Ako užívať HAK?

wonderwoman__
21. sep 2018

Ahojte, potrebujem poradiť.
Som objednaná ku gynekológovi o 2 týždne a vychádzala mi tam menštruácia. Keď som volala so sestričkou a pýtala sa jej, či môžem začať užívať antikoncepciu povedala, že to mi povie doktor ale ak je to súrne tak áno. Odvety mi nezdvíha nikto v ambulancii telefón. Antikoncepciu som začala užívať v pondelok ale menzes som mala dostať až o 2 týždne, preto sa chcem spýtať, či mi to môže nejako ublížiť alebo ju mam teraz hneď prestať užívať, či doužívať celý blister. Myslím to, že som začala užívať antikoncepciu nie v čase krvácania
Ďakujem za každú odpoveď.

terezia1477
21. sep 2018

@wonderwoman__ a preco si už nepočkala do menštruácie?

eliska13
21. sep 2018

@wonderwoman__ ublížiť Ti to neublíži, ale nevidím žiadny rozumný dôvod prečo si nepockala na menzes?začína sa vtedy, ak chces byť naozaj chránená.Brala by som ju a lekár Ti potom povie či dalej

nini1010
21. sep 2018

@terezia1477 No na to je asi jasna odpoved ci?1.asi ze preto,ze proste potrebovala byt rychlo chranena.2.otazku kladie ona v ramci diskusie.3.ublizit vam to nemoze ale rozbijete si uplne cely cyklus.

fokuska
21. sep 2018

@nini1010 Ak sa zacne antikoncepcia uzivat mimo toho ako je urcene (v prvy den mesntruacie), tak nie je ziadna istota ze bude fungovat spravne a zena bude chranena. V tom pripade sa odporuca prvych 7 dni pouzivat aj inu ochranu.

Cize ta odpoved, ze potrebovala byt asi rychlo chranena je dost odveci 😕
Treba si nastduovat ako to funguje. Na rychlu ochranu je kondom, tam sa nemusi cakat na nic.

eliska13
21. sep 2018

@nini1010 aj tak nie je chránená v prvý mesiac
Existujú aj gély kapsule to môže použiť hned kondómy

belllinka
21. sep 2018

Tak mala tie dva tyzdne pouzivat to co doteraz alebo 2 tyzdne nesexovat 🙄

nini1010
21. sep 2018

@eliska13
@fokuska Neviem preco si myslite ze neviem z3 je chranena hned.kazda zena ktora niekedy vrala antiku to vie.nijako to vsak nevylucuje to co som napisala ja,teda ze chce byt co najrychlejsie chranena.

eliska13
21. sep 2018

@nini1010 väčšinou ženy čo chcú brať ATK sa riadia radami od lekara.Nebola by chránená, lebo to, že ju má brať od menzesu má svoj dovod

nini1010
21. sep 2018

Jeeezis ale mudrujete o nicom.
@eliska13

wonderwoman__
autor
21. sep 2018

Antikoncepciu užívam nielen kvôli sexu ale aj kvôli akné. A musela som ju vysadiť z dôvodu operácie, na ktorej som bola. A teraz som si potrebovala posunúť cyklus kvôli prehliadke u gynekológa, pretože po vysadeni sa mi úplne poprehadzoval cyklus a vyšlo mi to akurát na kontrolu ku gynekológovi, ku ktorému som už 2 mesiace objednaná lebo skôr termíny nemá.

wonderwoman__
autor
21. sep 2018