Ako začať užívať Desirett?

monuliatko10
8. dec 2013

Ahojte chcem sa informovať, doktor mi predpísal antikoncepciu Desirett a povedal že hneď si môžem dať keď si ich vyberiem...
Len mi to je trošku zvláštne lebo vždy som začínala 1.deň cyklu...teda ešte pred otehotnením... 😉 Máte niekto podobnú skúsenosť??
A poprosím komentáre len k téme žiadne prednášky od premúdrených paničiek typu: antikoncepcia je škodlivá, a či si neviem prečítať príbalový leták.... 😀

seemani
8. dec 2013

Normálne si dáš hocikedy.kedze ide o antiku, ktorá sa použìva pri kojenì a predpokladá sa, že mrchu nemáš, tak sa môže začať užìvať hocikedy. Ja berem už 4 mesiace...

monuliatko10
autor
2. jan 2014

A ešte sa chcem opýtať počas prvého mesiaca ste nešpinili??Mám polku tabletiek za sebou a začala som krvácať 😒 ako keby mám znovu menštruáciu...

dzali
20. jan 2014

@monuliatko10 ja ju beriem skoro mesiac kedze plne dojcim a uz 2x som stihla krvacat a nie som jedina o kom viem, tak skusim este jeden mesiac a ak budem spinit, prestanem uzivat, lenze mne dosla mrcha takmer hned po 600nedeli

monuliatko10
autor
20. jan 2014

No a mne doktor tak prekvapene povedal keď som u neho kvôli krvácaniu bola že som jediná koho pozná že mi táto antikoncepcia nesadla... 😒 Ale kázal mi ju vysadiť na 10.dní a znova začať brať a že ak aj tak budem krvácať že mám úplne vysadiť...Ja som krvácala mesiac v kuse...Ale teraz po 10.dňoch pauzy musím si zaklopať nič sa nedeje... 🙂

schvarzy
8. feb 2014

@seemani ahoj chcela by som sa spytat ako ju znasas? Nepriberas z nej?

seemani
9. feb 2014

@schvarzy ahoj no jak si sa toto opytala tak si mi dala chrobaka..a veru ze asi aj hej.kedze mam 70 kg a po porode som mala nejakych 65 pred otehotnenim 55. zeby tu bol pes zakopany? 🙂 no asi skusim inu.ale inak ju zvladam dobre

schvarzy
9. feb 2014

@seemani lebo ja som nu zacala brat teraz tak som zvedava ako sa to vyvrbi, inak baby co ju brali schudli aj 10 kg, tak neviem ci to malo prave vplyv, ale mohlo by nie? 😀

seemani
9. feb 2014

@schvarzy no ja som po porode pribrala a 10 potrebujen schudnut 🙂

michala1104
7. jún 2014

ahojte prosim vas .moja gyn..mi predpisala diserett .kojim ..ako mam zacat uzivat ?mam prvy krat vživote anti....dnes mam druhy den menštruaciu ..len vcera som si vybrala tabletky.a dnes si chcem dat prvu ale neviem ci mozem aj ked mam menštruaciu .
😒

motylik222
29. jún 2014

Miška ahojko,ked kojíte by ste nemala mat menštruáciu či?...no ja tiež prvý raz v živote beriem druhý mesiac Desirett ,prvé začiatky som moc krvácala,včera som dokonca zabudla vziat tabletku,neviem ako postupovat,maminky čo beriete tiež tuto tabletku čo myslíte nemám zjest ešte dnes za včera či netreba?! 😉

michala1104
12. júl 2014

@motylik222 no ja kojim ale uz pomali 2a pol rocneho synčeka🙂)) menstruaaciu som mavala kazdy mesiac ale nepravidelnu. a ako som zacala použivat deserret tak sa len spiinim a to len 2alebo 3dni ..menstruaciu nemam zatial ako som zacala stabletkami 🙂)cize len mesiac ..zatial som schudla ...ale akne sa mi zhorselo .len trosku .alebo som si to len vsugerovala?este pockam tak zo 3 mesiace a uvidim 🙂

nikina17
12. júl 2014

ja som zacala brat hned po kontrole po sestonedeli. Beriem 8 mesiacov. Zatial som nemala menzes len posledne 2 mesiace asi 3-4 dni spinenie.
Kedze je to antika po porode a dava sa pocas kojenia tak je jedno ktory den zacnes, kedze po porode zvacsa este nemas menstruaciu a pravidelny cyklus. Nerobi sa tam ani prestavka tak ako napriklad pri obycajnej antike, beries proste stale.
Viem, ze niekto moze mat spinenie ci krvacanie, niekto nema vobec.Ale bude to asi ovplyvnene aj tym ci kojis a ako casto. Kym som len vylucne kojila tak som nemala ani spinenie ani menzes, ked som zacala postupne s prikrmami a trosku obmedzila kojenie tak som zacala trosku spinit.....
Nasad si ju a uvidis ako ti sadne.

