Ako sledovať ovuláciu keď nechcem otehotnieť

dajana40
28. jún 2018

Ahojte scem sa spytat al si kupim ovulacny test alebo teplomer kde ki ukaze ze nemam vredy a vtedy ovulaviu moze sa domna muz vystriekat a neotehotniem? Mate stym slusenosti?

meredith83
28. jún 2018

@dajana40 Problem je ze ked sa muz do teba" vstrieka" 5 dni pred ovulaciou tak tie spermie mozu prezit v tele do ovulacie a oplodnit ta takze ako forma antikoncepcie je to o nicom porozmyslaj o niecom inom...

lubik87
28. jún 2018

@dajana40 haha otehotnieť vieš pred aj po ovulacii takže chrániť sa kondóm alebo antikoncepcia ;)

myjusiatko
28. jún 2018

@dajana40 ovulacny test ti nepovie na 100%, ze ovulacia prebehla. Ovulaciu potvrdi len meranie teploty a vzostup podla pravidiel symptotermalnej metody. Takze tvoj sposob je velmi nespolahlivy a rozhodne nie vhodny ako antikoncepcna metoda.

titla
28. jún 2018

Okrem toho ovulačné testy nie sú veľmi spoľahlivé. Môže sa stať, že Ti ovuláciu neukážu, i keď ju máš. A nie je to až tak lacná záležitosť.

pininka
28. jún 2018

Ja si roky sledujem ovulaciu podla hlienu ale ako antikoncepciu by som to urcite nepouzivala. Ale hod do google bilingsovu metodu a citaj

nerya
29. jún 2018

Ahoj, ja používam Natural Cycles, stiahnes aplikáciu, myslím že ju môžeš využívať zadarmo (nie som si ista) ale ja som si ju kúpila na rok s tým že mi poslali návod na meranie aj teplomer. Každé ráno si tak meriam bazalnu teplotu. Aplikácia tí potom ukazuje zelené dní a červené podľa teploty ( podľa tej ti aj vypočíta ovulaciu) červené dni sú väčšinou päť dni pred a päť dni po ovulacii, zo začiatku ich je viac a postupne čím viac teplôt a údajov zadavas tým je ich menej. Aplikácia tí tiež ukáže upozornenie kedy by si si mala urobiť ovulácne testy. Ja som si ich kupovala na ebay tuším 50 ks za pár eur, takže to nebola taká katastrofa. Aplikácia teda zohľadňuje teplotu aj výsledky testov. My sme ju používali úspešne, priateľ do mňa striekal počas zelených dní. Potom raz aj na červené a čakáme bábätko 😉 takže za mňa spokojnost 😉 je to však na tebe 😉 mne to vyhovuje lebo sama si to kresliť poriadne neviem a takto to nastukam ráno do apky a mám pokoj

nerya
29. jún 2018

Zelené sú neplodne, červené plodné a modré sú tehotenstvo 😉

soldi
29. jún 2018

ovulacia sa neda dostatocne dlho vopred odhadnut, takze ako antikoncepcna metoda je to uplne nespolahlive.

ja si poznam plodne dni podla ovulacneho hlienu a krcku, ale to byva tak 3 dni pred ovulaciou.

a neplanovane som otehotnela z prerusovaneho styku este pred tymito plodnymi dnami.

ako anitkoncepciu to fakt neodporucam, aj ked teda, uspesne sme takto fungovali 14 rokov 🙂