otehotneniu počas dojčenia?

miskachrumka
22. mar 2013

Maminy hladala som túto konkrétnu tému no nenašla som ....chcem sa opýtat všetkých dojčiacich mamičiek akými roznymi sposobmi sa chránia pred počatím dietatka ...ďakujem za všetky tipy a informácie 😉

miskachrumka
autor
22. mar 2013

Napísala som to ako maďar chcela som napísať pred otehotnením 😀

gretka2
22. mar 2013

Kondom, telilesko, antikoncepcne tabletky (bez estrogenu, iba s gestagenom), spermicidne gely, cipky, ovulacne testy (zo slin)-sledovanie plodnych a neplodnych dni, sterilizacia ( 🙂) ...je toho vcelku dost, podla toho, co komu vyhovuje...
V podstate cokolvek, cim sa chrania aj ine zeny, len bez estrogenu.

ekinkala
22. mar 2013

kondom je najbezpecnejsi

zuzi0911
22. mar 2013

@miskachrumka my len prerusovana suloz a funguje to uz 2 roky.ja ostatne nemozem(ochrany) 😒

hajajanka
22. mar 2013

@miskachrumka Mas viac moznosti: HA, kondom, prerusovana suloz, Pharmatex cipky alebo gel a vlastne ako pise
@gretka2

lucia006
22. mar 2013

Dva druhy anikoncepcie mozes pocas dojcenie a kondom ,aj ked nieje 100% 😒

miskachrumka
autor
22. mar 2013

@gretka2 no kondom nám teda nevyhovuje ....antikoncepčné nemožem lebo som od nich priberala ☹ a ani teliesko nemožem až po roku kvoli sekcii 😒 a sterilzáciu ?však mám 25 rokov 😨

miskachrumka
autor
22. mar 2013

t
@hajajanka ten gel som používala pri pri prvom synovi a sama vidíš ako to dopadlo :D
lebo nemožem klasické tabl aj kvoli zlým pečenovým testom a tá prerušovaná sulož unas funguje 6 rokov no nieje to ani 60% že sa to vždy može podariť

marcelka2980
22. mar 2013

@miskachrumka kojim 18 mesiacov,manzel si dava pozor,,

miskachrumka
autor
22. mar 2013

@marcelka2980 to si dáva aj moj ....no mám strach ...lebo deti už nechcem teda na 80% určite nie do 10rokov ....a keby niečo tak ma asi porazí ...a niečo ako potrat mne nič nehovorí

svetlusska
22. mar 2013

tak my fungujeme na prerusovanej sulozy no a manzel si dava pozor.hlavne odvtedy co sa nam kratko po porode smyklo ale chvalabohu neostala som znova tehotna.kondom nam nevyhovuje a tabletky od tych priberam :(

marcelka2980
22. mar 2013

@miskachrumka urcite,no tak sa musis naucit spoznat lepsie svoje telo a skusit bilingsovu metodu,daj si do googla a tam si o nej mozes precitat x

miskachrumka
autor
22. mar 2013

Asi mi ostáva stále len stará metoda a to prerušovanie poh.stiku ...rozmýšlala som nad náplastami lem mi naokolo hovoria že tomu nemám veriť že to je blbosť ....a ani neviem vobec čo sa vyrába taká čo sa može naliepať počas dojčenia

miskachrumka
autor
22. mar 2013

@marcelka2980 no horšie je že ja menzes nemám už od prvého mesiaca tehotenstva ....tak že asi tá metoda teraz fungovať nebude :/ moja mama nemala menzes dva roky počas dojčenia a to dva roky mám čakať pokím možem stou metodou začať ?

miskachrumka
autor
22. mar 2013

@svetlusska podobne 🙄

miskachrumka
autor
22. mar 2013

@marcelka2980 neviem či poznám alebo menej poznám svoje telo ...ale nikdy som sa nezaoberala mojími plodnými či neplodnými dnami čo meranie teploty je premna zatial tabu ....my sme mali prvého syna neplánovane a to sa naám šuplo dva krát a bolo a druhého syna sme mali tiež tzv na prvý šup 🙂 tak nebolo nutné zistovat moje plodne a neplodné dni...skor je to asi priorita tích parov čo sa o deti snažia dlhšie

marcelka2980
22. mar 2013

@miskachrumka no co ti k tomu povedat,,uz tu baby spomenuli ako to oni robia xiix,tak uz je na tebe a partnerovi,,,ide hlavne o psychiku,,

miskachrumka
autor
22. mar 2013

@marcelka2980 však samozrejme ....chcela som vedieť názory a metody mamičiek

sorciera24
22. mar 2013

@miskachrumka ja som sa pocas a nielen pocas dojcenia (teda vzdy), chranila kondomom 😉 a ako ste sa chranili predtym?

miskachrumka
autor
22. mar 2013

@sorciera24 klasicky tiež prerušovaním :D