motylik222
12. júl 2014

Ahojte maminky 😉 Tak včera som bola na gynde kontrole a že v poho nič nie je normálka že občas krv ale menzes nie je kedže sa kojí...no Miška čo spomínate s tým akné to ma serká,vždy mávam peknu tvár a teraz sa mi teda dost zhoršilo,ale zatial všetko OK 🙂

ivkajulianka
29. sep 2014

ahojte ja beriem desiret us pol roka a menzes nemam ani som nemala po porode asi tyzden odvtedi nic a ties kojim maleho

majulinka2
2. okt 2014

Kocky beriem Desirett uz 4 tyzden. Zacala som brat prvym dnom mrchy, kedze tu som dostala hned po sestonedeli, no za tie 4 tyzdne od mrchy uz druhy krat spinim ☹ ine problemy nemam, dokonca som schudla cca 2 kg odkedy beriem desirett, znasam ho uplne v pohode len to spinenie. Mali ste aj vy taky problem na zaciatku, alebo to budem musiet riesit a zmenit HA. Dakujem

jankastubka
2. okt 2014

@majulinka2 ja som nemala problem so spinenim, ale som zas cely cas co som ho brala ani nemala ms, az nakoniec som dostala taku 4ntyzdnovu po roku, a tej som sa nevedela zbavit, musela som ho prestat brat.
Doktor ma vsak na to spinenie upozornoval, myslim ze to hrozi pri vsetkych antikoncepciach, ktore je mozne brat pri kojeni.

majulinka2
2. okt 2014

@jankastubka budem sa ho musiet opytat na to. Brala som uz aj ine HA no pri nich som vobec nespinila, akurat som z nich pribrala ☹ co pri tejto je uplne naopak. Mne ju predpisal hlavne koli tomu, aby sa zabraniko tvorbe cyst na vajecnikoch, pretoze s tym mam neustaly problem.

schvarzy
2. okt 2014

@majulinka2 ahoj ja beriem už skoro 8 mesiacov, a špinenie ma trápilo tak 4 mesiace potom to ustalo a už je to v pohode 🙂

majulinka2
2. okt 2014

@schvarzy no tak to dufam aj ja, ze to postupne prejde, rozmyslala som, ze skusim este jeden mesiac a uvidim ako. Lekar ti na to spinenie co povedal, alebo si mu to ani nehovorila?

pantarhei
2. okt 2014

no ani mne nerobila dobre...menstruaciu som mala hore dole...teda skor spinenie niekolko dni a po kratkom case....Vysadila som ju a vsetko je ok.

majulinka2
2. okt 2014

@pantarhei ja by som ju tiez najradsej vysadila, no beriem ju koli tym cystam na vajecnikoch, inac by som ziadnu HA nebrala. Neviem si predstavit ist od toho mojho ,,cecku,, do nemocky na operaciu, mne sa totizto opakuju tie cysty, uz som ich mala 4. ☹

pantarhei
3. okt 2014

@majulinka2 aha, tak to je nepríjemné. Ja som si mohla dovoliť vysadiť ich, keďže som ju brala z iného dôvodu. Ale zo začiatku mi vyhovovali, možno tak 6 mesiacov a potom to prišlo. Skús ju zmeniť za inú.

59lucia13
4. okt 2014

Ahojte. Chcem sa opytat ci je normalne ked uzivam Desirett asi mesiac, popritom plne kojim a menstruaciu som normalne dostala. Sice trvala len 3-4 dni...dakujem

tothova86
13. okt 2014

Ahojte, mne dr vypisala desirett hned jak som bola na prvej kontrole, no nezacala som to uzivat nakolko som uzivala costi kvoli kojeniu na odporucanie laktacnej. Mam jedno cele balenie, len sa mi to vala v taske;( nechce niektora???

lucika66
4. mar 2015

Ahojte,ja som zacala uzivat tuto anti po kontrole po 600nedeli prvy mesiac som krvacala 9dni a potom nic,momentalne beriem 3ti mesiac. Rada by som sa opytala ci ste niektora mali nejake vedlajsie ucinky,napr.nieco z pribalovej informacie,z varovani? Ja uz nejaky cas pocitujem tlak na hrudi /v pribalovke je to neziaduci ucinok ako predzvest rak.prsnika/ no mozno to mam aj z bolavej chrbtice nakolko spim ako polamana pri malom... Dakujem za rady.

hiphop_stawa
31. mar 2015

ahojte tiez mi gyn predpisala po porode desiret kedze som kojila(cca 9mes.).brala som asi tri mesiace ale furt kazdu chvilu som mala spinenie ..(2dni a poto tri dni pokoj a dookola).tak som ju vysadila nakolko by ma dalsie tehu potesilo.odvtedy som menstruaciu nemala ani spinenie ani kvapku ale po 4mesiacoch bez hak som otehotnela

adriana1988
11. máj 2015

Ahojte, mam na predaj dva blistre Desirett (z jedneho chyba 6 tabletiek) Expiraciu ma 8/2016. Ja ich uz nevyuzijem. Cena dohodou

merteuil3
16. máj 2015

Ahojte, mám na predaj 3 blistre, vôbec nepoužité. Cena 15,- Eur.

niqitka
16. jún 2015

Ahojte,

ja som brala desirett cca 9 mesiacov a uplne v pohode, nemala na mňa žiadny vplyv ani som o nej nevedela. Gynekolog mi ju predpísal kvoli leidenskej krvi.
Teraz som s ňou ale končím 🙂 ostali mi z poslednej dva blistre, nekupite niekto za symbolickú cenu? 😉

niqitka
16. jún 2015

@niqitka možete ma kontaktovať na malaniqitka@gmail.com