Alergia na vnútromaternicové teliesko Dana

luka1206
7. nov 2012

Ahpjte chcem sa opýtať či nemáte niekto takúto skúsenosť s Danou.....som alergička a atopička, citlivá až precitlivelá na každý podnet, no odkedy mám Danu tak ma svrbí celé telo.....bola som na kožnom všetky vyšetrenia mám negatívne, dnes som bola u gynekologičky a bude mi ju musieť asi vybrať....čo som veľmi nešťastná lebo som s ňou veľmi spokojná......zrejme moje telo nechce prijať cudzie teleso.......stretli ste sa s niečím podobným?

mawka
7. nov 2012

@luka1206 preto ju nechcem ani ja. mne staci gombik z blbeho materialu a som cela vyhadzana. uplne ta chapem. a moze to byt tym, ved ked si inak ok. mozno len nejaky ten material ti nesedi. mozno ine teliesko by ti sedelo. ale dobre vies, ze ak je nieco "drazdive" vnutri atopika, tak je to horsie ako ked je nieco zvonka. drzim palec. zaujima ma to, som zvedava ci to je tym telieskom. daj vediet.

luka1206
autor
7. nov 2012

dakujem za odpoved ano urcite dam vediet sama som zvedava ci mi to pomoze ked mi ju na skusku vyberu......dufam ze sa vsetko upravi a budem v pohode, ale inak aj lekari su uplne v soku z toho celeho asi sa este s takymto pripadom nestretli......ale logicky som isla na to 😀 ze jedine cudzie teleso ved kolko kociek si musi dat vybrat aj silikony po operacii lebo im to telo neprijalo tak myslim ze to je presne moj pripad len nie silikony ale Dana 😉 uvidim som velmi zvedava....

alka221
7. nov 2012

@luka1206 podla mna sa toto uplne v pohode moze stat, dana je ta medena? neviem presne, ale je to uz starsi typ 😉 a citala som take pripady, ze mozes byt na to alergicka..

luka1206
autor
7. nov 2012

ano ano dana je ta medena.....viem ze su uz aj nove preparaty ale to je vsetko hormonalne, dana je uplne bez hormonu preto to bola najlepsia alternativa pre mna, kedze z kazdeho hormonu puchnem ako nase kurcata v obchode 😀

alka221
7. nov 2012

@luka1206 tak treba skusit nieco nizkohormonalne.. ja mam mirenu, ale to je moj pocit,ze ja by som nehormonalnemu asi neverila 😉 ale mozes byt alergicka na med..aj som si myslela,ze to je ona..

mawka
8. nov 2012

@luka1206 "odpuchne" ta HAK yasminelle. ta obsahuje ucinnu latku, vdaka ktorej sa nezadrziava voda v tele. pri nej som nemala pocit ako ropucha nafuknuta 🙂

gazela00
29. dec 2012

neviem či viete ale vnutromaternicove teliesko nezabráni počatiu, ale nedovolí sa už oplodnenému vajíčku - bábatku,usídliť v maternici ☹ a tak odumrie-potrat

alka221
29. dec 2012

@gazela00 a co tym chcel akoze autor povedat? 😉 niekde som citala ze to takto funguje, ale mne doktor povedal,ze ked nemam cyklus a nekrvacam, netvori sa mi ta stelka v maternici, a tym padom aj s vajickami je to inak. 😝 ved predsa ked nemas cyklus,ako ta moze chlap oplodnit?? 😕

gazela00
29. dec 2012

@alka221 Čo je vnútromaternicové teliesko?
Vnútromaternicové teliesko (IUD), známe u nás pôvodne
pod názvom DANA, je rôzne tvarovaný kus relatívne nereaktívnej
umelej hmoty (polyetylénu), ktorý zavedie lekár do dutiny maternice
za účelom regulácie pôrodnosti.

Ako pôsobí vnútromaternicové teliesko?
Teliesko (najčastejšie v tvare písmena T) je vložené do zdravého prostredia
maternice, v ktorom spôsobuje sterilný zápal, pretože pre ženské telo je
cudzím telesom.
Telieska s prímesou medi naviac vylučovaním tohto prvku spôsobujú toxickú
reakciu v tele ženy, čím ešte viac zvýraznia reakciu endometria.
Vnútromaternicový hormonálny systém Mirena je IUD obsahujúce
syntetické hormóny, levonorgestrel (LNG), ktorý kontinuálne uvoľňuje do
svojho okolia, čím sa zvyšuje antikoncepčný, čiže potratový účinok tohto
IUD. Pôsobením LNG môže žena prestať menštruovať.
Vysoká účinnosť IUD spočíva predovšetkým v tom, že znemožňuje nidáciu,
t.j. uhniezdenie novopočatého dieťaťa v sliznici maternice (endometriu),
nakoľko vzhľadom na obrannú reakciu bielych krviniek a pôsobenie medi či
hormónov nenarastá sliznica maternice, a tak nie je na uhniezdenie embrya
pripravená.

Výbor združenia amerických lekárov pre ľudskú reprodukciu skonštatoval:
"Zdá sa, že pôsobenie vnútromaternicového telieska je jednoduchým lokálnym
javom. To, že tento prostriedok znemožňuje nidáciu už oplodneného vajíčka,
považujeme za najpravdepodobnejší mechanizmus jeho pôsobenia..."

bianca121
4. jan 2013

ahoj ,,ja mam danu 10 mesiacou a chcem sa opitat či je normalne mať občas pichanie pod bruško inak som z danou spokojna

mamicka70
7. jan 2013

ahojte chcem sa poradit mam danu teliesko plne kojim dcerku nuz raz som dostala krami a teraz mi neprisli mam ju uz 5 mesiace neviem co teraz porate mi

simona1109
19. mar 2013

@gazela00 boze ty mi uz ides dobre na nervy zabudla si napisate este ze si zdravotnicka ako to vsade pises co sa telieska tyka. Nemysliz ze by telo nezvladlo tolko potratov? A naco sa vobec bsade k tomu vyjadrujes ? Kazdy antikoncepcia ma svoje vyhody aj nevyhody. ty uz radsej nikde nic nepis lebo ako som si citala kazda ta ma plne zuby 😒 😒 😒 😒

gazela00
21. mar 2013

@simona1109 nechaj si vysvetliť princíp telieska svojim gynekologom 🙂